Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


0
(+0|-0)
Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.03.2007 15:49:29
Tygrys perski
Anthro
Mam pytanie, nie wiem tylko czy we właściwym miejscu wstawiłem wątek i czy ktoś raczy mi odpowiedziec, sądząc, że jestem leniem lub ignorantem.
Zastanawiałem się nad kupieniem lub wykonaniem ręcznie własnego fursuita. Czy moglibyście mi pomóc znaleźc strony z tutorialami dotyczącymi wykonanie futrzastego ubioru, lub sklep internetowy sprzedający takie stroje? Najlepiej byłoby w wersji polskiej ( tutorial i sklep).
Przy okazji - dlaczego zdecydowana większośc fursuitów jest taka... nienaturalna?:-(k Mam na myśli proporcje - głowa jako 1/4 ciała trochę nie pasuje do charakteru np. dumnego i wyniosłego tygrysa:) Osobiście wolałbym miec strój, który przylega do mojego naturalnego ciała, a nie zwisa i wygląda, jakby był 2 razy większy od właściciela...

Z góry dziękuję za wszelkie, pozytywne lub negatywne, odpowiedzi.
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.03.2007 16:05:08
Kotołak (Lwiak)
Anthro
Jeśli chodzi o fursuit to TU jest wszystko ;-)k
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.03.2007 16:07:20
jestę kapibarę
Bo ludzie mają duże głowy, jakoś to wychodzi..
*przeciąga wątek do działu Art*

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.03.2007 17:00:06
Kotołak (Lwiak)
Anthro
Po co przeciągać jak dokładnie takie coś co szukał już istnieje?
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 6.03.2007 17:05:51
jestę kapibarę
A, bo tamten jakiś taki malkontencki..

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 7.03.2007 16:20:21
Tygrys perski
Anthro
W sumie dzięki za odpowiedzi...
Z drugiej strony sam trochę pogrzebałem w necie... Kurdę, nigdzie nie mogę znaleźc serwisu polskiego, który zajmuje się taką tematyką! Na Allegro to samo - ewentualnie kostiumy do zabaw sado-maso :/
http://www.lionofthesun.c...bumName=album22 ten mi się podoba - gdyby tylko jeszcze to była głowa tygrysa...:)
Coś mi się wydaje, że czeka mnie dłuuuga i ciężka droga do zdobycia fursuita. Nie wiem nawet po co by mił potrzebny^^
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 7.03.2007 19:12:19
Lew
Anthro
jak masz 1000$ to mozesz cos pomyslec ... inaczej zapomnij :>

A jesli chodzi o polskie strony tez zapomnij nie ma nic takiego ... jedyne to tylko zagraniczne ...

A co do proporcji to wiekszosc fursuitow to samorobki, a nie kazy ma talent ... ale zdazaja sie idealne niestety trzeba za nie slono zapalcic :/
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 8.03.2007 15:01:23
Tygrys perski
Anthro
No cóż... pozostaje w takim razie papier mache, lub farby do twarzy (skóry)... Jakieś bluzki pomalowane odpowiednio?:)
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 8.03.2007 16:47:11
jestę kapibarę
Zamiast się kostiumować, można się malować. Zajrzyj do tematy o beastpainting :]

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 9.03.2007 12:27:28
Tygrys perski
Anthro
Właśnie o czymś takim myślałem... również. Może tatuaż na rękach (całe w żółto - czarne paski ahihi) Szykuję już spodnie takie, jakie są w moich obrazkach na galerii, można spojrzec i ocenic:)
"chcemy loda..."

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 10.03.2007 14:18:50


No więć cóż... sam myślałem nad Fursuitem ;) do tego stopnia że pogrzebałem troszke po necie za tym.../jęsli linki się powtórzą czy cuś to sorki/ oraz kontaktowałem się z ludźmi którzy zaopatrują producentów zabawek w futra ...

Moja opinia na ten temat taka..
Zagraniczne stronki oferują możliwość kupna gotowego futra ale cza mieć co najmniej 1000$ jak wspomniał Kudlaty_Lew.

W Polsce ciężko co kolwiek znależć gotowego jedynie (tandetne) kostiumy karnawałowe i przebranka ...

Jeśli chce się samemu zrobić takie cuś to trzeba mieć z kąd czerpać taniuśkie(?) materiały:
http://www.biruna.com.pl/...strybutorzy.htm
- lista dystrybutorów sztucznych futer dzianin zabawkarskich i futrzanych i innych materiałów

Niedawno odwiedziłem hurtownie Selltex w Kraku:
(pytali mnie się na co mi futerka a ja nie starałem się ściamniać za bardzo ;) )
- konrahenci bardzo wyrozumiali i życzliwi ;)
- duża ilość interesujących pozycji, możliwość zamówienia bezpośrednio od producenta, możliwość przewiezienia to++sy ;)
- możliwość pobrania lub dostęp do katalogów kolorystycznych rodzajowych
- niestety to co mają na stanie to nie wszystko co oferuje producent :(
- brak zróżnicowania materiałów pod względem długośći włosa runa itp. trzeba macać i badać każdy z osobna ;)
- co dalej... ceny najważniejsze podam kilka przykładów.. ;)
ceny tera .... słuchajcie ;)

dzianiny zabawkarskie: 13zeta/netto/mb (metr bieżący)
- te materiały można pobierać tylko w ilośćiach hurtowych czyli cały dostepny wałek musisz zakupić bo inaczej nie sprzedadzą jeśli mają 5m to musisz wziąść 5m ;) albo poprosić aby skontaktowali się z producentem i zamówili mniejszą ilość, na którą trzeba uiśćić przedwpłate tzn jak zamawiasz tzn że kupujesz...
- materiał o nazwie "podpinka - biała" 10zeta/netto (puchaty materiał długi włos ;) )

Teraz futra sztuczne i tu kiszka :( :
- 45,90zeta/netto/mb - jest to cena detaliczna więc można brać tyle ile potrzeba...
- lis biały/śnieżny 56zl/n/mb - detal

Ciekawym materiałem jest oczywiśćie również "Polar" ależ też również drogiż :( .... 24zl/n

Jeśli znacie sklepiki w kraku gdzie mozna się tanio zaopatrzeć to pisać mi tu szybko na 4rech łapach ...

No więc myśle, że najpierw trza sobie to dobrze wykalkulować...
tak taniuśko to znowusz nie wyjdzie :rollk:
hmmm... dobry project to podstawa ... a żeby w prjekcie uwzględnić włąśnie ostateczny całkowity wygląd i zastosowanie polecam nic innego jak tylko zdjęcia z masą furrsuitów i Fursuit-TV ;) gdzie można zobaczyć jak futrzaki tańczą na konwentach jak się wtych futrach wyginają jak konfurensują co przyciąga uwagę a co nie itp itd. ;)

http://www.fursuit.org/ - tutaj jest FAQ jak i z czego się robi futro i częśći niesttety po anglikańsku ino..

Z tego co zaobserwowałem w oglądając konwweentyu to większośc futrzaków ma własnoręcznie robione wdzianka ;)

Heh... piszę to tylko wyłącznie w celach informacyjnych aby zapoznać się z opinią innych na temat materiałów, cen, dostępności mat. i inne ...

Podobno ludzie mówią nie szata zdobi człowieka- ale i tak noszą ....ale czy futro nie zdobi futrzaka? hyehye..(oczywiście mój gatunek ma stosunkowo łatwo) :-?k



Wszystko jedno ale najważniejsze chyba to dla chcącego nic trudnego... i chyba tego trza się trzymać :-)k

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 10.03.2007 17:06:42
Lew
Anthro
tylko jest jeden malutki znok ... wykonanie ... to nie jest takie proste na jakie wyglada ... mozesz miec najlepsze materialy ale jak ♥♥♥♥♥♥♥♥ jaks detal to psuje calosc ...
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

1
(+1|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 11.03.2007 11:43:59
jestę kapibarę
Zamiast uczyć się na informatyka i kierowcę to trzeba było iść do technikum krawieckiego albo na kurs kroju i szycia ;P
No, na kurs kroju i szycia to w sumie i tak możesz zawsze iść :]


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 12:36:02
Albo tzra mieć matkę krawcową tylko cholerka jak jej wytłumaczyć że chcę sobie strój wilka uszyć :D

Tak se myślę a może po prostu tylko ogon i uczy , do normalnego ubrania sobie doprawić jako tzw. Bardziej ludzki wilk :D

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 14:47:51
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Dla mnie to żadna trudność zrobić fursuita ;P Tylko kasę trzeba mieć. Dość dużo na futro trzeba XD
Już mam na liście 3 Fursuity XD
Mój, koleżanki, I znajomej. Dopiero zrobiłem 2 Maski, trzecią potem bo zabrakło mi materiałów.

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 14:56:02
Cytat z "PatrikHusky":
Dla mnie to żadna trudność zrobić fursuita


trzymamy za słowo :P

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 14:59:53
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Cytat z "Lessie":
Cytat z "PatrikHusky":
Dla mnie to żadna trudność zrobić fursuita


trzymamy za słowo :P

Jeszcze wolny czas jest potrzebny xD

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 15:04:10
Lew
Anthro
jakies demo ?
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 15:06:55
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Cytat z "Kudlaty_lew":
jakies demo ?

To znaczy ?

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 15:12:23
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
pics or didn't happen

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 15:24:59
Lew
Anthro
dokladnie, prosimy o demonstracje umiejetnosci ^^
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 14.12.2008 23:30:00
jestę kapibarę
Cytat z "PatrikHusky":
Cytat z "Kudlaty_lew":
jakies demo ?

To znaczy ?


To znaczy zdjęcia...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Fursuit - gdzie taki można dostac, lub jak zrobic?
Wysłano: 30.12.2008 17:31:28
no to ja odświeżacze temat znalazłem taki o to poradnik co prawda pare rzeczy trzeba by poprawić :P ale ogólnie jest niezły(budowa geparda)
http://community.livejour...it/2239743.html
Ostatnio edytowany przez Migal dnia 30.12.2008 17:49:17


 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane