Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...45678910...12>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 4.09.2007 18:08:13
Cytat:

woskar pisał(a)):
Przykro mi, niestety nie. Ale chętnie się czegoś dowiem...

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5202
Miłej lektóry (musisz wpisac dokładnie cały adresnh w przegladarke, mój konquerior coś nadinterpretuje). //fixed

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 4.09.2007 18:49:20
Cytat:

woskar pisał(a)):
Moheryzm jest spowodowany zmanipulowaniem przez o. Rydzyka i jego popleczników. Kościół się od czegoś takiego odcina.

Skoro piszesz o. Rydzyk to znaczy że się nie odcina. Inaczej wywalili by go z interesu jakimś publicznym procesem (oczywiście rozrywkowo-teologicznym, na szczęście w UE można się już z tego śmiać, no chyba żę się doi kase, kurek wyschnie jak wywalą :). Za oświadczenie ateizmu jest wylot z definicji na zasadzie prawa apostazji, za odstępstwa i błędy też można. Oczywiście trzeba mieć wolę działania i dorosnąć do Europy ale to przecież nie z KK te numery :)

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 4.09.2007 20:43:16
wilk
Zmiennokształtny
Jareks, proszę, nie każ mi powtarzać tego, co już napisałem. Przeczytaj uważnie moje posty, ok? Jeśli sprawa z usadzeniem Rydzyka by była taka prosta, to już by się to dokonało. Póki co episkopat próbuje znaleźć odpowiednie wyjście, a może już znalazł i działa w tym kierunku. Tylko w przeciwieństwie do większości polityków z pierwszych stron gazet nie może sobie pozwolić na spektakularny proces, czy inne farsy.

A co do Łyszczyńskiego - przeczytam, jak będę miał czas. Artykuł jest długi, a przebrnięcie przez to ich masturbowanie się ich ateizmem trochę mi zajmie. Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że na obiektywizm w tym artykule nie mam co liczyć, ale może parę faktów uda mi się wyłuskać. Oczywiście, tylko tych, które będą potwierdzały jego "świętość" ateistyczną...
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 4.09.2007 23:46:05
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Problem jest taki że babki same dają kase rydzolowi a on oprócz kilku haseł puszczonych na antenie nie robił nic wbrew prawu, dlatego sprawa jest tak zajebiście trudna.
Na razie sie wstrzymuje od złośliwych komentarzy.

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 13:57:49
wilk
Zmiennokształtny
Vethu, zaczynam Cię coraz bardziej lubić. :-)
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 14:05:37
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
mnie sie nie da nie lubić :}

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 14:14:01
wilk
Zmiennokształtny
Oczywiście. Ja tylko mówię, że lubię Cię bardziej. :-)
Soli Deo gloria!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 14:58:42
Cytat:

Vethuleion pisał(a)):
Problem jest taki że babki same dają kase rydzolowi a on oprócz kilku haseł puszczonych na antenie nie robił nic wbrew prawu, dlatego sprawa jest tak zajebiście trudna.


Właściwie to nie jemu dają a fundacji, ponieważ z racji tego że złożył śluby ubóstwa nie posiada majątku. Jednak z tego co widzimy tak nie jest do końca. Ponieważ on ma majątek podzielony tak że nie można mu się do tyłka dobrać. On jest z tego co pamiętam jedynie dyrektorem RM oraz TV Trwam, reszta to tak jakby należy do jednej z 2 fundacji (on jest ich kierownikiem) do tego w jego wszechświecie krążą koła przyjaciół, 2 gazety, WSKSiM itp.

Tak w zasadzie nie mogą mu nic zrobić nawet ze względu na to, że część kościoła bez niego by upadła. Tak czy inaczej można do nazwać drugim Przywódcą Kościoła. Więc tylko można sobie wyobrazić co by się stało jeżeli by go wywalili. Jednak co by się nie stało to i tak jak by go usunąć na dobre to po jakimś czasie cała wrzawa ucichnie.

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 15:38:18
wilk
Zmiennokształtny
Cytat:

Tak w zasadzie nie mogą mu nic zrobić nawet ze względu na to, że część kościoła bez niego by upadła. Tak czy inaczej można do nazwać drugim Przywódcą Kościoła.


Toś pojechał, Wolfoks. ;-P
Zasadniczo się zgadzam, z tym, co napisałeś.

Problem przede wszystkim polega na tym, że Kościół nie chce szafować apostazjami/anathemami, bo chodzi przede wszystkim o to, by jak najwięcej wiernych zostało zbawionych. A nie wiadomo, za kim pójdzie moherowa armia - za Rydzem, czy się nawróci do nauczania Miłości przez Kościół.
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 16:51:03
Lemur
Anthro
Cytat:

jareks pisał(a)):
Bo transseksualiści niektórzy się modyfikują (nie tylko oni - operacje plastyczne itp) a to nie jest chorobliwe w żadnym przypadku.


...chyba mylisz pojęcia. Transseksualiści modyfikują się w większości, bo są jakby...błędem natury. Tj. Mają totalnie inną tożsamość płciową niż mają ciało. To jest chorobliwe jak najbardziej, bo skutkuje depresjami, próbami samobójczymi i nienawiścią do samego siebie. To się leczy właśnie poprzez operacyjną zmianę płci.

To niektórzy transwestyci modyfikują się, bo mają takie "widzimisię".

A rydzykowy problem jest taki, że gość jest "tylko" zakonnikiem. To też polski episkopat mu chyba niewiele może zrobić tak naprawdę.
A jego problem to nie tylko hasła i finanse, ale też ingerowanie w politykę i pewne przekręty, którymi nikt się już nie interesuje. Np. sprawa funduszy na stocznię (chyba gdańską). Rydzykowa fundacja zbierała kasę na jakąś akcję, coś tam niepowychodziło i kasa wsiąkła. Było doniesienie do prokuratury, ale sprawę umorzono. Tam samo jak teraz ostatnio kiedy Rydzyk znieważył prezydenta. Bezdomnego, co po pijaku nawrzucał Kaczyńskiemu ciągali po sądach, ale Rydzykowi nawet nie postawiono zarzutów. Z resztą jest tez wiele innych wątpliwości dotyczących Rydzykowych finansów, kontroli KRRiTV (że ponoć ich nie ma) w jego radiu. Tylko nikt tego nie widzi, bo Rydzyk ma taką pozycję, że jest nietykalny.
Jak w dowcipie: Dlaczego Polska ma najbardziej nietypowy rząd na świecie? Bo sterowany radiem.

Ogólnie moim zdaniem część polskiego kościoła za dużo sobie pozwala. Szczególnie ostatnio. Po Giertychu przyszedł nowy minister edukacji, nie chciał oceny z religii wliczanej do średniej. Zaraz się jeden biskup podniósł, tupnął nogą, powiedział coś o tym, że nowy minister chce konfliktów, a premier się ukorzył i zaraz ministra poprosił o zmianę. A ten zmienił i od tego roku ocena jest wliczana, a od 2010 chyba będzie i religia na maturze. O ile coś się nie zmieni.
Co nie zmienia faktu, że decyzja jest niekonstytucyjna. Konstytucja zakłada, że NIKT nie będzie oceniany pod względem wyznania itp. A ocena z religii na równi z ocenami z fizyki czy chemii to nic innego jak ocenianie wiary i sprowadzanie jej do miana "edukacji i obowiązku", a nie indywidualnych przeżyć duchowych. Poza tym czy ocena z etyki też się wlicza? A co z innymi religiami? Skoro na maturze można wybrać taki przedmiot, to ja chciałbym dozdać sobie Shintoizm albo Buddyzm.
Ale nie...bo dla polaków religia = katolicyzm.

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 17:39:13
wilk
Zmiennokształtny
Azahiel, a powiem Ci, że z tą religią to wcale nie taki zły pomysł. Zobacz - w większości szkół lekcje religii to totalna porażka, strata czasu i śmiech na sali.
A kiedy oceny z religii będą się liczyły i religię będzie można zdawać na maturze, to wtedy ludzie, którzy się tym nie interesują i chodziliby na religię tylko po to, by nic nie robić, pójdą na etykę albo zajmą się religia poważniej.
No bo niby czym teologia jest gorsza od innych nauk humanistycznych?
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 18:03:20
no to mam pytanie, w jaki sposób śmiertelnik może oceniać czyjąś wiarę, czy nie jest to uzurpowaniem sobie boskich mocy?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 18:48:28
Azahiel, u nas religia równa jest katolicyzm ze względu na to, że to jest kraj z ilością 99% katolików. Tylko ile jest tych o których można powiedzieć że są prawdziwymi katolikami? Większość nie przestrzega 10 przykazań i chodzi sporadycznie do kościoła, a uważa się za katolika. Tylko w chwili śmierci niektórzy się zastanawiają czemu byli takimi kretynami i chcą rozgrzeszenia. Tu też to często nie ma wyższych intencji, a jedynie chęć przebywaniu w niebie (czymkolwiek jest) i zaznaniu dalszych przyjemności po śmierci.

Woskar, według mnie będzie jeszcze gorzej. Kiedyś jak ktoś był wierzący albo chociaż kulturalny to się wsłuchiwał w to co ma do powiedzenia osoba prowadząca katechezę. Ostatecznie sama się kształciła w zwiększała swoją wiarę we własnym zakresie. Jednak teraz to będzie bardziej pod kątem: "religia się wlicza to trzeba się wkuwać" albo "coś tam posmucę i będę miał wyższą średnią". Zrobi się z tego taki przedmiot, że religię musisz umieć i już, a nie bo to czujesz. Dla mnie to chore wciskanie człowiekowi wykładu na siłę z tego jak ma żyć. Teraz więcej ludzi znienawidzi ten przedmiot niż wcześniej.

Brandtner, nie da się. To nie będzie sprawdzanie wiary tylko z tego co przeczytał i się nauczył. To tak jak by ci sprawdzali wiedzę z lektury.

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 20:23:34
wilk
Zmiennokształtny
Właśnie, na Katechezie nie sprawdza się wiary, a jedynie wiedzę z zakresu teologii i Pisma Świętego.

Wolfoks, ja nie jestem za tym, żeby religia była obowiązkowa, broń Boże! Na religię powinien chodzić ten, kto chce. Ale ci, którzy chcą, niech mają go wliczanego do średniej i niech mają możliwość zdawania na maturze.

Zmuszanie do uczenia się religii skończyłoby się wybuchem ateizmu i antyklerykalizmu. Podobnie, jak idiotyzmem jest wciskanie na siłę patriotyzmu.
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 20:37:19
Wilk
Zwierzę
Pytanie, czy możnaby więc zdawać na maturze rytuały celtyckie? Albo mieć do średniej w liceum doliczoną ocenę bdb z Satanizmu? Ewentualnie przerabiać przedmiot "ateizm w filozofii"?

Bo z tego co wiem, piątkę z religii każdy wyrabia z palcem w dupie, a więc ci, co nie chodzą na religię (katolicką) z powodu przekonań, musieliby ciężej pracować na wyższą średnią, a słuchanie propagandy kościoła (niestety te lekcje to NIE jest religioznastwo, to jest Przygotowanie Do Bycia Dobrym Katolikiem) jest nagradzane łatwym podbiciem sobie średniej, w efekcie wyższą punktacją na świadectwie i łatwym wstępem na studia. Nie wspominając o tym, że nie bardzo wyobrażam sobie oblewanie matury z religii. A więc jak ktoś nie chce słuchać jak mu ksiądz wciska "módl się do tego krzyżyka bo to na ścianie to jest Bóg" to będzie miał trudniej dostać się na studia...

Ja szczęśliwie od około 6-tej klasy podstawówki na religię nie chodziłem. W liceum nie było etyki, a więc albo czytelnia -> fantastyka, albo gry RPG, albo na winko do lasku... Moje podejście: goście co nie grali z nami w RPG też się uczyli fantastyki tylko że innej :)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 21:11:55
wilk
Zmiennokształtny
Z stanizmu nie, bo jest to praktyka zakazana prawem w naszym kraju. A rytuały celtyckie, czy ateizm w filozofii - jak najbardziej. Można z tego zrobić prezentację na maturę ustną.

Sharpy, pomyśl, kiedy na religię chodziliby tylko ci, których by to interesowało, poziom nauczania byłby wyższy i byłoby to bardziej wymagane, bo tzw. "ogon" nie zaniżałby poziomu.
A czy byłoby to niesprawiedliwe? Nie sądzę. Średnia ocen to ich suma podzielona przez ilość przedmiotów. Dobra ocena z religii mogłaby podnieść średnią, ale aby ją zdobyć, trzeba byłoby się wysilić. Czyli osoby, które by chodziły na religię miałyby po prostu więcej roboty.

I owszem, lekcje religii to nie jest religioznawstwo. To jest katecheza, czyli podstawy teologii i Pisma Świętego.
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 21:20:13
Lemur
Anthro
Cytat:

woskar pisał(a)):
Azahiel, a powiem Ci, że z tą religią to wcale nie taki zły pomysł. Zobacz - w większości szkół lekcje religii to totalna porażka, strata czasu i śmiech na sali.
A kiedy oceny z religii będą się liczyły i religię będzie można zdawać na maturze, to wtedy ludzie, którzy się tym nie interesują i chodziliby na religię tylko po to, by nic nie robić, pójdą na etykę albo zajmą się religia poważniej.

Cytat:

woskar pisał(a)):
Właśnie, na Katechezie nie sprawdza się wiary, a jedynie wiedzę z zakresu teologii i Pisma Świętego.


To wszystko zależy jakiego masz katechete. Bo nie każdy trafia jak ja na księdza, który faktycznie uczy teologii na swoich lekcjach, a przez pół roku robi ogólne religioznawstwo, gdzie omawialiśmy wszystkie większe religie świata.
Wielu katechetów pogada cośtam o Bogu, coś o katechiźmie, coś o kościele i powstawia piątki za odmówienie różańca. I tak naprawdę tej wiedzy jest tam niewiele.
Poza tym, tak serio uczenie religii jako teologii zaczyna się dopiero w liceum. Wcześniej piątki są za odmówienie modlitwy, czy zapamiętanie 7 grzechów głównych, albo za samo bycie na lekcji. Bo czego można uczyć dzieci w podstawówce niż tego "jak się modlić"? Można kształtować wtedy wiarę, ale nie powinno się jej oceniać.
Ja osobiście uważam, że ocena liczona do religii jeszcze pogorszy sprawę, bo sprowadzi ją jeszcze bardziej do rangi obowiązku, których nie wszyscy lubią. A i tak nawet ci co nie interesują się religią tak bardzo będą chodzić, ale teraz nie tylko dlatego, że wydaje się łatwiejsza od etyki, ale też by sobie poprawić średnią.

Cytat:

sharpy pisał(a)):
Bo z tego co wiem, piątkę z religii każdy wyrabia z palcem w dupie, a więc ci, co nie chodzą na religię (katolicką) z powodu przekonań, musieliby ciężej pracować na wyższą średnią, a słuchanie propagandy kościoła (niestety te lekcje to NIE jest religioznastwo, to jest Przygotowanie Do Bycia Dobrym Katolikiem) jest nagradzane łatwym podbiciem sobie średniej, w efekcie wyższą punktacją na świadectwie i łatwym wstępem na studia. Nie wspominając o tym, że nie bardzo wyobrażam sobie oblewanie matury z religii. A więc jak ktoś nie chce słuchać jak mu ksiądz wciska "módl się do tego krzyżyka bo to na ścianie to jest Bóg" to będzie miał trudniej dostać się na studia...


O to to!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 21:44:31
Cytat:

Azahiel pisał(a)):
A i tak nawet ci co nie interesują się religią tak bardzo będą chodzić, ale teraz nie tylko dlatego, że wydaje się łatwiejsza od etyki, ale też by sobie poprawić średnią.

co oczywiście będzie interpretowane jako garnięcie się młodzieży do kościoła, i nadal będziemy karmieni bzdurami jakoby w naszym kraju było 99% katolików... czyżby chodziło właśnie o to?

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 21:57:33
wilk
Zmiennokształtny
Brandtner, te badania były robione nie na podstawie frekwencji chodzenia na religię, a na podstawie deklaracji, jakie dawali obywatele w ankietach.

Cytat:

A i tak nawet ci co nie interesują się religią tak bardzo będą chodzić, ale teraz nie tylko dlatego, że wydaje się łatwiejsza od etyki, ale też by sobie poprawić średnią.


Jeśli katecheci zaczną nauczać religii jak należy? Wątpię. A nawet jeśli pójdą, mimo, iż ich to nie interesuje, to co nam do tego? Będą mieli więcej pracy, ale jeśli sobie przez to poprawią średnią, to chyba dobrze? Gorzej, jakby nic nie robili, a poprawili sobie średnią.
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 22:08:55
badania i deklaracje to jedno a media i propaganda to drugie, ludzie wierzę w telewizje, a ci którzy nami rządzę doskonale o tym wiedzą...

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 22:20:44
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Telewizja kłamie? Łoł

Gadanie, gadanie.

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 22:41:31
Lemur
Anthro
Cytat:

woskar pisał(a)):
Brandtner, te badania były robione nie na podstawie frekwencji chodzenia na religię, a na podstawie deklaracji, jakie dawali obywatele w ankietach.


Pozostaje kwestia ilu z nich to ci "niepraktykujący". Poza tym z tego co zauważyłem w Polsce panuje przekonanie, że wręcz "nie wypada" nie być katolikiem.

Cytat:

woskar pisał(a)):
Jeśli katecheci zaczną nauczać religii jak należy? Wątpię. A nawet jeśli pójdą, mimo, iż ich to nie interesuje, to co nam do tego? Będą mieli więcej pracy, ale jeśli sobie przez to poprawią średnią, to chyba dobrze? Gorzej, jakby nic nie robili, a poprawili sobie średnią.


To już wszystko zależy od katechetów. A pomysłodawca, były minister edukacji nie wpadł na to by wymyślić przy okazji jakiś SENSOWNY plan nauczania owej religii skoro mu tak bardzo na niej zależy, bo ja sam nawet nie wiem czy jakiś jest.
Moja religia w gimnazjum, a to co było w liceum to niebo a ziemia. To ostatnie było idealne, ale mam wrażenie, że to program samego księdza był, a nie jakiś odgórny.
Gdzieniegdzie będzie, że faktycznie trzeba się pouczyć i to na równi z etyką. Ale i tak w wielu miejscach będzie tak, że 5 z religii będzie rozdawane od niechcenia, a ci co na etykę poszli będą sobie pluć, że muszą wkuwać filozofów.

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 23:34:16
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat:

Azahiel pisał(a)):
Poza tym z tego co zauważyłem w Polsce panuje przekonanie, że wręcz "nie wypada" nie być katolikiem.


A ja zauważyłem, że teraz sie zrobiła moda na zbuntowanych pseudo inteligentów w garniturkach, którzy wyśmiewają sie z tradycji, religii, sprawiedliwości i dobroci.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 5.09.2007 23:55:43
Cytat:

Vethuleion pisał(a)):
A ja zauważyłem, że teraz sie zrobiła moda na zbuntowanych pseudo inteligentów w garniturkach, którzy wyśmiewają sie z tradycji, religii, sprawiedliwości i dobroci.

Za komuny siłą ateizowano społeczeństwo, które buntując się skupiało się wokół Kościoła. Dziś nachalność wpływowych ludzi powołujących się na religię pobudza nowe pokolenia do ucieczki w drugą stronę. Sinusoida wiecznie żywa. ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Religia
Wysłano: 6.09.2007 0:51:10
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Czyli Ci zbuntowani teraz to po części z komuny ? :>

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...45678910...12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane