Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345>>


0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 17:45:40
to co pier.... ?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 17:50:31
Sarkazm.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:01:25
Jaguar
Człowiek
Głos na UPR, może się coś zmieni, czy może podatki zmniejszą...

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:10:48
Wilk Grzywiasty
Anthro
"o-o Korwin Mikke, Janusz Korwin Mikke..." głosuje na UPR :p

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:13:10
Raksha, a cóż z mniejszością litewską? :D

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:31:37
jestę kapibarę
Lessie, zapomniałeś dodać punktu "nie idę na wybory" ;P EDIT: Dodane, i dwie brakujące partie też. Potrzeby resetowania ankiety nie widzę.

Co to tekstów wyżej.. jakie podatki zmniejszą? Panowie, to są wybory do EUROparlamentu a nie do władz Polski. Oj ta świadomość polityczna nikła...

Zasadniczo, jeśli wejdą do europarlamentu przedstawiciele partii bajzelrobiących (pis, upr, libertas) lub nicnierobiących (psl, samoobrona) to nic nie zdziałają - za mało ich jest, żeby zrobili cokolwiek ze "swojego" "programu" (którego żaden z nich tak naprawdę chyba nie ma, albo klepią truizmy, ogólniki i inne populistyczne kłamstwa) czy żeby zrobili cokolwiek, bo są na "nie" i nie wiedzą co można poza tym zrobić.

W Europarlamencie powinny zasiadać osoby, które nie jadą tam się nachapać kasy i pokrzyczeć, tylko uczestniczyć w pracach różnych komisji i lobbować coś co może przynieść korzyści dla kraju (zmiany przepisów, uwzględnianie naszych norm w normach europejskich), a nie oprotestowywać wszystko jak leci, bo europa chce nas zniszczyć (no, przesadzam lekko - ale gdybysmy mieli lepszych europarlamentarzystów to może teraz któryś z nich zasiadłaby w komisji która zaorała stocznie za branie pomocy publicznej - i by jakoś częściowo sprawę załagodził).
Tak jakoś widzi mi się, że prawdziwa frekwencja będzie znowu nędzna, a do Brukseli pojadą kolejni obibokowie, pora paroma osobami którym tak naprawdę zależy i które dobrze czują się na arenie międzynarodowej.

wall of text. sorry.

Poza tym. Wybory nie są jawne, czemu każdy ma się prezentować na co głosuje? :>
Ostatnio edytowany przez LV dnia 4.06.2009 18:52:44

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:37:10
Cytat z "LV":

Zasadniczo, jeśli wejdą do europarlamentu przedstawiciele partii bajzelrobiących (pis, upr, libertas) lub nicnierobiących (psl, samoobrona) to nic nie zdziałają


zabawne, a gdzie PO? co oni takie zrobili, robią lub zrobią?

i masz dziwne kategorie... bo UPR mimo nie bycia w rządzie parę rzeczy zrobił a nie powiem tego o Samoobronie...

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:40:53
jestę kapibarę
Mam dobre kategorie - upr coś robi, nie? nie zaliczyłem ich do "nicnierobiących" ;P
A z list PO startują ludzie, którzy nie pójdą na obrady z "rozmówkami polsko-angielskimi" pod pachą. Z list PiSu niektórzy też nie (ot, Czarnecki chociażby).
Zasadniczo wkurza mnie Ziobro. Ten człowiek powinien mieć bana na politykę. Skompromitował się w Polsce, to teraz nawieje to Brukseli, posiedzieć sobie w cieple parę latek...
Ostatnio edytowany przez LV dnia 4.06.2009 18:43:17

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:43:13
LV ja tez znam angielski... i ze trzy inne języki, i co zagłosujesz na kogoś takiego?
:P
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 4.06.2009 18:44:17

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:43:39
jestę kapibarę
Tak jak Marcinkiewicz? Yes yes yes?

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 18:53:00
da, ano, ja :P

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 19:01:34
Stardust
Człowiek
Najprawdopodobniej na UPR.
Slave to Love

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 19:35:20
Jestem niepełnoletni, a gdybym był to bym nie głosował - nie lubię i nie interesuję się polityką.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 19:38:00
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Ale niestety, chcesz czy nie, polityka interesuje się tobą :P

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 19:48:52
Jeż
Anthro
To nie płacz za kilkanaście lat, że ciężko Ci się żyje :)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 20:22:00
Inni - mądrzejsi ode mnie niech głosują, po co mi to? I tak będzie źle... ;3

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 20:24:45
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Problem w tym, że masa ludzi tak samo myśli, a zamiast tych wyimaginowanych mądrych ludzi idzie głosować motłoch skuszony populizmem i demagogią, a do koryta dostaje się buractwo.

A tak w ogóle to demokracja jest do niczego. Nie podoba mi się sytuacja, gdzie byle żul z niepełnym podstawowym ma taki sam wpływ na losy państwa jak ja. Liczba głosów powinna być mnożona przez jakiś współczynnik zależnie od wykształcenia czy coś w tym stylu.
Ostatnio edytowany przez Selph dnia 4.06.2009 20:30:53

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 21:10:25
Jeż
Anthro
To jest właśnie demokracja stary :)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 21:29:41
moze byc bez podstawowki, ale mietka spod monopolowego napewno nie wezma do polityki, nie boj sie ;) Musi miec cechy jak olityk, jak sie nie nadaje, to spowrotem wyciagac "na chleb" po 50 gr :D Ci bez podstawowki to czasem lepiej mysla niz tacy profesorowie :D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 21:35:44
Pitolicie....


Jasnym jest, że dwa pierwsze miejsca zajmie PiS i PO, pytanie tylko, w jakiej kolejności. Dostanie się jeszcze do PE PSL i jakieś buractwo z rozdrobnionej lewicy. Niektórzy przewidują jeszcze jednego posła z Libertasu i szlus.

Jak nie chcecie marnować głosu na partie, które nie mają szans przebicia się przez próg wyborczy - wybierzcie pomiędzy PiS a PO. Partie postsolidarnościowe, jeszcze coś sobą reprezentujące. [osobiste sympatie przemilczę]

PS.
Na wybory muszą iść wszyscy! Sami decydujcie o sobie!

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 21:41:45
Red Panda
Anthro
Tak szczerze, to nie wiem. Ogladajac spoty, doszedlem do wniosku ze wiekszosc partii i kandydatow myli wybory do EU z wyborami PL.
Pedal w wielkim miescie.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 21:42:00
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Akimoto":
moze byc bez podstawowki, ale mietka spod monopolowego napewno nie wezma do polityki, nie boj sie ;) Musi miec cechy jak olityk, jak sie nie nadaje, to spowrotem wyciagac "na chleb" po 50 gr :D Ci bez podstawowki to czasem lepiej mysla niz tacy profesorowie :D

Czytaj ze zrozumieniem. Taki przykładowy mietek wcale nie musi zostać politykiem, wystarczy, że pójdzie do urny i zagłosuje na kolesi niewiele od niego rozsądniejszych, ale umytych i w ładnych garniturach.

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 4.06.2009 21:54:23
jestę kapibarę
Cytat z "Yeehim":
Tak szczerze, to nie wiem. Ogladajac spoty, doszedlem do wniosku ze wiekszosc partii i kandydatow myli wybory do EU z wyborami PL.


Nie tylko polityków, ludzie nie wiedzą co to jest europarlament, to trzeba prowadzić kampanię jak wybory "narodowe".
PO gdzieś tam mówiło, że planowało mówić o europie i o tym co będzie robiło w europarlamencie, ale się nie da, bo ludzie przychodzą na spotkania przedwyborcze i zadają pytania o Polskę i reformy w Polsce, tak jakby to były wybory samorządowe albo do sejmu. PiS od razu populistycznie pojechał o tym, że w Polsce jest źle i jak wygrają eurowybory to się naprawi (ech).

0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 5.06.2009 2:19:33
Red Panda
Anthro
"Dzis znow myslalem o emigracji..."
Pedal w wielkim miescie.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Eurowybory
Wysłano: 5.06.2009 3:39:25
Ja rzecz jasna na UPR :-Dk

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane