Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12


0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 20:12:21
jestę kapibarę
Cytat z "ShadowCat":
temat jest bardzo dobry. Ankieta nie . Niech ktoś ją skasuje i stworzy nową z porządną listą i multiwyborem pls :-Dk


To najpierw wylistuj wszystkie opcje, żeby nie było ryfy.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 20:14:21
Smok Serwisowy
"Moc" pochodzi z MIDICHLORIANÓW !!!!!!!!!!!!1111

to tłumaczy wszystko... xD
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 27.08.2009 20:16:09
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 20:15:56
Lew
"Fantasy — gatunek literacki używający magicznych i innych nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. " (cyt. za: wikipedia)
Czyli, oczywiście, Edi ma rację.
Proszę mi tylko nie mylić fantasy z fantastyką. To pierwsze to podgatunek drgugiego..
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 20:42:58
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Edku moje wyjaśnienie było uproszczeniem przeznaczonym dla Fanga. Wiesz o ym i się czepiasz :p
Star Wars to fantasy - dzieje się w przeszłości są dwa zakony paladynów, walka idzie na miecze i działa MAGIA. Midichloriany to pic na wodę bo postacie wracają zza grobu a tam ich raczej nie ma

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 20:45:59
Czlowiek
Człowiek
Cytat z "Edi":
"Moc" pochodzi zMIDICHLORIANÓW !!!!!!!!!!!!
to tłumaczy wszystko... xD

Nic z tych rzeczy.
Wysoki poziom midichlorianow w organizmie tylko pozwala bycie sensytywnym na Moc i na efektywne jej wykorzystanie. Moc pozostala nadal wszechprzenikajaca Sila/Polem Zyciowym wszystkich zywych istot przenikajacym cala galaktyke.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 21:17:10
Odnośnie steampunku to zaczynał on jako podgatunek S-f z tym się mogę zgodzić ale od czasu Morlock Night i Maszyny różnicowej gatunek tak się rozrósł, że sam wydał swoje podgatunki. Tak, że teraz nie da się równoznacznie określić, że steampunk to SF.

Star Wars to nie fantasy i tego nikt mi wmówić nie zdoła. Statki kosmiczne raz, broń jonowa, laserowa dwa, miecze świetlne raczej nie podchodzą pod fantasy trzy, wątek klonowania cztery, droidy pięć... nie wiem czy ma sens dalej wymieniać. Star Wars ma wiele wspólnego z nauką i raczej na wątku niezwykłej techniki wszystko się opiera to świat stanowi klimat nie odwrotnie bo gdyby umieścić w cyberpunkowym świecie księżniczkę i rycerza, a ci zostali by dostosowani do świata (księżniczka- córka właściciela korporacji rycerz jakiś inny cyberpunkowy koleś) to to by nie było fantasy tylko cyberpunk. Motyw walki dobra ze złem nie czyni z opowieści fantasy. Nie trzeba się wgłębiać aby to zobaczyć bo z klimatem jest tak, że czuje się go od razu

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 21:23:45
master error
Człowiek
Wrrr.... Moim ulubionym klimatem jest współczesność, tyle że z futrzakami, którzy rzucają fireballami, przy akompaniamencie ostrej rockowej muzyki...
Doobra... Czepiam się... (ale anthro white tiger fajnie by wyglądał jako motocyklista na ścigu, tyle że w ognistej poświacie rodem z "Ghost Rider'a"... Muszę pokombinować z photoshopem xD)

(zaznaczyłem współczesność... dosyć nietypowa ;P)

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.09.2009 20:47:25
Lis z tygrysimi pręgami na plecach
Anthro
Mój ulubiony klimat to fantasy i średniowiecze. Bardziej chodzi mi o mieszankę tych dwóch.
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 2.09.2009 21:05:41

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.09.2009 21:21:40
Jaguar
Człowiek
SF osadzone w średniowieczu. Bez żadnej magii czy innych udziwnień.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.09.2009 21:24:01
Fantasy, średniowiecze oraz post apokaliptyczne klimaty są najlepsze...
Neuroshima FTW ! :)

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 3.09.2009 17:59:56
Kangur
Anthro
Nie mam ulubionego gatunku. Wszystko zalezy od rodzaju sesji, mistrza gry itp. Wiem na pewno ze nie lubie klasycznego fantasy, a sci-fi (mimo iz ogolnie kocham ten gatunek) tez rzadko na RPG sie nadaje. Każdy gatunek mi się spodoba, jeśli sesja ma ciekawą fabułę i rozgrywkę

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 4.09.2009 19:07:57
Wilk
Anthro
Time End. Głosować można dalej, ale teraz zdejmuje wyniki z forów i przesyłam kumplowi. Jak zliczy wszystko, to jeżeli chcecie podam wyniki ankiety. :P.

Fantasy 12
średniowiecze 2
współczesność 2
science fiction 5
postapocaliptic 7
chaos 5
inne 5
36 osób. Tutaj głosowało.

Na moich forach to była najwyższa frekfencja ze wszsyskich 4 for. Najniższa wynosila 15 osób (Starzy kumple się niepopisali).

PS sorki za jakiekolwiek błędy, pisze z klawy podobnej do leptopa (koszmar) i na operze (Brak podkreśleć) i brak czasu.
Ostatnio edytowany przez Fang dnia 4.09.2009 19:17:20

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 5.09.2009 6:44:18
Panserbiorne
Zwierzę
Jedyny i słuszny to Gothpunk, czyli klimat zaprezentowany przez wydawnictwo whitewolf. Połączenie kunsztu i wyniosłości gotyku z twardą rzeczywistością punka wprowadzające graczy w świat gdzie codziennie podejmują nierówną walkę ze światem o zachowanie własnego jestestwa. Najcudniejsze w Gothpunku jest to, że świat w nim przedstawiony jest przerażająco podobny do naszego...
Następne to tzw urban fantasy czyli po prostu świat fantastyczny przekradający się do naszego bezpiecznego świata, im subtelniej tym lepiej...
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 13.03.2010 18:00:15
Lis szary
Anthro
Cytat z "Noxam":
Mój przyjaciel poprosił mnie oto bym postawił taki temat na forach na jakich jestem. Poco mu to, nie wiem. Ale skoro przyjaciel w potrzebie to nie odmówię przecież no nie? Zresztą to taka mała błahostka. Ok ale koniec gadania.
Temat jest prosty jakie są twoje klimaty?
Fantasy, Shi-fi, itd itd.

Moimi ulubionymi klimatami jest Shi-fi, głównie dzięki Gwiezdnym wrotom. Najlepszy serial i film jaki może być według mnie (star warsy schodzą niżej jak obcy itd).


Star Wars NIE jest Sci-fi, ponieważ dzieje się w przeszłości, czyli to fantastyka :P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 13.03.2010 23:41:30
Dałem na inne, bo jakoś nie mam ulubionego klimatu. Byleby była jakaś akcja, przygoda, a nie 2-5 czynności powtarzane na krzyż.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 14.03.2010 10:10:58
Wilk
Anthro
Osobiście lubie coś apokaliptycznego lub jakiś survival (nie, nie w dżungli xD) np. L4D i L4D 2, Terminator Salvation (Ocalenie), CS 1.6/Source Zombie Mod (już pro na tym szajsie 4 lata), Resident Evil. Albo też bardzo lubię pograć w coś drugowojennego CoD obojętnie jaki byle nie Modern Warfare, MoH itd. Lub czasami samo *zarzynanie innych czyli np. Postal 2 StP i Apocalipse Weekend (gra tak sadystyczna że ♥♥♥♥, coś dla tych co czasem mają dość innych ludzi), Mount & Blade (podlatuje z siekierą i ciach, z łuku boom headshot xD).
PS. zapomniałem coś dodać do apokaliptycznego-survivalu jak pewnie większość za was zna D00|\/| 3.
Ostatnio edytowany przez M3Fis70 dnia 17.03.2010 1:36:25
Dobry mutant, to martwy mutant.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 15.03.2010 8:16:50
Szare A Fu Fu
Smokełke
Ja lubię różne klimaty :3 najbardziej post apokaliptyczne, fantasy i może ładnie przedstawione czasy współczesne i stary daleki wschód :P Jakoś tak z nałogowego maniaka fantasy troszkę poszerzyły mi się horyzonty i gama smaków ;) Aaaale to raczej dobrze.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 1.06.2010 23:53:18
Zdecydowanie science fiction. Daje ogromne pole do popisu, a w przypadku "soft" science fiction jest niemalże nieograniczone w kreacji uniwersum.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.06.2010 11:19:44
Potworek spod koca
Zmiennokształtny
Wszystkie lubie po trochu, ale chyba najbardziej fantasy .
"But I'm just getting started let me offend. The devil's got nothing on me my friend..."

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.06.2010 11:29:50
Sredniowieczne chaotyczne fantasy. Albo jeszcze lepiej, wspolczesnosc po "odkryciu" chaotycznego fantasy.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.06.2010 12:56:30
Lew
Anthro
Sonda jest bee. Obracam się w fantasy (od 2 lat jestem w trakcie pisania swojej małej książeczki, ale pewnie nigdy jej nie skończę jak wielu innych super pomysłów, które kurzą się i kurzyć się będą. W ogóle fantasy to bardzo ciekawy gatunek, bo można go lepić jak się tylko zamarzy, rozpiętość postaci, światów pozwala wybrać ten swój mały odpowiednik idealnego świata. Kręci mnie też niesamowicie średniowiecze jako fenomenalne czasy zamków, rycerzy i mrocznych lasów, a połączenie fantasy i średniowiecza to już całkiem odjazd. W ogóle średniowieczna architektura jest wspaniała (w szczególności gotyk). Współczesność kręci mnie najbardziej, choć głównie pod względem złych nawyków zepsutego zachodu, co też ma swój urok. Science fiction kręcił mnie jak byłem mały, teraz w ogóle tego nie tykam (poza kilkoma pozycjami) a post-apokaliptyczne wizje raz na jakiś czas, bo generalnie uwielbiam klimaty typu Resident Evil, bodajże III część, ahh. Walka o benzynę i odludzie, to jest to.

Szczerze mówiąc jak się głębiej zastanowię to wychodzi na to, że kręci mnie jeszcze więcej, ale na nic nie mam już czasu :/
Ostatnio edytowany przez Herdus dnia 2.06.2010 12:57:19
I don't even have any real problems. You know I'm under the influence so enjoy your life

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.06.2010 17:08:52
Wilk
Anthro
"Hard" sci-fi to obecnie moje ulubione realia, niewazne gdzie. Najlepiej tez jak kosmitow nie ma.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 2.06.2010 19:43:01
"Hard" jest fajne, ale czasami naprawdę nie ogarniam. Niektóre światy nie ograniczają się w terminologii do pojęć sfery Dysona i technologicznej osobliwości XD. Mimo wszystko trzeba liznąć trochę tematu żeby w pełni cieszyć się tą odmianą.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 23.06.2010 18:39:26
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Moje klimaty? XVII wiek , hussaria bandolety swist szabli ...i do tegro troszki fantazy ^-^
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 23.06.2010 19:15:39
Wełnisty Szczur z Bosawi
Anthro
Aktualnie średniowiecze. Grunwaldzie, nadciągam! XD
Szczury tłoczą się w piwnicach Ciemną nocą słychać piski
Niespokojna okolica Syczą groźne szczurze pyski
Miasto w dymie, miasto ginie Bez litości, bez ochłody
Pierwszy szczur jest już na linie!Gilotyna ścina głowy

Piszę poprawnie po polsku.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane