Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123>>


0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 21:28:04
Szeregowy Spizgalski
Tak.
same filologie :P A co potem?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 21:45:48
jestę kapibarę
Cytat z "Wolfheart":
same filologie :P A co potem?


A może frytki do tego?

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 21:52:10
Szeregowy Spizgalski
Tak.
LV, ja sie powstrzymałem od tego żartu, ty tez mogłes xD
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 22:01:29
Husky
Anthro
czy ja wiem? XD znam kogoś kto na kulturoznawstwie pracował już w TVN24, solarium, WKU a teraz robi w KFC :D (mam zajebiste zniżki)

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 22:05:15
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Nie przesadzajmy, nie każdy musi być inżynierem. Studia nie-techniczne też są dobre. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to "Gospodarka Euroregionalna" albo "Stosunki Międzynarodowe" ;) . Wracam do sprawozdania z labolatorium, metoda najmniejszych kwadratów mnie wzywa ;) .
Ostatnio edytowany przez Grygus dnia 11.03.2010 22:06:29
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 22:05:39
Lew
TVN24 -> Solarium -> WKU -> KFC

Niesamowita ścieżka kariery... -_-

Nie rozumiem skąd się biorą osoby, które idą na nikomu do niczego nieprzydatne kierunki. Studia to nie kółko zainteresowań do rozwijania pasji, a okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, ZA KTÓRE KTOŚ CI BĘDZIE CHCIAŁ PŁACIĆ, abyś mógł za te pieniądze rozwijać swoje pasje..
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 22:21:46
Lew
Anthro
Macie racje, jak najbardziej, biorąc pod uwagę nasz kraj, w moim przypadku studia są praktycznie dla hmm picu? papierka? Bo ja wiem, ciekawi mnie kierunek, robię je dla przyjemności, prędzej czy później spadam stąd (w najgorszym wypadku) ale i tak mam już co robić w życiu nawet jeśli mi się nie poszczęści. Życie to plastelina, zdechłbym chyba, gdybym musiał pracować w jednym zawodzie przez dłuższy okres, to nie w moim stylu, whatever
I don't even have any real problems. You know I'm under the influence so enjoy your life

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 22:46:55
Lew
Nie w jednym zawodzie, a w jednej branży, jesli już.
Zresztą studia nic nie przesądzają - mój ojciec skończył architekturę, popracował parę lat w zawodzie, a potem zajął się sprzedażą ratalną, a później bankowością.. w międzyczasie nauczył się niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego..
Jest dla mnie przykładem tego, że uczyć i zmieniać się można całe życie.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 23:09:31
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Grygus":
Wracam do sprawozdania z labolatorium, metoda najmniejszych kwadratów mnie wzywa ;) .
Musiałes? xD Średnie sumy kwadratów średnich są średnie.

Kiedy ostatnio pisałem w tym temacie była nadal rekrutacja, teraz jestem już na 2 semestrze inżynierii materiałowej z (jeszcze) kompletem ectsów :D

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 23:49:29
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Selph":
Cytat z "Grygus":
Wracam do sprawozdania z labolatorium, metoda najmniejszych kwadratów mnie wzywa ;) .
Musiałes? xD Średnie sumy kwadratów średnich są średnie.

Kiedy ostatnio pisałem w tym temacie była nadal rekrutacja, teraz jestem już na 2 semestrze inżynierii materiałowej z (jeszcze) kompletem ectsów :D


Kazali mi :p . Wykres zrobiony wg. MNK pokrywa się z 6/10 wynikami pomiarów, albo pomiary były z dupy albo prawo Ohma kłamie :D .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 23:56:21
Szeregowy Spizgalski
Tak.
No, zawsze można sie przekwalifikować. A wszystkiego uczymy sie w pracy. Studia dają nam jedynie karte wstępu. Ale też nie zawsze, bo niektórzy by chcieli świeżo upieczonego z DOSWIADCZENIEM, tylko skąd je wziąć? Przypomina mi sie zasada:

Zeby zrozumieć rekurencję, najpierw trzeba zrozumieć rekurencję.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 11.03.2010 23:59:48
jestę kapibarę
Cytat z "Grygus":
Kazali mi :p . Wykres zrobiony wg. MNK pokrywa się z 6/10 wynikami pomiarów, albo pomiary były z dupy albo prawo Ohma kłamie :D .


Nie pamiętam takich rzeczy. Co to za laborki? Fizyka?
Jak fizyka, to tam 3/4 aparatury było z dupy. Jeśli krzywa gaussa z pomiarów wychodzi płaska, to chyba coś znaczy ;P

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 6:54:33
Taur
Czytam i czytam.... to ja nie mam nawet platikowej atrapy modelu mózgu.
O.o
Gdzie się wam to wszystko mieści?
Ostatnio edytowany przez Lwiczka dnia 12.03.2010 6:57:03
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 8:04:26
Jaguar
Człowiek
To mnie też na tym semestrze dowalili. Tyko na angielskim nie mam całek. A studia to wyższa szkoła magii specjalizacja mechatronika. Kierunek ciekawy, ale w zawodzie dla mnie nie przydatny (a przynajmniej teraz)

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 8:19:51
Husky
Anthro
Cytat z "Ingo":
TVN24 -> Solarium -> WKU -> KFC

Niesamowita ścieżka kariery... -_-

Nie rozumiem skąd się biorą osoby, które idą na nikomu do niczego nieprzydatne kierunki. Studia to nie kółko zainteresowań do rozwijania pasji, a okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, ZA KTÓRE KTOŚ CI BĘDZIE CHCIAŁ PŁACIĆ, abyś mógł za te pieniądze rozwijać swoje pasje..


z tego co wiem jak zrobi licencjat to przenosi sie na dziennikarskie ;p tak czy inaczej ma już co wpisać do CV
Ostatnio edytowany przez Polinnes dnia 12.03.2010 9:40:21

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 9:45:10
gronkowiec
Anthro
Studia? Dopóki się nie znajdzie pracy i nie nabierze doświadczenia nie mają znaczenia. Co mi z tego, że umiem całki, operacje na polu wektorowym, implementację metody iteracyjnej w równaniach macierzowych, czy interpolację Gaussa? Znam parametry linii transmisyjnych, umiem na piechotę liczyć stany nieustalone z transformaty Laplace'a i zaliczyłem nawet przedmiot humanistyczny robiąc prezentację o zjawiskach paranormalnych :P

Pracodawcę i tak będą interesowały jedynie moje umiejętności i doświadczenie, a nie jakieś akademickie "skille". A na starcie czym zabłysnę? Że skończyłem polibudę i pracowałem w maku? Jakkolwiek by nie było, myślę jednak że studia techniczne dają jednak dużą przewagę na rynku pracy, ponieważ dają one jakieś podstawy teoretyczne i ogólny pogląd na to czym możemy się w przyszłości zajmować. A co komu z ukończonej filologii, europeistyce, socjologii, stosunkach międzynarodowych, czy politologii? Tego jest taka masa, że później i tak mało kto ma szanse na ciekawą pracę z perspektywami rozwoju. Po takich studiach jak ktoś skończy jako manager w butiku, lub załapie jakikolwiek państwowy etat w byle urzędzie to już sukces.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 10:20:03
master error
Człowiek
A ja zrobiłem sobie rok przerwy, dostałem się wszędzie tam gdzie składałem dokumenty, (na próbę wybrałem sggw, ale nie wypaliło :D) teraz myślę nad bezpieczeństwem narodowym, albo turystyką na awf... tylko mam "dylemata" co wybrać 0.o Ryan, Huff... jakieś rady? :D

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 10:27:34
Husky
Anthro
to powinno w głównej mierze zależeć od TWOICH chęci i planów na przyszłość ;]

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 12:18:33
Wilk
Zwierzę
Jakie studia wybrać? Ot, złoty środek między zainteresowaniami a opłacalnością. Nie brać czegoś "co się dobrze sprzedaje" bo zarabiając kupę forsy będziesz ją wydawał na alkohol żeby zalać robaka jak ci niedobrze w tej pracy. Nie brać "ale to taaaakie fajne" albo "a na to to łatwo się dostać" bo nie dostaniesz pracy i będziesz na lodzie. Ja jestem nerdem, poszedłem na informatykę, zostałem programistą, nieźle mi.

A co do całek i krzywych gaussa, trygonometria na poziomie maturalnym zarobiła mi jakieś 2500zł podczas pracy na grawerce. Wyliczyć funkcję parametrów trapezu równoramiennego ( [h, a, b] od alfa) opisanego na półokręgu o danym promieniu r. Zastosowanie praktyczne: aproksymacja kuli zestawem stożków; prowadzenie frezu kulkowego przez program dostosowany do frezów stożkowych; umożliwia tworzenie matryc złocąco-tłoczących.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 15:47:38
Kemono Kitsune
Inna forma
Ja tam liczę że zeszłoroczne nabory i progi punktowe zostaną na swoimi poziomie ^^ Jak się uda to Polibuda Wrocławska lub Poznańska są moimi głównymi kierunkami. Jak się nie dostanę to cóż... Myślę że jednak mimo wszystko się dostanę, bo ZUT Szczeciński jakoś nie ciągnie mnie <-działa raczej jak demotywator ^^

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 19:01:39
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Darkne":
Ja tam liczę że zeszłoroczne nabory i progi punktowe zostaną na swoimi poziomie ^^ Jak się uda to Polibuda Wrocławska lub Poznańska są moimi głównymi kierunkami. Jak się nie dostanę to cóż... Myślę że jednak mimo wszystko się dostanę, bo ZUT Szczeciński jakoś nie ciągnie mnie <-działa raczej jak demotywator ^^


Co za ZUT? Ze szczecina kojarzy mi sie tylko Politechnika Szczecińska, która podobno nie jest zła, w rankingach wyprzedza warszawski WAT (cywilny). A najkiepściejsza zdaje sie jest w Częstochowie i Bielsku-Białej ;p .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 19:18:41
gronkowiec
Anthro
Cytat z "Grygus":
Cytat z "Darkne":
Ja tam liczę że zeszłoroczne nabory i progi punktowe zostaną na swoimi poziomie ^^ Jak się uda to Polibuda Wrocławska lub Poznańska są moimi głównymi kierunkami. Jak się nie dostanę to cóż... Myślę że jednak mimo wszystko się dostanę, bo ZUT Szczeciński jakoś nie ciągnie mnie <-działa raczej jak demotywator ^^


Co za ZUT? Ze szczecina kojarzy mi sie tylko Politechnika Szczecińska, która podobno nie jest zła, w rankingach wyprzedza warszawski WAT (cywilny). A najkiepściejsza zdaje sie jest w Częstochowie i Bielsku-Białej ;p .


Taa... Częstochowę i Bielsko wyprzedza tylko Opole ;P Dlatego na magisterkę wynoszę się do Wrocka lub Warszawy... Drugiego stopnia z mojego kierunku zresztą nawet tu nie ma :P
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 12.03.2010 19:28:26
Kemono Kitsune
Inna forma
ZUT - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie czytaj połączył się uniwersytet i politechnika szczecińska. Szkoła gdzieś w połowie rankingów więc zła nie jest ale już 4 lata w szczecinie spędziłem.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 13.03.2010 16:50:19
A ja jestem na trzecim roku informatyki i w tym czasie zdążyłem się nauczyć masy języków programowania od C++ do Haskella, dowiedziałem się co nieco o bazach relacyjnych, stosie TCP/IP, elektronice cyfrowej i wielu innych - ale jak sobie patrzę na swoich kolegów i ich umiejętności, to coraz bardziej się obawiam że w żadnej z tych rzeczy nie jestem na tyle dobry, by móc na tym zarabiać pieniądze... Dlatego czasem się zastanawiam czy nie związać przyszłości z czymś co jest moją prawdziwą pasją - tłumaczenie z angielskiego (nawet chciałem iść na filologię angielską ale mi zabrakło punktów) Przetłumaczyłem nieco komiksów i filmików, bardzo to lubię i staram się nie popełniać typowych amatorskich błędów, jak tłumaczenie słowo w słowo zamiast tak żeby Polakowi czytało się tak samo jak Anglikowi... Tylko problem w tym że teraz masa osób kończy anglistykę i może być trudno się wybić :P

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 13.03.2010 17:58:04
Lis szary
Anthro
Hah, wszystko byłoby super, gdyby nie dupna nauczycielka od matmy, która nie przepuści mojej CAŁEJ klasy, lub conajmniej większości, więc nie będę mógł podejść do matury (którą to próbną oprócz matmy zdałem w okolicach 80%).

:/

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane