Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 8:32:17
Wilk
Anthro
Istnieje taka strona jak ustream.tv. Za jej pomocą można na żywo przekazywać film z kamerki bądź z pulpitu zainteresowanym internautom.

Jak zapewne zauważyliście, streamowanie obrazu z photoshopa/paintera podczas rysowania jest bardzo modne na przykład na furaffinity. Z najbardziej znanych artystów robią to Starfinder i Vantid. Ja zrobiłem to raz, eksperymentalnie, i muszę powiedzieć że to całkiem ciekawe. Równie sympatycznie mi się oglądało jak Vantid maluje błyszczące koliberki.

Mam dwa pytania:
- Czy artyści z polfursa są zainteresowani streamowaniem swojej pracy?
- Czy pozostali chcieliby sobie coś takiego pooglądać?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 8:58:07
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Cytat z "WilkołakNerevar":
Istnieje taka strona jak ustream.tv. Za jej pomocą można na żywo przekazywać film z kamerki bądź z pulpitu zainteresowanym internautom.

Jak zapewne zauważyliście, streamowanie obrazu z photoshopa/paintera podczas rysowania jest bardzo modne na przykład na furaffinity. Z najbardziej znanych artystów robią to Starfinder i Vantid. Ja zrobiłem to raz, eksperymentalnie, i muszę powiedzieć że to całkiem ciekawe. Równie sympatycznie mi się oglądało jak Vantid maluje błyszczące koliberki.

Mam dwa pytania:
- Czy artyści z polfursa są zainteresowani streamowaniem swojej pracy?
- Czy pozostali chcieliby sobie coś takiego pooglądać?



Jasne, to jest świetna zabawa. Ale żeby coś takiego zrobić trzeba umieć dobrze rysować. Ja to tak od razu chyba bym w to nie wszedł. Tyle ludzi patrzy przecież....... No chyba, żeby podejść do tego na luzie.
Może lepiej gdyby wrzucać takie klipy na youtuba i podklejać linki tutaj aby wiara sobie wchodziła wedle potrzeby.. Ustreaming, albo livestreaming to spontan i prawdziwa improwizacja. Ja na razie chyba jestem zbyt nieśmiały na to :P

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 9:17:06
Gryf
Zwierzę
Ja nawet konto sobie zalozylam zeby sie streamowac.... ale sie wstydze :<<<<<<<<<< .... xD

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 9:19:13
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
lepszym rozwiązaniem jest Open Canvas. ;)

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 10:13:58
Wilk
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
lepszym rozwiązaniem jest Open Canvas. ;)


U mnie OC nie działa, nawet pzrez hamachi :\
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 10:30:01
Wilk
Zwierzę
Pomysł ciekawy ale ja się nie piszę, bo raz że artysta ze mnie jak z koziej dupy trąba i i tak mi to nic nie da, a dwa, to trochę jak oglądanie jak się gotuje obiad, można zobaczyć rzeczy mało apetyczne, co sprawi że gotowe danie nie będzie już tak smakowało jak powinno. ;)

Dla artystów skarb bo można odgapić cudze techniki, sztuczki i inne takie. Dla "konsumentów" - jak kto woli, ja wolę nie :)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 10:40:48
Arachne
Taur
Cytat z "Vethuleion":
lepszym rozwiązaniem jest Open Canvas. ;)


oC jest strasznie niestabilne. Wystarczy się połączyć z serwerem przy pomocy telnetu a serwer wybucha razem ze wszystkim co narysowałeś.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 10:45:35
Smok Serwisowy
hm - tyle obrazków już przez oc narysowałem i problemów nie było - na pewno jest znacznie wygodniejsze od tego. szkoda, że nie ma nowszej wersji :(
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 11:06:07
Gryf
Zwierzę
W sumie, odwoluje, z moim internetem nie da sie nic zrobic, moge ewentualnie ponagrywac i wrzucic na youtube....................... =/ a, i za oc nie przepadam ;3

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 11:06:41
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
ja też nie miałem problemów. A jak ktoś ma - jego problem ;P

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 11:09:33
Lygrys Polski
Anthro
całkiem fajny pomysł, ino czas by mieć na rysowanie... :P

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 12:38:16
Smok Serwisowy
Cytat z "Albtraum":
Ja nawet konto sobie zalozylam zeby sie streamowac.... ale sie wstydze :<<<<<<<<<< .... xD

proste - spuszczasz sobie grzywkę na oczy i jazda
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 21:33:08
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Cytat z "Edi":
hm - tyle obrazków już przez oc narysowałem i problemów nie było - na pewno jest znacznie wygodniejsze od tego. szkoda, że nie ma nowszej wersji :(



Co???? Lepiej konstruuj zdania. Szkoda że nie ma nowszej wersji ZA DARMO.


Z tym mogę się zgodzić.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 21:33:53
Tygrys perski
Anthro
Szkoda, że jedyne OC działające na kilka osób bezpłatne to to najstarsze :P Bo jednak przydałoby się kilka narzędzi... XD
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 21:50:00
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Cytat z "DarkV":
Cytat z "Vethuleion":
lepszym rozwiązaniem jest Open Canvas. ;)


oC jest strasznie niestabilne. Wystarczy się połączyć z serwerem przy pomocy telnetu a serwer wybucha razem ze wszystkim co narysowałeś.


Telnet????? Używasz tego?? Jesteś pierwszym użytkownikiem telnetu jakiego poznałem. Jak na moje, to jeśli się chce robić pewne rzeczy bezpiecznie to się używa SSH, aby crakerzy nie mogli podejrzeć tego co przypadkiem robisz. :-ojjk: Telnet, to swoją drogą ciekawostka i nie wiedziałem, że oC się wykoleja po pingu. Dobrze wiedzieć. :-ok
0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 21:56:09
Cytat z "Hufnaar":
Szkoda, że jedyne OC działające na kilka osób bezpłatne to to najstarsze :P Bo jednak przydałoby się kilka narzędzi... XD


A ja myślę, że dobrze, że tak jest. Im prostrzy tym fajniejszy. oC łączy w sobie prostotę painta i jednocześnie oferuje większe możliwości. Można na tym cuda wyczarować, no i można się zabawić w wielkie collaboration z kumplami :B Jak ktoś chce więcej to musi za to więcej zapłacić. W końcu programiści którzy ciężko na to pracują też muszą z czegoś żyć. Sam piszę trochę programów więc mam pojęcie ile to kosztuje trudu. Ale dla mnie darmowa wersja zupełnie wystarcza. Do zaawansowanych projektów są lepsze programy: photoshop, adobe painter, adobe illustrator i setki innych. Sęk w tym, że za darmo to nawet "usługi dla rolników" nie mają tego w swojej ofercie.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 22:33:38
Arachne
Taur
Cytat z "Jimmu":
Telnet????? Używasz tego?? Jesteś pierwszym użytkownikiem telnetu jakiego poznałem. Jak na moje, to jeśli się chce robić pewne rzeczy bezpiecznie to się używa SSH, aby crakerzy nie mogli podejrzeć tego co przypadkiem robisz. :-ojjk:


Drogi chłopcze, gdziekolwiek jestem, mam tunel ssh (uwierzytelnianie po kluczu publicznym) na prywatne proxy którym szyfruję wszystko co obsługuje http_proxy. Do rozmów używam jabbera który z definicji szyfruje wszystko, włącznie z gadu-gadu jako transport. Do tego wiadomości dla mnie ważne szyfruję GPG. Nawet z ircem łączę się przez szyfrowane łącze po szyfrowanym tunelu.

Nie ucz paranoika paranoi. A zamiast telnetu wolę netcata.

A żeby nie było, że offtop. Kiedyś słyszałem o pluginie do gimpa który miał udawać oC. Może nawet miałem to zainstalowane, ale nie pamiętam efektów. Może czas jeszcze raz tego poszukać.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 31.08.2009 23:36:09

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 23:11:45
Smok Serwisowy
Cytat z "Jimmu":
Cytat z "Edi":
hm - tyle obrazków już przez oc narysowałem i problemów nie było - na pewno jest znacznie wygodniejsze od tego. szkoda, że nie ma nowszej wersji :(



Co???? Lepiej konstruuj zdania. Szkoda że nie ma nowszej wersji ZA DARMO.


Z tym mogę się zgodzić.


Widzę, że wolniej myślisz więc powtórzę Ci innymi słowami jeszcze raz byś zrozumiał co czytasz.
Napisałem, że narysowałem wiele obrazków przez internet za pomocą oc i jest to wygodniejszy sposób rysowania przez internet niż sposób podany w temacie. najnowszych wersji nigdy nie używałem i mnie nie interesują.
Nie wiem co to ma wspólnego z tym, że to oprogramowanie jest darmowe lub nie... dla ciebie widać ma. (nowe wersje nie mają opcji online)
Za drugim razem dotarło czy powtórzyć jeszcze raz? Jestem cierpliwy.
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 31.08.2009 23:43:57
Arachne
Taur
Coś takiego znalazłem na szybko.
http://drawpile.sourceforge.net/about/

Prekompilowany deb dla linuksów: http://www.getdeb.net/app/DrawPile (jak widać futrzaki już się do tego dobrały)

Nawet działa.

Wersji na windowsa nie znalazłem, jeszcze jutro poszukam a jak nie to skompiluję wam to ze źródeł.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 1.09.2009 0:27:14
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Cytat z "Edi":


Widzę, że wolniej myślisz więc powtórzę Ci innymi słowami jeszcze raz byś zrozumiał co czytasz.
Napisałem, że narysowałem wiele obrazków przez internet za pomocą oc i jest to wygodniejszy sposób rysowania przez internet niż sposób podany w temacie. najnowszych wersji nigdy nie używałem i mnie nie interesują.
Nie wiem co to ma wspólnego z tym, że to oprogramowanie jest darmowe lub nie... dla ciebie widać ma. (nowe wersje nie mają opcji online)
Za drugim razem dotarło czy powtórzyć jeszcze raz? Jestem cierpliwy.

Wystarczy.
0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 1.09.2009 0:30:30
Cytat z "DarkV":


Drogi chłopcze, gdziekolwiek jestem, mam tunel ssh (uwierzytelnianie po kluczu publicznym) na prywatne proxy którym szyfruję wszystko co obsługuje http_proxy.


I jest ok.

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 14.10.2009 23:08:06
WilczySmok
Zmiennokształtny
Mogę hostować OC. Jezeli ktoś chce, zgłosić się na kanale.
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 14.10.2009 23:13:10
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
też mogę hostować OC
Ale nikt nie chce OCowac ze mną

demotywator?

0
(+0|-0)
Re: Streaming rysowania - dyskusja
Wysłano: 15.10.2009 9:58:37
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
też mogę hostować OC
Ale nikt nie chce OCowac ze mną

demotywator?
Jakie nikt? : ] You`re lying!
Cookie Time!

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane