Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


0
(+0|-0)
Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 21:08:11
Skunks
Anthro
Chciałbym się dowiedzieć jakie są ulubione audio nośniki Futrzaków :3

Nie chodzi mi o jakość, bo to jest raczej oczywiste:D Pytam co według Was ma najszlachetniejszą... Duszę

Przyznam się, że spośród kaset, taśm, płyt najbardziej ciągną mnie winyle. Choć pełne niedoskonałości, trzasków, wymagające precyzji łapy 8-)k to i tak mają dłuższą trwałość w porównaniu z taśmami (trwałość na starzenie, nie na wielokrotne odtwarzanie). Poza tym nawet laik zauważy głębokość dźwięku stereo jaką się wyróżniają takie płyty spośród innych :-)k
Podobają mi się też szpulowce :-Dk mają w sobie to coś. Moim wielkim marzeniem jest magnetofon "Koncert" ^^.

To jest tak, że jeden woli po prostu pacnąć łapą w klawisz nie zawracać sobie głowy, a ktoś inny lubi się pobawić przy okazji słuchania muzyki... Zaliczam się do tych drugich 8-)k

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
Wszystko co powiesz zostanie przekręcone i użyte przeciwko tobie. Na szczęście uporczywi forumowi trolle wykazują się niezwykłą celnością, gdy rzucają kulą w płot.

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 21:15:52
Smok Futrzasty
Anthro
Hmm. Pecet w domku i telefon na zewnątrz x3. Jak miał bym kasę, kupiłbym ipoda bądź wyrób Ipodopodobny.

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 21:16:17
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Winyl, winyl winyl, potem winyl ale tylko jesli chodzi o starsze nagrania. Tak CD bądź jakiś niskostratny format flac albo ape jakis.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 21:32:27
jak dla mnie głównie MD

a do słuchania muzy to tylko ma mojej wciąż zkładanej wierzy radmoro, unitro, elektroniko tonsilowej (brakuje mi już tylko tunera graficznego radmora, wzmaka radmora, wzmaka unitry i wzmaka lampowego)

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 21:46:54
Arachne
Taur
Karty SD.

Od muzyki wymagam żeby było jej dużo, żeby było shuffle i żeby działało kiedy biegnę na pociąg.
0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 21:51:56
Cytat z "Ryan":
Tak CD bądź jakiś niskostratny format flac albo ape jakis.

Przy ogg q9 nie słyszę różnicy w porównaniu z CD. A jeśli nie słychać różnicy to po co przepłacać.

Co do CD to to żaden cyfrowy nośnik. Jak napęd nie może odczytać kilku bajtów to uśrednia wartości. Z biegiem lat jakość muzyki na CD pogarsza się (choć przyznaje, że powoli).

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 21:55:34
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
ALE, kupując świeżą płytę możesz zrobić jej kopię w doskonałej, niezniszczalnej jakości ;) Gdyby tylko sklepy internetowe nie sprzedawały w mp3...
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:02:01
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Kasety! Mam całą szufladę kaset, przypominają mi jak byłem mały, to był klimat :) .

Chociaż ostatnio doznałem szoku, bo zauważyłem, że jedna z moich ukochanych kaset strasznie straciła na jakości, dźwięk się zamulił :\ .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:02:59
Lateksowy książe
Anthro
Karta pamięci z MP3.
Nie zarysowywuje się, duża pojemność, można zmieniać karty w odtwarzaczu.

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:04:33
Ocelotek
Anthro
Telefon i komputer a na nich mp3 320Kbps. Nie pojmuję jak można lubić muzykę a jednocześnie słuchać jej ze starych, chroboczących, strzelających płyt...
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:06:12
dyski MD są wyfodzniejsze, mają lepszą jakość ale to umarła technologia

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:12:46
Arachne
Taur
Wygodniejsze? Co może być wygodniejsze od karty pamięci wielkości paznokcia?

edit:
...w której nie ma ruchomych części i w czasie pracy pobiera ułamek energii którą pobiera silniczek od MD.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 17.07.2009 22:14:19

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:16:12
Angora Turecka
Anthro
COWON D2 + SDHC. Oraz FLAC. Ale jestem zbyt leniwy i głównie jadę jednak na mp3.

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:28:14
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Oczywiście, że kasety, sama je zbieram ;) am ich mniej wiecej ponad 200 ^.^ Może i są nietrwałe, ale za to łatwiej się nimi steruje (w porównaniu z płytami czy plikami na dysku), a jeśli ci się nie podoba, to możesz nagrać coś innego. Nie moźesz tego zrobić z płytą winylową / oryginalną CD/CD-r. A MD... Chciałabym, raz miałam nośnik w łapie, ale to zbyt drogie. Z płytami winylowymi nie mam doświadczenia (w życiu nie widziałam na oczy, mam tylko pocztówki dźwiękowe po dziadku) . Uźywam na komputerze różnych formatów, ale jeśli coś sama robię, to zapisuję to w vorbisie, a jeśli rippuję to vorbis lub flac :3


0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:28:29
Jaguar
Człowiek
Jakoś nie ma to dla mnie większego znaczenia... Wcześniej mp3, teraz z telefonu.

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 22:29:48
Lis / Wilk
Zmiennokształtny
Najlepsze są winyle i w porywach kasety. Jak dla mnie, to o wiele lepszy dźwięk. Kasety trochę szybko się niszczą, a szkoda. A na komputerze preferuje pliki *.flac, ale nie pogardzę plikiem mp3 320 kbps.

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 23:00:41
gryf
PERMABAN
Komputer, komputer, i jeszcze raz komputer!
Nigdy nie zrozumiem kogoś kto lubi taśmy, kasety, czy winyle.
Oczywiście, gdy nie było wyboru też tego używałem, ale to przecież było straszne - każdy magnetofon od czasu do czasu wciągał taśmę, nieuchronne straty jakości przy kopiowaniu, i wiele innych niedogodności...
OH, THE DAYS OF YORE, FULL OF PAIN AND SUFFERING, MAY THEY NEVER RETURN!

Dzień, w którym odkryłem że mój pecet, pomimo braku karty dźwiękowej, jest jednak w stanie odtwarzać muzykę inną niż fala prostokątna o stałej amplitudzie, był jednym z najpiękniejszych dni w moim życiu! Cudu tego dokonywał legendarny program Modplay Pro, odtwarzał on pliki .mod, oczywiście na PC Speaker'ze mało co było słychać, ale chałupniczo sklecone przetworniki C/A podłączone do LPT radykalnie poprawiały sytuację...

Później zacząłem ściągać z Internetu pliki .au, a jako że wciąż nie miałem karty i nie mogłem znaleźć sensownego programu do ich odtwarzania na LPT DAC, to sam sobie taki program napisałem...

Później wreszcie dorobiłem się karty i to bardzo dobrej, z codec'iem sprzętowo realizującym kompresję ADPCM, miałem w związku z tym duże nadzieje na przeniesienie zawartości wszystkich swoich kaset na HDD, ale niestety, dysk wciąż był za mały a jakość dźwięku wciąż za kiepska...

Wreszcie nastała epoka .mp3 - ostateczne wyzwolenie! Od tej pory rzadko zdarza mi się słuchać czegokolwiek innego, oczywiście z wyjątkiem .ogg, a ostatnio coraz częściej .flac...
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 23:18:57
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Cytat z "Marrr":
Komputer, komputer, i jeszcze raz komputer!


A powiedz mi : czy plik na komputerze możesz zastopować, wyłączyć odtwarzacz , włączyć go i OD RAZU, bez przewijania znależć się w tym samym miejscu? ;) Dziękuję.
Ostatnio edytowany przez OlaHughson dnia 17.07.2009 23:19:25


0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 23:24:12
Arachne
Taur
Ja mogę. Przynajmniej w Amaroku 1.4.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 17.07.2009 23:27:03

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 23:27:02
Angora Turecka
Anthro
Też mogę, nawet nie na komputerze a na odtwarzaczu mp3 (w dodatku mogę korzystać z "zakładek" dla wielu kawałków na raz a nie dla jednej płyty).

A możesz z kolei odgrywać fragment utworu konkretny w kółko bez przekładania plyty? Bo ja mogę ;)

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 23:29:21
gryf
PERMABAN
Cytat z "OlaHughson":
A powiedz mi : czy plik na komputerze możesz zastopować, wyłączyć odtwarzacz , włączyć go i OD RAZU, bez przewijania znależć się w tym samym miejscu? ;) Dziękuję.

Przecież to tylko kwestia odpowiedniego oprogramowania.
To prawda, nie znam gotowego programu z taką funkcją, po prostu nigdy tego nie potrzebowałem, jakbym bardzo potrzebował to albo bym znalazł albo samemu dorobił taką funkcję w jakimś opensource'owym player'ze...
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 23:39:47
Ocelotek
Anthro
Olu, wyłączenie odtwarzacza to jak wywalenie radia czy gramofonu za okno, a ponowne jego włączenie to jak kupno nowego. Rozumiesz o co mi chodzi? U mnie w komórce muzyka się zawsze pauzuje i kontynuuje odtwarzanie, ale jak wyłączę komórkę, to muszę od początku.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 17.07.2009 23:58:40
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Judas : Exacly. Ja jak wylacze magnetofon nie musze od poczatku :3

A co do argumentu z wciaganymi kasetami : Moj magnetofon jeszcze nigdy nie wciagal kaset. Nie wiem jak u wujka, bo od niego go mam, ale mi nigdy. A jest z lat siedemdziesiątych ( http://www.radiomuseum.or...cstc_133_c.html , http://streamphoto.ru/users/mix10/171245/ - z tym, że ja nie mam drewnianej a czarnąobudowę, ( http://wilk.erboka.org/ro...tc/IMG_4817.JPG) i kolumny mają złotą obwódkę ( http://wilk.erboka.org/ro...tc/IMG_4818.JPG ) ]
Ostatnio edytowany przez OlaHughson dnia 18.07.2009 0:00:59


0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 18.07.2009 0:01:20
Ocelotek
Anthro
Czyli jednak nie zrozumiałeś. No w przypadku magnetofony to jak wywalenie kasety u kupno nowej. I tak będzie trzeba przewijać. Wyłączenie playera na komputerze to całkowite usunięcie śladu po poprzednim odtwarzaniu.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Wasze ulubione nośniki audio :)
Wysłano: 18.07.2009 0:30:01
Arachne
Taur
judas, jakiego używasz playera, że tak twierdzisz?

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane