Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Ultima Online
Wysłano: 8.04.2007 16:29:00
Lis
Anthro
Pisze tu nowy temat z nadzieją że ktoś miał moze już jakąs styczność z tą grą i ma o tym jakieś pojęcie, a także w celu znalezienia wsparcia do mojego projektu.

Ultima Online jest już dość starym mmorpg o raczej prostej grafice 2d, specyficznym sposobie rozwoju postaci i w zaleznosci od serwera na którym się gra mapie i klimacie.
Dzieki temu że istnieją liczne emulatory gry, postawienie serwera do Ultimy nie jest rzecza wybitnie skomplikowaną, wymaga tylko przecietnego łącza i komputera, ekipy zgranych ludzi gotowych do tego aby poswiecic dla projektu troche czasu.

Jaki wiec mogę miec pomysł i co moze mi byc potrzebne ? Chodzi oczywiscie o postawienei serwera w klimatach magia-miecz-futro świat w którym istnieją i ludzie i futrzaki, magia i pewne technologie. Potrzeba mi do tego jednak ludzi którzy mają pojęcie o programowaniu (C#, sql albo inne w zaleznosci od wybranego emulatora), kilku fabulantów i głównie wsparcie moralne i popracie pomysłu. Planowałem samemu wszystko zrobić ale moj zdolności programowania nie daja mi tu specjalnych szans wiec jesli ktos bylby gotowy omoc prosze o kontakt via gg.

Takom rzekł

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 8.04.2007 19:06:14
Ja wspieram, popieram i mogę pomoc przy fabule, C# i grafice w razie co :)

0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 9.04.2007 3:32:39
Minotaur
Anthro
Ja popieram, wspieram (moralnie) i podpieram, to by było na tyle, nie umiem programować (ale za to potrafię usmażyć devolaja czy przygotować winniczki w sosie czosnkowym) nie umiem właściwie nic robić na kompie poza graniem i serfowaniem jednak sam pomysł mi się podoba i będę czekał z niecierpliwością na koniec projektu (jeśli w ogóle powstanie :rollk: ) mogę wam pomóc jedynie z fabułą i wymyślaniem qestów :-)k
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 10.04.2007 15:57:36
Tygrys perski
Anthro
Sos czosnkowy? Nieźle, aż się głodny zrobiłem...
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 19.04.2007 16:10:55
Lygrys Polski
Anthro
heh Stare dobre Uo ;] pamiętam czasy na serwerze MK... kto jak ale ja to się na tej grze znam jak nikt inny :P grałem chyba na 24 serwerach, z czego na 13 byłem GM, BM, QM, FM. Jeśli chodzi o moje zdanie, to zdecydowanie jestem za :] nie jeden serwer już robiłem, ale wiem także że nie jeden padł. Drogi Kitsune, jeśli chcesz rady, pamiętaj że najważniejszy jest zapał, do tworzenia takiego serwera, trzeba włożyć mnóstwo czasu, wiedzy, a niekiedy nawet pieniędzy, ale jeśli zapał będzie "słomiany" to serwer nie pociągnie dłużej niż 2 - 3 tygodnie ;]

PS: jeśli się zdecydujesz na tworzenie takiego serwera to z chęcią deklaruje swoją pomoc ;]

0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 26.04.2007 12:53:18
Lis
Anthro
Chwilowo mój plan polega na zdaiu matury. Nie mam siły ani czasu ruszyć nic z tym związanego. Ja moge zaoferować sprzęt i łąćze (początkowo na mały online, później w miarę rozwoju zainwestowaćw coś więcej. Mam przygotowaną pewną koncepcje fabuły świata i mechaniki, do tego potrzebuje jednak skrytpera (sam mam tu umiejętnosci włąsciwie równe zeru) i faulantów (sam znając moją dyspozycyjność czasową nie mam szans podołać). W pierwszej kolejnośći trzeba jednak przygotować mapę i całą mechanikę a tu nie ukrywam potrzebuje znacznej pomocy.

0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 26.04.2007 13:27:28
Minotaur
Anthro
Cytat:

Kitsune pisał(a)):
faulantów


Kogo sfaulować ? ;-)k
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 26.04.2007 22:04:00
Lis
Anthro
Prosze nie naśmiewać sie z mojej klawiatury, to 6 letnia weteranka, ma prawo niektórych liter już nie do końca łapac, szczególnie tych pod którymi znajduje się więskza ilośc jedzenia.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 26.04.2007 22:29:39
Żelazna racja XD Coś jak Menchi (Mielonka) w Excel Sadze.... tyle ze tam to byl piesek ^^ a nie klawiatura XD

0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 27.04.2007 12:12:01
Lis
Anthro
ja bym powiedział że głownie skutek spozywania posiłkow przy kompie, ale druga opcja.. kto wie ;>

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ultima Online
Wysłano: 2.05.2007 23:05:19
Ale projekt ruszy, mam nadzieję? :-?k Bo zapowiada się ciekawie...
Tak apropo, to mógłbym w dosyć ograniczonym zakresie poeksperymentować ze skryptami... trochę się skryptowało w Oblivionie... pod warunkiem, że będę miał masę punktów odniesienia, coby systemu działania gry w trakcie skryptowania się trochę poduczyć. ;-)k (W tym sensie, żebym miał do dyspozycji mnóstwo innych, działających skryptów, z których mógłbym brać przykład...)

Pozdrawiam.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane