Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

1234>>


0
(+0|-0)
Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:20:09
Lew
W wziązku z niedawną dyskusją pojawił się pomysł "dolnej poprzeczki" dla prac umieszczanych w galerii.

Chodziłoby o to, aby czuwać nad jej poziomem, aby nie było tak jak obecnie, że każdy może dodać cokolwiek jednocześnie 'spychajać' dobre arty w dół.

Uważam, że pomysł jest słuszny i należy go przedyskutować.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:36:56
Wilk Grzywiasty
Anthro
ja się na to piszę, póki nie będzie przesadzania...

ważne by segregował te prace ktoś odpowiedzialny i bez osobistych zatarczek.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:37:27
Ja uwazam ze nie nalezy wprowadzac zadnych poprzeczek. Troche tworczej krytyki nikomu nie zaszkodzi, a jak nie chcecie ogladac takich prac - nie patrzcie sie tam... futrzaki licza na odrobine krytyki, co zmienic, a takiej moga mu doradzic tutaj na polfursie, ktorzy rysuja. Co najwazniejsze, po polsku dokladnie wytlumacza co mozna zmienic zeby lepiej wygladalo.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:38:48
Smok Serwisowy
pytanie po stronie "za poprzeczką" - jak mają być wybierane prace do skasowania? jeśli np jako moderator galerii skasuję pracę, którą uznam bardzo kiepską to już teraz wiem, że będą do mnie pisać osoby, które nie będą się z tym zgadzać, będą czuły się pokrzywdzone itp itd. Nie uważam, żeby odpowiedź "bo ♥♥♥♥♥♥♥ rysujesz - idź wystawiaj się gdzie indziej" była okej a z drugiej strony nie bardzo widzę sytuację w której, każdej osobie piszącej, że jej smutno wystawiam obfitą analizę i uzasadnienie.
Z drugiej strony jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, w której najsłabsze prace są kasowane dopiero kiedy negatywnych(sensownych) komentarzy jest wyraźnie więcej - wg mnie to jest do przyjęcia

pytanie przeciw "poprzeczce" - co z ludźmi, którzy kiepsko rysują ale się uczą, robią postępy itd- ktoś wrzuci słaby rysunek będzie pod nim konstruktywna krytyka. ktoś powie "jak zrobić lepiej" co wtedy. i czy takie kasowanie prac nie zniechęci ludzi do zakładania galerii ( a jestem prawie pewien, że częściowo zniechęci)
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:39:54
Wilk Grzywiasty
Anthro
można by zrobić poddział w Grafice, w którym Ci "spod poprzeczki" zakładali by tematy o swoich pracach, a chętnie do pomocy doradzali by

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:40:56
Lew
Aki - rozumiem Twoje podejście, aczkolwiek o ile tekstów nie muszę czytać, to obrazki z galerii są ciągle widoczne na głównej stronie, którą wyświetlam kilkadziesiąt razy dziennie. Oznacza to, że nie moge nie widzieć.

Raksha - najodpowiedniejszą osobą byłby Edi. Poza tym widząc pracę kiepską, mógłby ją odrzucić, a autorowi napisać pare słów konstruktywnej krytyki. Wiem, że to "dowalanie" mu obowiązków, ale wielokrotnie dowodził on swojej bezstronności, wyczucia i chęci pomocy nawet tym najsłabszym. Jeśli miałaby być selekcja, to Edi wydaje mi się najodpowiedniejszą, jeśli nie jedyną nadającą się do tego, osobą. Ale to oczywiście jego i tylko jego decyzja.

Póki co poczekajmy na więcej głosów i ewentualnych propozycji funkcjonowania tejże selekcji.

Powyższe zostało napisane przed postami Edka i Rakshy, ale gdy pisałem oni dodali swoje.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.10.2009 0:42:33
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:42:40
Sharpy moze zrobi opcje ignorowania uzytkownikow. Gdyby to tez podpiac pod galerie, nie byloby zamieszania.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:43:40
Wilk Grzywiasty
Anthro
ja też bym był za Edim jak chodzi o administracje (chciałem od razu napisać, ale uznałem, że pewnie głosowania będzie później :p), można też dać kogoś nowego, aby Edek nie poczuł się zmuszony, też ma swoje życie a i tak już dużo robi

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:45:57
heh... ja raz dałem bazgroł któremu zrobiłem fote telefonem i dałem na galerie. Prawie natychmiast dostałem info od Ediego bym poprawił jego jakość itd bo zostanie usunięty. Sądzę że to właściwe podejście do nie których rzeczy.

A co do słabych rys to kasować od tak bo słabe? To trochę nie fer... jak już zróbcie coś ala te +18 ale np "ucze" by takie rys były zakrywane jakimś znaczkiem by kilku "osób" nie korciło odrazu wyśmiewać i bluzgać.
Czego nie widać tego ich wątrobie nie żal.

Zrobić znaczek np "listek klonu" (jak na autach osób które jeżdżą rzadko autem itd) ale w nazwie by dali np [ucze] by nadało ten listek na miniaturę.
I od razu wiadomo oco chodzi. Jak ktoś będzie miał coś kreatywnego lub pomocniczego do powiedzenia to wejdzie i zobaczy oco chodzi. (i np w takich "klonowych" rys all posty złośliwe i nic nie wnoszące były by kasowane od tak, a zostawiane te pomocne i pozytywne)

Bo "ktoś" widząc na miniaturze coś niewyraźnego to klika z ciekawości i widzi "słaby" rys i zaczyna szydzić.
A gdy nie będzie widział rys tylko "klonik" będzie wiedzieć że jego "szlachetne oczęta" ucierpią. (a jak się uprze to się taki post skasuje i tyle)

To był by najlepszy sposób by nie odstraszać uczących się.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:46:03
Smok Serwisowy
nie wiem na ile to jest możliwe technicznie ale pewnym rozwiązaniem byłby albo temat (taki jak zaproponował raksha albo jakaś galeria ogólna nie wyświetlająca się na stronie głównej albo zajmująca zawsze 1-2 z 7 pól na stronie wejściowej
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:47:59
jestę kapibarę
Cytat z "Ingo":
Aki - rozumiem Twoje podejście, aczkolwiek o ile tekstów nie muszę czytać, to obrazki z galerii są ciągle widoczne na głównej stronie, którą wyświetlam kilkadziesiąt razy dziennie. Oznacza to, że nie moge nie widzieć.

Cytat z "Akimoto":
Sharpy moze zrobi opcje ignorowania uzytkownikow. Gdyby to tez podpiac pod galerie, nie byloby zamieszania.
Załącznik:
png  Adblock.png (36.74 KB; 242x153 px)
44_4ad6551fdaac3.png 242x153 px

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:48:12
Lew
Cytat:
Sharpy moze zrobi opcje ignorowania uzytkownikow. Gdyby to tez podpiac pod galerie, nie byloby zamieszania

A skad mam wiedziec kogo ignorowac? Nie moge zalozyc z gory, ze wszystkie prace Fanga sa beznadziejne, poniewaz na przyklad najnowszy render jest calkiem-calkiem i wedlug mnie jest ponad poprzeczka


Przperaszam, ale ten temat sie za szybko dla mnie rozwija. Pisze krotkiego posta a w miedzyczasie dochadza 2-3 nowe. Postoje, poczekam
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.10.2009 0:50:33
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:49:21
jestę kapibarę
Cytat z "Kunako":
Zrobić znaczek np "listek klonu" (jak na autach osób które jeżdżą rzadko autem itd) ale w nazwie by dali np [ucze] by nadało ten listek na miniaturę.


Omg! Ten pomysł popieram w całej rozciągłości.
:*
Ostatnio edytowany przez LV dnia 15.10.2009 0:54:01

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:51:12
Lew
Wow.. fakt. Swietny pomysl!
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:52:08
qrde zróbcie tak jak z +18.
ale zróbcie grafikę mająca 30pix wysokości z napisem "uczę się" by zakrywać "drażliwe" rys dopisując w nazwie np [ucze].

do +18 dodajecie [+18] a do tych dodajecie [ucze] i macie grafikę wysokości 30pix z napisem "uczę się" i wszyscy wiedzą oco chodzi i nikogo w oczy nie kole.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 15.10.2009 0:59:04

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:52:46
Wilk Grzywiasty
Anthro
Cytat z "LV":
Cytat z "Kunako":
Zrobić znaczek np "listek klonu" (jak na autach osób które jeżdżą rzadko autem itd) ale w nazwie by dali np [ucze] by nadało ten listek na miniaturę.
I od razu wiadomo oco chodzi. Jak ktoś będzie miał coś kreatywnego lub pomocniczego do powiedzenia to wejdzie i zobaczy oco chodzi. (i np w takich "klonowych" rys all posty złośliwe i nic nie wnoszące były by kasowane od tak, a zostawiane te pomocne i pozytywne)


Omg! Ten pomysł popieram w całej rozciągłości.
:*


ja tez popieram, ale powinno być zastosowane wtedy jeszcze rozwiązanie zaproponowane przez Edka, aby takie prace zajmowały na przykład 2 miejsca od dołu i każdy był by szczęśliwy...

przydało by się dodać jeszcze znaczek +18/klonik, ponieważ takie prace są szczególnie groźne

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:55:41
Angora Turecka
Anthro
Zdecydowane nie. Na jakiej zasadzie miała by być dokonywana selekcja prac? Jakie były by kryteria doboru prac? Konkretniej nieco.

Na szybko, z mojego punktu widzenia:

- chromolić galerię starą taką jak jest teraz (w formie: co zostanie wgrane to będzie);
- do prawego panelu wrzucać tylko prace które będą uznane przez społeczność, fandom (update co tydzień, wybór demokratyczny w formie głosowania, artyści sami zgłaszają pracę etc. możliwy inny sposób doboru - np. moderatorzy i adminowie, ale wówczas jest mniej obiektywnie);
- galerię jako taką utworzyć w innym miejscu, nie widocznym na głównej stronie, i tak niech prace wyświetlają się w sposób chronologiczny, jak przyszły (nie zależnie od poziomu wykonania)

Oczywiście trzeba chcieć - i zgłaszać prace na cotygodniowy wybór na główną, i oceniać je (głosowanie, ankieta) czy też dokonywać wyboru (kilkuosobowa grupa wybrana przez fandom). Podkreślam że nie jest to wprowadzanie poprzeczek tylko zredefiniowanie prawej kolumny z artami na głównej. Nie traktujmey wówczas tego miejsca jako galerię tylko jako "notable artworks", miejsce w którym wyróżniane są pracę o wysokim poziomie wykonania. A galerię w starej formie wywalamy w inne miejsce byle nie na stronie głównej (funkcjonowanie tak jak na choćby fa).

Edit:

Pomysł Kunako też nie głupi, thumb (w postaci listka). Tylko, kto będzie decydował o tym kto na listek zasługuje a kto nie? Potem będą obrażalscy że ich prace nie mają właściwych thumbów (miniatur) tylko listki? I jakie będą (ponownie) kryteria?
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 15.10.2009 0:57:54
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:55:52
Lew
Kot: Twoja propozycja jest technicznie niewykonalna.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.10.2009 0:57:42
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:56:17
jestę kapibarę
Cytat z "Kunako":
qrde zróbcie tak jak z +18.
ale zróbcie grafikę mająca 30pix wysokości z napisem "uczę się" by zakrywać "drażliwe" rys dopisując w nazwie np [ucze].

do +18 dodajecie [+18] a do tych dodajecie [ucze] i macie grafikę wysokości 30pix z napisem "uczę się" i wszyscy wiedzą oco chodzi i nikogo w oczy nie kole.


Ale przecież napisałem że to dobry pomysł, bo zasada działania jest taka sama i proste do zaimplementowania. Możesz uznać pomysł za przyjęty do realizacji - gratuluję.
W nagrodę możemy zamiast zielonego listka wstawiać twój avatar na przykład, chcesz? ;-)k
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 0:57:34
Cytat z "Raksha":
przydało by się dodać jeszcze znaczek +18/klonik, ponieważ takie prace są szczególnie groźne


Na tych można by dać szpikulec do wykłuwania sobie oczu.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:00:15
LV niema nic przeciw wstawieniu mojego AV dla takich rys :3

PS: napisałem ten drugi post nie wiedząc jeszcze że przyznałeś że to dobry pomysł hehe :3
No i jak ci obiecałem Lv na futrzakonie, uspokoiłem się troszkę :3 i nawet okazuje się pożytecznym :3

Edit: Kot, sam twórca wiedząc że się uczy dodaje napis [ucze] w nazwie by była miniaturka, a jak da słaby rys i zapomni o tym to ktoś zmoduje to i doda [ucze]

Edit 2:
Kryteria to zdrowy rozsądek.
Np: ktoś kto rysuje długo zrobi bazgroł na szybko i wie że jest kiczowy ale coś jest w rys to doda [ucze] i nikogo nie zakuje.
ktoś rysując i widzi że te rys nie są estetyczne itd to dodaje [ucze] a jak ten ktoś zrobi ładny rys itd i widzi że az tak nie odstaje od "stylu" ogółu to doda bez [ucze] i po sprawie. A jak sie ten rys okaże niedorobiony to ktos doda [ucze] i nikomu krzywda sie nie stanie bo w końcu nikt go nie usuną tylko oszczędził takiej osobie nieprzyjemności od kilku osób.

rys z [ucze] niechaj będą bardziej bezpieczne przeciw chamstwie i obelgom. To główne zamierzenie tego.
Ostatnio edytowany przez Kunako dnia 15.10.2009 1:08:51

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:04:48
Lew
Cytat:
Kot, sam twórca wiedząc że się uczy dodaje napis [ucze] w nazwie by była miniaturka, a jak da słaby rys i zapomni o tym to ktoś zmoduje to i doda [ucze]


Zdaje się, że właśnie znaleźliśmy rozwiązanie.

Wow.. patrzcie.. na tym forum jednak da się coś załatwić konstruktywnie ^^
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:06:07
Angora Turecka
Anthro
Właśnie o tym z Ingiem gadałem. 3-4 osoby które w razie czego spojrzą swym fachowym powabnym wzrokiem na sprawę i ocenią czy walnąć listka jak go nie ma, czy też nie ma takiej potrzeby (czyli, czy delikwent uczy się rysować czy już rysuje). A oczywiście domyślnie, każdy autor sam decyduje się i ocenia swoje wypociny przed modami i administracją galerii, co by jednak moderatorzy mieli pracy jak najmniej. Rozwiązanie proste, i skuteczne.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:09:32
Smok Serwisowy
a co z osobami "które będą się uczyły wiecznie"
wiadomo, że każdy kto słabo rysuje będzie miał/chciał taką rączkę... i kręcimy się w kółko bo nie kasujemy żadnych prac z listkami.
Poza tym to nie jazda samochodem - tu się nie przechodzi "ćwiczeń" do "praktyki" tylko rozwija się ucząc cały czas.

mogą być nadawane odgórnie, oddolnie albo nie wiem jak - co proponujecie ?
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.10.2009 1:12:59
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:12:41
Kot chodzi o to by rys takie chronić przed chamstwem i szyderstwem.
są osoby co najchętniej by usuwały takie rys natychmiast a ja chce chronić biedaków którzy się uczą przed kontaktem z katem.

bojąc się zlej krytyki itd każdy może dodać [ucze] by mieć pewność ze jak ktoś coś napisze to będzie konstruktywne.
Chodzi by zachęcać do rysowania a nie ich gnębienia.

Edit:
Edi takie rys nie rzutują na innych tylko na danej osobie.
Fakt może odrobinę zaśmiecą dyski serwera ale nie oto chodzi.
Może faktycznie będą osoby co nigdy sie nie poprawią ale to ich sprawa (takie osoby będą po jakimś czasie szykanowane przez kilka osób itd jak to zawsze ma miejsce tu po czym taka osoba mając dość sama usunie galerie)
Ostatnio edytowany przez Kunako dnia 15.10.2009 1:15:50

 Wątek zablokowany
1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane