Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:02:16
Wilk
Anthro
Mój przyjaciel poprosił mnie oto bym postawił taki temat na forach na jakich jestem. Poco mu to, nie wiem. Ale skoro przyjaciel w potrzebie to nie odmówię przecież no nie? Zresztą to taka mała błahostka. Ok ale koniec gadania.
Temat jest prosty jakie są twoje klimaty?
Fantasy, Shi-fi, itd itd.

Moimi ulubionymi klimatami jest Shi-fi, głównie dzięki Gwiezdnym wrotom. Najlepszy serial i film jaki może być według mnie (star warsy schodzą niżej jak obcy itd).
Ostatnio edytowany przez Fang dnia 27.08.2009 18:10:23

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:08:32
Fantasy jak najbardziej.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:09:28
Szakal/ Anubis
Anthro
A gdzie okres między średniowieczem, a współczesnością ? Zią

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:10:09
Lodowy Smok
Zmiennokształtny
Kurde szkoda, że można wybrać tylko 1 ;/

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:13:01
Wilk
Anthro
Cytat z "Frezo":
A gdzie okres między średniowieczem, a współczesnością ? Zią

O co ci biega? Te odpowiedzi wziąłem od niego. Może się zgodzi na to.
Cytat z "Onzo":
Kurde szkoda, że można wybrać tylko 1 ;/

Wybierz to co cie ciągnie najbardziej. Ja lubię i post apokaliptyczny i fantasy i Shi-fi. Ale najbardziej uwielbiam Shi-fi.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:18:48
Cóż, myślę że chaos.
Survival horror, uczucie zamknięcia i osamotnienia, wszelkiej maści potwory, dziwadła, demony, mutanty, tajemnicze znaki, obrzędy, zagadki i tak dalej.
Kręci mnie to :3

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:19:47
Hipogryf
Anthro
Shi-Fi?
A nie sci-fi raczej?


Ale jeśli o mnie chodzi, to najzwyklejsze fantasy, takie ze smokami rycerzami, ogólnie kiczfest :P

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:23:03
fajkojot
Człowiek
Listę w ankiecie można by rozwijać w nieskończoność, ale brak tu paru typów. Ja swoje ulubione wypisałem w profilu. A poza tym lubię klimat równinny.
A w ogóle, to nie powinno być w grach forumowych albo rozmowach o wszystkim? :-?k Chcesz prowadzić dysputy filozoficzne na temat przekształceń w wizji świata post apokaliptycznego, że to do poważnych rozmów dałeś?
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:23:56
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Sci-fi. Już niedługo Stargate Universe, zobaczymy, jak im wyszło. Czekamy jeszcze na film z Atlantisa i kolejny SG1 ^^

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:28:17
Lis Pospolity
Zwierzę
Dla mnie fantesy i to najlepiej humoreski fantasy (pratchett) :D

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:39:38
zmiennokształtne
Zmiennokształtny
a gdzie cyber goth? wyniosły fetyszyzm, elektroniczne ciężkie brzenie muzyki i otoczenia?

że nie wspomnie o cyberpunku, steampunku, FURRY, goth i innych, które dorobiły się własnych subkultur tylko po to, żeby potem być kojarzone wyłącznie z nimi...

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:46:06
Lew
Beznadziejna sonda.
Powiedz kumplowi, że jak sie chce bawic w ankiety, to niech zadaje pytania, na ktore jest ograniczona ilosc odpowiedzi. Albo niech chociaż będzie opcja "inne" :|
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:47:27
Wilk
Anthro
to taka ogólnikowa ankieta.
Zresztą Furry można podpiąć do Fantasy lub Sci-fi
goth to do chaosu
cyber do sci-fi itd itd.
(no ja się na tych klimatach nie znam za dobrze :-Pk)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:48:37
Właśnie ja jako zagorzały steampunk domagam się dodania do ankiety kolejnej pozycji zwłaszcza że widziałem na stronie jakiegoś steampunkowego arta co oznacza, że jest nas więcej. Steampunk not dead!

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:54:58
Wilk
Anthro
Świetnie... Pogadałem z kolegą. Powiedział że jak komuś coś się nie podoba to dodać kategorie Inne. :-Pk

http://pl.wikipedia.org/wiki/Steampunk podskakuje chyba pod Sci-fi :P xD
Ostatnio edytowany przez Fang dnia 27.08.2009 18:56:52

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 18:55:04
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Fangu Drogi. Powiedzmy że daruję ci już te Shi(Male) Fi(ksation) - każdy ma swoje zboczenia

Ale z tą ankietą to ty i twój przyjaciel mogą spadać na drzewo. Czym się niby różni Fantasy od Średniowiecza??? Co to za klimat współczesność? czy serial Heroes/Herosi dzieje się w współczesności czy też to SF ???

Zresztą nie ma moich ulubionych klimatów czyli: new weird, steampunk, cyberpunk, superhero(zwłaszcza Marvel) space opera -no można się uprzeć że to się łapie pod Sci-Fi (ale tylko dla takich profanów jak wy dwaj --k ) lub dark fantasy -czyli połączenie fantasy z demonic np Warhammer

Z obecnych wybieram postapocaliptic(gróbe uogólnienie bo może być postapocaliptic DarkFantasy)

Kacpo - masz plusa. Wypłacony ci zostanie patelnią :-Dk

Steampunk tak podpada pod sf jak ty pod wykształciucha Najważniesza gra steampunkowa Arcanum

(Jakbyś nie załapał -czas do tyłu =Fantasy , czas do przodu=SF)
Ostatnio edytowany przez ShadowCat dnia 27.08.2009 19:04:14

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 19:03:41
Wilk
Anthro
Cytat:
Fantasy - magia, nierealne sprawy, itd.
Średniowiecze - rycerze, itd.
współczesność - czyli czasy obecne. wojny teraz. wszystko co niejest z średniowiecza i przyszłości, itd.
Sci-Fi - przyszłość, kosmos, itd.
Post Apocaliptic - świat zniszczony, FallQuty, itd.
Chaos- wszystko co zue, demoniki, itd.


Wiesz to jego pomysł. Mnie poprosił. Więc dałem.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 19:06:35
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
temat jest bardzo dobry. Ankieta nie . Niech ktoś ją skasuje i stworzy nową z porządną listą i multiwyborem pls :-Dk

ps. Czy ta ankieta jest mu potrzebna do gimnazium???

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 19:22:31
nie ma mojego "klimatu" na liście, ja celuję w klimie drugiej wojny światowej.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 19:27:36
Tygrys perski
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss":
nie ma mojego "klimatu" na liście, ja celuję w klimie drugiej wojny światowej.


Ja bym to podpiął pod Współczesność :P Historia najnowsza XD
Gwiezdne Wojny to space opera, ale mówię, że to SF, bo dla laików to wiesz, trudno rozpoznać :P
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 19:38:40
Zwierzę
Przepraszam bardzo ale postapokalipsa to podgatunek science fiction. A "chaos" jak to nazwałeś to raczej podgatunek fantasy.

Moje klimaty to głównie sf, ale podgatunki mają u mnie swoją gradację - pierwsza jest właśnie postapokalipsa, potem leci space opera, następnie różnorakie alteracje rzeczywistości (wynalazki, inwazje obcych, half-life'y, itp) , a na końcu cyberpunk. Bardzo lubię też fantasy przeplatające się z rzeczywistością, a'la produkcje White Wolf, szczególnie te ocierające się o okultyzm. Nie dażę natomiast szczególną sympatią steampunku, no chyba że produkcja jest ponadprzeciętna, jak np. anime Last Exile.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 19:47:30
gryf
PERMABAN
Cytat z "Vethuleion":
co to SHI-FI ?

To skrót od shit-fiction.
Czyli fikcyjne opowieści z życia instalatorów urządzeń sanitarnych, kanalarzy, członków załóg pojazdów asenizacyjnych, itp.
Klasyką tego gatunku jest film "National Lampoon's Men in White" z roku 1998 ("Dodaj więcej szambomocy!").
:-Dk
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 19:48:32
Drogi Hufnaarze, niby tak, ale dla mnie to ogromna różnica pomiędzy konfliktem drugowojennym a wojną np. w Iraku. To inny klimat, mimo ze w podręczniku to ten sam dział.

Pardon, w niektórych podręcznikach historia najnowsza to okres od 1989 roku ;)

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 20:03:36
Smok Serwisowy
Cytat z "ShadowCat":
Ale z tą ankietą to ty i twój przyjaciel mogą spadać na drzewo.

też chcę mieć niewidzialnego przyjaciela >_>

Cytat z "ShadowC":
Co to za klimat współczesność?

Modern dla przykładu ?

Cytat z "Shadow":
(Jakbyś nie załapał -czas do tyłu =Fantasy , czas do przodu=SF)


I widać, że z ciebie ekspert jak z koziej dupy trąba :P

Science Fiction to fikcja naukowa ( jak sama nazwa wskazuje) - oparta o odkrycia i realia naukowe
Nie wiem gdzie w wyrażeniu "science- fiction" masz jakąkolwiek wzmiankę o tym, że musi to być koniecznie przyszłość

Fantasy opiera się jedynie na wyobraźni (pomija argumentację naukową)

I w ten oto sposób dochodzimy do tego, że Warhammer 40K zalicza się do "Future heroic dark space opera fantasy" (lol) a ten koleś co pisał o jaskiniowcach polujących na mamuty pisał retrospective science fiction (czy jakkolwiek on to nazwał z tyłu książki) - istotne było, że była to fikcja oparta o badania i realia naukowe.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 27.08.2009 20:10:55
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Wasze klimaty
Wysłano: 27.08.2009 20:10:22
jestę kapibarę
Cytat z "Edi":
Science Fiction to fikcja naukowa ( jak sama nazwa wskazuje) - oparta o odkrycia i realia naukowe
Nie wiem gdzie w wyrażeniu "science- fiction" masz jakąkolwiek wzmiankę o tym, że musi to być koniecznie przyszłość

Fantasy opiera się jedynie na wyobraźni (pomija argumentację naukową)

I w ten odo sposób dochodzimy do tego, że Warhammer 40K zalicza się do "Future heroic dark space opera fantasy" (lol) a ten koleś co pisał o jaskiniowcach polujących na mamuty pisał retrospective science fiction (czy jakkolwiek on to nazwał z tyłu książki) - istotne było, że była to fikcja oparta o badania i realia naukowe.


Czyli starwars to fantasy osadzone w kosmosie, z rycerzami, księżniczkami i złymi czarnoksiężnikami. Bo miecze świetlne, eksplozje atmosferyczne w próżni, a nade wszystko "Moc" z nauką nic wspólnego nie mają ;P

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane