Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


0
(+0|-0)
Sesja
Wysłano: 5.08.2009 18:43:59
Czarny kot / różowa fretka
Anthro
Witam, jestem tu nowy i zarazem lekko zdziwiony, że w tym dziale nic się nie dzieje. Nie ma chętnych do sesji w klimatach fantasy? Mógłbym coś takiego poprowadzić, choć ostrzegam, że mimo pewnego doświadczenia nie jestem idealnym MG ;)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 18:54:40
Przecież poniżej już ktoś zaczął jedną...

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 18:59:46

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 19:02:06
Czarny kot / różowa fretka
Anthro
Ale to klimaty SF, mnie nie leżą ; )

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 19:12:01
PERMABAN
Well, szczerze wątpię, by komuś, prócz ciebie, fantasy leżało. Nikomu się nie chce (chyba) grać w rpg przez forum.

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 19:17:47
Czarny kot / różowa fretka
Anthro
Kwestia gustu. Ja biorę udział w jednej sesji forumowej i jednej w realu a prowadzę cztery forumowe i dwie w realu xD
No nic, tak tylko pytałem ; ) Może się jeszcze przemogę i looknę na to SF, czas pokaże ; )

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 19:56:17
Wiewiórka
Zwierzę
Ciekawe są sesje RPG przez Skypa (mic.) :D
Did you know that dolphins are just gay sharks?



0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 22:39:59
Czarny kot / różowa fretka
Anthro
W takiej jeszcze nie brałem udziału. Pomysł grania na komunikatorach jednak mnie nie zachwyca, gdyż łączy chaos rozgrywki w czasie rzeczywistym, ale nie daje takiego klimatu jak klasyczna sesja w realu.

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 23:20:44
Arachne
Taur
Puśćcie sobie muzyczkę w tle i zapalcie świece. Możecie przez kamerki sprawdzić kto nie zapalił.

Ale to by sekciarsko wyglądało. Wyobraźcie sobie. Konferencja na 8 kamerek i w każdej zakapturzona postać w półmroku i każdy mówi głębokim, nastrojowym szeptem. Dodajmy do tego rozmowę na temat demonów i nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji.

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 23:24:07
Czarny kot / różowa fretka
Anthro
U mnie to by nie przeszło : ( Mam kompa w przechodnim salonie i rodzina zaraz zaczęłaby mnie egzorcyzmować : (

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 23:31:13
Królik
Anthro
Uwielbiam Sesje RPG jestem założycielem Gronickiego Fan domu rpgów. Tak apropopo zapraszam wszystkich na Polcon do łodzi i w szczególności do uczestnictwa w Pokazach Star Wars którego jestem częścią :P
Ja osobiście mógłbym spróbować pograć w sesje forumową ale wiem że takie rzeczy kiepsko wypadają na dłuższą metę , Sam pisze system gdzie odgrywają dużą role furry morze kiedyś go przedstawię , puki co Kesseg powiedz mi co oferujesz za sesje ?
Technologia daje mam szanse zwalczenia nie tylko kalectwa i chorób ale też wrogów :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 5.08.2009 23:50:26
Czarny kot / różowa fretka
Anthro
Właśnie znajomi z Łodzi i Przemyśla zapraszają mnie na polcon i może się wybiorę. Mógłbyś założyć temat i zarzucić jakimiś informacjami o polconie?
Kiepsko? Największym problemem jest zawsze płynność gry - przez pewien czas potrafi się pojawiać po kilkanaście postów dziennie, innym razem przez tydzień nikomu nie chce się ruszyć kupra i odpisać...

Do sesji nie piszę żadnego scenariusza, improwizuję, dostosowuję się do graczy, pozwalam im współtworzyć świat. Ogólnie jest to klasyczne fantasy, więc ktoś kto miał do czynienia z dnd a może nawet liznął Planescape nie powinien czuć się obco. Dodaję często elementy z najróżniejszych źródeł: wiedźmina, anthro, anime czy co mi tam jeszcze akurat podchodzi.
Jak widzicie jestem otwarty na dyskusję i pomysły. Jeśli znajdzie się choć dwóch-trzech graczy można już coś zacząć.

Czekam na propozycje i pytania.
Oczywiście sesja, gdzie wszystkimi bohaterami są anthro jest jak najbardziej możliwa. Prawdę powiedziawszy od jakiegoś czasu miałem już na coś takiego ochotę a dotąd gracze tylko raz zdecydowali się na wilkołaka a raz na kotkę.
Trzeba by tylko doprecyzować parę szczegółów.

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 6.08.2009 0:06:33
Arachne
Taur
Kesseg, a jak wygląda taka sesja na forum? Bo trudno mi sobie wyobraziić, żeby ktoś nie napisał: „Zasadzam mój miecz zagłady +4 graczowi 2 w Zmoderowano: xxxx”.

edit: Albo szybciej. Odcinam graczowi 2 głowę. Na ircu takie coś jest powszechne a trudno się walczy z faktem dokonanym.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 6.08.2009 0:08:27

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 6.08.2009 0:24:58
Czarny kot / różowa fretka
Anthro
Po pierwsze mam nadzieję, że gracze są na tyle inteligentni, że wolą się dobrze bawić zamiast zabijać się nawzajem. Zawiodłem się tylko raz. Gracz stworzył przekoksa i na wstępie bez powodu zaatakował resztę drużyny. Co gorsza akurat nie było mnie przez dzień na necie, więc sobie hulał. Jak wróciłem zablokowałem temat i w spokoju napisałem długiego posta w którym m. in. przysłałem drużynie kilku npców do pomocy. Otoczony gracz obraził się i popełnił samobójstwo, efektowne zresztą. Pogadałem z nim na gg, wyjaśniliśmy sobie sytuację, pogodziliśmy i zgodziłem się na wskrzeszenie jege postaci a on obiecał przystopować. I jak do teraz zabawa przebiega bezproblemowo.

W przypadku posta typu jaki podałeś MG wyraża swoją obiekcję (a jego zdanie jest ostateczne). Może poprosić o jego skasowanie lub edycję, lub po prostu w swoim poście napisać co tak naprawdę się stało.

Dlatego między innymi nie lubię sesji na komunikatorach. Jest chaos, gracze nie traktują przygody poważnie : /


Edit: Przykład:
"Gracz A: Atakuję postać B i odcinam jej głowę.
Gracz B: Robię unik.
MG: Postać B uchyliła się przed ciosem miecza i odsunęła na bezpieczną odległość..."

Oczywiście posty w sesjach są zwykle bardziej rozbudowane, z opisami itd, ale tu nie chce mi się rozpisywać. Jeśli chcecie możecie looknąć jak wyglądają sesje prowadzone przeze mnie na innych forach:
http://forum.kawerna.pl/viewforum.php?f=53
http://www.sator.fora.pl/sesja-rpg,19/
Ostatnio edytowany przez Kesseg dnia 6.08.2009 0:28:40

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 1.06.2010 9:09:36
Inna forma
A ja był bym za RPG-iem na forum (System fantazy).
I już kiedyś brałem udział w sesjach na różnych forach.

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 1.06.2010 10:22:28
Felis catus (czyli kot)
Smok
Ja też jestem za RPG. I zaklepuję sobie miejsce
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 1.06.2010 21:37:25
Z chęcią się przyłączę. Pograłbym w jakimś uniwersum z opcją furry, ale jak widzę temat jest trochę martwy. Może mimo to znajdzie się ktoś chętny poprowadzić sesję? Na mnie nie liczcie, prowadzę jednocześnie 2 kampanie w realu, sesje są średnio co tydzień, po prostu bym nie wydolił z weną.

A co do uniwersum, może lepiej science fiction? Fantasy jest cholernie oklepane...
Ostatnio edytowany przez TomEdo dnia 1.06.2010 21:39:27

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 1.06.2010 21:43:13
Inna forma
a ja jestem słabym MG wiem bo od czas do czasu poprowadze dal siostry

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 2.06.2010 12:25:18
Felis catus (czyli kot)
Smok
Hmmm... ewentualnie mógłbym zostać MG. Albo Kicius.

Uniwersum furry? Dałoby się załatwić. Może dnd z opcją "prawie dowolnego tworzenia ras", albo świat z moich opków(żartuję, nie bijcie), albo Morrowind.

Jak chcecie. Jak byście chcieli.
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 2.06.2010 16:37:27
fajkojot
Człowiek
Cytat z "Aracnan":

Uniwersum furry? Dałoby się załatwić. Może dnd z opcją "prawie dowolnego tworzenia ras", albo świat z moich opków(żartuję, nie bijcie), albo Morrowind.

Jak chcecie. Jak byście chcieli.

Polecam poszukać RPG zwanego "Iron Claw". Klasyczny świat fantasy z rasami stricte futrzastymi (pełna dowolność, w świecie średniowiecznej europy biegają sobie nosorożce) - bardzo w typie Disneyowskiego Robin Hooda. Mechanika całkiem prosta w obsłudze z tego co przeczytałem (rzuca się różnorodnymi typami kostek przeciw... rzutom MG, nie ma od góry ustalanych poziomów trudności), spore możliwości tworzenia postaci. Nawet jak jakiś gatunek nie jest przewidziany, to można go złożyć z punktów.
Podręcznik podstawowy powinien być gdzieś na serwisie chomikuj.pl, acz bez bicia się przyznam, że nie potrafię go ponownie zlokalizować. Jeśli są jacyś chętni to mogę "Iron Claw" przesłać w ten czy inny sposób.
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 2.06.2010 17:51:56
Felis catus (czyli kot)
Smok
Dawaj. Ja jestem chętny. Nie obiecuję, że z niego skorzystam, ale przeczytam tak czy inaczej.
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 2.06.2010 19:38:48
Średniowiecze? Przeboleję...

System chyba nie jest jakimś wielkim problemem. Tym bardziej w przypadku forumowej sesji (o ile właśnie taką zakładamy). Tutaj można spokojnie rozważyć wszystkie aspekty danej akcji na spokojnie i opisać efekt.

Aha, byłbym zapomniał. Zgłaszam się do gry ;) (mistrz oczywistości).

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 2.06.2010 19:42:44
PERMABAN
W sumie też mogę się pobawić.

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 2.06.2010 19:43:00
Felis catus (czyli kot)
Smok
To nie musi być średniowiecze... oczywiście zakładając, że "średniowiecze" to fantasy.

System racja, nie jest najważniejszy - zawsze można zrobić storytelling.
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

0
(+0|-0)
Re: Sesja
Wysłano: 2.06.2010 20:10:30
Wilk
Anthro
Zglaszam sie do gry :-Pk
Ostatnio edytowany przez Loyban dnia 2.06.2010 20:10:53

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane