Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 2:32:41
Husky
Anthro
Dziś w nocy (20/10/09 około godz. 01:30 do 02:15) wyglądało na to, że padła wszędzie Neostrada. Ale po połączeniu się z netem przy pomocy komórki, na stronie Neostrady okazuje się, że wprowadzają opcje 10mbit/s i 20mbit/s. Nareszcie!

Do tej pory można było mieć Neo tylko do 6mbit/s. Dla użytkowników, którzy mieszkają w miejscach gdzie jest dostępne tylko ADSL jako łącze szerokopasmowe, i którym nie bardzo się opłaca przenoszenie się do Netii/Multimo/inne na linii TP ze względu na promocje cenowe, to dobre wieści - bo większość innych dostawców internetu teraz oferują o wiele szybsze łącze (10mbit/s w Aster w Warszawie, 16mbit/s w Netii na linii Netii, 150mbit/s u UPC!!!)

Ale też wygląda na to, że Dzieci Neostrady też będą mieć frajdę, lol. :|

Ciekawe czy dalej można powiedzieć, że większość polaków korzysta z Neo, odkąd są prawie najsłabsi...

Dla tych z was którzy mają lub mieli Neostradę, czy (jak ja) czekaliście na to, żeby w końcu TP polepszyli swoją sieć do poziomu reszty Europy? Co sądzicie?

EDIT: Zapomniałem dopisać Radiówkę/WIMAX/CDMA(Sferia itp) w ankiecie - jak macie takiego, to wybrać Satelitarny :P
Ostatnio edytowany przez huskion dnia 20.10.2009 2:54:51
Załącznik:
jpg  screen_neo.jpg (92.60 KB; 775x637 px)
68_4add04234f3ab.jpg 775x637 px
先生、本当にすみません!
実は、僕は宿題を食いされたんだ犬です。
そうです。自分の作文食べました。

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 8:42:54
Angora Turecka
Anthro
Uno, przenoszenie się z "okropnej" TP na usługi np. Multimo to wcale nie jest coś pięknego. Przez kilka lat miałem Internet od Multimo (a w zasadzie od GTS Energis, zabawne że klientów traktują w taki sposób iż: umowę masz podpisaną z Multimo, ale faktury przychodzą od GTS Energis - i oczywiście nikt nikomu nie mówi o tym, że taka jest u nich praktyka i organizacja dziwna) - nie dość że chodziło jak chciało, więc bez rewelacji, to firma wymusza zmiany w umowach na klientach, wprowadza rozwiązania wyraźnie niekorzystne (np. zmiany systemu płatności, które z pozoru tylko są nieznaczące). W każdym razie nigdy więcej Multimo.

A Neo? problem pierwszy - linie TP. Spora część kabli TP-sowskich jest za stara by pociągnąć nawet ten ich 6 Mbit pakiet. Przykładowo ja mam taką sytuację (budownictwo z lat 1980, domki jednorodzinne). W blokowisku TP się nie rozważa bo ma się UPC, na nowym osiedlu może i jeszcze pójdzie bo kładzie się nowsze kable, ale na starych śmieciach i w starej zabudowie to i 150 MBit se może być, i co z tego...
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 20.10.2009 8:43:36
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 11:47:10
Wilk mackenzie
Anthro
Jak dla mnie to żadna nowość. Technicznie rzecz biorąc, w tym roku będą mogli zaoferować VDSL2, który byłby jakimś tam zbliżeniem do oferty UPC, szczególnie, że VDSL2 nie wymaga drastycznej zmiany architektury sieci. Tepsa jest jak zawsze ostatnią, która wprowadza nowości dla klienta indywidualnego, bo dla nich internet nie jest priorytetem. W chwili obecnej oni działają jako pododdział France Telecom, który w dużej mierze zajmuje się innowacjami (choćby wzmiankowane VDSL2).

A że Tepsa ma klienta daleko gdzieś, to wiadomo nie od dziś. Ja mam radiówkę, dość dobrych parametrów. Dlaczego? Bo Tepsa ma 80m dalej skrzynkę rozdzielczą i nie chce się im postawić 3 słupów, bo niby droga idąca jarem w dół uniemożliwa ich racjonalne ułożenie a 5 nowych klientów (plus osiedle domków w perspektywie) to za mało... Lol?
Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 12:23:38
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Ja od 5 lat jestem w UPC :)



Anonim
0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 13:43:02
Posiadam Internet z Multimedii, niestety tylko 1Mb/s (w nocy 2Mb/s). To tylko dlatego, że z tego też jest telewizja cyfrowa i telefon (razem taniej). Najszybsza oferta u nich to tylko 6Mb/s, w godzinach nocnych 8Mb/s. Mało, w porównaniu teraz do TPSA... Inni usługodawcy mają o wiele korzystniejsze oferty.

Cytat z "Taisir":
Tepsa jest jak zawsze ostatnią, która wprowadza nowości dla klienta indywidualnego

W MM jeszcze nie ma tak szybkiego dostępu do Internetu, jak w TPSA. Nie zgodziłbym się z powyższym cytatem. Z drugiej strony, w MM planują wprowadzić mobilny internet oraz telefonię komórkową.

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 13:46:08
Pandeł / Lefon
Zwierzę
W Polsce i tak czy tak mamy najdroższy internet :P Niż w innych krajach :P

Ja na razie siedzę na neo....gdy zmienię adresik zamieszkania i będzie mnie stać to na pewno nie wezmę neo :P Sama obsługa klienta, próba naprawienia awarii. Ehhhh szkoda słów
0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 13:53:51
Aha dodam tylko ze neo 20MB/s kosztuje
przez pierwsze 6 miesięcy: 99,91 zł
przez kolejne 18 miesięcy: 199,90 zł
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 13:55:47
Cytat z "Simba":
W Polsce i tak czy tak mamy najdroższy internet

To prawda.
"Nie dość, że wolne, to jeszcze łącza dostępne w Polsce są jednymi z najdroższych. Według OCED, cena za 1 Mb/s z uwzględnieniem siły nabywczej pieniądza w Polsce w końcu 2008 roku wyniosła 32,59 dol. Gorzej było tylko w Meksyku – za 1 Mb/s trzeba było zapłacić aż 64,9 dolara.

I znów najlepiej na tym tle wypada Korea Południowa - 1 Mb/s kosztuje tam zaledwie 0,85 dol. Natomiast w największych krajach Europy Zachodniej trzeba zapłacić od 3,3 dol. (we Francji) do 14,19 dol. (w Hiszpanii)."
Źródło: http://www.tvn24.pl/
Cytat z "Simba":
Sama obsługa klienta, próba naprawienia awarii. Ehhhh szkoda słów

Co racja, to racja. Raz męczyłem się u kolegi z livebox'em. Gdy wyczerpały się już moje możliwości, zadzwoniliśmy do TP. A oni zamiast pomóc, zrobili jeszcze gorzej...

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 14:18:00
Tinker Pony
Zmiennokształtny
No proszę was. Ja bardzo miło wspominam pomoc techniczną TP. Szybko i konkretnie naprawiali mi neo. Kwestia w tym, że w ogóle nie powinno być sytuacji żeby tam dzwonić ;) Na początku października przeniosłem się do Netii. Oczywiście po podpisaniu umowy wysypaly się nowe, lepsze promocje... Po przełączeniu mojej linii do netii powinienem dokonać aktywacji internetu, ale ich strona uparcie twierdziła, że numer umowy lub kod aktywacji są nieprawidłowe. Żeby skontaktować się z pomocą techniczną, musiałem wisieć na telefonie 20 minut (sic!). W tp coś takiego byłoby nie do pomyślenia. W końcu udało się jednak zakończyć sprawę i mam internet.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 14:21:51
a ja mam chello i niemam takich problemów jak wy x3 od 6ciu lat mam te same ip itd a zaczynałem od 128kb/s a teraz jestem na 10Mb/s a płace nadal tyle samo a za 2 miechy dostane 25Mb/s nadal za taka sama cenę a problemy techniczne to jedynie gdy ktoś mi router odłączy xD lub dresy znów skrzynkę na bloku zniszczą xP

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 16:39:29
Husky
Anthro
Cytat z "Kot":
A Neo? problem pierwszy - linie TP. Spora część kabli TP-sowskich jest za stara by pociągnąć nawet ten ich 6 Mbit pakiet.


Słyszałem o tym ale nie miałem z tym jeszcze problem... w chwili obecnej mieszkam w domku jednorodzinnym co według pomocy technicznej TP jest położona 800m od nadajnika DSL, czyli całkiem całkiem. Miałem Neostradę w ostatnim domu który też był w osiedlu domków z 1980, i tam szło OK - chociaż wtedy to TP zaoferowała najszybciej 2mbit/s :)

Cytat z "Taisir":
Jak dla mnie to żadna nowość. Technicznie rzecz biorąc, w tym roku będą mogli zaoferować VDSL2, który byłby jakimś tam zbliżeniem do oferty UPC, szczególnie, że VDSL2 nie wymaga drastycznej zmiany architektury sieci.


Źródło? :3 Szukałem takiej informacji... ponieważ:

Cytat z "Simba":
Aha dodam tylko ze neo 20MB/s kosztuje
przez pierwsze 6 miesięcy: 99,91 zł
przez kolejne 18 miesięcy: 199,90 zł


Jak wiadomo, to bardzo drogo, szczególnie że umowa na 2/3 lata się nie opłaca skoro zanim się skończy to (miejmy nadzieję) będzie coś o wiele lepszego za mniej, np. VDSL. Chociaż, może z przypuszczaniem że zanim się skończy umowa to można przejść na coś lepszego, czy bardziej się opłaca umowa na 3 lata, żeby mieć najdłużej (9 m-cy) ten niższy koszt 99,91zł? Bawi mnie to, że w poprzednich latach, im na dłużej się podpisało umowę, tym mniej się płaciło miesięcznie ostatecznie po wszystkich promocjach; ale już nie. Ja na przykład, przy przedłużaniu umowy 2mbit/s przeszedłem na 6mbit/s w promocji p.t. "mała cena", i na całość umowy 3-letniej kosztuje 94,18zł co miesiąc. Teraz tak nie ma, i chyba jedyną zachętą na dłuższą umowę to "darmowy" GPS/drukarka/MP3, lol...

Cytat z "Selph":
No proszę was. Ja bardzo miło wspominam pomoc techniczną TP. Szybko i konkretnie naprawiali mi neo. Kwestia w tym, że w ogóle nie powinno być sytuacji żeby tam dzwonić


Również dobrze wspominam - gdy nadeszła sytuacja gdy nawalała mi się Neo, i tak okazało się, że to była moja wina. @_@ Ale odkąd France Telecom ma największy udział w TP, to rzeczy typu obsługa klienta, czas oczekiwania na pomoc/założenie usługi stanowczo się polepszały. O jakości samej usługi w większości wypadków zależy o geograficzne położenie usługobiorcy, i jak wspominał Kot, czas gdy postawiona była linia telefoniczna.

Bardzo chętnie bym się przeniósł na UPC/Chello gdybym miał takiej możliwości, ale słyszałem że blokują niektóre porty wchodzące (80, 21, 22, i inne), co jest dla mnie ogromnym minusem. Ale w Neo jest też olbrzymi minus, że adres IP się zmienia co 24 godzin. Zawsze ciekawiło mnie, czy po przenoszeniu się na Multimo/Netia/inny na linii TP, dalej się rozłącza net co dobę?

Cytat z "Raikatuji":
Raz męczyłem się u kolegi z livebox'em. Gdy wyczerpały się już moje możliwości, zadzwoniliśmy do TP. A oni zamiast pomóc, zrobili jeszcze gorzej...


No tak, liveboxy to najgorsza śmieć. Wieszają się po otwieraniu więcej niż ileś tam połączeń, konfiguracja nie zapisuje się poprawnie, uPnP niby jest ale nie ma, itd... Przypuszcza się, że jak się założy Neo, to się kupuje własny modem-router.
Ostatnio edytowany przez huskion dnia 20.10.2009 16:42:47
先生、本当にすみません!
実は、僕は宿題を食いされたんだ犬です。
そうです。自分の作文食べました。

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 16:51:37
Wilk mackenzie
Anthro
Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 17:26:37
Husky
Anthro
*chaps!*

Ciekawe czy właśnie TP przy tych testach udzielają łącze 50Mbit/s. :3

Na wikipedii jest napisano, że VDSL2 pozwala na łącze do 150Mbit/s w teorii, ale tylko w pierwszym 0,5km od nadajnika... Czyli 50Mbit/s dla większości... a 50Mbit/s to jest już średnia prędkość kablówki w niektórych krajach. Linie telefoniczne POTS, your days are numbered...
先生、本当にすみません!
実は、僕は宿題を食いされたんだ犬です。
そうです。自分の作文食べました。

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 17:50:30
Hmm Ja mam ISDN.... więc nic nie mogę zaznaczyć w ankiecie.. :(
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 18:03:11
Ja mam neo 1 mb \m/ co prawda w lutym miałem z bratem zmienić... ale termin umowy minął i musieliśmy przedłużyć na kolejny rok :D (albo zapłacić dwa rachunki za umowę bezterminową, w granicach 230-260 zł jeden - nie pamiętam. A tak anulowali ;p )

A za parę miesięcy się zobaczy.

/me czuje, że wniósł bardzo wiele do tematu

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 18:39:41
jestę kapibarę
Cytat z "huskion":
Cytat z "Raikatuji":
Raz męczyłem się u kolegi z livebox'em. Gdy wyczerpały się już moje możliwości, zadzwoniliśmy do TP. A oni zamiast pomóc, zrobili jeszcze gorzej...


No tak, liveboxy to najgorsza śmieć. Wieszają się po otwieraniu więcej niż ileś tam połączeń, konfiguracja nie zapisuje się poprawnie, uPnP niby jest ale nie ma, itd... Przypuszcza się, że jak się założy Neo, to się kupuje własny modem-router.


Ja mam liveboxa i:

- nie zauważyłem żadnej z rzeczy o której piszesz (połączeń można otworzyć dużo, nie wiem co to ma do rzeczy)
- jak go skonfigurowałem to wszystko poprawnie się zapisało i za każdym razem jak coś zmieniam nie ma żadnego problemu
- podpięte po wifi do tego liveboxa jest do 5 komputerów z aktywnym użytkowaniem
- oraz videostrada tp
- kiedy livebox odmawia połączenia z jakimś komputerem wystarczy go zresetować (bardzo rzadko)
- jedyny problem był z podpięciem komputera stacjonarnego kablem (nie działało) ale przez "prztyczek wifi" dołączony do zestawu zadziałało jak ustaliłem stałe ip (po tygodniu walki - ale to było kiepskie oprogramowanie samego odbiornika wifi)

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 18:53:27
Pandeł / Lefon
Zwierzę
No niby tak

Ale gdy mówiłem już z tysiąc razy jak dzwoniłem do TePsy ze ustawienia modemu, i wyłączone oszczędzanie enregi portów usb itd jest powyłanczane itd to te barany tak czy siak dopierdzielały ze to musi być to i nic więcej....ze linia sprawna itd :P



RAZ na 3lata trafiła mi się babeczka, powiedziałem co i jak, ta powiedziała co i jak... i puf wszystko działało :P
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 19:47:25
Husky
Anthro
Cytat z "Cubey":
Hmm Ja mam ISDN.... więc nic nie mogę zaznaczyć w ankiecie.. :(


Nie masz. Masz InternetDSL TP - ten dla firm, z stałym adresem IP. Linia ISDN to innymi słowami "cyfrowy telefon", w porównaniu do linii POTS na którym jest analogowy telefon; (to, na czym działa Neostrada). Zaznaczysz że masz inny DSL, prawdopodobniej mniej niz 20mbit/s. Kiedys dawno używało się ISDN jako łącze dialup, która była w stanie pociągać maksymalnie 128kbit/s (na POTS max było 56kbit/s).. około 12KB/s. :P Teraz przeciętna komórka potrafi 384kbit/s na EDGE, więc wątpię, że masz internet dialup ISDN.

Cytat z "LV":
Ja mam liveboxa i:

- nie zauważyłem żadnej z rzeczy o której piszesz (połączeń można otworzyć dużo, nie wiem co to ma do rzeczy)

Jak np. spróbujesz torrentować popularny (dużo seedów/peerów) plik z otwartymi portami, z włączoną opcją wyszukiwania węzeł DHT, to zauważysz, że komputer otworzy kilkaset połączeń UDP na routerze i się przewali. Każdy router kupiony w sklepie, choćby nawet tani z firmy EDIMAX Made in China, przeżyje coś takiego

Cytat z "LV":
- jak go skonfigurowałem to wszystko poprawnie się zapisało i za każdym razem jak coś zmieniam nie ma żadnego problemu

Farciarz!

Cytat z "LV":
- podpięte po wifi do tego liveboxa jest do 5 komputerów z aktywnym użytkowaniem
- oraz videostrada tp
- kiedy livebox odmawia połączenia z jakimś komputerem wystarczy go zresetować (bardzo rzadko)
- jedyny problem był z podpięciem komputera stacjonarnego kablem (nie działało) ale przez "prztyczek wifi" dołączony do zestawu zadziałało jak ustaliłem stałe ip (po tygodniu walki - ale to było kiepskie oprogramowanie samego odbiornika wifi)


Konieczność resetowania routera żeby tylko się połączyć, niemożliwość podpinania kompa kablem = fail

Spróbowałeś korzystać z uPnP? Wiesz - taka technologia gdzie komputer sam otwiera porty wchodzące na routerze przez określony czas wymagane do niektórych programów, przeważnie gry/komunikatory/serwery/p2p. Na Liveboxie, niby taka opcja jest, ale jest opracowana tak głupio i niezgodnie z standardem że większość softu nie potrafi się z liveboxem dogadać.
Ostatnio edytowany przez huskion dnia 20.10.2009 19:51:50
先生、本当にすみません!
実は、僕は宿題を食いされたんだ犬です。
そうです。自分の作文食べました。

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 20:08:38
Ja mam od ponad pięciu lat Neostradę i o dziwo prawie wcale nie miałem powodów do narzekania, najgorzej było jeden raz jak nie miałem netu przez 2-3h, poza tym jak raz na jakiś czas sporadyczne problemy z połączeniem to góra dwadzieścia minut i znowu działało... O zmianie póki co nie myślę bo po co skoro do tej pory jak na moje potrzeby się sprawdzało, poza tym jestem tak emocjonalnie związany z Internetem że nie mam ochoty eksperymentować z czymś nieznanym ;)

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 20.10.2009 20:45:54
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Taisir":
A że Tepsa ma klienta daleko gdzieś, to wiadomo nie od dziś. Ja mam radiówkę, dość dobrych parametrów. Dlaczego? Bo Tepsa ma 80m dalej skrzynkę rozdzielczą i nie chce się im postawić 3 słupów, bo niby droga idąca jarem w dół uniemożliwia ich racjonalne ułożenie a 5 nowych klientów (plus osiedle domków w perspektywie) to za mało... Lol?


Nie TPsa ma klienta gdzieś tylko państwo i przepisy mają gdzieś TPse. Obecnie istnieje przepis który GWARANTUJE każdemu providerowi możliwość korzystania z kabli TPsy na takich zasadach, że to TPsa ma obowiązek pokryć 50% kosztu oferowanej usługi. W dodatku, wszystko po kablach stawianych za kasę Telekomunikacji.

Na ich miejscu też łopaty bym nie wbił pod nowy słup, dopóki taki przepis funkcjonuje (a funkcjonuje już długie lata). Chyba że chodzi o kompletnie nowe osiedla po których idą zupełnie nowe kable. Więc albo psioczcie na konkrety, albo nie psioczcie w ogóle. Zresztą zabawnie będzie za kilka lat gdy przez właśnie te przepisy dojdzie do przeciążenia tej sieci która funkcjonuje teraz (a bez jakiejś rewolucji nastąpi to nieuchronnie).

Cytat z "Selph":
No proszę was. Ja bardzo miło wspominam pomoc techniczną TP. Szybko i konkretnie naprawiali mi neo. Kwestia w tym, że w ogóle nie powinno być sytuacji żeby tam dzwonić ;)


Niby tak niby nie.

Mówi się w przypadku jakości i zarządzania - że czasem znacznie lepiej jest jak firma ma nieco wadliwy produkt i bardzo sprawnie działający serwis, niż jak firma ma kompletnie niepsujące się produkty. Klient bardziej zapamięta sobie że w serwisie traktowali go jak Pana i podcierali mu tyłek na każdym kroku, a sprawę załatwiali od ręki w 12 godzin.
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 20.10.2009 20:47:46
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 21.10.2009 20:09:44
Lateksowy książe
Anthro
A ja wiernie siedzę 4 rok na kablach Dialogu.
Sam internet mam - 4Mbit (8Mbit w weekend) i nie mogę narzekać, łącze nie wiesza się, nie "znika" i nie resetuje się samo :3
Raz do roku jedynie dzwonię aby zmienić umowę =3
Ostatnio edytowany przez Szczurex dnia 21.10.2009 20:10:58

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 22.10.2009 19:10:02
Kemono Kitsune
Inna forma
Czytałem o tym już dość dawno i choć neo przyspieszyła to jednak dalej prędkość uploadu nie powaliła... Inni mają taniej i szybciej.

Osobiście posiadam neo 1 mb i jakoś nie narzekam ^^ Na dodatek używam modemu ZXDSL 852v2, który o dziwo nie zawodzi mnie ani na chwilę :) Może po prostu nie jestem wymagający, ale żeby dobrze pograć 1 mb już starczy, a i lepszy filmik też się w wieczór ściągnie ^^

Ale jeden fakt na zakończenie... Pomoc techniczna jest do dupy :/

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 23.10.2009 6:57:16
Husky
Anthro
W ramie tej dyskusji chciałem dodawać, że dostałem list od TP dokładniej omawiający zmiany które będą wprowadzone do Neo.

Ponoć ze względu na bezpieczeństwo, TP wprowadzają blokadę portów 25, 135, 137, 138, 139 i 445 TCP/UDP aby zapobiegać ataki i działalność trojanów na systemie Windows. Dla tych nie wiedzących, te porty są odpowiedzialne za usługi POP3/IMAP (e-mail, który może być wykorzystany do wysłania spamu) i NetBIOS/SMB (udostępnianie plików/drukarek/login pod Windows).

Zmiany następują 1go grudnia, i mogą przeszkadzać, szczególnie jeśli ktoś korzysta z Outlook Express/Thunderbird/TheBat/Eudora/itp do używania POP3 i IMAP na e-mail, i nie mają możliwości wybrania innych portów (np. 587, 465) w SSLu od usługodawcy poczty. Ale! Co mnie szczególnie cieszy, jest to, że ta blokada jest całkowicie opcją. W liście są zawarte instrukcje jak włączyć i wyłączyć to dodatkowe bezpieczeństwo. Polega to na tym, jakim sposobem ktoś wpisuje swój login do Neostrady przy połączeniu się.

Oczywiście, domyślnie jest włączone bezpieczeństwo i blokada portów funkjonuje gdy ktoś po prostu wpiszy login normalnie, np. ########@neostrada.pl
Można wybrać opcję albo zdejmowanie blokady jedynie dla portów e-mail, pozostawiając te na NetBIOS albo zdejmowanie blokady całkowicie:

PODSTAWOWY-########@neostrada.pl żeby odblokować port 25
BEZ_OCHRONY-########@neostrada.pl aby zdjąć blokadę całkowicie.

Ciekaw jestem, czy u innych, jeśli istnieje blokada portów, jest możliwość włączenia i wyłączenia tego :)

Cytat z "Listu od TP":
,,Proponowana zmiana jest korzystna, jednakże mając na uwadze Państwa satysfakcję, dajemy możliwość zmiany zakresu ochrony[...]"


Więc żeby nie było, że TP mają klientów gdzieś. Pamiętam że gdy kilka razy w przeszłości miałem okazję zmienić net na kablówkę, przeszkadzało mnie to, że niepotrzebnie, a nawet na złość, blokują porty wchodzące np. 80 (http), 21 (ftp) i 22 (ssh) żeby ludzie nie postawili sobie serwery domowe.

Aha, no i jak uszkodzisz livebox'a czy babybox'a to nie będzie już kary. :D To dobrze, bo te gówienka są w stanie same się zepsuć. Ale musisz je zwrócić, nawet zepsutych.
Ostatnio edytowany przez huskion dnia 23.10.2009 7:07:54
先生、本当にすみません!
実は、僕は宿題を食いされたんだ犬です。
そうです。自分の作文食べました。

0
(+0|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 23.10.2009 13:09:05
WilczySmok
Zmiennokształtny
U innych nie ma blokad;P
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

1
(+1|-0)
Re: Neostrada się w końcu przyspieszyła. Yay?
Wysłano: 24.10.2009 15:05:57
Taur
25 port to nie pop3/imap
smtp 25/tcp mail

służy do przyjmowania poczty przes MTA (Mail Transfer Agent)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mail_transfer_agent
Jedno słowo - wiele dysków.

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane