Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345>>


0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 24.11.2009 22:03:08
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Ryan -twoje zdjęcie powinno być opatrzone +[18] Skutecznie popsuło mi apetyt --k

Cytat z "Selph":
W sumie nikt ^ ^ Ale imo nie ma po co wkręcać sobie, że dopadł cię sukkub, jeśli to faktycznie paraliż (i lepiej wykorzystać ten paraliż do próby OOBE ;) )


Nocna mara ma tyle wspólnego z sukkubem co kaczka dziennikarska z toaletową.

Paraliż przysenny
Zjawiska takiego doświadczałem raczej często w przeszłości. Zasadniczo to wygląda to tak jak w opisie na wiki. Po przebudzeniu masz wrażenie czyjejś obecności zaraz obok siebie, jakiegoś dziwnego bytu i z całą pewnością nie człowieka. Masz wrażenie że zaraz stanie się coś bardzo ale to bardzo złego. Chciałbyś uciec ale nie możesz się poruszyć i nie możesz otworzyć oczu. Otczuwasz taki strach jakiego jak podejrzewam nie da się odczuć IRL. Jakby sam koncentrat strachu. Są potwierdzone przypadki zejścia na zawał w tym momencie. Ja osobiście nie odczuwałem żadnego ucisku
Raczej wątpie by ktoś pozbierał się na tyle by próbować OOBE, zresztą nawet jak bym to potrafił to raczej bym się obawiał że moje ciało będzie zajęte po powrocie.
Jak się bronić >> ja stosuje metodę wizualizacyjną >> albo tworzysz mur albo co lepsze przekuwasz swoje emocje w broń i atakujesz(potrzebne jest do tego podstawowy trening LD tzn musisz być świadomy że to ciągle sen). W rezultacie następuje przełamanie paraliżu i się budzisz
Powyższe to moje osobiste doświadczenia
Cytat z "sharpy":
W naszym świecie magia nie może istnieć bez logicznego naukowego wytłumaczenia.
I choćby to wytłumaczenie było bzdurą totalną i kłamstwem wierutnym, bez niego czar się nie uda.

W większości wypadków starczy "a zdawało ci się", "halucynacja" itp ale jeśli czar uwiecznić czy w fotografii czy w innym wiarygodnym dokumencie, znajdą się i inne, dogłębniejsze wytłumaczenia.


Mógłbyś to jakoś rozwinąć bo nie do końca czaję o co ci chodzi?
Ostatnio edytowany przez ShadowCat dnia 24.11.2009 22:08:22
Załącznik:
jpg  simba-cloud.jpg (11.00 KB; 512x384 px)
879_4b0c4b460fe0e.jpg 512x384 px

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 6:58:52
Wilk
Zwierzę
Cytat z "ShadowCat":


Mógłbyś to jakoś rozwinąć bo nie do końca czaję o co ci chodzi?


Na wszystko jest logiczne wytłumaczenie.
Nie zawsze to logiczne wytłumaczenie jest prawdziwe.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 8:32:43
Lygrys Polski
Anthro
Cytat:
Trzeba próbować dalej, bo to całkiem ciekawa sprawa jest.

Tia, Kumagoro tylko wiesz... jeśli przesadzisz... to za jakiś czas będziesz miał LD każdej nocy, a gdy po jakimś czasie odkryjesz że już nad tym nie panujesz i nie możesz mieć "normalnego" nieświadomego snu... może być już za późno, a uwierz mi, człowiek musi co jakiś czas wyłączać świadomość, bo ona też męczy...

jeśli chodzi o sam paraliż senny...miałem kilka/kilkanaście takich zjawisk, niektóre straszne, ale były też takie dosyć śmieszne, przykładowo: w młodości gdy mieszkałem jeszcze z bratem, spałem w pokoju gdy on ciupał na komputerze, gdy się przebudziłem sparaliżowany, na granicy jawy i snu widziałem dokładnie co robi ( w co gra) z pewnością byłbym przerażony faktem iż nie mogę się ruszać, zwłaszcza że byłem wtedy dzieckiem i nie miałem jeszcze tej wiedzy co dziś, ale na szczęście moją uwagę rozpraszały papierowe myszki latające po pokoju (część mojego snu). Fascynujące jak realne mogą się zdawać stworzenia wykreowane z ludzkiego umysłu, nałożone na obraz rzeczywisty.

ShadowCat Sharpy nie może rozwinąć tematu bo by go z Hogvartu wyrzucili :]

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 17:39:13
Trickster
Anthro
Cytat z "Redi":
Tia, Kumagoro tylko wiesz... jeśli przesadzisz... to za jakiś czas będziesz miał LD każdej nocy, a gdy po jakimś czasie odkryjesz że już nad tym nie panujesz i nie możesz mieć "normalnego" nieświadomego snu...


Nieprawda! Na swoim własnym przykładzie podam, że niemożliwe jest nie mieć nieświadomego snu, który będzie wypierany przez LD.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 17:46:20
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Redi":

Tia, Kumagoro tylko wiesz... jeśli przesadzisz... to za jakiś czas będziesz miał LD każdej nocy, a gdy po jakimś czasie odkryjesz że już nad tym nie panujesz i nie możesz mieć "normalnego" nieświadomego snu... może być już za późno, a uwierz mi, człowiek musi co jakiś czas wyłączać świadomość, bo ona też męczy...


Powiedz mi proszę, gdzie Ty te bzdury wyczytujesz? W "Fakcie"? ;)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 18:02:17
Trickster
Anthro
Cytat z "Wolfheart":
Powiedz mi proszę, gdzie Ty te bzdury wyczytujesz? W "Fakcie"? ;)


Popieram ^ ^

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 18:06:16
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Redi":

ShadowCat Sharpy nie może rozwinąć tematu bo by go z Hogvartu wyrzucili :]


Już mnie wyrzucili a różdżkę muszę maskować jako parasolkę! :-Dk
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 18:56:21
jestę kapibarę
Cytat z "Redi":
Tia, Kumagoro tylko wiesz... jeśli przesadzisz... to za jakiś czas będziesz miał LD każdej nocy, a gdy po jakimś czasie odkryjesz że już nad tym nie panujesz i nie możesz mieć "normalnego" nieświadomego snu...


A wiesz może jak się "włącza" świadomość w takim razie? Bo ja po prostu zamykam oczy w nocy i budzę się rano, pomiędzy nie ma nic.
Teoretycznie, powinienem nie wierzyć w istnienie snów.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 25.11.2009 18:56:38

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 25.11.2009 19:02:26
Wilk
Anthro
Cytat z "ShadowCat":
Po przebudzeniu masz wrażenie czyjejś obecności zaraz obok siebie, jakiegoś dziwnego bytu i z całą pewnością nie człowieka. Masz wrażenie że zaraz stanie się coś bardzo ale to bardzo złego. Chciałbyś uciec ale nie możesz się poruszyć i nie możesz otworzyć oczu. Otczuwasz taki strach jakiego jak podejrzewam nie da się odczuć IRL. Jakby sam koncentrat strachu. Są potwierdzone przypadki zejścia na zawał w tym momencie. Ja osobiście nie odczuwałem żadnego ucisku


Miałem to. Widziałem jakąś wielką, żółtawą piramidę i biegające dookoła ludziki - niby totalny bezsens. Przy tym czułem jakby mi ręce puchły, a zarazem coś je ściskało i wykręcało. Wszystkiemu towarzyszył niekończący się, potężny strach, podrywający do ucieczki, której nie można wykonać. Zwiałem z łóżka kiedy tylko odzyskałem kontrolę nad sobą. Nigdy tego nie zapomnę :)
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 2:51:26
Lygrys Polski
Anthro
Wolfheart Nie czytam Faktu, wole TwojeTychy, a te "bzdury" usłyszałem od znajomego ze studiów, który wygląda jak emo dzięki sinym worom pod oczami.
LV to sarkazm czy na prawdę nie śnisz ? (są tacy ludzie) Mi chodziło jednak o fakt panowania nad swoim snem, czyli odzyskania "pełnej" świadomości w śnie, podczas spoczynku mózg człowieka wymaga zazwyczaj 5 minutowego przeglądu danych co półtorej godziny, które my odbieramy jako niezrozumiały sen, gdyby to nie było potrzebne, sen byłby całkowicie świadomy, a ja twierdzę po prostu że z niczym nie należy przesadzać, zwłaszcza że po zbyt częstym wykorzystywaniu tej metody może nam się to po prostu znudzić, ale wyuczony sposób odzyskiwania świadomości w śnie może działać dalej... niezależnie od nas, efektem tego jest coraz częściej pojawiające się LD. Mój znajomy ma większą przyjemność gdy zdarza mu się przespać noc bez budzenia świadmomości... widać to po nim...

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 8:55:15
Tinker Pony
Zmiennokształtny
A cóż to za magiczne metody na LD co noc? Podzielisz się? Bo o takich cudach to nawet na LucidForum nie słyszeli...

Ja LD miewam od święta, chociaż ostatnio dawno już nic nie było. A nawet jak się już trafi, to mam problemy z kontrolą i utrzymaniem świadomości.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 9:31:40
Wilk
Zwierzę
Metod na sprowokowanie LD jest mnogość, podstawowa "Reality Check" polega na tym, że zawsze czytasz każdy zobaczony krótki tekst dwa razy, ze świadomością że we śnie to co czytasz zawsze zmieni się między czytaniami. Na następny raz kiedy przyśni ci się jakiś tekst, z przyzwyczajenia przeczytasz dwa razy, i "oops, ja śnię"!

Ale metod są dziesiątki, i działają na różnych ludzi z różną efektywnością. Nie trudno sobie wyobrazić osobę, która po wielu próbach wchodzi w LD często i łatwo, zwłaszcza że w nocy masz w praktyce kilka godzin snu paradoksalnego a więc w diabły czasu i okazji na utrafienie na coś, co wprowadzi cię w LD.

Natomiast w wypadku niektórych (ja) nie trzeba żadnego RC czy innych tricków. Jeśli tylko we śnie pojawi się u mnie cień wyobrażenia że to może być sen, natychmiast zdaję sobie sprawę, że to -jest- sen, i wpadam w LD. Tylko to podejrzenie pojawia się u mnie bardzo rzadko. Ale spokojnie mogę sobie wyobrazić osobę zmęczoną takimi snami, która na jawie często o tym myśli bo jest bardzo tym zmęczona i myśl "mam nadzieję, że dzisiaj mi się to nie zdarzy" pojawia się u niej bardzo często... po czym jest "mam nadzieję, że dzisiaj mi się to nie zdarzy... o cholera właśnie się zdarzyło bo to właśnie jest sen."
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 9:44:10
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Sharpy, osobiście wolę RT z nosem. Chwytasz się za nos żeby zamknąć nozdrza i próbujesz robić wdech. Jeśli się uda, to sen. Można też liczyć palce u rąk, najlepiej dwa razy. Potrafią wyjść dziwne wyniki...
Tak jak napisałeś, metod jest mnóstwo. Po prostu żadna nie gwarantuje 100% skuteczności co noc. Chociaż faktycznie, jeśli sięgnę głębiej myślą, to może słyszałem o jednym, góra dwóch przypadkach, kiedy ktoś miał ld samo z siebie. Ale to odosobnione sytuacje i nie można tego rozciągać na wszystkich uprawiających świadome śnienie.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 10:29:13
Lygrys Polski
Anthro
Problem z RT jest taki, że jak go się wyuczy, to realność można sprawdzać na każdym kroku, od tak z przyzwyczajenia, co za tym idzie częściej mamy LD, ponad to. tak jak wspomniał sharpy, gdy nam się to znudzi i chcemy przestać, człowiek sam się nakręca i paradoksalnie ma świadomy sen częściej, bo chęć zaprzestania staje się RT. Owszem u różnych ludzi to inaczej działa, ale skąd wiesz że u ciebie tak nie będzie ? To że teraz LD wychodzi ci od święta nie znaczy że za rok tak sobie wypracujesz metodę, że świadomość we śnie będziesz miał co 2, 3 dzień... Że już nie wspomnę o negatywnych aspektach przedawkowania LD, takich jak: zaburzenia świadomości, wspomniane już zmęczenie, a w skrajnych przypadkach Morbus Blauler.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 12:22:10
Tinker Pony
Zmiennokształtny
LD zajmowałem się zanim usłyszałem słowo furry. W sumie, jeśli tak na to spojrzeć, to zaowocowało to spapraniem psychiki xD
Po prostu trochę czasu uczestniczyłem w życiu forum o tej tematyce i przeważały tematy jak osiągnąć ld, a nie jak się go pozbyć.

To tak, jakbyś powiedział, żeby nie próbować czekolady, bo znasz osobę, która jadła ją i jadła, w końcu nie mogła zacząć dnia bez tabliczki, roztyła się i wpadła w kompleksy.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 14:48:37
Wilk
Zwierzę
Heh, czyli kompromis:
LD ma cechy narkotyku, od którego trudno ale da się uzależnić, i to tak, że nie będziesz w stanie go rzucić.
"Używanie" zwiększa ryzyko uzależnienia ale indywidualna psychika ma dużo większe znaczenie przy "uzależnieniu" niż częstotliwość "używania".

Prawdopodobnie nie jest niebezpieczniejsze od alkoholu... choć trudno powiedzieć czy nie istnieją ludzie, którym już po paru razach "tak już zostanie" - ale (forum Selpha dowodem) dla większości populacji jest niegroźne.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 15:48:49
Lygrys Polski
Anthro
Selph nikt na forum nie będzie ci mówił o negatywnych aspektach używania LD, tak samo jak w żadnej reklamie czekolady nie mówi się że od jej jedzenia przytyjesz i wypadną ci zęby... Według mnie LD nie da się pozbyć, to jak otwieranie zaplombowanych drzwi, potem ich już nie zamkniesz. Dlatego doradzam umiar.
shapy, Według mnie może być nadziej niespieczone, Przykład: człowiek wyskoczył przez okno, bo wydawało mu się że śni i odzyskał w owym śnie świadomość. Ta sytuacja może mieć miejsce gdy człowiek ma zaburzenia świadomości i błędnie uzna iż w danej chwili znajduje się we śnie. Właściwie nie doradzałbym spożywania alkoholu ludziom którzy korzystają z praktyk LD, to się może skończyć podobnie co opisany przeze mnie przypadek...
Osobiście uważam że lepiej nie grzebać w swojej głowie, jak dla mnie, gra nie warta świeczki... uzyskanie swojego "matrix'a" kosztem własnej psychiki...

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 16:09:46
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Redi... Za przeproszeniem, pieprzysz. Jeśli ktoś jest normalny, to w życiu nie wyskoczy przez okno myśląc że to sen. A jeśli, jak napisałeś, ma jakieś odchyły... well. Nie będę jadł obiadu rękami, bo ktoś wydłubał sobie widelcem oko.

A forum nie zarabia na tym, że ktoś świadomie śni. To, podobnie jak inne fora, miejsce gdzie spotykają się ludzie o podobnych zainteresowaniach. Problemy bezpieczeństwa, owszem, były poruszane i wspólnie stwierdzono, że niczym poważnym to nie grozi.

Według Ciebie LD nie da się pozbyć? Ile razy świadomie śniłeś? Jakich technik używałeś?
Bo ja, kiedy się tym na serio jarałem, prowadziłem dziennik snów, próbowałem nowych technik, w sumie osiągnąłem jakieś 30 LD. A potem co? Zmieniły się priorytety, zaniechałem treningów, porzuciłem dziennik i LD jakoś kurcze magicznie nie przychodzą.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 16:21:11
jestę kapibarę
Cytat z "Redi":
LV to sarkazm czy na prawdę nie śnisz ? (są tacy ludzie)


Nie wiem. W teorii śnię, bo jakieś urywki raz na rok czy coś mi zostają, ale to raczej jakieś resztki koszmarów, i to takich nieokreślonych. W praktyce zamykam oczy wieczorem i otwieram rano, a pomiędzy nie ma nic. Jakby "nie ta świadomość" śniła.
Jak byłem mały miałem to co ktoś opisywał - nie mogłem się ruszyć na jawie, bo blokada REM trzymała (wtedy nie wiedziałem co to..), a jednocześnie widziałem jak ściana się pali i chciałem uciekać. Ale miałem wtedy może 7 czy 8 lat. A snów nie mam od tak dawna, że już nie pamiętam kiedy jakieś miałem.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 17:40:03
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Jesteś wiedźminem! On nie miewał snów.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 17:54:19
WilczySmok
Zmiennokształtny
Lucis Dreams... potrafię to praktycznie od dziecka (około 9-10 rok życia - może wcześniej - nadal mam problemy z chronologią). Na początku polegało to na zmienianiu koszmarów po filmach - kiedy wszystkie dzieciaki po filmach w nocy nie mogły spac, ja sobie spałem bez żadnych problemów. Zmieniając sen jak chciałem.

Teraz na odwrót - w koszmarach zmieniam jak najmniej, ale czuć tę możliwość, wystarczy sięgnąć, zapuścić wodze fantacji i kreować świat jak chcesz - to jest MÓJ Świat, moje prawa, jakkolwiek w śnie realne a poza nim nie.

Raz są a raz nie, najlepiej jak się jest chorym - wtedy każdy sen jes Śnieniem i jest zajebiście. Jak nie - to czasami zmęczenie nie pozwala na Śnienie - bo niestety jest ono męczące (faza zaraz przed faza snu-odpoczynku mózgu).
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 18:03:35
jestę kapibarę
Cytat z "Grygus":
Jesteś wiedźminem! On nie miewał snów.


To chce też mieć kocie oczki, kuffa.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 19:05:27
Lygrys Polski
Anthro
Za przeproszeniem, ty pieprzysz, nie przyjmując do wiadomości zdania innych na ten temat, "moja racja jest najmojsza i już, a wszyscy inni się mylą"
Może i forum nie zarabia na tym, ale gdyby pisali o negatywach tych działań, straciłoby zarówno użytkowników, jak i sens istnienia. Ponad to, użytkownicy takiej społeczności nie zawsze są obiektywni, często przechwalają się co to im się nie śniło, jaki super mega poziom osiągnęli, i co niby potrafią w fazie DL...
JA (bo przez te wszystkie posty opisuje tylko i wyłącznie moje zdanie) uważam iż nie jest bezpieczne nadmierne stosowanie LD, ciągłe treningi sprawdzania świadomości czy inne tego typu metody odzyskiwania świadomości we śnie, według mojej opinii mogą u niektórych spowodować więcej szkód niż pożytku, na przykładzie mojego znajomego widzę że bawienie się swoją psychiką nie każdemu może wyjść na dobre, ale jeśli zamiast wysłuchać mojej opinii wolisz się kłócić, to lepiej od razu poprosić LV o żniwa, nie mam czasu na kłótnie... czy jak to nazwałeś, "pieprzenie".

LV, być może traumatyczne przeżycia z dzieciństwa spowodowały że nie zapamiętujesz snów, bo to że je masz jest oczywiste, o ile dobrze słyszałem są techniki przejścia od razu ze stanu czuwania do snu, (bez wyłączania świadomości) Choć bez marzeń sennych da się żyć :P

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 19:22:31
jestę kapibarę
E tam żniwa, co to, dyskutować nie możecie normalnie? Każdy ma swoje zdanie i tyle.

0
(+0|-0)
Re: Rzeczy dziwne i ciekawe
Wysłano: 26.11.2009 19:25:37
Lygrys Polski
Anthro
Ja tam do dyskusji nic nie mam, denerwuje mnie tylko "pieprzenie"
Jakaś kultura rozmowy musi być...

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane