Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...10111213141516>>


2
(+3|-1)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 15:34:50
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Grafika przedstawiona wyżej jest banalnie prosta do zrozumienia. Jeśli ktoś nie zrozumiał jeszcze czym jest introwertyzm, a szczególnie gdy porównuje go ze społecznym ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ bo sam prezentuje odwrotny charakter, ma wyjątkowo wąski horyzont myślowy w tym temacie. I jest ignorantem :)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+1|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 15:37:34
Hiena
Zwierzę
Zdradzę wam pewnie sekret :D Jeśli nie chcę z kimś gadać i go zbywam, to znaczy, że...




...




go nie lubię. Jestę strasznym egoistę i ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥.

0
(+2|-2)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 15:39:16
Lew
Cytat z ""remi"":
osoba, która woli poczytać książkę niż wyjść na piwo.

taka osoba to ani 'intro' ani 'ekstra'. To osoba, która woli poczytać książkę niż wyjść na piwo ;)

Cytat z ""kot"":
Nie ogarniam, po co to tłumaczyć jakimiś teoriami

To naukowiec z Ciebie nie będzie ;) Po co tłumaczyć jakimiś teoriami grawitacje, skoro każdy czuje ją tak samo?

Dobra, za daleko już od tematu.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

4
(+4|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 15:42:09
Lew feral
Kogucik
Jak na razie właściwie niewiele osób z mojego otoczenia orientuje się, że mam cokolwiek wspólnego z Furry. Są takie pojedyncze osoby (osoba?) u mnie w rodzinie, więcej wie, że 'mam lwiego fioła' i lubię kotowate - to wszystko.

Nawet z tą jedną wiedzącą osobą rzadko rozmawiam na ten temat.

Z dalszych znajomych z mojego najbliższego otoczenia może by się taka jedna lub dwie znalazły. W zasadzie nie czuje potrzeby, żeby ze wszystkimi o tym rozmawiać. Te osoby które wiedzą, w zasadzie nie wyglądały na zaskoczone moimi rewelacjami. Tak wracając do tematu ;P
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

3
(+3|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 16:44:10
gronkowiec
Anthro
Jestem introwertykiem. Sam faktycznie wiele od siebie nie mówię, ale lubię przebywać w towarzystwie i słuchać innych. Może dlatego tak mi dobrze w towarzystwie Inga.
| |
Podpis zastępczy v2.04

-1
(+0|-1)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 17:14:41
Ryś
Anthro
Ja zazwyczaj też niewiele mówię, chyba że rozmowa zejdzie na temat którym się interesuję. Wtedy poodpadają wam uszy.

-6
(+2|-8)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 20:26:27
PERMABAN
Ja pierdolę, teraz nagle każdy jest introwertykiem, bo zobaczył obrazek z kwejka.

1
(+1|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 25.12.2012 22:43:50
Wilczek
Anthro
dopoki nie trza intro ciagnac za jezyk, bo inaczej bedzie siedziala w kaciku i udawala ze jej nie ma to nie jest chyba zle. Mozna malo mowic, ale zeby to nie sprowadzalo sie do mrukniecia. Wtedy to jest osoba aspoleczna i ciezko z nia cokolwiek zrobic..
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

5
(+5|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 1:04:33
Wilk
Anthro
Mnie definicja związana z enerigą bardzo sie podoba, bo pozwala intuicyjnie zrozumieć o co chodzi w rozróżnieniu introwertyka od ekstrawertyka. Analogia typu "kula chomika" to już interpretacja autora, sposób w jaki on intuicyjnie to zrozumiał (zły, bo niesie ze sobą zbyt dużo zbędnych skojarzeń). Tę część obrazka należy odrzucić, jest zbędną nadbudową.

Rozróżnienie osoby ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ społęcznie od introwertyka jest trudne, bo dziela ze sobą wiele cech wspólnych, czesto przypisywanych obu grupom. Chorobliwa nieśmiałość definiuje ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, ale jest też cechą często spotykaną pośród introwertyków. Z tym ze introwertyków definiują inne cechy niz chorobliwa nieśmiałość. dlatego łatwo pomylić te dwie grupy ludzi. Granica jest bardzo rozmyta; kwadrat jest prostokątem, prostokąt nie zawsze jest kwadratem.

Wydaje mi się ze pośród futrzaków większość to introwertycy. Może dlatego, że introwertycy szukają grupy w której uzyskaja akceptację, a ekstrawertycy szukają akceptacji w grupie w której przebywają. Ekstrawertyk pokaże swoje futrzaste bazgroły klasie w gimnazjum, introwertyk pokaże je tylko futrzakom.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+4|-4)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 1:08:04
Lew
Jesteś za poważny i za mądry na to forum . Idź pan w ♥♥♥♥ ;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

4
(+5|-1)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 11:18:19
Zmiennokształtny
Generalnie zgodzę się z Nerevarem. Również zaobserwowałem, że zarówno wśród futrzaków (o tyle ile ich znam) jak i wśród moich znajomych smokomaniaków dominują introwertycy. Kwestią, która może kreować dużo niejasności jest to, że introwertyk introwertykowi nierówny. Nie ma na szczęście takiego prostego podziału na dwie grupy stricte introwertyków i stricte ekstrawertyków. Powiedziałbym, że każdy z nas ma trochę cech intro i ekstra, po prostu niektórych jest wyraźnie więcej.
Obrazek z kwejka choć fajny opisuje moim zdaniem osobę w zasadzie skrajnie introwertyczną i rzeczywiście symbolika kuli dla chomika jest nieco przesadzona. Zresztą, mogę dać kilka przykładów osób introwertycznych, które mocno różnią się od siebie zachowaniem.
Znajomy 1) Gdy jest w grupie jest jedną z głośniejszych osób, dużo gada, dużo się śmieje i generalnie bryluje towarzysko. Można pomyśleć, że ekstrawertyk. Tyle, że widać po kilku godzinach jak go to męczyło i to on najczęściej pierwszy zmywa się z imprezy, bo "nie ma już sił" jak to mówi. Nigdy nie daje się namówić na spotkanie bardzo dużej grupy osób.
Znajomy 2) Jest całkowicie zamknięty ze swoimi uczuciami. Bardzo gadatliwy na różne tematy, co chwilę wychodzi na imprezy, lecz praktycznie nic nie mówi o swoich uczuciach, problemach. Wszystko kieruje do siebie i na tyle głęboko, że nawet rodzina, przyjaciele i dziewczyna nie potrafią dotrzeć do tego co go boli.
Znajomy 3) Nie znosi dużych imprez, nie lubi również spotkań kilkuosobowych. Najlepiej dla niego spotykać się w cztery oczy, wtedy otwiera się dość łatwo i widać, że potrzebuje takich kontaktów z ludźmi. To co go boli powie tylko zaufanej osobie w tajemnicy, a wszelkie journale na dA (o facebooku nie wspominając) absolutnie odpadają.
No i ja 4) Nie przeszkadza mi duże spotkanie i gdy dużo się dzieje. Nie lubię opowiadać o swoich uczuciach, urazach, ale za to uwielbiam o tym pisać (choćby właśnie w journalach na dA). Jestem bardzo spokojną osobą, która nie uzewnętrznia łatwo swoich emocji i wszystko kieruję wgłąb siebie.
I tak dalej i tak dalej.
Na introwertyzm moim zdaniem składa się wiele skomplikowanych czynników. Czerpanie energii jest rzeczywiście trafne, ale równie ważne jest kierowanie swoich uczuć. Czy idą na zewnątrz i osoba bez problemów pokazuje co myśli czy też idą do środka, a osoba zamyka się w sobie i koncentruje na własnym wnętrzu.
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

2
(+2|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 12:20:43
Angora Turecka
Anthro
Zaczyna się mieszanie pojęć już...

Introwertyk / Ambiwersja / Ekstrawertyk - definiuje sposób "czerpania" energii jak to zostało tutaj określone i sposób wchodzenia w interakcję
Aspołeczność / Prospołeczność - definiuje potrzebę kontaktu z grupą (socjalizację, osoby bardziej aspołeczne będą potrzebowały mniej ludzi dookoła)
Neurotyczność / Nieneurotyczność - definiuje czy ktoś łatwo uzewnętrznia uczucia czy nie

Póki co co po niektórzy widzę dowolnie mieszają wszystko i wkładają do jednego worka. Żródło - EPQ-R Hansa Eysencka (kwestionariusz czyt. test osobiście sam wypełniałem już dawno temu, ale większość rzeczy w moich wynikach się nie zmieniło, prawdopodobnie spora część osób mogła się z tym spotkać bo w liceach generalnie czasem robi się takie rzeczy z uczniami).

Swoją drogą zauważyłem że u mnie występuje jednak zgodnie z EPQ-R ambiwersja, kiedy zarówno enneagram jak i Jung potrafią głównie wskazać rozróżnienie introwertyk / ekstrawertyk.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+2|-2)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 12:48:37
Lis
Anthro
Ile jest definicji introwertyzmu? co najmniej tyle ile użytkowników polfursa.
Czekam tylko, aż ktoś zainspirowany tym tematem napisze pracę doktorską z socjologii pt."introwertyzm a ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ społeczne. cechy wspólne i różnice" :-Dk
Sinus, cosinus, daj Boże trzy minus.

1
(+1|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 13:07:52
To, że ktoś jest niesocjalnym no-lifem bez przyjaciół którzy istnieją poza komputerem nie oznacza, że jest introwertykiem. Spoiler: Wiem z autopsji xd

To szukanie na siłę. Tak samo to, że ktoś popełnia błędy ortograficzne nie znaczy, że jest jakimś dys, tylko to, że jest do bólu leniwy i papierem to sobie tłumaczy.

Spoiler: Wyobrażacie sobie kogoś z dyskalkulią na polibudzie? ;p

-1
(+0|-1)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 13:33:39
Ryś
Anthro
Cytat z "Pablo@f142513

[spoiler
":
Wyobrażacie sobie kogoś z dyskalkulią na polibudzie? ;p[/spoiler]



Byłem, widziałem, szybko wycofano ich z ekosystemu polibudowego, aczkolwiek niektórzy próbowali dzielnie walczyć. Myśleli, że będzie łatwo i przyjemnie jak na humanie :-Dk

-1
(+0|-1)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 14:02:16
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "remi": (Link »)
Ile jest definicji introwertyzmu? co najmniej tyle ile użytkowników polfursa.


Definicja jest jedna więc przypisywanie zamkniętym w sobie użytkownikom jakiś specjalnych włąściwości (którzy są cichymi pedalątkmi którzy chowają sie po kątach i w skrytości mażą o byciu ♥♥♥♥♥♥♥ przez 3 umięśnionych kolesi) jest błędne

1
(+2|-1)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 26.12.2012 23:04:58
Miś Polarny
Anthro
Powiedziałem o tym przyjacielowi, któremu ufam, poczytał sobie i powiedział, że mnie akceptuje ;d. Rodzinie i innym nie mówię.

1
(+1|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 29.12.2012 21:18:10
Wilk Arktyczny
Anthro
Moi znajomi wiedzą i akceptują, rodzina jeszcze nie. Nie miałem jakichś specjalnych problemów z powiedzeniem o tym znajomym, nawet niespecjalnie bałem się ich reakcji. Może dlatego że wiem, że mogę im zaufać i mam pewność że mnie nie zawiodą a może dlatego że mogę ostatnimi czasy spędzać większość czasu sam albo z innymi futrami (w moim mieście o dziwo są jeszcze 2 które znalazłem w internecie, może nawet jest ich więcej tylko o tym nie wiem?)

0
(+0|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 30.12.2012 11:14:41
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Haosu": (Link »)
Moi znajomi wiedzą i akceptują, rodzina jeszcze nie.

I niech tak zostanie. Dużo prościej jest po prostu spotykać się z dziwnymi znajomymi, którzy podzielają Twoje zainteresowania. Nie ma co utrudniać sobie życia chwaląc się na lewo i prawo, że jest coś takiego jak furry, bo w końcu trafisz na kogoś kto dogrzebie się do "prawdziwego" oblicza furry w Internecie i będziesz musiał niepotrzebnie wyjaśniać wszystkim, iż nie jesteś tak naprawdę w sekcie osób potajemnie ruchających pluszowe misie i gwałcących zwierzęta.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 30.12.2012 11:21:30
Zmiennokształtny
W sumie ciekawa rzecz, która mnie zastanawia. Jak zacząłem odwiedzać i zapraszać do domu pierwszych znajomych poznanych na necie panowało w Polsce ogóle przekonanie o tym, że osoba z Internetu tu psychopata czekający na wycięcie nerek. Dochodziło nawet do tego, że zapraszając do siebie dorosłych już ludzi (19-20 lat) musiałem wpierw prowadzić rozmowy telefoniczne z ich rodzicami/dziadkami by przekonać ich, że nie jestem psychopatą (akurat :P). Teraz moja rodzina się do tego przyzwyczaiła, że goszczę nawet zagraniczne smoki w domu.
I stąd moje pytanie, czy atmosfera wokół ludzi poznawanych przez net już się rozluźniła? Czy nie jest to już przypadkiem coś normalnego i niewielu robi wielkie oczy gdy powie się, że jedzie się do innego miasta na spotkanie z kimś poznanym przez net? Jak myślicie? Bo ja mam wrażenie, że już jest na to mniejsze parcie.
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

0
(+0|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 30.12.2012 12:14:22
Wilczek
Anthro
yyyy... nie?
sa ludzie i ludzie...
niektorzy musza sie przekonac ze to nie jest takie zle jak pokazuja w tv ale sa tez ludzie ktorzy podchodza luzno. Moze delikatnie sytuacja sie rozliznila no ale ciezko wymagac aby od poczatku nikt sie nie bal. Czasy tak odrazu po rozpadzie ZSRR itd. Przynajmniej tak mi sie wydaje, ze ludzie mogli sie bac. Teraz to roznie.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 30.12.2012 13:39:51
Uncia Hortensis
Rabatka
Osoby, które 10 lat temu uważały, że Internet to tylko przestępcy czychający na ich dziecko obecnie mają już dzieci w wieku 25-30 lat, które mają już własne zdanie i robią co im się podoba.
Za 20 lat od teraz każdy rodzic mający nastoletnie dziecko będzie z pokolenia facebooka i lęk przed poznanymi na odległość nieznajomymi w większości zniknie.
Myr

-1
(+0|-1)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 30.12.2012 13:46:13
Wilczek
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
Osoby, które 10 lat temu uważały, że Internet to tylko przestępcy czychający na ich dziecko obecnie mają już dzieci w wieku 25-30 lat, które mają już własne zdanie i robią co im się podoba.
Za 20 lat od teraz każdy rodzic mający nastoletnie dziecko będzie z pokolenia facebooka i lęk przed poznanymi na odległość nieznajomymi w większości zniknie.


Jak bardzo się zdziwisz :-Dk Mam paru znajomych w moim wieku, którzy dalej uważają, że gdzieś tam po drugiej stronie ekranu czają się pedofile, zabójcy i w ogóle całe zło świata.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 30.12.2012 14:48:43
Lis
Anthro
Prawda jest taka, że nigdy nie będziemy mieć pewności kto kryje się za tym drugim monitorem oddalonym o kilkaset kilometrów kabli, dlatego nie możemy lekceważyć zagrożenia jakie się z tym wiąże, ale z drugiej strony nie demonizowałbym tak internautów. Psychopatycznego zabójce nekrofila można równie dobrze spotkać w drodze do sklepu, czy wracając z baru. Osobiście kilka razy spotkałem się z kimś poznanym w sieci, ale nigdy nie umawiałem się z kimś nieznajomym w domu. Bezpieczniej czuję się kiedy "mam gdzie uciec".
Sinus, cosinus, daj Boże trzy minus.

1
(+1|-0)
Re: Wiesz, muszę się przyznać że jestem futrzakiem^^ - właśnie, jak to było z Wami?
Wysłano: 30.12.2012 15:42:04
Wilk Arktyczny
Anthro
Ja w znajomościach internetowych wyznaję zasadę ograniczonego zaufania, na przykład jeśli ktoś twierdzi w prywatnej rozmowie ze mną że czymś się interesuje a ja mam jakąś wiedzę na ten temat staram się wyciągnąć od niego jak najwięcej informacji związanych z danym tematem. Jeśli faktycznie coś wie i udowodni że nie zmyśla mogę być skłonny do kontynuowania znajomości i spotkania z taką osobą np. na jakimś konwencie albo w jakimś miejscu w stylu jakiejś galerii handlowej lub koncertu gdzie będę miał pewność że będzie tam dużo ludzi, jednak gdy stwierdzę że taka osoba zmyśla automatycznie skreślam ją jako potencjalnego znajomego.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...10111213141516>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane