Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12


0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 24.08.2009 18:03:12
Jaguar
Człowiek
Niemiecki to może być owczarek . Dla Polski żubr, czy też bocian.
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 24.08.2009 20:49:58

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 24.08.2009 23:53:08
jestę kapibarę
Cytat z "Ingo":
http://tohvri.blox.pl/resource/0013_Carski_orzel.jpg

Jeśli chodzi o kryterium. Ma być wojennie. Więc nie byle zwierze, które w danym kraju występuje, a zwierze kojarzone z armią tego kraju. To wymaga sporej wiedzy o wojskowości akurat. W drugiej kolejności godła, symbole, częste ornamenty, generalnie zwierzęta, z którymi dany naród czuje się jakoś związany, z którym jest kojarzony.


To by było monotonnie, bo heraldycznie europa składa się z lwów albo orłów, tutaj wszyscy byli monotematyczni i jedynymi oryginałami są francuzi, którzy mają KOGUTA - i takie coś świetnie im będzie pasowało. Myszy to bym sugerował dać benelux, oni przerażająco nic nie robili (a skunksa to nie wiem skąd wziąłeś, one są w ameryce...).

Japończycy lemingi - genialny pomysł, z gracją i honorem smoków ich działania miały tyle wspólnego co amerykański orzeł ze skunksem. Dlatego do USA sugeruję ich orła, a Polsce można dać tego żubra - w sumie u nas były ostatnie sztuki. Zawsze kojarzył mi się też bocian, ale to takie mało bojowe ;P

RPA nosorożce - bardzo fajne.

Chińczyków też bym sugerował jako pandy, aczkolwiek pand jest mało, a chińczyków dużo... może jakieś myszy? ryjówki?

Chorwaci - dalmatyńczyki (ta część Europy w której jest Chorwacja była kiedyś nazywana Dalmacją)

Popieram Ingo w tym że Brytyjczycy to tylko buldogi, Hiszpanie - tak, byki.

Co do Czechosłowacji to nic innego jak krecik mi nie przychodzi do głowy, sorry. W heraldyce mają białego lwa i dwa orły.

Filipiny - ze względu na charakter operacji prowadzony przez nich sugeruję nietoperze (chyba, że chcesz któryś z endemicznych gatunków występujących na wyspach, między innymi te wielkookie małpki).

Grecja - jaki żółwik? Może koza lepiej... tak mi się kojarzy z kozą... może to przez Pana...
Tak samo Nowa Zelandia - sugerowałbym owce, więcej tam ich niż tych biednych kiwi, no i nowozelandczycy to biali przybysze, tak jak i owce ;P

Włochy - a może latające potwory spagetti? Z żadnymi dzikimi kotami zupełnie mi się nie kojarzą. Prędzej z królikami...
Ostatnio edytowany przez LV dnia 25.08.2009 0:08:50
0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 24.08.2009 23:57:54
Aha, jeszcze co do pomysłu na USA...

Cytat z "Bill Murray, "Szarże" (Stripes)":

Jesteśmy mieszańcami! Nasi przodkowie byli wykopani ze wszystkich porządnych krajów Europy! Jesteśmy kundlami! Patrzcie - jego nos jest zimny!

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 25.08.2009 0:05:32
fajkojot
Człowiek
Cytat z "LV":
(a skunksa to nie wiem skąd wziąłeś, one są w ameryce...).

Skunks to był bardziej żart i ukłon w stronę Peppe :P

Cytat z "LV":
Co do Czechosłowacji to nic innego jak krecik mi nie przychodzi do głowy, sorry. W heraldyce mają białego lwa i dwa orły.

Kozicę wziąłem z loga CesFuru tegorocznego. Czesi dali kozicę jako reprezentacje Słowacji, bo ona nie ma swojego reprezentanta zwierzęcego w heraldyce. Na ostatniej stronie informatora z konwentu jest. Skoro oni sami widzą tam kozicę, to czemu nie ;)


Cytat z "LV":
Włochy - a może latające potwory spagetti? Z żadnymi dzikimi kotami zupełnie mi się nie kojarzą. Prędzej z królikami...

Króliki nawet nawet. Ja bym tam widział właśnie koty takie normalne, dachowce.
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 25.08.2009 0:12:27
jestę kapibarę
Cytat z "Verdan":
Cytat z "LV":
(a skunksa to nie wiem skąd wziąłeś, one są w ameryce...).

Skunks to był bardziej żart i ukłon w stronę Peppe :P


To było pytanie retoryczne ;P

Cytat z "Verdan":
Cytat z "LV":
Co do Czechosłowacji to nic innego jak krecik mi nie przychodzi do głowy, sorry. W heraldyce mają białego lwa i dwa orły.

Kozicę wziąłem z loga CesFuru tegorocznego. Czesi dali kozicę jako reprezentacje Słowacji, bo ona nie ma swojego reprezentanta zwierzęcego w heraldyce. Na ostatniej stronie informatora z konwentu jest. Skoro oni sami widzą tam kozicę, to czemu nie ;)


Ale to Słowacy - Czesi się z kozicą nie identyfikują ;P

Cytat:
Króliki nawet nawet. Ja bym tam widział właśnie koty takie normalne, dachowce.


Włosi nie lubią kotów. A generalnie, Romulusa i Remusa to karmiła wilczyca kapitolińska i oni się nazywają synami wilków...
Ostatnio edytowany przez LV dnia 25.08.2009 0:12:44

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 25.08.2009 0:17:09
fajkojot
Człowiek
Cytat z "LV":
Włosi nie lubią kotów. A generalnie, Romulusa i Remusa to karmiła wilczyca kapitolińska i oni się nazywają synami wilków...

Hm, tego o kotach to nie wiedziałem. Rzym i Włochy to jednak, ahem :P Ale fakt, wilki by pasowały... nie wiem czemu ciągle patrzę na Włochy przez pryzmat mafii, ale wilki ze swoim strukturalizmem by dobrze się wpisały w mafijne rodzinki :-Pk
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 25.08.2009 0:18:12
jestę kapibarę
O. jeszcze braki.
Szwajcarzy - jeże.
Irlandczycy. Coś.. pijanego. Nieobliczalnego. I rudego. Wiewiórki.
A Austriacy to co? Jakaś odmiana owczarków niemieckich? ;P

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 25.08.2009 0:32:28
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "LV":
A Austriacy to co? Jakaś odmiana owczarków niemieckich? ;P


Antropomorficzne fortepiany bądź torciki wiśniowe.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 25.08.2009 9:41:16
Kangur
Anthro
Szwajcarii nie uwzględniam ze względu na to że nie należała do żadnego z bloków. Ale pasowałby im Bernardyn chyba :P. Irlandczycy nie brali chyba specjalnego udziału w wojnie. Austrię można dodać, może podpiąć ich do Niemców?

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 26.08.2009 12:37:07
Lis Pospolity
Zwierzę
Ja bym czechosłowacji dał Kruka, według mnie najlepiej pasuje :D

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 26.08.2009 15:58:21
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Cytat z "Solaxe":
Ze względu na fascynację II Wojną i Furry przymierzam się do narysowania sporego rysunku, który przedstawiałby Aliantów i Oś w wersji furry. Chcę umieścić jak najwięcej państw, które przysłużyły się wojnie, albo namieszały w jej wydarzeniach. Chcialbym tez przedewszystkim uwzglednic niedoceniane panstwa tej wojny (Np. Czechoslowacja, ktora do aneksji miala potezna armie, i wspierala Aliantow na wielu frontach). I tu potrzebuję waszej pomocy.

Jaki zwierzak najbardziej pasowałby do danego państwa? Czy jest sens wstawiać dane państwo, a może jakiegoś brakuje?

Tutaj przedstawiam moją listę. "?" - oznacza, że nie jestem pewien zwierzęcia lub państwa. Bardzo proszę o waszą pomoc, przyjęte propozycje zostaną uwzględnione w podpisie pracki (Wypiszę wasze nicki np. na DA lub FA) :D


ALIANCI

Polska - Orzeł
Związek Radziecki - Niedźwiedź
Stany Zjednoczone -
Zjednoczone Królestwo - Basset/Buldog brytyjski
Francja - Skunks/mysz/szczur
Kanada - Ryś
Australia - Kangur
Nowa Zelandia - Kiwi
Jugosławia - Wilk
Norwegia - Foka
RPA - Gazela
Grecja - Żólwik
Filipiny -
Czechosłowacja? -
Etiopia - Lew
Chiny - Panda
Indie - Tygrys




III Rzesza - Owczarek Niemiecki
Włochy - Pantera? (tak jakoś mi się kojarzy, może to przez kamuflarze xD)
Japonia -
Węgry - Wydra
Rumunia - Nietoperz
Bułgaria -
Finlandia - Renifer
Syjam/Tajlandia -
Chorwacja -
Hiszpania (nieoficjalnie) - Byk


Z góry naprawde wielkie dzięki za pomoc



Szykujesz coś na wzór "Cat shit one"????? Świetny pomysł. Moglibyśmy opracować całą antologię jak na przykład ten komiks o Lechu Wałęsie i stanie wojennym..... Nie żebym go lubił, ale chodzi mi o sam pomysł.

A pomysł mi się podoba, ale swoje wybory musisz rozważyć. Wszyscy Polacy nie mogą być przecież ptakami, jakby to wyglądało. Można by zaciągnąć idee z Mausa, że Żydzi przeobraziliby się w myszy, a strzelcy podhalańscy w żubry lub barany. A tak jak wrzucisz wszystkich do jednego wora to będzie katastrofa. Jeśli widziałeś komiks Usagi Yojimbo to pomyśl, że niektóre gatunki zwierząt są przedstawiane bardziej pospolicie od innych. Projekt jest jednak godny uwagi. I bardzo chętnie wziąłbym w nim udział.
Ostatnio edytowany przez Jimmu dnia 26.08.2009 15:59:16

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 27.08.2009 10:22:59
Kangur
Anthro
Nie, komiks to to raczej nie będzie. Chociaż nie ukrywam w przyszłości na pewno coś takiego zrobię ;P. Ale jak już coś takiego zrobię to na 100% gatunki
będą bardziej zróżnicowane


Zostały jeszcze tylko Bułgaria i Włochy, ewentualnie jeszcze jakieś państwa dodam. u tej pierwszej myślę nad owczarkiem bułgarskim

Jeśli chdozi o czas zrobienia arta to też zależy od sposobu wykonania. Czy takie jak np. w moim najnowszym arcie na polfurs, czy to typowo komiksowe, w którym wykonuję większość prac :P
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 27.08.2009 10:43:23

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 27.08.2009 12:32:51
Lis / Wilk
Zmiennokształtny
Do Czechosłowacji pasuje krecik ;)

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 27.08.2009 19:59:38
jestę kapibarę
Włochy mówiłem wilk ;P Jugosławii możesz dać wydrę bardziej niż Węgrom - oni bardzo dużo nad morzem rozrabiali (ich partyzanci zamiast po lasach, lali Niemców i Włochów na Adriatyku).

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 27.08.2009 21:35:48
Włochy to miały orła w herbie, ale to już zajęte... możne by jakiś wilk, by pasował do koloru włoskiego munduru (niebiesko-szary) ale by musiał koniecznie mieć południowa ciapowatość i nadwagę :P

a francuzi... jak juz idziesz w szczegoły, to podziel ich na lepszych i gorszych, tj. na Wolnych Francuzów i na vichy

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 27.08.2009 21:48:32
Propozycje made by smok Soreh

Propozycje:
Japonia - karp/tanuki
Kanada - Łoś
USA - Mustang/szop/opos

I na litość boską! Nie "Czechosłowacja", tylko "Słowacja", i do tego pod OSIĄ!

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 27.08.2009 22:07:34
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Cytat z "LV":
Cytat z "Ingo":
http://tohvri.blox.pl/resource/0013_Carski_orzel.jpg

Jeśli chodzi o kryterium. Ma być wojennie. Więc nie byle zwierze, które w danym kraju występuje, a zwierze kojarzone z armią tego kraju. To wymaga sporej wiedzy o wojskowości akurat. W drugiej kolejności godła, symbole, częste ornamenty, generalnie zwierzęta, z którymi dany naród czuje się jakoś związany, z którym jest kojarzony.


To by było monotonnie, bo heraldycznie europa składa się z lwów albo orłów, tutaj wszyscy byli monotematyczni i jedynymi oryginałami są francuzi, którzy mają KOGUTA - i takie coś świetnie im będzie pasowało. Myszy to bym sugerował dać benelux, oni przerażająco nic nie robili (a skunksa to nie wiem skąd wziąłeś, one są w ameryce...).

Japończycy lemingi - genialny pomysł, z gracją i honorem smoków ich działania miały tyle wspólnego co amerykański orzeł ze skunksem. Dlatego do USA sugeruję ich orła, a Polsce można dać tego żubra - w sumie u nas były ostatnie sztuki. Zawsze kojarzył mi się też bocian, ale to takie mało bojowe ;P

(...)

Włochy - a może latające potwory spagetti? Z żadnymi dzikimi kotami zupełnie mi się nie kojarzą. Prędzej z królikami...


Japońska inwazja to fenomen. Kraik niewiele większy od naszego podbił znaczne obszary Azji i dał w dupę nadentym Brytolom. Pysznili się jak pawie, a w kampanii na malaje 30 tys zołnierzy Cesarskiej Armii wzięła do niewoli 70 tys żołnierzy brytyjskich wraz z dowódcą. Wszystko w 70 dni. To była największa katastrofa militarna Zjednoczonego Królestwa w dziejach. Japończycy w przeciwieństwie do Brytyjczyków mieli niezłą umiejętność przystosowawczą: do walki w dżungli szczególnie. W moim przekonaniu byli nieustraszeni jak czarne pantery. Jednostki tokko, kaitenów i innych cudów to była przykra ostateczność. Warto wspomieć, że Japończycy jako pierwsi zamontowali silnik odrzutowy (opracowany na bazie silników rakiet V2) w bombowcu, który nie został wprowadzony do seryjnej produkcji z powodu swojej niestabilności. Ale fakt są takie, że połamali sobie zęby na swojskim Misiu.

I Króliki i Dingo i Koala i Kangury mieszkają w Australii. :D A Australia też brała udział w wojnie. Każdy kto się odważy rozpocząć prace nad komiksem ma ogromne pole do popisu. Tu zaś mowa o pojedynczym arcie, coś w rodzaju plakatu zgadza się? Na plakacie to by świetnie wyglądało.....

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 7:51:53
Kangur
Anthro
Akurat Czechosłowacja będzie u Aliantów. Słowacji pod Osią nie umieściłem bo nie dość, że byli marionetką, to podczas wojny niczym sie nie wykazali/ nie mieli żadnej roli. Ale zawsze mogę dać jakąś adnotację.


Jimmu - Trudno mi jeszcze powiedziec jak to wykonam, pierwotne zalozenie jest takie ze narysuje po jednej postaci reprezentujacej swoj kraj. Wszystkie będą stać sobie kolo siebie na jednym arcie. Prawdopodobnie podziele na Oś i Aliantów

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 9:11:14
Cytat:
ALIANCI

.Polska - Orzeł
.Związek Radziecki - Niedźwiedź
Stany Zjednoczone - Mustang, kundel (Orzel odpada ze wzgledu na Polske, nie chce aby zwierzeta sie powtarzaly)
Zjednoczone Królestwo - Buldog,
Francja - koty, buldog francuski, szczur, pudel
Kanada - ryś, łoś
.Australia - Kangur
Nowa Zelandia - ptak Kiwi, owca
.Jugosławia - Wilk?
Norwegia - foka
RPA - Springbok
Grecja - zolw, koza, osiol (nie wiem czemu ale cholernie mi sie kojarzy, nie wiem jak wam :p)
Filipiny? - jaszczurka, bawol, orzel filip.
Czechosłowacja? - Ryś, kruk
.Etiopia - Lew
.Chiny - Panda
.Indie - Tygrys
Beneluks - Myszy




.III Rzesza - Owczarek Niemiecki
Włochy - Pantera?
Japonia - jenot, smok, smok
Węgry - Wydra
.Rumunia - Nietoperz
Bułgaria -
.Finlandia - Renifer
Syjam/Tajlandia - kot
Chorwacja - Gluszec, dalmatynczyk
.Hiszpania (nieoficjalnie) - Byk
Argentyna? (nieoficjalnie) - Rekin?


Do USA bardziej by pasował jakiś wilczur. Francja - pudel, Kanada - łoś, Nowa Zelandia - ptak Kiwi, Jugosławia - może nie wilk, tylko no jakaś sowa? Do Grecji bym dał kozę, Czechosłowacji rysia. ZSRR dałbym prędzej świnię, kojarzy mi się to po lekturze "Folwark Zwierzęcy" G.Orwella, gdzie opisano życie w ZSRR za czasów Stalina (o ile się nie mylę), to akurat by pasowało. III Rzeszy nie wiem, co bym dał, ale jakoś owczarek mi nie pasuje. Coś bardziej groźnego i złego by się przydało. Np. czarny smok z czerwonymi ślepiami ;] Z Włochami w sumie wilk też się kojarzy (legenda o Romulusie i Remusie), ale zajęte, to i Pantera może zostać xP Ale najlepiej czarna.

Te wyżej to ino propozycje.

Japonii smoka bym nie dawał. Smoki się kojarzą z kulturą europejską i chińską, z kolei z japońską to świetnie kojarzy się Kitsune.

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 9:21:38
Kangur
Anthro
Rosyjski niedźwiedź akurat nie podlega żadnej dyskusji. A wilk dla Włochów... dałbym go im, gdyby nie to że Włosi mieli strasznie tchórzliwą armię. Ciągle przypomina mi się akcja gdy do jednej bitwy stanęli z przygotowanymi już walizkami ;o. Nie wiem jak wy, ale ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić tchórzliwego wilka :P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 9:25:39
No to co do Rosji i Włoch to ok, ale Solaxe przemyśl tą Japonię.

Ach i przypomniało mi się coś. Niemcy mają w herbie czarnego orła. Na godle III Rzeszy też był czarny orzeł. Czemu by w arcie nie przedstawić III Rzeszy jako czarnego orła??

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 10:31:50
Kangur
Anthro
Wiem nad Japonią muszę się zastanowić, zbyt kluczowy kraj żeby schrzanić. Czarny orzeł do III Rzeszy wbrew pozorom tak jakoś mi nie pasi. Przedewszystkim dlatego że zawsze jak widziałem jakieś II wojenne furry arty to był to doberman lub owczarek niemiecki.

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 11:33:19
fajkojot
Człowiek
Cytat z "KPL":
Ach i przypomniało mi się coś. Niemcy mają w herbie czarnego orła. Na godle III Rzeszy też był czarny orzeł. Czemu by w arcie nie przedstawić III Rzeszy jako czarnego orła??

Wersja z psiakami, jak Solaxe mówi, jest o tyle dobra, że wpasowuje się w teorie czystej rasy. Dobermany i owczarki niemieckie to psy rasowe, że hej :-Pk i łatwiej jest sobie je wyobrazić mordujące inne psy (i gatunki) za to, że nie są słusznej krwi. Czarny orzeł prowadzący obozy to tak... nah.
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 12:56:15
No to trzeba przełamać stereotypy. Psy były w artach ukazane z różnych stron, że aż mdli xP Solaxe, idź na oryginalność i spróbuj zrobić czarnego orła i to złego. Poza tym by pasowało - po stronie Osi, tej złej, czarny orzeł, a po drugiej stronie, tej dobrej, Aliantów, biały orzeł ;)

0
(+0|-0)
Re: Szykuję nowego arta (potrzebna wasza pomoc xP)
Wysłano: 28.08.2009 19:42:59
jestę kapibarę
Cytat z "Solaxe":
Rosyjski niedźwiedź akurat nie podlega żadnej dyskusji. A wilk dla Włochów... dałbym go im, gdyby nie to że Włosi mieli strasznie tchórzliwą armię. Ciągle przypomina mi się akcja gdy do jednej bitwy stanęli z przygotowanymi już walizkami ;o. Nie wiem jak wy, ale ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić tchórzliwego wilka :P


To daj im tchórza ;P

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane