Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


0
(+0|-0)
Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 20:07:05
Lis Pospolity
Zwierzę
Zabijanie zwierząt na futra - prosty temat, co o tym sądzicie, co możemy zrobić i jak sie zachowywać, jak przy skromnych możliwościach możemy pomóc zwierzętom - jeśli w ogóle. Jakieś pomysły? Lepiej o tym dyskutować w poważnych rozmowach niż na rykowisku...

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 20:25:12
Smok Serwisowy
czy takiego tematu już przypadkiem gdzieś nie było ?

Edit:
przejrzałem pobieżnie tematy i nie znalazłem... może mi się zdawało...hmm.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 21.01.2010 20:28:39
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 20:32:05
Szeregowy Spizgalski
Tak.
była pogadanka o tym kiedy ktoś, nie pamietam kto, mowił o znajomym co hoduje zwierzeta na futra i planach wykupienia zwierzaka/kradzieży/cos tam cos tam
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 20:38:07
Lis Pospolity
Zwierzę
Myslalem o kupieniu lisa z chodowli, ale na razie nie moge... Mieszkam jeszcze ze starymi a oni nie chca w domu lisa... Ale jak kiedys bede mial wlasne mieszkanie nie omieszkam tego zrobic.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 21:02:34
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
TEMAT O FUTRACH : http://www.polfurs.org/mo...d=3837&forum=26

Vonderey: lisy generalnie nie bardzo nadają się na zwierzęta domowe. Nie są tak oswojone, jak psy i koty. W grę wchodzi jedynie trzymanie w kojcu, najlepiej z innym lisem. W mieszkaniu nie ma na to warunków- chcesz go zamknąć w czterech ścianach jak kota, czy wyprowadzać na smyczy? Bo nie sądzę, by tak płochliwy zwierzak przyzwyczaił się do drugiej opcji, nie mówiąc o tym, że pierwsza wydaje się nienajlepsza (także dla kotów).

W zasadzie nikt ci tego nie zabrania, tak długo, jak szczepisz swoje zwierzę i dbasz o nie- ale lis może okazać się bardzo kłopotliwym domownikiem i bardzo prawdopodobne, że twój entuzjazm szybko się wypali po konfrontacji z prozą życia.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 21.01.2010 21:04:13
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 21:10:10
Vonderey nie chcę cie zniechęcać ale tak na wszelki wypadek spójrz jak wygląda pomieszczenie w którym mieszka lis: http://www.youtube.com/us.../23/I5sBEuYynf0 . Ale oczywiście życzę ci abyś sprawił sobie takiego lisa i aby żył szczęśliwie ;)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 21:35:50
Osobiście: nie popieram i się brzydzę. Ale jestem w stanie tolerować o ile nie są uśmiercane w męczarniach. Co do adopcji liska - dobre chęci to za mało, przemyśl to lepiej.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 21:43:12
Skunks
Anthro
Cytat z "Wolfheart":
była pogadanka o tym kiedy ktoś, nie pamietam kto, mowił o znajomym co hoduje zwierzeta na futra i planach wykupienia zwierzaka/kradzieży/cos tam cos tam

http://www.polfurs.org/mo...der=ASC&start=0

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 22:05:10
Lis Pospolity
Zwierzę
Nie taki bajzel mam w pokoju, lubie zapach zwierzat i jak chce potrafie byc odpowiedzialny... Wszystko jest do przemyslenia, mowie tylko ze o tym myslalem, a wlasciwie ta mysl czesto mnie nachodzi i to juz od bardzo dawna... Moze cos sie zmieni w moim zyciu, moze nie, ale jak juz mialbym miec w swoim domu zwierze dostanie ode mnie tyle ile tylko moge mu dac. Zle mu nie bedzie. Tymbardziej ze lisy to moi bracia :3 zobaczymy jak zycie sie potoczy, mozecie tylko zyczyc mi powodzenia :3

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 22:25:45
Królik
Anthro
Ja sądzę że zabijanie na futro to tak jak zabijanie na kotlety, czy chcecie czy nie to jednak jesteśmy okropną rasą ''ludzi" którzy mają dar i przekleństwo < teoretycznie ze strony moralnej> że przekształcamy świat i stwarzamy go tak jak nam się podoba.

Wracając do tematu zabijanie na futro tak, ale zwierzęta powinny umrzeć szybko jak w większość i rzeźni , niewolno się znęcać bąć sprawiać im więcej bulu nim jest to potrzebne i tyle.

Zresztą futro jest to taki cudowny materiał delikatny i pachnący.
Technologia daje mam szanse zwalczenia nie tylko kalectwa i chorób ale też wrogów :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 22:32:39
Lis Pospolity
Zwierzę
Ludzka skóra idealnie nadaje sie na buty... To daki delikatny i pachnacy material... :/
Ostatnio edytowany przez LV dnia 21.01.2010 22:39:38

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 22:36:18
Smok
Zmiennokształtny
Zapach zwierząt to jedno. "Zapaszek" lisiego moczu to inna sprawa (jak rozumiem byłeś kiedyś w zoo raczyć się aromatem rozchodzącym się w promieniu 20 metrów?). O ile przyzwyczajenie się jest zapewne możliwe, dostosowanie innych może być większym problemem.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 22:58:53
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Vonderey":
zwierze dostanie ode mnie tyle ile tylko moge mu dac.


Czasami to nie wystarcza.
To wszystko na ten temat, z mojej strony EOT.


Cytat z "FurryMetal":
Ja sądzę że zabijanie na futro to tak jak zabijanie na kotlety


Mięso jest potrzebne w diecie. Ponadto, ubite zwierzę rzeźne jest wykorzystywane niemal w całości.
Zwierzę futerkowe ubijane jest dla futra, które ma TYLKO zastosowanie estetyczne. Ciała zwierząt futerkowych najczęściej się utylizuje, a jeśli już wykorzystuje, to jako karmę dla tych żyjących.


Cytat z "FurryMetal":
zwierzęta powinny umrzeć szybko jak w większość i rzeźni , niewolno się znęcać bąć sprawiać im więcej bulu nim jest to potrzebne


Ból nigdy nie był i nie jest potrzebny. Akceptowane są tylko metody bezbolesnego zabijania. Wypaczone, niestety, przez znudzonych, oszczędnych, bądź zwyczajnie zwyrodniałych ludzi.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 21.01.2010 23:07:14
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 23:13:03
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Vonderey":
Nie taki bajzel mam w pokoju, lubie zapach zwierzat i jak chce potrafie byc odpowiedzialny... Wszystko jest do przemyslenia, mowie tylko ze o tym myslalem, a wlasciwie ta mysl czesto mnie nachodzi i to juz od bardzo dawna... Moze cos sie zmieni w moim zyciu, moze nie, ale jak juz mialbym miec w swoim domu zwierze dostanie ode mnie tyle ile tylko moge mu dac. Zle mu nie bedzie. Tymbardziej ze lisy to moi bracia :3 zobaczymy jak zycie sie potoczy, mozecie tylko zyczyc mi powodzenia :3

Jest to głupota, lisy to nie twoi bracia, jesteś człowiekiem i przyzwyczaj sie, że fantazja i rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Tylko patrzeć jak bedziesz pisał posty że lisek ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Ci pod szafe i nie wychodzi od 3 dni. Albo ze wystrzelił przez otwarte drzwi i tyle go widziałeś.
Inna sprawa że lisy po prostu ♥♥♥♥♥ NIEMIŁOSIERNIE, życzę przyjemnych chwil z sąsiadami i rodziną. : )

Cytat z "FurryMetal":
Ja sądzę że zabijanie na futro to tak jak zabijanie na kotlety, czy chcecie czy nie to jednak jesteśmy okropną rasą ''ludzi" którzy mają dar i przekleństwo < teoretycznie ze strony moralnej> że przekształcamy świat i stwarzamy go tak jak nam się podoba.

Wracając do tematu zabijanie na futro tak, ale zwierzęta powinny umrzeć szybko jak w większość i rzeźni , niewolno się znęcać bąć sprawiać im więcej bulu nim jest to potrzebne i tyle.

Zresztą futro jest to taki cudowny materiał delikatny i pachnący.


Znowu kolega wpadł na 3 minuty na forum, przeczytał pierwszy lepszy temat i napisał posta?

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 23:25:38
Wełnisty Szczur z Bosawi
Anthro
Dobra, pewnie zostanę wykastrowany, wydymany i powieszony (niekoniecznie w tej kolejności), ale mam w pokoju dywanik z dzika. Nie wiem czy hodowlanego czy upolowanego (ale biorąc pod uwagę brak dziury po postrzale, obstawiam za pierwszą opcją), ale mam. Dostałem od ojca, który z kolej dostał od klienta i jestem z niego dumny - bardzo przyjemnie staje się na nim rano, bosymi stopami. To jestem w stanie zrozumieć - dzik został zabity na mięso, a że przy okazji została z niego skóra, to czemu nie korzystać (tak samo jak ze skórą cielęcą czy inną ze zwierząt rzeźnych). Ale nie mogę pojąć robienia np. futer z norek czy czapki z lisa. Bo po co? Spokojnie można nosić futro sztuczne, albo okrycie np. z wełny.
Szczury tłoczą się w piwnicach Ciemną nocą słychać piski
Niespokojna okolica Syczą groźne szczurze pyski
Miasto w dymie, miasto ginie Bez litości, bez ochłody
Pierwszy szczur jest już na linie!Gilotyna ścina głowy

Piszę poprawnie po polsku.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 23:31:41
Tyle że takie futro sztuczne to będzie gnić tysiące lat :P

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 23:34:57
Wełnisty Szczur z Bosawi
Anthro
Fakt, a ile biednych poliestrów musi zginąć... (kocham ten dowcip :P)
Szczury tłoczą się w piwnicach Ciemną nocą słychać piski
Niespokojna okolica Syczą groźne szczurze pyski
Miasto w dymie, miasto ginie Bez litości, bez ochłody
Pierwszy szczur jest już na linie!Gilotyna ścina głowy

Piszę poprawnie po polsku.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 21.01.2010 23:52:02
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Cereal Killer":
Tyle że takie futro sztuczne to będzie gnić tysiące lat :P


Odpady z hodowli futerkowej (odchody, leki, środki dezynfekcyjne, garbniki) zanieczyszczają środowisko w podobnym stopniu. To nie jest hodowla "eko", gdzie liski biegają po trawce, tylko przemysł.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 0:01:41
Kemono Kitsune
Inna forma
W sumie to wydaje się dziwne że człowiek potrafi hodować zwierzęta dla ich futra, potem je zabijać i tworzyć piękne stroje. Ale czemu ludzie nie są tak samo hodowani dla skóry?
Przecież w sumie większość z nas wie jak kiedyś można było przetwarzać ciała ludzkie jako surowce wtórne ^^ No i oczywiście byłyby możliwości pozyskiwania organów do przeszczepów. Czy to nie piękna wizja ^^

Przechodząc do rzeczy. Zwierzęta hodowlane są tylko dla ludzi surowcem który przynosi dochód. Kiedyś ludzie także polowali na zwierzęta by szyć z nich ciuchy. Teraz pomyślmy czy jakby ten proceder przetrwał do dzisiaj to czy cieszylibyśmy się lisami, wilkami, krokodylami itp. itd żyjącymi w naturze? Czy jednak zachłanność ludzka by nie skazała ich na wyginięcie?

Może po prostu to mniejsze zło...

PS. I tak się znaleźliby tacy którzy chcieliby naturalne futra i skóry, więc sztuczne materiały raczej na wiele by nie zdały. Tym bardziej że taki interes byłby jeszcze bardziej dochodowy i ludzie na kłusownictwie zarabialiby grube miliony.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 0:17:18
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Darkne":
Kiedyś ludzie także polowali na zwierzęta by szyć z nich ciuchy. Teraz pomyślmy czy jakby ten proceder przetrwał do dzisiaj to czy cieszylibyśmy się lisami, wilkami, krokodylami itp. itd żyjącymi w naturze? Czy jednak zachłanność ludzka by nie skazała ich na wyginięcie?


Cieszymy się nie dlatego, że nie poluje się dla futra, lecz dlatego, że zaostrza się zakazy. Większością gatunków już i tak nie pocieszysz się na wolności, bo:

Cytat z "Darkne":
I tak się znaleźliby tacy którzy chcieliby naturalne futra i skóry (...)


I są też tacy, którzy zamiast naturalnych lisów czy norek wolą naturalne tygrysy czy irbisy. Może je też hodować na futro? Dlaczego dzielić gatunki na lepsze i gorsze?

BTW, tymi "zwierzętami na wolności" to cieszą się tylko biolodzy, ekolodzy i inni naukowcy, pozostałym są one w najlepszym wypadku obojętne, a w najgorszym "nie po drodze" i, kiedy jest ich za dużo, idą do odstrzału. A lisy odstrzelone nie nadają się na futro, bo ich sierść i skóra są najczęściej w kiepskiej kondycji i, jak powiedział mi kiedyś znajomy myśliwy, nikt nie chce ich strzelać, bo skórka jest tańsza od nabojów.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 11:04:17
POMIDOR
Cytat z "Darkne":
W sumie to wydaje się dziwne że człowiek potrafi hodować zwierzęta dla ich futra, potem je zabijać i tworzyć piękne stroje. Ale czemu ludzie nie są tak samo hodowani dla skóry?


Poczytaj trochę o zbrodniach hitlerowskich.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 11:47:07
Lis Pospolity
Zwierzę
Zbrodniach? Gdyby nie on dzis nie mialbys co zrec... W przeciwienstwie do zwierzat ludzie nie przestaja sie rozmnarzac jak jest ich za duzo na danym terytorium. Wojna ogranicza liczebnosc naszej populacji. Wiem wiem... To zlooo... Ale dobre dla populacji. Wiem ze po wojnie jest odbicie i ludzíe rozmnarzaja sie szybciej ale i tak wychodzi na nasze. Jakby nie hitler mialbys tu drugie chiny. <nie jestem nazista, zeby nie bylo>

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 11:49:20
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Vonderey":
Ludzka skóra idealnie nadaje sie na buty... To daki delikatny i pachnacy material... :/

na buty absolutnie się nie nadaje bo jest za cienka i za łatwo się targa.
O ile mi wiadomo, były z niej robione luksusowe rękawiczki i abażury do lamp...
...a poza tym mam teczkę na dokumenty oprawioną w bardzo ozdobną skórę z człowieka, z czasów hitlerowskich.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 11:54:03
Lis Pospolity
Zwierzę
No dobra, to na buty nie, ale sa setki rzeczy ktore mozna z czlowieka zmajstrowac, skora, kosci na ozdoby, skalp na cos tam (cos sie wymysli) i wszystko co przydatne, a reszta na karme zeby utrzymywac tanim kosztem reszte chodowli.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 11:59:09
Arachne
Taur
Cytat z "sharpy":
...a poza tym mam teczkę na dokumenty oprawioną w bardzo ozdobną skórę z człowieka, z czasów hitlerowskich.


Zaciekawiłeś mnie. Pokaż zdjęcie.

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane