Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


0
(+0|-0)
Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 14:57:59
Szakal/ Anubis
Anthro
A więc Litwa wymyśliła ustawę o legalnej homofobi http://kobiety-kobietom.com/news/art.php?art=6202 . Co ciekawsze chyba pogwałciła tym kilka konwencji odnoście dyskryminacji mniejszości rasowych, które Litwa podpisała. Założyłem ten temat, ponieważ Polski rząd chce wprowadzić taką samą/ wzorowaną na Litewskiej ustawę o zalegalizowaniu homofobi. Jestem ciekaw waszych opinii na ten temat.
Od siebie mogę dodać, że wisi mi to wielkim kalafiorem. Lecz nie można ograniczać mniejszości praw człowieka i tak jak to zrobiło już kilka osób w Polsce stawiać homoseksualistów na równi z jeżdżącymi po pijaku kierowcami i wszelkim innym marginesem stwarzającym zagrożenie życia dla siebie i innych obywateli. A znając naszych polityków wezmą ja zinterpretują po swojemu, dołożą jeszcze kilka zakazów to geje i lesbijki nie będą mogły wychodzić z domu bez nadzoru policji, bo będzie wpływać negatywnie na umysły młodych polaków, którzy są przyszłością narodu. Nie daj Boże jeszcze dzieciaczki poznają tęczową stronę i uświadomią sobie to tym, że można być hetero, homo i bi...
Ostatnio edytowany przez Frezo dnia 29.07.2009 15:45:02

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 16:07:43
Wilk mackenzie
Anthro
Co racja to racja... Jak dla mnie to prawo u nas się nie pojawi. Przynajmniej tak długo, jak skrajnie prawicowe ugrupowania nie dojdą do władzy. Lewica się ostatnio lansuje wspieranie mniejszości seksualnych a liberałowie nie mają biznesu, aby im życie utrudniać.

Fakt faktem, takie rozporządzenie to szczyt homofobii i cynizmu. Bo nie jest to sposób na uchowanie dzieci, a jedynie poszerzenie sfery tabu. A jak wiadomo, co zabronione, to kusi. Dzieci będą bardziej świadome niż są obecnie, bo będą dążyły do informacji innymi ścieżkami.
Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 16:12:49
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
co do tematu: bullshit!
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 30.07.2009 16:00:50

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 16:16:19
Stardust
Człowiek
Według mnie takie prawo nie przejdzie w Polsce. Sytuacja polityczna tutaj a na Litwie jest zupełnie inna. Jesteśmy akurat tym krajem, który blokuje te bardzo wschodnie, konserwatywne pomysły w dziedzinie społeczeństwa.

Ja się sprzeciwiam takim inicjatywą z prostego argumentu wolności słowa. Jest to oczywista restrykcja podstawowego prawa w państwie demokratycznym. Nie wygląda to lepiej jak polityk wykorzystuje "biedne i bezbronne" dziecko jako argument dla jego ideologii.
Slave to Love

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 16:27:36
"Szkoły nie mają prawa wspominać o homoseksualizmie."

A skoro narkotyki są takie be i niedoble, to dlaczego cały czas mówią, że "nie wolno ich brać". ? Przecież to też propagowanie! Jeśli sama uwaga o tym, że istnieje coś takiego jak homoseksualizm, szkodzi dzieciom, to nie powinni też nic mówić o narkotykach (nawet w tym sensie, że są złe). :rollk:

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 16:39:09
Szakal/ Anubis
Anthro
Właśnie zamiast zakazywać nauczania o tym w szkole, powinni nałożyć obowiązek na szkoły, by takową wiedzę przekazywały młodym umysłom np. zaczynając takie lekcje w gimnazjach( a potem się dziwią, że w społeczeństwie brak zrozumienia i tolerancji dla inności...)W sumie to mentalność naszych polityków zalatuje nazizmem... bo oni też chcieli się pozbyć homoseksualistów i wszystkiego co odbiegało od normy. Więc wydaje mi się, że takowa ustawa nie ma szans u nas, ani na Litwie. Wielki brat w Brukseli czuwa ^^

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 16:48:59
Moim zdaniem nie wyjdzie. Ogólnie to jeden wielki bullshit... "Wielki brat w Brukseli czuwa" - jak to powiedział Frezo - i dobrze

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 17:40:34
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Zwróćcie uwagę czego zakazano - pozytywnej propagandy homoseksualizmu... Nie wiem czy oni mają trybunał konstytucyjny (a pewnie mają) ale zapewne ktoś to zaskarży. Oby.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 17:48:39
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Myślę że to jeden wielki bullshit :) Coś takiego by nie przeszło. Jest wiele idiotyzmów które chodzą politykom po pustych głowach ale wygląda to na kaczke dziennikarską i zwykła durną prowokacje.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 17:58:40
Leniwy kot kanapowy
Anthro
Czego chcecie? Taka ustawa to ciekawy eksperyment. Zobaczy się co na ten temat powie UE, Polska i Kościół. Pozatym homoseksualizm nie powinien być zaliczany do mniejszości narodowej, bo i jakiej? i w końcu w Bibli pisze że homo. jest zły i natura nam to też pokazuje. I czym tu sie martwić?
A jednak!

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 19:00:01
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:
jest zły i natura nam to też pokazuje


Jakieś dowody? Czy tak tylko sobie pieprzysz?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 19:15:37
WilczySmok
Zmiennokształtny
Cytat z "Xstreem":
Czego chcecie? Taka ustawa to ciekawy eksperyment. Zobaczy się co na ten temat powie UE, Polska i Kościół. Pozatym homoseksualizm nie powinien być zaliczany do mniejszości narodowej, bo i jakiej? i w końcu w Bibli pisze że homo. jest zły i natura nam to też pokazuje. I czym tu sie martwić?


Jakby był zły to czemu w naturze średnio 15% ssaków to homo? Natura pokazuje własnie, że jest inaczej - i że homo to całkiem normalna rzecz.
Druga uwaga: biblia i jej religia jest dośc młoda w porównaniu z inymi które mają dużo więcej niż ledwie 2k lat. Jakoś egipcjanie nie mieli problemu. Rzymianie tez nie (ba, nawet było to oczywiste dla nich, ze związki homo nie sa niczym gorszącym). Twój przykład mnie nie przekonuje a raczej nastawia bardziej negatywnie na te religie niewiadomoskądwzięt (<- nazwę własną napisałem jako jedno słowo)
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 19:21:58
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ale gość słucha bredni napisanych dwa tysiace+ lat temu przez bandę brudnych facetów z brodą :3 Skoro już tak dokładnie czepiasz się księgi kapłańskiej to czy codziennie kamienujesz cudzołożnice?
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 29.07.2009 19:23:14
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 19:44:24
Leniwy kot kanapowy
Anthro
Do statystyk podchodziłbym ostrożnie, badania potwierdzające takie rzeczy mogą być stronnicze. Judaizm ma trochę latek za soboą i nie widziałem aby promowali homoseksualizm. A reszta storożytnych religi z tego co wiem, to chyba upadła i uległa zapomnieni( choć o niektórych w szkołach uczą). Po zatym inna kultura była. Za bardzo rozrywki nie mieli, a jak się za często kochali z kobietami to się w końcu nudzili i woleli coś innego. A że mentalność troche się różniła, to co się zrobi? pozatym hsześcijaństwo ( w tym wypadku Katolicyzm) nie jest " religia niewiadomoskąd" , założył ją Jezuz Chrystus i Apostołowie i jest lepsza od wymarłych starozytnych wierzeń, bo promuje wartości najlepsze dla człowieka- choć jest to tylko moje zdanie, i teoretycznie ( choc powinno byc praktycznie) reszty wiernych chrześcijan.

Ps. Co to cudzołożnic daje im szansę jak dobry samarytanin, ponownego nawrócenia sie :I Ale przeciwko wiedźmom i czarownikom działam bez litosci, najpierw 60 minutowy test wody, później test rozpalonej stali, a na końcu stos na skwerku przy bloku( w razie gdyby kandydat przetrzymał testy ;p)
Ostatnio edytowany przez Xstreem dnia 29.07.2009 19:54:05
A jednak!

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 19:58:37
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ok, to kamienujesz te cudzołożnice czy nie? Bo jak nie to ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ w podskokach bo z mądralami wybierającymi sobie dogmaty z biblii rozmawiać nie będę. Do biblii podchodził bym ostrożnie. Podchodzi do wszystkiego stronniczo.

Idź się chłopie naucz chociaż dyskutować. Gówno wiesz o religiach starożytności a o chrześcijaństwie wiesz tyle co ci ksiądz z ambony wyterkotał. (nie nie mam nic do księży jako takich, wielu z nich to świetni, racjonalnie wierzący ludzie których szanuję - po drugiej stronie barykady są takie zindoktrynowane dewotki które wybierają sobie dogmaty z katalogu aby truć ludziom dupę na forach). Fronda się już znudziła?

edit: o przypomniałem sobie. Biblia mówi również, że nie możesz nosić ubrań z mieszanych włókien. Proponuje przejrzeć szafę i ostro napalić w piecu.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 29.07.2009 20:13:54
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 20:15:05
Skunks
Anthro
Xstreem --> Ja bym w żadną książkę/księgę nie wierzył. Biblia, jak dla mnie, jest za bardzo staroświecka i nie można na nią polegać.

Według mnie to wielka pomyłka i mam nadzieję, że w Polsce tego prawa nigdy nie będzie, bo jest za bardzo idiotyczne
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 30.07.2009 15:58:45

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 20:21:38
Hiena
Zwierzę
Kolejny idiotyczny pomysł wyciągnięty z dupy. Były takie wcześniej, będą kolejne. Nie ma nad czym się rozwodzić, można jedynie z politowaniem pokiwać głową i tyle.

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 20:33:36
Leniwy kot kanapowy
Anthro
Jak to miło usłyszeć praktykujacego ucznia Diogenesa. Pszepraszam bardzo, czy ja dałem jakiś konkretny przykład? Co to jest Frond- nie wiem, nie czytam. Ale należę do wymierająceggo gatunku naprawdę wierzących ( i się znających w co wierzą ) i za niedługo bedziesz takimi jak ja dzieci straszył(bo wymrą). Pozatym nie ukrywam swoich poglądów i stałem się automatycznie mała opozycją jakże potrzebną w demokracji i wolnści. Czyżbyś pisywał artykuły do Faktów i Mitów?

W czymś trzeba mieć oparcie, choć właściwie też trzeba byc jak zboze na wietrze - uginać się ale nie łamać.
Ostatnio edytowany przez Xstreem dnia 29.07.2009 20:40:06
A jednak!

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 20:34:03
Panserbiorne
Zwierzę
A ja jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tego prawa. A co niech sie dzieje, bedzie zabawniej. Oczami wyobraźni już widzę te postulaty, nielegalne pikiety i manifestacjie przynależności sexualnej. Specjalne strony pisane przez i dla mniejszości a na końcu wielki przewrót i zmianę prawa jak to już działo się wcześniej. Co do zastosowania tego prawa w Polsce... Nie ma większych szans, przynajmniej nie w najbliższym czasie... W końcu Ue nas "cywilizuje" a nasi politycy już za bardzo sobie przefikali :P
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 20:43:12
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:
Jak to miło usłyszeć praktykujacego ucznia Diogenesa. Pszepraszam bardzo, czy ja dałem jakiś konkretny przykład? Co to jest Frond- nie wiem, nie czytam. Ale należę do wymierająceggo gatunku naprawdę wierzących ( i się znających w co wierzą ) i za niedługo bedziesz takimi jak ja dzieci straszył(bo wymrą). Pozatym nie ukrywam swoich poglądów i stałem się automatycznie mała opozycją jakże potrzebną w demokracji i wolnści. Czyżbyś pisywał artykuły do Faktów i Mitów?


Ok, brnij dalej :D

Ale po kolei.
Cytat:
Pszepraszam bardzo, czy ja dałem jakiś konkretny przykład?

Nie, udowodniłeś że można sobie z ciebie robić zlewkę bo nawet ortografii w poważnej dyskusji nie potrafisz zastosować. Ale ok, załóżmy, że jednak szanujesz rozmówcę. I nie nie dałeś. Dlatego uważam że możesz sobie w dupę wsadzić takie nie podparte przykładem sentencje :)

Cytat:
Co to jest Frond- nie wiem, nie czytam. Ale należę do wymierająceggo gatunku naprawdę wierzących ( i się znających w co wierzą ) i za niedługo bedziesz takimi jak ja dzieci straszył(bo wymrą).

Nie, należysz do umierającego gatunku ciemnoty. Nie mogę się doczekać aż tacy ekstremiści wymrą.

Cytat:
Pozatym nie ukrywam swoich poglądów i stałem się automatycznie mała opozycją jakże potrzebną w demokracji i wolności. Czyżbyś pisywał artykuły do Faktów i Mitów?

Jakbyś miał poglądy to byś miał co ukrywać. Dziś dowiedzieliśmy się że geje są be bo coś. Z góry odrzuciłeś rzetelne badania naukowe wiec o czym tu gadać. Szanuję wiarę ludzi - racjonalną. Takich dewotów powinno się na wszelki wypadek resocjalizować zanim zaczną podkładać bomby.

Zadanie domowe. Pokaż mi w którym miejscu, Jezus (na którego swoją drogą się powołałeś) mówi że homoseksualizm jest be? Podpowiem. NIGDZIE. Idź więc na frondę i nie zawracaj ludziom głowy swoimi zabobonnymi teoriami. Zostaw nas samych, z naszą szatańską tolerancją i akceptacją.

Pytanie? Czy nosisz ze sobą stołek w komunikacji miejskiej? Bo nie wiem czy wiesz mężczyźnie nie wolno siadać w tym samym miejscu, w którym siedziała menstruująca kobieta. Jako rzecze biblia. Dla mnie eot bo się już pośmiałem :D
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 20:44:56
Tygrys perski
Anthro
Cytat z "Xstreem":
pozatym hsześcijaństwo


Już za to mogę spokojnie zaśmiać Ci się w twarz i przestać słuchać co nawijasz.
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 21:22:34
Leniwy kot kanapowy
Anthro
A Listy Katolickie i Listy św. Pawła? Też należą do Bibli. "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiadą Królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego"-cytat. Z ortografia leżę, to fakt, więc przepraszam każdego, kogo uraziłem bykami.

Leżę pokonany, choć jak na fanatyka przystało, walczę dalej. Zwycięzca pewnie też się nie podda, będzie kopał dalej ( przecież ma za sobą "dzisiejszą kulturę i obyczaje").
Ostatnio edytowany przez Xstreem dnia 29.07.2009 21:29:52
A jednak!

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 21:24:37
Lateksowy książe
Anthro
Nie powiedział tego ani bóg ani Jezus.
Dla mnie to bullshit.
Your argument is invalid.
Ostatnio edytowany przez Szczurex dnia 29.07.2009 21:26:40

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 21:26:56
Panserbiorne
Zwierzę
Cytat z "Xstreem":
A Listy Katolickie i Listy św. Pawła? Też należą do Bibli. "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiadą Królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego".


To ja mam pytanie... kto to królestwo odziedziczy? Bo każdy ma coś na sumieniu... Musi być tam troche pustawo...
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Legalna homofobia na Litwie. Burza nadciąga nad Polskę
Wysłano: 29.07.2009 21:34:03
Leniwy kot kanapowy
Anthro
Niezbadane są wyroki boskie. A pozatym od czego jest spowiedź?

Ale raczej na taką debatę trzeba założyć nowy temat pt. np "Tolerancja"?
A jednak!

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane