Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123


0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 13.03.2010 18:43:20
Husky
Anthro
<w>napiszcie plusy technicznego wykształcenia
<d>no np. po studiach humanistycznych nie wyżywisz 4 osobowej rodziny
<a>a po informatycznych nie będziesz miał rodziny...


to tak do jakiegoś postu nt. zalet wykształcenia technicznego :D

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 13.03.2010 18:55:00
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Ja mam mały dylemat.... Na pewno Poznań, siła wyższa, nie ma innej opcji itd. Chciałbym dostać się na UAM. Początkowo myślałem o psychologii, ale pewnie się nie dostanę, więc spróbuję ochronę środowiska i może etnologię. A jak na to się nie dostanę, to poszukam roboty i będę piłował gitarę, skończę spokojnie szkołę muzyczną i spróbuję na akademię muzyczną, ale, szczerze mówiąc, nie mam tam chyba czego szukać. Nie wiem w sumie jak matura, z próbnej nie jestem zadowolony :/
Ostatnio edytowany przez LV dnia 13.03.2010 22:44:53

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 13.03.2010 20:43:50
Husky
Anthro
taa matematyka to tragedia... (przynajmniej dla mnie) ;/
Może rozważymy tu jakieś za i przeciw w stosunku do matury z matematyki?
(stronność nie wskazana: co z tego że tobie problemu nie sprawia obliczenie całki potrójnej dziewiątego stopnia z logarytmu naturalnego granicy sinusa z pierwiastka sześciennego po obszarze omega... -.-)

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 9:07:38
Lis Pospolity
Zwierzę
Takich rzeczy to na maturce z majcy ni ma :p tam są ciągi, podstawy geometrii, stereometria i inne takie perwersje - na 30 procent to zda najwiekszy czubek :P

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 9:38:18
suka
Zmiennokształtny
30% z matmy to nie żaden problem... Wystarczy zadania zamknięte dobrze zrobić i już masz 50%... A zamknięte są banalne i na dodatek wszystkie wzory masz obok siebie.
Ja kończę liceum czteroletnie, jakbym poszła do zwykłego matmy bym pisać nie musiała. Wszyscy, cała klasa robi z tego tragedię.... A ja siedzę i patrzę jak te czuby się stresują i uczą się zadań na pamięć albo za korepetycje płacą...
Polinnes - nawet jak rozważymy te wszystkie za i przeciw to zmienimy tym coś? Raczej nie, wiec po co roztrząsać :P

Damy radę... No bo... My byśmy nie dali? :P

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 9:43:35
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Argumenty za matematyką dla wszystkich są mniej wiecej takie, jak argumenty humanisty dla pisania przez matematyka matury z polaka: Bo warto wiedzieć, warto znać, na tym polega wykształcenie, warto nie być głąbem z wiedzą z tylko 1 zakresie.

Poza tym matura podstawowa jest śmieszna, przecież humanisci mają matematyke jako przedmiot w liceum więc co za problem? Gwarantuje że całek nigdy nie zobaczycie na oczy.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 14.03.2010 9:44:24
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 10:59:37
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Dlaczego gdy ktoś nie radzi sobie z matematyką to się go głaszcze po głowie i mówi "no tak, jesteś przecież humanistą". A jak ktoś sobie nie radzi z interpretacją literatury pozytywistycznej albo rokładem sonetu na elementy składowe to jest "ty głąbie, nie znasz rodzimego języka!".

Ostatnio niezły był szok, jak babka na egzaminie u nas wywalała prace za źle postawioną kropkę albo zaczynanie zdania od cyfry ;O . i Darła mordę "jak wy sie dostaliście na tą politechnike jak pisać po polsku nie umiecie!". I rzeczywiście, połowa roku nie zaliczyła.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 11:40:45
Husky
Anthro
kiedyś humanistą był człowiek oświecony i wykształcony
dziś humanistą jest ktoś kto nie rozumie przedmiotów ścisłych

-.- taka prawda

Z resztą, mój nauczyciel matematyki sam twierdzi, że system edukacji składający się na rocznik a nie na umiejętności ( nie te nabyte ) przyswajania wiedzy z danego przedmiotu jest do dupy...
Np.: Do geografii wystarczy że przejrzę notatki, itp. i już umiem, a nad fizyką muszę troche posiedzieć żeby zczaić ocb...
Ostatnio edytowany przez Polinnes dnia 14.03.2010 11:41:35

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 14:32:28
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Wolfheart":
Gwarantuje że całek nigdy nie zobaczycie na oczy.

Tarararam!


0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 14:37:12
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Grygus":
Dlaczego gdy ktoś nie radzi sobie z matematyką to się go głaszcze po głowie i mówi "no tak, jesteś przecież humanistą". A jak ktoś sobie nie radzi z interpretacją literatury pozytywistycznej albo rokładem sonetu na elementy składowe to jest "ty głąbie, nie znasz rodzimego języka!"


rozkład sonetu, analiza zdań, części mowy itp to jest akurat wiedza ścisła :) "Mierzenie poezji linijką" jak to trafnie ujęto w "Stowarzyszeniu umarłych poetów".

Selph: w czasie protestów studenckich, żeby nie wpuścić UB-eków na teren wydziału, na AGH żeby wejść do budynku trzeba było taką całkę rozwiązać. :)
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 14.03.2010 14:40:16
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 18:08:04
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Selph":
Cytat z "Wolfheart":
Gwarantuje że całek nigdy nie zobaczycie na oczy.

Tarararam!


-42!
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 19:52:33
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Nie wiem kto odświeżył ten temat i w sumie nie pamiętam czy w nim coś pisałem. :P

Ja planuję przenieść się do Łodzi na stomatologię jak dobrze pójdzie. Jak nie, to pozostaje mi wylądować na analityce medycznej, ratownictwie albo biotechnologii..nigdzie indziej się nie zamierzam wybierać.
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 19:55:38
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Sazz":
biotechnologii

Miałem iść, nawet pod kątem tego zdawałem biologię na maturze. Dostałbym się, ale kiedy dowiedziałem się, że trudniejsze niż weterynaria i w dodatku nie ma dużego zapotrzebowania na rynku pracy, to sobie darowałem.

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 20:22:00
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Cytat z "Selph":
Cytat z "Sazz":
biotechnologii

Miałem iść, nawet pod kątem tego zdawałem biologię na maturze. Dostałbym się, ale kiedy dowiedziałem się, że trudniejsze niż weterynaria i w dodatku nie ma dużego zapotrzebowania na rynku pracy, to sobie darowałem.
O! Dobrze wiedzieć, jeden kierunek mniej do wyboru <3
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 20:29:32
jestę kapibarę
Jeszcze jest zootechnika ;P

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 20:29:56
Lew
Hm.. no cóż.
Jestem sobie na tej mojej logistyce, jakoś mi się wiedzie. Obecny (drugi) semestr zapowiada się ciężko, ale się jeszcze wszystko zobaczy.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Drodzy maturzyści i studenci!
Wysłano: 14.03.2010 20:30:11
Szeregowy Spizgalski
Tak.
filozoofilia
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane