Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 3:21:02
Humanus vultus
Człowiek
Gwoli wyjaśnienia:
Eins - Wątek tytuł swój mieć musi, a jak go dobrze sformułować to i inna kwestia, ot zwyczajnie chciałem uniknąć słów typu 'wilkołak' czy 'zmiennokształtni';
Zwei - Temat o mitologii zauważyłem, nie sądzę by to podeń bezpośrednio podpadało;
Drei - Pojęcia nie mam jak w świetle tego co niżej napisane traktować fenomen Otherkin i Therian (o tym ostatnim dowiedziałem się przed chwilą i nijak nie orientuję się w temacie)
I na koniec wstępu, jako że to mój pierwszy temacik tutaj, obejdzie się bez defenestracji bądź wynoszenia na widłach, prawda?

A teraz temat właściwy, obejmujący tereny Starego Świata, tj Europa z Wyspami Brytyjskimi, 'nasza' część Azji y Arabii oraz Afryka (tu konkretnie dawny Egipt).

Jak wszyscy wiemy, zmiany dotykają bodajże wszystkich aspektów życia ludzkiego, a że ostatnimi czasy czytałem troszkę na tematy krążące wokół teologii, dawnych wyznań, legend i zachowań ludzkich... To i ciekawość narasta i chęć zapytania: Co się z tym wszystkim stało? Na dalekim południu bogowie o głowach psów czy ptaków decydowali o ludzkim losie, w Babilonii i Syrii sfinksy pilnowały bram miejskich, w dalekiej północy wojowie w szale opadali na cztery łapy i rozrywali swych wrogów niedźwiedzimi kłami. Lata mijały, a ludzie dalej identyfikowali się ze zwierzętami, wychwalali ich cechy, nosili ozdoby z ich części i dopiero powszechna Chrystianizacja i jej następstwa zniosły te obyczaje.

I tu moje pytanie do was, czy nie zauważacie w tych, stosunkowo niedawno rozpoczętych ruchach Furry (które to potem poczęły się dzielić na różnorakie odłamy) przebłysków dawnych zachowań? Północni berzerkerzy początkowo 'czcili' różne zwierzęta, i nie tylko w celach strite bojowych, tworzyli i posiadali amulety bądź totemy lisów, kun, ptaków drapieżnych... Szamani wcielali się w postaci zwierzęce by ich oczami postrzegać świat. Historia lubi się powtarzać więc czy to jest, choć w części to? Chciałbym przeczytać tu wasze opinie na ww temat.

EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT EDIT:


Jesteśmy przy tym jak podświadome symbole wpływają na przyszłe pokolenia które nie maja (pozornie?) nic wspólnego z czasami zamierzchłymi. Ergo, dawne wierzenia animistyczne zanikają na czas trwania chrześcijaństwa w Europie i 'wypływają' pośród nieświadomego społeczeństwa końca XX wieku jako ruchy 'Furry'. Zważcie, że Furry jest odmienne (początkowo, teraz poczęło się dzielić -> Otherkin i Therianie) od grup wilkołakopodobnych bądź 'wampirów'. W swej początkowej formie zdają się nawiązywać do bardziej ogólnych grup, plemion, społeczności, wyznających bądź akceptujących jako część ich życia, idee 'zwierzęcia wewnątrz nas'. Obojętnie jak to nazywamy, totemizm, fetyszyzm etc, wszystkie obecne zachowania Furry-podobne wydają się wychodzić ze wspólnego punktu na osi czasu. (ktoś pamięta koło Dharmy~?)

Z zaznaczeniem, że chodzi o obszar Europy (z Wyspami Brytyjskimi), najbliższej Azji i Afryki (Egipt etc).
Ostatnio edytowany przez Triskelton dnia 3.02.2010 18:13:11

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 10:10:57
PERMABAN
Może i są to przebłyski dawnych zachowań, ale nie w ten sam sposób. Kiedyś to miało podłoże religijne etc., teraz większość po prostu wyznaje zasadę "oh yay, jestem liskiem i będę ruchać inne liski". Nikt się raczej nie bawi w jakieś amulety i padanie na kolana przed posążkiem Ra (no, chyba że osobniki chcące być taaakie TRUE).
Dlatego nie sądzę by to było wznawianie dawnych zwyczajów, nawet jeśli technicznie tak to wygląda, to wszystko dzieje się bez, hm, takiej świadomości.

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 10:54:02
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Triskelton":
czy to jest, choć w części to?


lol, nie.

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 11:41:51
fajkojot
Człowiek
Ara mądrze gada :)
Cytat z "Triskelton":
Historia lubi się powtarzać więc czy to jest, choć w części to? Chciałbym przeczytać tu wasze opinie na ww temat.

W furry (biorąc pod uwagę większość) nie. Szczerze wątpię czy początki ruchu furry miały coś wspólnego z jakimiś wierzeniami czy obrzędami. Najwyżej spotkasz wśród futrzaków jakieś indywiduum które będzie sobie w coś związanego z szamanizmem wierzyło.
Cytat z "Triskelton":
Drei - Pojęcia nie mam jak w świetle tego co niżej napisane traktować fenomen Otherkin i Therian

Otherkin raczej nie mają z tym nic wspólnego. Kolesie wierzą że są krasnoludami, elfami, wampirami i wszystkim innym. Czy jakoś tak. Jeśli o takie duchowe aspekty chodzi to rozejrzyj się wśród tych co uważają się za wampiry.
Therianie prędzej podpadają pod to o czym mówisz. Ludzie uważający, że posiadają dusze zwierząt albo wcielają się czy przechodzą duchową transformacje w nie (pewnie mnie Shadowcat zaraz skoryguje, ale to dobrze). Oni chętniej sięgają po wszelki totemizm, amulety, naśladują zachowania zwierząt w dziczy i etc.
Bycie therianem nie wyklucza się z byciem furry, choć po obu stronach bywają sprzeczne opinie :rollk:
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 15:59:39
Królik
Anthro
Hmm Ja Mistycyzm swojej osoby trzymam zdala od futrzastości.
Choć o planach na przyszłość nie mówię założę rodzinę a swoją Sworę.

Bycie furry to coś fajnego, Jak jedno z licznych hobby które mam w jakiś sposób lekko promieniują ma moje życie i moją osobowość, jak każde inne kółko zainteresowań Jednak Wyjątkowo akurat niemu nie urabiam znaczenia mistycznego.

Według mnie Furry a Magja to rzeczy zupełnie nie związane.
Chyba że wchodzimy w strefę ducha i zachowania.
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 2.02.2010 17:48:08
Technologia daje mam szanse zwalczenia nie tylko kalectwa i chorób ale też wrogów :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:08:47
Humanus vultus
Człowiek
Będę szczery, z doświadczeń z furry z USA spodziewałem się dłuższego wywodu jak to wewnętrzny wilk (fretka, fennek, aardvark) wpływa na ludzkie życie i jakże to ludzie są źli y niedobrzy oraz przytłaczają wewnętrzne zwierzę etc. to i miałem nadzieję napotkać coś podobnego na terenie Polski :3

Odnośnie posiadania świadomości tego co ktoś robi - [tu miał być logiczny wywód odnoszący się do Junga, Freuda etc ale nic mnie do łba pustego nie przychodzi]
Co w takim razie z tymi wszystkimi neo-poganami odtwarzającymi dawne wierzenia? W większości przypadków jest to 'tylko' odtwórstwo, rzecz wyuczona bądź wyćwiczona, podczas gdy tu wydaje się to być czymś naturalnym\podświadomym.

Propo Otherkin, jakiś nieszczęśnik wlazł na ich co większe forum amerykańskie i obwieścił że jest Na'vi w ludzkim ciele. Nawet ciekawe, szczególnie te następujące 9 stron postów 'raining fire and sulphlur'. Pośmiałem się, przyznaję, ale potem to nawet mi się smutno zrobiło bowiem na 80% delikwent nie był trollem.

Hmmmmm... Jest jakieś (raczej oficjalne, coś w stylu Polfurs) forum Otherkin\Therian w Polsce?

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:17:14
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Triskelton":
Będę szczery, z doświadczeń z furry z USA spodziewałem się dłuższego wywodu jak to wewnętrzny wilk (fretka, fennek, aardvark) wpływa na ludzkie życie i jakże to ludzie są źli y niedobrzy oraz przytłaczają wewnętrzne zwierzę etc. to i miałem nadzieję napotkać coś podobnego na terenie Polski :3

więc sie przeliczyłeś, jest może kilku takich ale po dłuższych oględzinach większość z nich okazuje sie oszołomami. Poza tym w USA rozwinął sie ten front różowej krainy gdzie wszyscy są ^.^ i "hug" klepią sie po pupciach i w ogóle tęcze tryskają wszędzie. Było takie jedno forum i szybko sie skończyło tak jak się zaczęło.
Bądźmy realistami, jesteśmy ludźmi i nic na to nie poradzimy, jeśli coś ma wpływać na ludzkie życie to my sami a nie jakaś fretka którą ktoś sobie ubzdurał że siedzi mu w głowie.

Cytat z "Triskelton":

Propo Otherkin, jakiś nieszczęśnik wlazł na ich co większe forum amerykańskie i obwieścił że jest Na'vi w ludzkim ciele. Nawet ciekawe, szczególnie te następujące 9 stron postów 'raining fire and sulphlur'. Pośmiałem się, przyznaję, ale potem to nawet mi się smutno zrobiło bowiem na 80% delikwent nie był trollem.

Takich ludzi nazywa sie FANBOJ.

Cytat z "Triskelton":

Hmmmmm... Jest jakieś (raczej oficjalne, coś w stylu Polfurs) forum Otherkin\Therian w Polsce?

Ta, DAJMONY pl :>

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:28:26
PERMABAN
Jest jakieś therianowe chyba, ale nie znam adresu. Nikt mi nigdy nie dał, bo się chyba bali, że ich strolluję ;<
Otherkin na pewno jest milion - użyj google i chyba mogę zaręczyć, że znajdziesz całkiem sporo for o tematyce "hej, jestem wampirem/elfem/krasnoludem" etc. Ale pamiętaj, że to my jesteśmy najlepsi! :p

That's true, jesteśmy realistami i większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jesteśmy ludźmi i nimi pozostaniemy, a kreowane wizerunki anthro zwierzątek są jako, hmm... Postać do odgrywania w internecie. Ewentualnie przeniesiona częściowo do rzeczywistości, ale nie dominuje nad zwykłym, ludzkim ciałem i mentalnością.

A co ma być z neo-poganami? Są, to niech sobie będą. Wierzenia to my mamy proste - jedni są jezusowi, inni całkiem anty. Jak Verdan wspomniał, niektórzy (znikomy procent) bawi się w szamanizm i to by było na tyle. Ale ten szamanizm też wziął się raczej z czystego średniowiecza, a nie z, eee... No, nie wiem, jakichś dziwnych, staaarych obrzędów mogących zostać podczepione pod furry.

Chyba w ogóle trochę powoli temat zbacza z toru?

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:29:52
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Można sobie założyć i wierzyć w to, ze w głowie siedzi Ci abstrakcyjny byt, ale rzeczywistość sie upomni o "prawidłowe" zachowanie prędzej czy później.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:30:13
Humanus vultus
Człowiek
Awwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww i diabli wzięli mi pół pracy na temat wpływu amerykańskich subkultur internetowych na polskich internautów... *le sniff*
On the other hand, żeś przywrócił mi wiarę w społeczeństwo polskie :3 Nie jest łatwo gdy ktoś, zapytany o 'Furry in the USA" tłumaczy że on maluje swą krwią obrazki wilków bo to pomaga mu w uzewnętrznieniu się. (obrazki nawet ładne, chyba są na deviantArt)

Fanboj fanbojem ale mi wciąż przykro x3 TO pójdzie kiedyś w świat i dzieci będą o tym za 200 lat czytać

Dajmony pl - zajrzałem. Podczytałem. Podczepiłem zapasowy router. Stary polałem wodą święconą i przybiłem gwoździami kartki z Biblii. Ciekawe czy kościół podciągnął by toto pod spis sekt i pseudo-religijnych ugrupowań gdyby toto było tysz off internet?

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:33:08
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Jak jedno pseudoreligijne ugrupowanie mogło podciągnąc jakaś grupe pod tę samą kategorię? Zrównało by się z nimi ;) To taka dygresja wojującego ateisty trollującego na katolickich forach, back to meritum.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:49:08
jestę kapibarę
Ej no, forum Wilczycy przecież jest o byciu wilkiem w ludzkim ciele, co kończy się chodzeniem w fursuicie. Dajcie mu adres towarzyszu wolfheart, niech się doedukuje ;P
0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 16:50:34
Dobra, sam znalazłem. http://www.werewolftheory.fora.pl/

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 17:09:12
Hiena
Zwierzę
LV, tamto forum jest martwe. Powinnam wstawić tu jeszcze moc wywalonych języczków i iksdeków.

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 17:19:55
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
XP XP XP XP XP XP XP XP XP XP XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD
Takich?

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 17:33:42
jestę kapibarę
Martwe bo nie działa czy martwe bo nikt nie pisze? Jak to drugie, to "obserwacyjnie" może sobie poczytać..

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 17:47:28
Hiena
Zwierzę
Cytat z "LV":
Martwe bo nie działa czy martwe bo nikt nie pisze? Jak to drugie, to "obserwacyjnie" może sobie poczytać..


Stara zajebista ekipa dała sobie spokój.. z pewnych względów, a nowej nie ma :P A co do "obserwacyjnego" poczytania, to proszę bardzo, ale trzeba brać na wzgląd, że nie sami rozgarnięci tam pisali.

Cytat z "Vethuleion":
XP XP XP XP XP XP XP XP XP XP XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD
Takich?


Miałam na myśli bardziej ";P ;P ;P ;P ;P ;P ;P xDDDD XDDDDXDDXXDXXDDDD lol rotfl a nie mówiłam", ale twoje też są bardzo ładne.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 18:27:46
Każdy krycie.
Ostatnio edytowany przez Sylw dnia 20.04.2011 1:29:40

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 21:59:03
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Gwoli wyjaśnienia:

1. Czołem Froot :-Dk Jeśli nie jesteś Frootem to ja jestem święty turecki
2. Nawet jeśli nie jesteś Frootem (joke) to jesteś 4chanowym/CYD trolem którego gadka nie trzyma się kupy.

Jak narazie twierdzisz że:
znasz środowisko otherkinów na tyle dobrze by wiedzieć o aferze z Na'vi kinami,
rozmawiałeś z *wieloma* futrami z USA i wyciągnęłeś wnioski że są nawiedzeni,
znasz się bardzo dobrze na mitach o wilkołakach i szamaniżmie
piszesz pracę na temat "wpływu amerykańskich subkultur internetowych na polskich internautów"
UWAGA >> wyciągnęłeś wnioski na temat forum Dajmony.vot.pl w 13 minut? i nadal twierdzisz że go w cześniej nie znałeś? HA HA HA
zresztą dlaczego uważasz że to sekta, przecież taki badacz jak ty piszący poważną pracę powinien być choć odrobinę obiektywny?


i nie wiesz nic o therianach ??? HA HA HA

Proszę odpowiedz na te pytania:
z jakich forów/innych miejsc pochodziły te futrzaki z którymi rozmawiałeś? Bo na lifestylera cholernie trudno trafić w większości społeczności furry
gdzie niby piszesz tę pracę? możemy zobaczyć jakie notatki napisałeś do tej pory?
dlaczego wystartowałeś z takim tematem zaraz po zarejestrowaniu? czyżbyś zamierzał nas wkrótce opuścić?
dlaczego nie napisałeś nic o sobie? skoro kręcisz się po stronach otherkin i furry to jakim cudem podajesz że jesteś "twarzoludzki"
i dlaczego wkleiłeś sobie w awka to >>Shakespeare's Bones

Na resztę nieścisłości się wypowiem póżniej bo mnie czas goni

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 2.02.2010 23:15:17
jestę kapibarę
Shadowcat, IP jest z Łodzi, stawiałbym prędzej na Aquiliona alias Foxię, ale skoro się upierasz...
...hm, pewnie już nic nie napisze tak poza tym.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 3.02.2010 0:02:12
Maly offtop: Froot to przeciez Chitauri Hunter byl?
Sprawdzales kiedys LV IP Froota i napewno nie jest z Łodzi? :>

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 3.02.2010 0:28:13
jestę kapibarę
Nie, kraków i okolice. Bój się, przyjdzie cię zjeść w nocy.

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 3.02.2010 0:54:23
Humanus vultus
Człowiek
OH LOL XD Nie wiem jak wyglądają procesy kanonizacyjne w Turcji aleś właśnie został Śfiętym (sic!)

1. Nie stwierdziłem że znam środowisko Otherkinów, napisałem że niedawno się o nim dowiedziałem. Do tej pory Otherkin, Therians etc to dla mnie było FURRY in generall. Tj, jedna grupa.
2. Internet to wspaniałe miejsce min. dla tego że zaglądając na różne portale społecznościowe, ew gawędząc sobie z ludźmi (i nie tylko) na GG czy MSN można dostać LINKI, np takie jak TEN:
http://www.otherkin.com/p...php?f=10&t=1802
Koleś wyskakuje z tekstem o Na'vi a potem jest 9 stron polewki pozostałych otherkinów.
3. Jeżeli koleś obstawia że nic nie jest go w stanie zranić krom pazurów innego wilka, ew że przez sen uprawia hmmm... powiedzmy że było tam powyżej 3 narządów płciowych na osobę to tak, coś tu chyba jest nie tak :3 Prócz tego Herr Vethuleion nawet zaznaczył że: (nie, nie umiem cytować na forach TwT sorry)
"w USA rozwinął sie ten front różowej krainy gdzie wszyscy są ^.^ i "hug" klepią sie po pupciach i w ogóle tęcze tryskają wszędzie." wydaje się to dość dobrze oddawać sytuację :D

4. Czy się znam dobrze? Nie wiem. Ale było parę książek i opracowań naukowych na te tematy, min świetna książka Bohdana Baranowskiego "W kręgu upiorów i wilkołaków" (choć ciut za ogólnikowa), oraz inna pozycja, tytułu nie pamiętam, powołująca się na fragmenty "Słowa o wyprawie Igora" oraz podająca wczesne podania, legendy i, co ważniejsze, sposoby w jaki ludzie 'identyfikowali się' ze zwierzętami.
5. Hmmm, tak btw, ale w Turcji to minarety czy kościoły z kopułami? zawsze mi się mieszało no....
6. Wchodzisz na stronę która najwyraźniej powoduje uśmiech politowania innych ludzi, na "dzień dobry" widzisz coś jakby ostrą przeróbkę fragmentu pracy Michała Anioła w wersji na owczarka niemieckiego, a całość jest oparta na idei z kiepskiej (przynajmniej jeśli idzie o scenariusz) adaptacji książki. Jestem drań, przyznaję, ale po prostu 'posmielim się, posmielim i poszlim nazad'.
7. Właściwie to praca jest o subkulturach internetowych w USA ale chciałem wspomnieć o tym jak to poszło w Polskę. Ot wypaczony patriotyzm.
8. Gdyby wszyscy w Polsce byli obiektywni...

Therian = Some other Furry meat. :D

Wracając do pkt 3 i odpowiadając na pytanie skąd znam przypadki różnorakie, zważ na poniższą pracę (mam nadziejęże za linki do dA banów nie ma ;] ) http://wildspiritwolf.dev...odwolf-79375988
"~DireWolf402 Jan 3, 2010, 5:03:06 AM
you use cow blood right?"
"*WildSpiritWolf Jan 4, 2010, 12:21:43 AM
Nope, this blood was from my friend Kyle."

Dla mnie, w moim osobistym odczuciu, to fetyszyzm, względnie coś z deczka odstającego od normy :D
Prócz tego - NaziFurs. Bo komunistyczne futrzaki nie były dość dziwne :D Jak widzisz OMG słodkiego Kawaii desu ne Oberstandenfuhrera Mr Fretkę to można sięlekko zdziwić i nad życiem zamyślić. (polecam spis eksperymentów medycznych z okresu 2WŚ, obozy koncentracyjne)
Hmmm, a wiesz? If ur a troll this thread is so FAIL it's actually WIN, ale jedziemy daleeeej
Btw, nie. Raczej nie, chyba nie, nie. Oh wait... Nie. Also, niektórzy tutaj NIE MAJĄ FERII ZIMOWYCH. Mam sesję i to paskudną, co mam nadzieję tłumaczy że posty są w dziwnych godzinach (zakładanie tematu w środku nocy) bądź nieregularne odpisywanie w ciągu dnia. Plus, miałem nadzieję, że skoro forum o wilkołakach jest oficjalnie martwe to wpisze się tu ktoś zainteresowany tematem. Pośrednio doczekałem się :D

Temat - bo nie miałem pojęcia jak zacząć a nie chciałem się wtrącać do tematów o których zbytnio nie mam pojęcia. Ot i szto.
Oh wow, Vos agnosco Latin? (żebym ja jeszcze kucze gramatikie z odmianami umił to by było super)
A tak serio, pisanie o sobie - lenistwo wzięło górę. Żyję nadzieją, że coś przed wiosną się za to zabiorę. A propos nie tylko ja tu siedzę bez opisów x3

"Spróbuj wywabić ją z cienia ciekawą historią " Jak dotąd styknie? ;)

Avatarek - Bo to jedno z lepszych dzieł minionych lat. A prócz tego baśnie wschodnie są... ejej, zaraz, a jak TYŚ to zidentyfikował? Masz u mnie plusa, mało kto kojarzy malarstwo XIX wieku :3 No i... Nie umiałem nic sensownego narysować, a nie chciałem sklejać sobie avka z furaffinity czy deviantArt, btw, twój avatar wygląda znajomo, czyżby praca pani Goldenwolf? (ale głowy nie dam, może że i kto inny)

Sehr Geehrte Herr LV:
Pudło. :D

A i sesję mam więc odpowiedzi mogą potrwać. Jak o czymś zapomniałem to przypomnijta, wesoło się robi :D

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 3.02.2010 1:37:00
jestę kapibarę
Cytat z "Triskelton":
btw, twój avatar wygląda znajomo, czyżby praca pani Goldenwolf? (ale głowy nie dam, może że i kto inny)


Dark Natasha.

Cytat:
Sehr Geehrte Herr LV:
Pudło. :D


Oh. Ale i tak napisałem "prędzej.." a nie "na pewno"... Niemniej papier (czy cokolwiek) jest cierpliwe i nie takie szopki bywały. Popatrzymy zobaczymy. Dah, na Polfurs sceptyzm i rzeczywistość jest tak rozbudowana, że natywnych fursuiterów (już) nie mamy, tylko luźno przyfastrygowanych. Aspekty duchowe siedzą zaś cicho, zapewne z obawy przed wyśmianiem (co mnie martwi, bo nie takie było założenie).

0
(+0|-0)
Re: Fenomen totemów, fetyszy i szamanizmu w Europie a Furry
Wysłano: 3.02.2010 1:46:29
Humanus vultus
Człowiek
Aw, damn, nie trafiłem, ale musisz przyznać, że style mają podobne.

"Dah, na Polfurs sceptyzm i rzeczywistość jest tak rozbudowana, że natywnych fursuiterów (już) nie mamy, tylko luźno przyfastrygowanych. Aspekty duchowe siedzą zaś cicho, zapewne z obawy przed wyśmianiem (co mnie martwi, bo nie takie było założenie)."

Hmm, i nie wiem co odpisać. Jak zakładałem temat była późna noc a ja miałem we łbie namieszane ileśtamgodzinnym wkuwaniem zagadnień biznesowych na egzamin, to i przyznaję - sformułowanie zagadnienia jest z d***, a Język Sienkiewicza płacze i włosy ze łba rwie. Chciałem zwyczajnie zacząć od jakiegoś innego, poważniejszego tematu a wyszło jak wyszło. ;) Autentycznie liczyłem że jakiś 'aspekt duchowy' mi tu wyskoczy, ew że będzie dywagacja nad podświadomym odtwarzaniem motywów dawnych (Jung się kłania i symboliści) tj gdy człowiek nie znając historii i kultury danego terenu jest w stanie rozpoznaćsymbole tejże kultury.

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane