Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123>>


0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 12:03:48
Lis Pospolity
Zwierzę
Przeciez ludzka skora to material jak kazdy inny, chociaz nizszej jakosci niz np. Swinska... Moze i niektorzy ludzie mieliby wyrzuty sumienia majac cos z tego materialu, ale ja gorzej bym sie czul majac np. Plaszcz z norek. Na plaszcz z czlowieka musialoby umrzec najwyjzej 3 ludzi a na plaszcz z norek kilkadziesiat bezbronnych zwierzaczkow...

1
(+1|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 12:08:25
Arachne
Taur
Cytat z "Vonderey":
No dobra, to na buty nie, ale sa setki rzeczy ktore mozna z czlowieka zmajstrowac, skora, kosci na ozdoby, skalp na cos tam (cos sie wymysli) i wszystko co przydatne, a reszta na karme zeby utrzymywac tanim kosztem reszte chodowli.


Swojego czasu byłem z wycieczką szkolną w Auschwitz. Był tam na wystawie dywan zrobiony z ludzkich włosów. Paskudne to to było. Włosy się chyba nie nadają na nic.

Z ludzi chyba najlepsze wychodzi mydło. A'propos zbrodni hitlerowskich to ludzie nie byli zabijani dlatego, że coś z nich można zrobić ale dlatego, że było za dużo martwych ludzi z którymi nie było co robić i próbowano z marnym skutkiem odzyskać trochę tego co i tak szło na zmarnowanie.

Chyba najlepszy interes hitlerowcy robili nie na ludziach ale na tym co przywozili ze sobą: bagaże, odzież, itd.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 12:48:46
Wilk Grzywiasty
Zmiennokształtny
Co do tematu, noszenie naturalnego futra to IMO paradowanie ubranemu w zwłoki. W moralności niektórych się jakoś mieści. Dla mnie osobiście nie ma zbytniej różnicy, czy zwierzę padło, zostało zabite humanitarnie czy niehumanitarnie.
Ostatnio edytowany przez Savathus dnia 22.01.2010 12:53:54

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 13:57:21
jestę kapibarę
Cytat z "DarkV":
Z ludzi chyba najlepsze wychodzi mydło. A'propos zbrodni hitlerowskich to ludzie nie byli zabijani dlatego, że coś z nich można zrobić ale dlatego, że było za dużo martwych ludzi z którymi nie było co robić i próbowano z marnym skutkiem odzyskać trochę tego co i tak szło na zmarnowanie.


Zdaje się, że ostatnio w ogóle odkryli, że to szeroko nagłaśniane mydło to były bujdy. Resztki po utylizacji zalane ługiem żeby się rozpuściły, w związku z czym uległy zmydleniu, ale do mycia nikt tego nie używał.

1
(+1|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 14:52:22
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Vonderey":
Przeciez ludzka skora to material jak kazdy inny, chociaz nizszej jakosci niz np. Swinska... Moze i niektorzy ludzie mieliby wyrzuty sumienia majac cos z tego materialu, ale ja gorzej bym sie czul majac np. Plaszcz z norek. Na plaszcz z czlowieka musialoby umrzec najwyjzej 3 ludzi a na plaszcz z norek kilkadziesiat bezbronnych zwierzaczkow...

Dobra, ty będziesz pierwszy, kto na ochotnika na pozostałą dwójkę? : )

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 15:36:26
Lew
Zmoderowano: xx xxxx xxxxxxxx xx xx xxxxxxx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxx xx

A jesli chodzi o futra ze zwierząt - uważam, że dobre futra świetnie wyglądają, są ciepłe i przyjemne w dodytku. Lubie futra. Znienawidźcie mnie teraz :*
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 22.01.2010 16:23:23
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 22.01.2010 16:46:18
Lis Pospolity
Zwierzę
Zmoderowano: xx xxxx xxxxxxxxx x xxxxx xxxxxx xxxxxxxxx xx xxxxxx x xxxx x xxxxxxx xx xxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx x xxxxxxxxxxxxx xxxx xx // nie wiem czemu moderacja usunela mi poprzedni post, przeciez chyba nie zlamalem regulaminu... Moze za ortografy, w komorce mi nie podkresla a T9 nie cierpie :P

Komentarz od DarkV
Moderacja usunęła ci komentarz bo włazisz na grząski teren argumentów ad personam i offtopu.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 22.01.2010 17:22:28

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 0:26:53
jestę kapibarę
Załącznik:
jpg  1264202815.r-untamed_foxy_collar_1275.jpg (565.82 KB; 900x1275 px)
44_4b5a343d44aeb.jpg 900x1275 px

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 1:29:05
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Uwaga. Ten post to orgia krwi i zniszczenia. Gdybym miał sumienie to nakłoniło by mnie ono bym wam tego nie robił. Sami się prosiliście :-xk
Cały ten post i wszystkie filmy są kategorii co najmniej +[18]. Nie odpowiadam za napady głodu, obrzydzenia lub silnej nienawiści który może was ogarnąć.



Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Vonderey":
Przecież ludzka skora to material jak kazdy inny, chociaż niższej jakości niz np. Swińska... Może i niektórzy ludzie mieliby wyrzuty sumienia majac cos z tego materiału, ale ja gorzej bym sie czul majac np. Plaszcz z norek. Na plaszcz z czlowieka musialoby umrzec najwyzej 3 ludzi a na plaszcz z norek kilkadziesiat bezbronnych zwierzaczkow...

Dobra, ty będziesz pierwszy, kto na ochotnika na pozostałą dwójkę? : )


Myślę że na handlu skórami to ty się znasz jak mało kto --k

Cytat z "Vethuleion":

Jest to głupota, lisy to nie twoi bracia, jesteś człowiekiem i przyzwyczaj sie, że fantazja i rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Tylko patrzeć jak bedziesz pisał posty że lisek ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Ci pod szafe i nie wychodzi od 3 dni. Albo ze wystrzelił przez otwarte drzwi i tyle go widziałeś.
Inna sprawa że lisy po prostu ♥♥♥♥♥ NIEMIŁOSIERNIE, życzę przyjemnych chwil z sąsiadami i rodziną. : )


A co ty tam wiesz o fantazji i człowieczeństwie? Idż może do gościa z Synestezją i powiedz mu że jest walnięty bo coś takiego nie istnieje. Idż do Sawanta i każ mu spieprzać w podskokach bo ludzie to nie kalkulatory. Idż w końcu do pierwszego lepszego mizantropa, choćby Sharpiego i wbij mu do głowy że jest człowiekiem i powinien sympatyzować z ludżmi

A co do lisów >> przygarnięcie dzikiego lisa(choćby z hodowli) to zły pomysł, ale są już Lisy Udomowione :-ok
http://www.youtube.com/watch?v=enrLSfxTqZ0

Co do zapachu to ludzie hodują skunksy i jakoś sobie radzą :-Dk


Cytat z "tanuki":
Cytat z "Darkne":
Kiedyś ludzie także polowali na zwierzęta by szyć z nich ciuchy. Teraz pomyślmy czy jakby ten proceder przetrwał do dzisiaj to czy cieszylibyśmy się lisami, wilkami, krokodylami itp. itd żyjącymi w naturze? Czy jednak zachłanność ludzka by nie skazała ich na wyginięcie?


Cieszymy się nie dlatego, że nie poluje się dla futra, lecz dlatego, że zaostrza się zakazy. Większością gatunków już i tak nie pocieszysz się na wolności, bo:

Cytat z "Darkne":
I tak się znaleźliby tacy którzy chcieliby naturalne futra i skóry (...)


I są też tacy, którzy zamiast naturalnych lisów czy norek wolą naturalne tygrysy czy irbisy. Może je też hodować na futro? Dlaczego dzielić gatunki na lepsze i gorsze?

BTW, tymi "zwierzętami na wolności" to cieszą się tylko biolodzy, ekolodzy i inni naukowcy, pozostałym są one w najlepszym wypadku obojętne, a w najgorszym "nie po drodze" i, kiedy jest ich za dużo, idą do odstrzału. A lisy odstrzelone nie nadają się na futro, bo ich sierść i skóra są najczęściej w kiepskiej kondycji i, jak powiedział mi kiedyś znajomy myśliwy, nikt nie chce ich strzelać, bo skórka jest tańsza od nabojów.


Tanuki albo jesteś poważnie niedoinformowana albo ja czegoś nie zrozumiałem. W każdym razie to cię mocno zaboli
Większość futer pochodzi obecnie z przemysłowych hodowli bo populacje dzikich zwierząt są strasznie przetrzebione. Co do kosztów polowań >> to oglądałem ostatnio dokument o kłusowniczym polowaniu na słonie. I kiedy ci kłusownicy nie ustrzelili słonia za pierwszym razem, to koszt drugiego naboju już im się nie zwracał przy sprzedaży kłów u pośrednika (nie muszę chyba dodawać że ci kłusownicy to byli biedne niewykształcone wieśniaki co nie mają co do gara włożyć?) :-ok

Farmy Tygrysów -blog sugeruję przeczytać nie pomijając komentarzy, bo są bardzo ciekawe

Save China Tigers Wiki ruch na rzecz ochrony tygrysów

Tiger Farm YT niestety to wszystko co mogę znależć na szybko >widziałem filmy dokumentalne na ten temat od których więksość PF przewróciła by się na lewą stronę(coś w rodzaju wyrób wina z tygrysa itp) :zlyk:



Farmy krokodyli
Największe farmy krokodyli mieszczą około 100 tys. sztuk. To są hodowle na skalę przemysłową w których zwierzęta traktuje się nie lepiej niż przedmioty (aczkolwiek nadal w kategoriach zysku i straty)

Skąd się bierze futerko?(foki)
Skąd się biorą futerka? (norki) coś nie mogę znależć typowego uśmiercania w komorach gazowych lub na dwóch elektrodach


Anty-futrzarska propaganda


I bynajmniej ja jestem jak najbardziej za noszeniem skór/futer ale ze zwierząt hodowanych tylko dla mięsa lub odłowionych z natury w ramach kontroli populacji.
Natomiast jestem przeciwny hodowaniu zwierząt tylko dla futra, człowiek może się bez takiej oznaki luksusu obejść, produkty syntetyczne są o wiele tańsze, a z czasem będą także bardziej ekologiczne.(btw polary robi się z butelek PET 8-)k )
I tak zdaję sobie sprawę że problem jest bardziej skomplikowany a ja puszczam kawałki propagandowe tylko jednej ze stron :-xk

Jak znajdziecie trochę czasu (i chcecie sobie zepsuć życie>>bo za dużo wiedzy niestety boli) to zapraszam na film. UWAGA to nie są żarty!
Earthlings(Ziemianie) napisy PL

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 1:47:54
Angora Turecka
Anthro
Szczerze to dobrze by i było gdyby ludzkość potrafiła w sposób kontrolowany hodować tygrysy na skórę (i na co tam jeszcze chcą, na większą skalę) niż wybijać nieliczne żyjące w naturalnym środowisku jednostki. Jakoś kurczaki jemy codziennie a gatunek ten ma się dobrze i nie w smak mu wymieranie.
Natomiast to w jaki sposób w takich "farmach" zwierzęta są trzymane i jak są uśmiercane to już inna historia (człowiek jeść musi, a że mięsożerny to i wołowina wchodzi, więc nie ma tu pomyłki, błąd może być tylko w sposobie uśmiercenia - a chodzi głównie o sam fakt bawienia się cierpieniem i agonią takiego zwierzęcia...).

Tak więc jeśli je faktycznie hodują i rozmnażają, a nie ściągają z lasów do hodowli i zabijają - to wolę tą opcję od zabijania ich bezpośrednio na dzikich chronionych obszarach.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 2:07:19
Lew
Cytat:
I bynajmniej ja jestem jak najbardziej za noszeniem skór/futer ale ze zwierząt hodowanych tylko dla mięsa lub odłowionych z natury w ramach kontroli populacji.

Co oznacza to zdanie?

http://bynajmniej.pl/byna...ie-przynajmniej
Ach, no tak, że zrobiłeś z siebie imbecyla [pomijam merytoryczną część wypowiedzi, kiedy indziej się z nią zapoznam]
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 2:13:06
jestę kapibarę
Cytat z "Ingo":
Cytat:
I bynajmniej ja jestem jak najbardziej za noszeniem skór/futer ale ze zwierząt hodowanych tylko dla mięsa lub odłowionych z natury w ramach kontroli populacji.

Co oznacza to zdanie?

http://bynajmniej.pl/byna...ie-przynajmniej
Ach, no tak, że zrobiłeś z siebie imbecyla [pomijam merytoryczną część wypowiedzi, kiedy indziej się z nią zapoznam]


Ingo, znowu robisz z siebie durnia o 2 w nocy - bynajmniej jest w tym kontekście prawidłowe (zgoła), przynajmniej było by idiotyczne. Brakuje przecinka po bynajmniej, to wszystko.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 3:26:20
Lew
Nie jest poprawne. To zdanie nie ma sensu.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 3:36:11
Wilk
Zwierzę
Cytat z "DarkV":
Cytat z "sharpy":
...a poza tym mam teczkę na dokumenty oprawioną w bardzo ozdobną skórę z człowieka, z czasów hitlerowskich.


Zaciekawiłeś mnie. Pokaż zdjęcie.


...jak będę w domu i nie zapomnę to fotknę.

Cytat z "ShadowCat":


Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Vonderey":
Przecież ludzka skora to material jak kazdy inny, chociaż niższej jakości niz np. Swińska... Może i niektórzy ludzie mieliby wyrzuty sumienia majac cos z tego materiału, ale ja gorzej bym sie czul majac np. Plaszcz z norek. Na plaszcz z czlowieka musialoby umrzec najwyzej 3 ludzi a na plaszcz z norek kilkadziesiat bezbronnych zwierzaczkow...

Dobra, ty będziesz pierwszy, kto na ochotnika na pozostałą dwójkę? : )


Myślę że na handlu skórami to ty się znasz jak mało kto --k


epic win.
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 23.01.2010 3:41:50
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 7:35:05
Tygrys perski
Anthro
Lisów jest raczej zdecydowanie więcej i znacznie łatwiej je rozmnożyć niż tygrysa, inaczej nie byłoby sytuacji, że sikamy po nogach, gdyż zostało... 200? czy tam ileś tygrysów syberyjskich. Kot w sumie ładnie to stwierdził, mi też nie byłoby aż tak żal, gdyby były hodowane tygrysy na futra, dywaniki... gdyby było ich więcej i nie istniałoby niebezpieczeństwo wymarcia gatunku.
Poza tym lisy śmierdzą :p
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 7:56:12
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "ShadowCat":
Tanuki albo jesteś poważnie niedoinformowana albo ja czegoś nie zrozumiałem. W każdym razie to cię mocno zaboli
Większość futer pochodzi obecnie z przemysłowych hodowli bo populacje dzikich zwierząt są strasznie przetrzebione.


Nie wiem, chyba nie zrozumiałeś, bo mi wychodzi, że raczej się zgadzamy.

Co do futer ogólnie- pewnie, że to przemysł. Nikomu nie opłacałoby się polować na każdego z 40 zwierzaków, które idą na jedno futro. Poza tym, to czyniłoby produkcję niemożliwą, bo zwierzę na futro musi być odpowiednio utrzymane, w odpowiednim wieku i w konkretnej fazie rozwoju okrywy włosowej.
Odniosłam się do myśli Darknego, który stwierdził, że hodowla lisów pozwala zachować populację na wolności. Tak nie jest, bo futro z lisa dzikiego- często w kiepskiej kondycji, z pasożytami, bliznami itp.- nie jest alternatywą dla lisa hodowlanego.
Więc niezależnie od hodowli, zwierzęta na wolności i tak są zabijane- z takich czy innych powodów.
Z jego myślą się nie zgadzam. I generalnie nie zgadzam się z produkcją naturalnego futra, która dla mnie jest idiotyczną fanaberią.

A jeśli chodzi Ci o tygrysy- z moich informacji wynika, że tygrys jest na liście CITES (chyba nawet I), co zabrania handlu jakimikolwiek produktami z niego wykonanymi. Niezależnie, czy został wyhodowany, czy upolowany. Różnica żadna- nie wolno.
Inna rzecz, że dzieje się to w kraju, w którym nie respektują praw człowieka, nie mówiąc o zwierzętach.


Cytat z "ShadowCat":
Co do kosztów polowań >> to oglądałem ostatnio dokument o kłusowniczym polowaniu na słonie. I kiedy ci kłusownicy nie ustrzelili słonia za pierwszym razem, to koszt drugiego naboju już im się nie zwracał przy sprzedaży kłów u pośrednika (nie muszę chyba dodawać że ci kłusownicy to byli biedne niewykształcone wieśniaki co nie mają co do gara włożyć?) :-ok


Tak czy siak, ktoś (pośrednik) zarabia na nielegalnym procederze, bo inaczej by się nie polowało.
Mówiłam konkretnie o lisie dzikim, który przedstawia sobą niewielką wartość, a polowania na niego są nie dla uzyskania futra, ale dla wątpliwej frajdy myśliwego (tłumaczonej kontrolą populacji).

Earthlings oglądałam. Ciężko się po tym pozbierać.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 23.01.2010 8:01:52
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 7:59:57
Lis Pospolity
Zwierzę
Lisy maja swoj wlasny zapach ktory znaja i lubia tak jak wszystkie inne zwierzeta. Mi to nie przeszkadza. Dziecko tez sra i smierdzi, do tego wariuje i sie drze a ludzie je choduja :P <wiem wiem, tez taki bylem :D>

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 8:47:43
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Tak jak huf. Jeśli istniałaby niezagrożona naturalna populacja tygrysów na wolności niech sobie je hodują dla futra. Byleby zabijali humanitarnie i hodowali w znośnych warunkach. Na pewno nie postawiłbym znaku równości między tygrysem hodowlanym pozbawionym instynktów i będącym generalnie pustym pudłem w klatce a żyjącym na wolności wielkim drapieżnikiem.

Infantylne jest mówienie, że biedne liski przerabiają na futra. To samo tyczy się innych zwierząt hodowlanych a jednak nie skaczesz wokół krówek i świnek. A co powiesz np. o biednych fokach zabijanych przez inuitów żeby zrobić ubrania? Co powiesz o biednych reniferach zabijanych na ubrania? Co powiesz jakom zabijanym na ubrania?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 8:56:46
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Ryan":
Na pewno nie postawiłbym znaku równości między tygrysem hodowlanym pozbawionym instynktów i będącym generalnie pustym pudłem w klatce a żyjącym na wolności wielkim drapieżnikiem.


Zamknięcie zwierzęcia w klatce (nawet przez kilka pokoleń) nie wypiera go z instynktów, Ryan. Infantylne to jest mówienie, że jest mniej wartościowe. Przez co? Bo żyje w zamknięciu tylko dlatego, że człowiek tak zamyślił? Jakby je wypuścić, pewnie by doskonale sobie poradziło na wolności, jak to udowodniły norki czy jenoty.


Cytat z "Ryan":
To samo tyczy się innych zwierząt hodowlanych a jednak nie skaczesz wokół krówek i świnek.


Krówek i świnek nie zabija się na futra. Futro jest towarem luksusowym. Mięso jest towarem niezbędnym. Podobnie jak ubrania z fok czy reniferów, jeśli o tym mowa.
IMO zabijać zwierzęta powinno się z potrzeby, a nie dla ludzkiej fanaberii.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

1
(+1|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 8:58:15
Lateksowy książe
Anthro
Ludzie głównie się czepiają bo kiedyś ni hodowano lisów itp dla futra. A hodowle krów, świń i kur to coś co ludzie mają od wieków wpojone jako normę. Wiecie, kury też się obdziera z pierza. I jakoś nikt nie krzyczy jakie to zue.
Ja nie mam nic przeciwko póki warunki są humanitarne i nie jest to zwierze zagrożone.

Tanuki, kiedyś zabijano dla futra. Po to by mieć ciepło w dupsko jak było zimno. Tyle że to siega czasom prehistorii.
Ostatnio edytowany przez Szczurex dnia 23.01.2010 8:59:51

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 9:10:06
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Szczurex":
Tanuki, kiedyś zabijano dla futra. Po to by mieć ciepło w dupsko jak było zimno. Tyle że to siega czasom prehistorii.


No way, Sherlock :-ok
To było kiedyś. Teraz znamy równie ciepłe i ekonomiczniejsze materiały, a futro stało się luksusem. Nie jest niezbędne.
Kurę obdziera się z pierza przy okazji, by nic się nie marnowało, reszta idzie na mięso czy inną mączkę. To nie to samo.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 11:27:32
Lis Pospolity
Zwierzę
Cytat z "tanuki":
Cytat z "Ryan":
Na pewno nie postawiłbym znaku równości między tygrysem hodowlanym pozbawionym instynktów i będącym generalnie pustym pudłem w klatce a żyjącym na wolności wielkim drapieżnikiem.


Zamknięcie zwierzęcia w klatce (nawet przez kilka pokoleń) nie wypiera go z instynktów, Ryan. Infantylne to jest mówienie, że jest mniej wartościowe. Przez co? Bo żyje w zamknięciu tylko dlatego, że człowiek tak zamyślił? Jakby je wypuścić, pewnie by doskonale sobie poradziło na wolności, jak to udowodniły norki czy jenoty.


Cytat z "Ryan":
To samo tyczy się innych zwierząt hodowlanych a jednak nie skaczesz wokół krówek i świnek.

Krówek i świnek nie zabija się na futra. Futro jest towarem luksusowym. Mięso jest towarem niezbędnym. Podobnie jak ubrania z fok czy reniferów, jeśli o tym mowa.
IMO zabijać zwierzęta powinno się z potrzeby, a nie dla ludzkiej fanaberii.


Cytat z "Szczurex":
Tanuki, kiedyś zabijano dla futra. Po to by mieć ciepło w dupsko jak było zimno. Tyle że to siega czasom prehistorii.


No way, Sherlock :-ok
To było kiedyś. Teraz znamy równie ciepłe i ekonomiczniejsze materiały, a futro stało się luksusem. Nie jest niezbędne.
Kurę obdziera się z pierza przy okazji, by nic się nie marnowało, reszta idzie na mięso czy inną mączkę. To nie to samo.


Z tym co napisał Tanuki zgadzam się w 100 %, zabijajmy by żyć a nie dla luksusu.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 23.01.2010 22:06:24
Wilk
Zwierzę
Per życzenie DarkV.

Czy rzeczywiście jest to ludzka skóra - nie wiem. Ojciec twierdzi że tak, matka że nie. Ponieważ teczka pochodzi z rodziny ze strony ojca, to raczej jemu wierzę - choć z drugiej strony, w czasach, kiedy była kupiona, ojciec był małym szczylem, ktoś mógł mu to powiedzieć na postrach a potem nie wyprostować... W każdym razie nie przypomina za bardzo tego, co znam jako skórę np. świńską na buty - jest cieniutka i miękka, jak papier chusteczki higienicznej.
Załącznik:
jpeg  IMG_1705.jpeg (1,092.20 KB; 2771x1866 px)
49_4b5b61847a8ec.jpeg 2771x1866 px
jpeg  IMG_1704.jpeg (122.18 KB; 800x556 px)
49_4b5b61aa66f22.jpeg 800x556 px
jpeg  IMG_1712.jpeg (102.27 KB; 1024x513 px)
49_4b5b623bd4381.jpeg 1024x513 px
jpeg  IMG_1709.jpeg (256.49 KB; 1026x769 px)
49_4b5b62690c773.jpeg 1026x769 px
jpeg  IMG_1710.jpeg (287.53 KB; 1026x769 px)
49_4b5b62924cec6.jpeg 1026x769 px
jpeg  IMG_1710a.jpeg (285.14 KB; 1024x768 px)
49_4b5b62aa66c30.jpeg 1024x768 px
jpeg  IMG_1711.jpeg (252.73 KB; 1024x768 px)
49_4b5b62e9960b9.jpeg 1024x768 px
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 24.01.2010 13:44:24
Królik
Anthro
Cytat z "sharpy":
Per życzenie DarkV.

Czy rzeczywiście jest to ludzka skóra - nie wiem. Ojciec twierdzi że tak, matka że nie. Ponieważ teczka pochodzi z rodziny ze strony ojca, to raczej jemu wierzę - choć z drugiej strony, w czasach, kiedy była kupiona, ojciec był małym szczylem, ktoś mógł mu to powiedzieć na postrach a potem nie wyprostować... W każdym razie nie przypomina za bardzo tego, co znam jako skórę np. świńską na buty - jest cieniutka i miękka, jak papier chusteczki higienicznej.



JA Pierniczę jakie piękne to jest *_*

Che żeby zemnie coś takiego zrobiono po śmierci :P

Gdyby nie iść tym tropem humanitaryzmu i nie trzymać się go kurczowo czemu nie wykorzystywać zmarłych którzy by się na to zgodzili. Gdyby nie pieprzony kapitalizm i to że ktoś by na tym zarabiał super kasę powinniśmy utylizować ludzkie szczątki tak samo jak innych zwierząt. Tu przypomina mi się matrix I to czym karmiły ludzi maszyny w tych jakby kokonach

Choć wracając do tematu nie czeka się aż zwierzątko w wypadku fiknie albo ze starości tylko zabija się je z premedytacją, no cóż, linczujcie czy nie, zwierzęta nam służą niestety taki ich los mogą się jedynie pocieszyć że jeśli ziemia umrze, daj Bóg żeby jak najdłużej żyła zwierzęta przydatne ludzkości choćby na tak błahą rzecz jak futra przeżyją dużej niż np leniwce na drzewach bo ludzie na pewno jakoś uciekną w kosmos i pociągną za sobą te gatunki dla których znajdą jakieś zastosowanie. xD
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 24.01.2010 15:06:10
Technologia daje mam szanse zwalczenia nie tylko kalectwa i chorób ale też wrogów :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Zabijanie zwierząt na futra
Wysłano: 24.01.2010 14:08:12
Lis Pospolity
Zwierzę
Cytat z "FurryMetal":


Choć wracając do tematu nie czeka się aż zwierzątko w wypadku fiknie albo ze starości tylko zabija się je z premedytacją no cusz linczujcie czy nie, zwierzęta nam służą niestety taki ich los mogą się jedynie pocieszyć że jeśli ziemia umrze, daj Bóg żeby jak najdłużej żyła zwierzęta przydatne ludzkości choćby na tak błahą rzecz jak futra przeżyją dużej nisz np leniwce na drzewach bo ludzie na pewno jakoś uciekną w kosmos i pociągną za sobą te gatunki dla których znajdą jakieś zastosowanie. xD

Każde zwierze ma dla człoweieka zastosowanie, choćby i estetyka, poglądać sobie w zoo itp. Wiem że to głupie, najlepiej wyglada zwierze na wolności, ja wole obejrzeć film przyrodniczy <czytała Krystyna Czubówna> niż iśc do zoo, chociaż pare razy warto tam skoczyć. Ale czy nie lepiej przytulić własnego psa niż gapić się na zwierzęta w klatkach i wpieprzać watę cukrową?

To tylko w kwestii <zastosowania>
nie uważam zoo za złe, ludzie i tak chcą oglądać dzikie i niebezpieczne zwierzęta więc lepiej niech to robią w zoo które nadzoruja specjaliści i w wiekszości przypadków nie krzywdzą zwierząt niż banda niemytych kolekcjonerów którzy nielegalnie będą trzymać w domu zwierzęta które TOTALNIE nie nadają się do trzymania w domu, do tego w złych warunkach i na zbyt małej powierzchni. Pomyślcie ile wiecej byłoby takich ludzi gdyby taki ktoś nie mógł sobie co sobote skoczyć do zoo i pogapić się przez szybkę?

Ale tacy i tak będą bo niektórzy nie chcą szybki a na safari ich nie stać, albo i safari to za mało... Co zrobić. Mentalność ludzi potrafi zmienić tylko katastrofa ...
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 24.01.2010 22:37:56

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane