Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1234>>


0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:12:55
Lew
Oddolnie i ew. odgórnie.
Tak jak z +18.
Jak ktoś wrzuci yiff bez +18 to jest mu to dodawane. Nie wiem dlaczego nie miałoby tak być z listkami.
Wiem, łatwiej ocenić czy coś jest +18 niż czy jest średnie czy bardzo kiepskie czy niezłe itp. ale myślę, że jest to wykonalne, a autorzy sami będą dawać listki.
Spróbować na pewno nie zaszkodzi.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:15:34
Smok Serwisowy
listki są spoko - ale tylko wtedy jeśli faktycznie listki będą wyświetlane tylko w 1 z 7 slotów na stronie głównej. albo ktoś chce się uczyć albo lansować.
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:16:11
gryf
PERMABAN
Nie głosuję, bo ideałem było by jakieś rozwiązanie pośrednie.
Np. wprowadzenie PROSTEJ możliwości oceniania rysunków, np. w skali 1..5, i umieszczanie na stronie głównej najlepszych zamiast (albo obok) najnowszych.
Ostatnio edytowany przez Marrr dnia 15.10.2009 1:24:26
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:17:32
jestę kapibarę
Cytat z "Marrr":
Np. wprowadzenie PROSTEJ możliwości oceniania rysunków, np. w skali 1..5, i umieszczanie na stronie głównej najlepszych zamiast (albo oprócz) najnowszych.


To skąd wtedy będziesz widział, jakie ostatnio obrazki zostały dodane?
Kot też w swoim utopijnym pomyśle o tym zapomniał.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 15.10.2009 1:17:46

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:19:00
Edi a co gdyby zrobić oddzielne miejcie na miniaturki takich rys ? np gdzie by było tylko po 3 rys w kolumnie. i taka kolumnę dać pod kolumną ogólną na której są wszystkie rys. oddzielić i zabezpieczyć listkiem lub moim AV i jest spokój. nie zawala ogólnej galeri a ma swoje miejsce w kolumnie uczniaków.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:21:53
jestę kapibarę
Cytat z "Kunako":
Edi a co gdyby zrobić oddzielne miejcie na miniaturki takich rys ? np gdzie by było tylko po 3 rys w kolumnie. i taka kolumnę dać pod kolumną ogólną na której są wszystkie rys. oddzielić i zabezpieczyć listkiem lub moim AV i jest spokój. nie zawala ogólnej galeri a ma swoje miejsce w kolumnie uczniaków.


Jeszcze jedna kolumna na główną? Hmmm.... :rollk:

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:26:17
Lv po lewej masz miejsca trochę.
pod "info/kontakty daj kolumnę na 2 max 3 rys z moim AV by wyrównać z prawa stroną.

i będzie stronka symetrycznie :3

i przy okazji mamy ładny podział :3
po lewej uczniaki a po prawicy starzy wyżeracze.
Ostatnio edytowany przez Kunako dnia 15.10.2009 1:27:26

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:26:51
Smok Serwisowy
mówimy o tym samym rozwiązaniu tylko ja zamiast nowej kolumny bym zamienił ostatni obrazek w obecnej kolumnie. ty byś zrobił /7/3/ a ja bym zrobił /6+1/.
na razie to gdybanie - trzeba poczekać aż darkV powie na ile to wykonalne. i ew rozważyć inną opcję jeśli się nie da.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.10.2009 1:27:43
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:27:08
gryf
PERMABAN
Cytat z "LV":
Cytat z "Marrr":
Np. wprowadzenie PROSTEJ możliwości oceniania rysunków, np. w skali 1..5, i umieszczanie na stronie głównej najlepszych zamiast (albo oprócz) najnowszych.

To skąd wtedy będziesz widział, jakie ostatnio obrazki zostały dodane?
Kot też w swoim utopijnym pomyśle o tym zapomniał.

Oops, miałem na myśli że najlepsze można by umieszczać OBOK najnowszych.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:28:23
Smok Serwisowy
Cytat:
Oops, miałem na myśli że najlepsze można by umieszczać OBOK najnowszych.


nie każdy ma 22 cale tak jak ja skarbie :*
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.10.2009 1:31:03
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:30:21
Edi ja bym wolał by rys uczniaka był odrobinę dłużnej niż update kolejnej osoby. Dajmy szanse i miejsce dla uczniaków.
po lewej na dole nikomu razić nie będzie a nie zmniejszamy lub wydłużajmy miniaturek wyżeraczy. bo szkoda w wyżeraczach zabierać 1 miejsce dla uczniaków.

Edit: Edi ja mam 24" wiec jak dla mnie to i 3 kolumny obok siebie by nie zawadzały xD
Ostatnio edytowany przez Kunako dnia 15.10.2009 1:31:15

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:31:45
jestę kapibarę
Cytat:
Edit: Edi ja mam 24" wiec jak dla mnie to i 3 kolumny obok siebie by nie zawadzały xD

Nie każdy ma 24". niektórzy mają laptopy i netbooki.

Cytat z "Edi":
mówimy o tym samym rozwiązaniu tylko ja zamiast nowej kolumny bym zamienił ostatni obrazek w obecnej kolumnie. ty byś zrobił /7/3/ a ja bym zrobił /6+1/.
na razie to gdybanie - trzeba poczekać aż darkV powie na ile to wykonalne. i ew rozważyć inną opcję jeśli się nie da.


Na razie na 100% wykonalne jest tagowanie ze zmianą miniaturki, i tego się trzymajmy.
Nie dodawałbym pola pod spodem ani żadnej dodatkowej kolumny. Pomyślcie lepiej, jaką niby rolę niby ma spełniać na głównej:
a) sterta zielonych listków / avatarów Kunako NA STAŁE po lewej?
b) jeden zielony listek / avatar Kunako NA STAŁE po prawej?

Osobiście jestem TYLKO za tym, żeby zrobić ten tag z ikonką, i tak zostawić. Bez żadnych zmian w systemie prezentowania.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 15.10.2009 1:34:02

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:34:08
Smok Serwisowy
po co odrobinę dłużej? tak jak powiedziałem - albo się uczysz albo się lansujesz. w przeciwnym razie każdy będzie sobie doklejał listki czy inne duperele i nic z tego nie wyniknie. a ostatnio dodane prace możesz przejrzeć tak czy siak (pewnie nawet nie wiesz, że jest taka opcja).

tak samo nie uważam, żeby dobrym pomysłem było dodawanie listków jeśli olistkowane prace będą zajmowały całą wysokość kolumny bo to spowoduje zalew niewywalalnego crapu na głównej i niczego nie rozwiązuje.

a to jak będzie wyświetlał się tag i gdzie się znajdował to sprawa raczej drugorzędna - na pewno będzie widoczny.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.10.2009 1:38:25
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:37:22
LV ostatnia ankiete na ten temat zrób.

A szczerzże to by mi nie zawadzało na ogólnej tak jak mówisz. Ja tylko starałem się jakieś neutralne wyjście wyszukać ale na 75% przystaje przy twoim LV.

PS: Zróbmy tak jak mówisz LV i zobaczymy za jakiś czas jak to się sprawdzać będzie.
jak będą problemy i wąty to się będzie kombinować.
A może być że nikomu to zawadzać nie będzie i będzie po sprawie.


Edit:
Zrobić test z tagami na jakiś czas i jak nie zda egzaminu to podejmie się inne kroki.
Ostatnio edytowany przez Kunako dnia 15.10.2009 1:40:20

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:39:50
gryf
PERMABAN
No cóż, wszystkim i tak nie da się dogodzić...
Tak czy owak, myślę że system ocen (podkreślam jeszcze raz: PROSTY system, tak żeby każdy bez szczególnego wysilania rozumku mógł szybciutko ocenić, dzięki czemu każdy obrazek w sensownie krótkim czasie otrzyma choć kilka ocen) to bardzo dobry pomysł.
Na podstawie takich ocen system mógłby np. przedwcześnie expirować śmiecie z listy najnowszych - jeśli liczba_ocen >= 5 i średnia_ocena <= 2 to sio_z_głównej_strony() czy cóś takiego...
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:44:38
Marr na razie zrobić tagi by chronić "delikatność" co poniektórych.
a w miedzy czasie DarkV zadecyduje co jest wykonalne a co nie.

Prostota w tym wypadku możne okazać się najlepszym rozwiązaniem.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 1:48:10
Wilk Grzywiasty
Anthro
co do osób wiecznie się uczących:

ktoś już napisał, że moderator może przecież dodać listka tak jak +18

jest jeszcze odwrotna sytuacja - ktos rysuje dobrze, ale uważa że to nie wystarczająco. moderator powinien także za swoim uznaniem usuwać listki

rozwiązanie z osobnym panelem po lewej wydaje mi się lepsze, ewentualnie w profilu można by dodać możliwość wyłączenia go, jak ktoś nie jest zainteresowany pomaganiem uczącym się

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 2:01:26
Smok Serwisowy
bardziej mi odpowiada opcja, w której rysownik wrzucający prace sama dodaje sobie listka bo wtedy nie wymaga to od moderatora znania osobiście każdej jednej osoby by wiedział czy ma postawić przy jej beznadziejnej pracy listek czy od razu ją posłać na księżyc. lans albo nauka - oto rozwiązanie. masz listek to jesteś bezpieczny od "złych" komentarzy ale za to wyświetlasz się na głównej dużo krócej. (co nie znaczy tak na prawdę, że twoja praca będzie niezauważona bo spora część osób przegląda też arty po komentarzach)
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 2:24:02
Wilk Grzywiasty
Anthro
mi chodziło nie tyle o to by ktoś dawał listki za użytkowników, lecz aby ktoś mógł dodawać listki albo je zabierać na wypadek błędnej oceny rysującego aby unikać pojawiania się prac osób z byt wysokim mniemaniem o swoich umiejętnościach, oraz umożliwić pojawienie się jakiejś niedocenionej pracy

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 7:57:35
Szeregowy Spizgalski
Tak.
'flag to delete' option
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 9:19:42
Smok
Anthro
Padło tu parę bardzo ciekawych pomysłów. I już współczuję koderowi.

Aczkolwiek jak bardzo pomysły ciekawe i pokojowe, tak sama potrzeba jest zastanawiająca... Po co?
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 10:09:57
Smok Serwisowy
Cytat:
Po co?

to save us from flood of shit.
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 10:51:33
PERMABAN
Zostawić jak jest, a do galerii dorobić jakąś ogólną, która działa na tej samej zasadzie co np. FA - wchodzi się do "newest" i przebiera między shitem mniejszym i większym na kilku/-nastu stronach.
Ew. wyjebać całą galerię w kosmos, przecież większość ma FA.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 11:00:24
Smok
Anthro
Aah! But it's inevitable.
God is furious with us furries, and thus he intends to flood us with a relevant substance - shit. ;P

A tak na poważnie. Z tego będzie chryja. Jak zawsze, kiedy przy założeniach równości, zaczynają się zabawy w boga.
Niezłe z was dziabągi. ^.-.^
Ostatnio edytowany przez Booster_Drgn dnia 15.10.2009 11:02:14
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Poziom prac w galerii PF
Wysłano: 15.10.2009 12:16:04
Kynosfinks
Zmiennokształtny
Pomysł z "listkiem" bez wad nie jest, jak już większość zauważyła. Dodatkowo może wyjść tak, że prace słabsze (czyt. "Z listkiem") nie będą komentowane, a jak mniemam, to na komentarzach najbardziej zależy osobom, które się rozwijają. Konstruktywna krytyka jest potrzebna do dalszego rozwoju, a taki listek może po prostu odstraszać od komentowania, ba, nawet do zaglądania na daną pracę. I jak się rozwijać skoro nie do końca wiadomo co należy poprawić? Sama obserwacja zdjęć, bądź artów innych czasem nie wystarczy.
I nie, pomysłu innego nie mam.

 Wątek zablokowany
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane