Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1234>>


0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 12:43:27
White Fox
Anthro
Cytat z "Khane":
Pomysł z "listkiem" bez wad nie jest, jak już większość zauważyła. Dodatkowo może wyjść tak, że prace słabsze (czyt. "Z listkiem") nie będą komentowane, a jak mniemam, to na komentarzach najbardziej zależy osobom, które się rozwijają. Konstruktywna krytyka jest potrzebna do dalszego rozwoju, a taki listek może po prostu odstraszać od komentowania, ba, nawet do zaglądania na daną pracę. I jak się rozwijać skoro nie do końca wiadomo co należy poprawić? Sama obserwacja zdjęć, bądź artów innych czasem nie wystarczy.
I nie, pomysłu innego nie mam.


Taki listek ma chronić przed komentarzami typ: "CRAAAAAAAAAP!", a futrzaki, którzy chcą pomóc będą komentować tam i to bardziej pomoże. Lepiej jest otrzymać jeden lub dwa komentarze dobrej krytyki, niż 50, w których się mówi jaki jest to crap, zaczyna się offtop i flaming...
Jestem za ten pomysł, no i możliwie to da mi przyczynę wstawiać swoje rysunki, gdyż, powiem szczerze, bałem się takich komentarzy, które by tylko mówiły, że art jest do d**y.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 12:57:43
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Ale sie z was zajebisci krytycy sztuki nagle zrobili -.- A jacy esteci! Oczy wam wybuchna jak zobaczycie na swoim ekranie jakis bohomaz, monitor peknie, kable sie spala i dom sie zawali? -.-
Ostatnio edytowany przez OlaHughson dnia 15.10.2009 12:58:10


0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 13:31:32
Lew
Tak.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 13:59:47
gryf
PERMABAN
Nie.
Ale szkoda czasu na oglądanie śmieci.
Z drugiej strony, podobno publikowanie śmieci pomaga śmieciarzom w rozwoju, dlatego nie należy całkowicie odbierać im tej możliwości. Taka inwestycja na przyszłość.
I stąd te usilne poszukiwania kompromisu, żeby i smok był zaspokojony, i dziewica cała.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 14:26:52
jestę kapibarę
Cytat z "Marrr":
I stąd te usilne poszukiwania kompromisu, żeby i smok był zaspokojony, i dziewica cała.


=> seks oralny i analny.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 14:39:42
Kangur
Anthro
Taka kontrola obrazkow bylaby cacy, ale tych gorszych nie mozna calkowicie odrzucac - bo chyba w komentarzach chodzi tez o wytykanie bledow a nie adorowanie "jestes zajebisty :333". Wiadomo że początkujący artyści nie spodziewają się oklasków

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 14:58:10
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Trzeba by było omówić, kto i jak bedzie je segregował. Bo np. nie zgadzam się żeby to robił typowy moderator, który jest znany z osobistych animozji. Na tę rolę polecał bym również kogoś, kto o "sztuce" tego rodzaju ma jakieś pojęcie praktyczne. Więc proponuje Edka.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 15:00:11
Lygrys Polski
Anthro
Każda praca jest wyrazem zarówno poziomu talentu, wyobraźni jak i pracy którą autor w nią tchną, nie może być tak że ktoś będzie oceniał które arty mogą się znaleźć na galerii a które nie, to najgorszy pomysł o jakim słyszałem. Są ludzie z talentem którym się nie chce rysować, a są ludzie z chęcią do rysowania i bujną wyobraźnią ale niewielkim talentem (przy ciężkiej pracy mogą osiągnąć tyle co utalentowani) nie można pozbawiać ich możliwości publikowania swoich prac, według tego pomysłu winny zniknąć wszystkie sketche i bazgroły, jednak te bazgroły to przecież pomysł, koncepcja, myśl która wytworzyła się z nicości pod wpływem chwili znudzenia na zajęciach i została przelana na okładkę zeszytu z zoologi bezkręgowców. I co teraz nie można się ową koncepcją pochwalić ? Jestem na NIE.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 15:15:04
Wilk
Anthro
Najlepszy byłby system "najlepszych na głównej". I tak pod spodem jest link do pełnej galerii, wystarczy go przemianować na "galeria chronologiczna" czy "ostatnio wrzucane".
Pracę wybierałby moderator albo system oceniania jak na np. youtube.

Co do "listka", moja propozycja realizacji pomysłu na stronie głównej jest w załączniku.
Jeśli ktoś chce pokrytykować, to sobie otwiera pracki i komentuje. Większe miniaturki nie są potrzebne, w ten sposób 9 listkowanych prac zajmuje miejsce jednej zwykłej.
Listka też przyznawałby moderator, nie widzę sensu jakichś głosowań.

Co z pracami w stylu statków Fanga, nie powiązanych z tematyką strony? Też będą listkowane?


Przypominam że pod "nowe obrazki" na głównej jest przycisk "Więcej..".
Załącznik:
jpg  pfskzolka.jpg (518.32 KB; 1200x1082 px)
425_4ad7205251095.jpg 1200x1082 px
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 15:38:33
wilczyca z domieszką smoka
Anthro
najbardziej spodobał mi się pomysł z drugą galerią (1-3 miejsca na głównej po lewej stronie), i ten z listki jeśli nei galeria. czy aż tak często jest wrzucany crap, którego nikt nie chce oglądać? naprawdę bez przerwy byłaby sterta lisci na gółwnej? (damn, mamy jesień) Jestem za pomysłem kunako. przetestujmy listki, jak będzie źle to wrócimy do tematu. nic się nei stanie jak się nie uda a może akurat się przyjmie.
the stars at night are big and bright.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 15:59:14
Arachne
Taur
Mam dzisiaj w pracy urwanie głowy także krótko.

Jeszcze dzisiaj napiszę listkowanie. Listki będą pod pracami z możliwością ich ukrycia.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 16:14:33
jestę kapibarę
Cytat z "fuckie":
najbardziej spodobał mi się pomysł z drugą galerią (1-3 miejsca na głównej po lewej stronie), i ten z listki jeśli nei galeria. czy aż tak często jest wrzucany crap, którego nikt nie chce oglądać? naprawdę bez przerwy byłaby sterta lisci na gółwnej? (damn, mamy jesień) Jestem za pomysłem kunako. przetestujmy listki, jak będzie źle to wrócimy do tematu. nic się nei stanie jak się nie uda a może akurat się przyjmie.


Uściślijmy: drugi pomysł Kunako polegał na tym, żeby zrobić *oddzielne* okienko dla prac z listkami. To znaczy, że byłoby to okienko w którym cały czas byłyby TYLKO listki. ZAWSZE. Jeśli jedynie zamieniamy crapy na listki, to po prostu będzie czasami 1-2 listki w nowych obrazkach? I ten pomysł poparłem, bo jest prosty do zrobienia - jest kopią tagowania +18 i tyle.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 18:58:08
...
Dobra.. zamknąć temat.
Zrobić test w najbliższym czasie (a czy to będą przysłowiowe listki czy mój AV to kwestia wybory LV a ja co do mojego Av nie mam nic przeciw. Tylko se w Av zmienie na wersje bez jęzora a w tych rys były by z językiem).

Zobaczyć jak się to potoczy.
i koniec.

PS: zaznaczcie w kalendarzu że tego dnia Kunako się na coś przydał po XXXX dniach xD.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 19:00:42
Red Panda
Anthro
Inna opcja, to dadac mozliwosc oceniania i zamiast pokazywac w kolejnosci, niech wystwietla x nawyzej ocenianych z danego tygodnia, a gdzies na boku, liste z tytulami nowych prac i autorem.
Pedal w wielkim miescie.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 19:21:51
Może na start skupmy sie na najprostszym by chronić "oczęta" delikatne nie których.
A darkV i Lv pokombinują i dadzą znać co jest wykonalne itd by nie robić dziesiątek linijek kodu nie potrzebnie.
Na razie niechaj zrobią tak jak Lv uważa i pomyslą co dalej z tym fantem zrobić.
W tym wypadku najprostsze znaczy najlepsze.
Nie dawajmy skomplikowanych i trudnych rozwiązań które mogą nie wypalić, prostota rzecz święta.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 17:54:28
Kotołak (Lwiak)
Anthro
Rany, jakie problemy!!!

Po przeczytaniu tego wszystkiego zrozumiałem że problemem jest to że przybywają nowe obrazki i powiadamiając o tym pojawiają się linki na stronie głównej w postaci miniaturek spychając w dół miniaturki obrazków które bardziej się podobały.
...
CZY TO JEST NORMALNY POWÓD DO BULWERSÓW!!!???

Z tego co pamiętam to tak było już jak po raz pierwszy odwiedziłem polfurs a było to ładne kilka lat temu. I nagle ktoś odkrył że to jest bardzo denerwujące.

Cytat z "Ingo":

W wziązku z niedawną dyskusją pojawił się pomysł "dolnej poprzeczki" dla prac umieszczanych w galerii.


Z tego wynika że tylko super utalentowane jednostki będą miały możliwość prezentowania prac, a z mojego gustu wynika, że z galerii zostaną wszyscy wypieprzeni z wyjątkiem jedenastu userów.

Cytat z "Ingo":

o ile tekstów nie muszę czytać, to obrazki z galerii są ciągle widoczne na głównej stronie, którą wyświetlam kilkadziesiąt razy dziennie. Oznacza to, że nie moge nie widzieć.


Jedno, znajdź se życie, może nie będziesz musiał zastępować go komputerem. Drugie, jeśli masz ochotę znajdować na stronie głównej tylko miniaturki jakiś perełek, czy linki do orgazmicznych rysunków to czemu nie znajdziesz sobie stosownej strony do tego? Bo może tylko ja źle zauważyłem, ale to jest chyba strona poświęcona dyskusji o tematyce furry gdzie galeria jest jedynie smaczkiem gdzie można się chwalić swoimi rysunkami.


Cytat z "Marrr":

Ale szkoda czasu na oglądanie śmieci.


Kurde, kto każe patrzeć!?

Jeśli naprawdę większości to przeszkadza, że na głównej są odnośniki do nowych prac (z rankingu to nie bardzo wynika), to proponuję to jakoś tak:

W zakładce "Gallery" na samym początku dać odnośnik do ostatnio dodanych prac, czyli coś takiego, a na głównej odnośniki w kształcie miniatur do najpopularniejszych prac wybieranych drogą losowania, ŻADEN admin!!! Jedno to pracy jest do zesrania, a drugie to jak ktoś już powiedział, każdy ma inny gust i nie można podlegać gustowi jednej osoby. Wybór powinien być demokratyczny, a prace na główną wybierane najlepiej przez głosowanie w formie prostego zaznaczenia własnej oceny pod obrazkiem w "nowo przybyłych". Ocena w skali od 1 do 4. Dalej to obrazki z oceną 3 i 4 wędrowały by na główną a poniżej zostawały w galerii którą by odwiedzali zainteresowani. (biedny koder)
Choć z drugiej strony domyślam się co by było pozytywnie oceniane, ale w tedy strona główna wyglądała by cudownie... (patrz niżej)

Jeśli chodzi o listki to proszę... Po kiego waca mam oglądać stertę chwastów tylko dla tego że praca została uznana za nieorgazmiczną? Mówicie, że to po to by nie pojawiały się negatywne komentarze. Tylko jak taka osoba ma się dowiedzieć co poprawić i na co zwrócić uwagę przy kolejnej pracy? Ale mówicie o tym, że trzeba ograniczyć się z komentarzami typu "won z takim ścierwem, to jest nie do oglądania". Tylko jak TĘPYM! trzeba być, żeby mimo widoku miniatury która się nie podoba, otwierać ją sobie w pełnym rozmiarze, lub przynajmniej powiększeniu?! Zapewne po to żeby trochę poszczekać z za płotu w formie obelg na komentarzach a to wszystko dla dowartościowania się...

Ogólnie jestem za tym by zostawić to jak było dotąd. Sam lubię oglądać nowe dzieła i doradzić czy też ocenić pracę nawet tym co widać, że zaczynają. A oburzonym widokiem cienkich rysunków polecam odwiedzenie DA, choć sami wiedzie, że chodzi wam o coś al'a FA w zakładce Adult...
Załącznik:
jpg  grafa.jpg (122.09 KB; 1123x812 px)
304_4ad8914223e40.jpg 1123x812 px
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 18:01:49
Hipogryf
Anthro
Szarpie cię Allach, jeśli ktoś tu się unosi to właśnie ty.

I ja wymyśliłem to tak by prace nadal pojawiały się na głównej, ale po otrzymaniu X głosów negatywnych pozostawałyby w galerii ale znikały ze strony głównej. Pozwoliłoby to na pewną krytykę słabszych prac ale jednocześnie nie spychało tych dobrych poza stronę główną

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 18:24:36
jestę kapibarę
Cytat z "ALLACH":
CZY TO JEST NORMALNY POWÓD DO BULWERSÓW!!!???


Czy ktoś oprócz ciebie się tym zbulwersował? Na razie wszyscy sobie kulturalnie rozmawiają. Jesteś pierwszym, który zaczął krzyczeć. Nie wywołuj dramy.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 18:59:23
Wilk
Anthro
Według mnie powinno być bez usuwania słabych prac. Może jedynie ukrywanie.

Po prostu jak ktoś zacznie rysować. To co?
Wyrzucicie jego prace, bo słaba? Pomyślcie.
Kiedyś przecież sami tak rysowaliście, spójrzcie na swoje dawne prace. Ostatnio zaczęliście pokazywać wasz postęp. Weźcie przyjrzyjcie się jak kiedyś malowaliście. Też tak zaczynaliście. A teraz. Malujecie lepiej i uważacie że nikt niema prawa "zaśmiecać" galerii swoimi obrazami? Nawet jeżeli jest początkujący.
Postawcie się w miejscu takiego nowego. Narysujesz coś. Wyślesz po kilku minutach masz naście komentarzy jak żeś to zmaścił, kilka osób ci coś podpowie, a po chwili patrzysz rysunku niema. Jak się poczujesz? Bez rad i konstruktywnej krytyki mogą się się uczyć "latami" albo nawet w ogóle nie nauczyć.

Moje stanowisko w tej sprawie to Nie zgadzam się.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 19:03:08
Kotołak (Lwiak)
Anthro
Cytat z "LV":
Cytat z "ALLACH":
CZY TO JEST NORMALNY POWÓD DO BULWERSÓW!!!???


Czy ktoś oprócz ciebie się tym zbulwersował? Na razie wszyscy sobie kulturalnie rozmawiają. Jesteś pierwszym, który zaczął krzyczeć. Nie wywołuj dramy.


Ale tu wiele potrzeba do niewyobrażalnej "dramy".
Dobra, może "bulwers" to zbyt okrutne słowo żeby zrozumieć przesłanie. Mam na myśli to, że nie mogę uwierzyć w to, że znikanie ulubionych miniatur z strony głównej było aż takim problemem by zakładać nowy temat prowadzący do zmiany tego stanu.
Ostatnio edytowany przez ALLACH dnia 16.10.2009 19:06:25
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 19:08:18
jestę kapibarę
Cytat z "ALLACH":
Ale tu wiele potrzeba do niewyobrażalnej "dramy".
Dobra, może "bulwers" to zbyt okrutne słowo żeby zrozumieć przesłanie. Mam na myśli to, że nie mogę uwierzyć by to, że znikają ulubione miniatury z strony głównej było aż takim problemem by zakładać nowy temat prowadzący do zmiany tego stanu.


Źródło problemu masz w temacie "o dwóch moderatorach". Zostało to zgłoszone tam jako problem, nowy temat założono żeby przedyskutować, i jakoś sporo osób się z tym zgodziło (Tak, naprawdę!). Modelowy przykład jak powinno się dziać z czymś takim. Możesz wyrazić swój głos, ale nie rób z tego ogromnego problemu. Twoje uwagi zostały odnotowane, i byłyby też odnotowane (z dużo lepszym wrażeniem) gdybyś na starcie nie wjechał z bulwersem i wykrzyknikami.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 19:22:47
Wiewiórka
Zwierzę
Nawet nie czytając nic poza 1 i ostatnim postem napisze swoją opinie. Głupota i wywyższanie się. Po XXXXXX takie coś? Co artyści wielcy się znaleźli że teraz segregacje prac będą robić? Od początku było tak i nikomu to nie przeszkadzało i nagle się coś zmieniło? Z chęcią patrze na prace mniej doświadczonych (albo i wogule na bohomazy) "artystów" jak na prace tych doświadczonych! Wy "wielcy" artyści macie swojego Deviantarta i Furaffinity gdzie nikt nie będzie "spychał" waszych prac... KuXXX co za głupota....
Ostatnio edytowany przez Arcan dnia 16.10.2009 19:23:56
Did you know that dolphins are just gay sharks?



0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 19:24:04
jestę kapibarę
Cytat z "Arcan":
Nawet nie czytając nic poza 1 postem napisze swoją opinie. Głupota i wywyższanie się. Po XXXXXX takie coś? Co artyści wielcy się znaleźli że teraz segregacje prac będą robić? Od początku było tak i nikomu to nie przeszkadzało i nagle się coś zmieniło? Z chęcią patrze na prace mniej doświadczonych (albo i wogule na bohomazy) "artystów" jak na prace tych doświadczonych! Wy "wielcy" artyści macie swojego Deviantarta i Furaffinity gdzie nikt nie będzie "spychał" waszych prac... KuXXX co za głupota....


Jedno słowo komentarza - "na początku" nikt nie wrzucał "takich crapów" (autentyk, nie pamiętam nic takiego!), a jak wrzucał, to jakoś... szybko znikały, bo to było kiedyś dużo mniejsze forum i takie nieoficjalne rzeczy jakoś przechodziły.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 16.10.2009 19:25:16

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 19:29:22
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Fang":
Kiedyś przecież sami tak rysowaliście, spójrzcie na swoje dawne prace.


Mhm, no i patrzą na swoje głownie szkice, próby, szlifowanie umiejętności. I okazuje się, że żeby poprawić swój warsztat nie trzeba każdego rysunku wstawiać na pf z jakąś z dupy wyjętą lansowaną przez ciebie wizją, że krytyka i porady nauczą rysować. Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyyyyyyyyyyć, a nie uploadować jak leci, do konia.

Jeśli coś jest naprawde kiepskie, to żadne "porady" nic nie wnoszą. Bo jakby wymieniać, co trzeba by poprawić, to można to zmieścić w jednym słowie - "wszystko". Więc wymachiwanie chorągiewką z hasłem "konstruktywna krytykaaa!!!111oneeleven" sobie daruj. Zresztą jak ktoś już powiedział, poradników w sieci jest wiele, a w księgarniach na półkach książek również nie brakuje. Tak, jak i w bibliotekach. Więc powtarzam jeszcze raz - ćwiczyć, a nie uploadować wsio.

Poza tym niesamowicie ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ jest to, gdy ktoś wstawi coś bardzo crapowatego i podskakuje z podnieceniem "i cooo??? i jak? a co poprawic? a czy mam szanse? jeszcze wam pokaże!". A może by tak odrobina.. samokrytyki, hm?

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 16.10.2009 20:03:32
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Jeśli PF to salon sztuki wysokiej to wszystko się zgadza. Ludzie zamieszczają tylko to co się nadaje i koniec.

 Wątek zablokowany
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane