Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234>>


0
(+0|-0)
Strach
Wysłano: 17.02.2010 14:33:29
Wełnisty Szczur z Bosawi
Anthro
Każdy czegoś się boi. Strach, to pierwsza, najbardziej podstawowa linia obrony organizmu. Widzimy napis ,,Uwaga, spadające cegły" i obchodzimy dany obszar łukiem, bo boimy się, że taka cegła spadnie nam na łeb. Także u każdego strach dotyczy różnych rzeczy - ja np chyba najbardziej pochowania żywcem. A wy? Piszcie, co was przeraża i, o ile jesteście w stanie to wyjaśnić, dlaczego. Uwaga - nie pytam tu o codzienne, poważne strachy w rodzaju biedy, choroby etc, tylko o to, co siedzi w waszym sercu i co pełznie drażniącymi mrówkami wzdłuż kręgosłupa, kiedy nikt was nie widzi.
Szczury tłoczą się w piwnicach Ciemną nocą słychać piski
Niespokojna okolica Syczą groźne szczurze pyski
Miasto w dymie, miasto ginie Bez litości, bez ochłody
Pierwszy szczur jest już na linie!Gilotyna ścina głowy

Piszę poprawnie po polsku.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 14:46:03
Nie odczuwam jakiś specjalnych "fobii" tego typu. Pojawiają się one, kiedy za bardzo nad czymś myślimy, wtedy człowiek wmawia sobie, że się specjalnie boi tego czy tamtego.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 14:48:15
Hiena
Zwierzę
Nie mam takiego czegoś. Uważam się za stosunkowo odważną (to dobre słowo?) osobę. Nie boję się pająków, zwierząt, zarazków, roztoczy, duchów, cudów niewidów, wysokości, wszystkich takich. Nie czytam horoskopów, nie jestem przesądna. Nie mam też żadnych kiepskich wizji swojej śmierci, chociaż zdarza mi się śnić o śmierci poprzez utopienie w jakimś ciasnym zbiorniku :P A za chwilę jadę odebrać moje ptaszniki, są takie cudne :D

Kiedyś się bałam, uwaga.. pociągów. Nie bałam się jeździć, tylko same maszyny mnie denerwowały dość poważnie. Tłumaczyłam to sobie żartobliwie tym, że w poprzednim wcieleniu zginęłam na torach, bo nigdy nic złego w/przy pociągu/na torach mi się nie stało. Do dziś nie lubię świrowania na torach, czy pomysłów przełażenia między wagonami. Natomiast teraz pociągi są dla mnie absolutnie OK, co więcej - są fascynujące ze swoim ogromem i mocą. Fajne maszyny.

Uważam, że każde swoje lęki powinno się leczyć poprzez bezpośredni kontakt ze "straszną" rzeczą ;) Dawny (nieduży, ale zawsze) lęk wysokości leczyłam przewieszając się przez barierki na mostach. Teraz mogę stać na takiej barierce i wiem, że się nie zawaham. Boisz się pająków? Weź krzyżaka na rękę.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 15:22:48
Hipogryf
Anthro
Pszczoły, osy, szerszenie, bąki, ogólnie wszystkie latające owady nie będące muchami bądź komarami.

Nie chodzi o to, że jestem uczulony, bo nie jestem. Niemniej jak tylko coś takiego zbliży się do mnie na mniej niż 5 metrów, bądź będzie przebywać w tym samym pomieszczeniu co ja, dostaję ataku paniki, po czym biję rekord świata w sprincie na 100m ;)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 15:45:01
Identycznie reaguje tak samo jak Kumagoro. Gdy widzę latającego owada takiego jak wymienił Kumagoro to atak paniki nadchodzi. Rzucam się we wszystkie strony, albo całkowicie zostaje sparaliżowana i nie mogę się ruszyć. A to wszystko dlatego bo parę razy użądliły mnie, a najgorsze były szerszenie jak mnie dopadły w lesie to trafiłam na pogotowie. Miałam 6 użądleń.
Boje się tez duchów bo w nie wierzę. Dlatego nie oglądam filmów o duchach i podobnych programów. Gdy śpię to uaktywnia mi się duża wyobraźnia i ciągle wydaje mi się, że cos w pokoju jest i się na mnie patrzy.
Ostatnio edytowany przez Wilczyca dnia 17.02.2010 15:48:42

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 15:57:30
Kotowaty Lombax
Anthro
Śmierci a dokładnie nie samego umierania lecz to co będzie później , boje się skasowania ze tak ujme , przeraza mnie to iż po cielesnym życiu nie ma niczego , to czego się nauczyłem co robiłem tym czym się stalem przepadnie.. , wizja reinkarnacji jezeli takowa istnieje mnie nie satysfakcjonuje bo to czym bylem zostanie wyczyszczone a skorupa z podobnymi zachowaniami czy upodobaniami do mnie przejdzie w nowe cialo, ale to nie bede ja...
Myślę że właśnie dlatego ludzie wymyślili bogów , naprawdę z całego serca bym chciał żeby był sobie jakiś bóg, piekiełko, czyściec i aniołki ale mózg mówi mi co innego..

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 16:15:54
1. Mam lęk uderzenia w ziemię połączony z brakiem możliwości pełnej oceny odległości, popularnie nazywany lękiem wysokości, jednakże gdy wiem, że jestem zabezpieczony (lina, wyciąg lub jestem oddalony od krawędzi, albo barierka dla mnie odpowiedniej wysokości) to wszystko jest dobrze - nie preferuję w tym wypadku szklanych barierek z hipermarketów (np Złote Tarasy), gdyż nie znam (nie mogę ocenić) ich wytrzymałości.

2. Owadów się nie boję, choć nie preferuję os w mojej obecności, gdyż miałem już pewne problemy z tym.

3. Nie lubię mega ciasnych miejsc, choć tylko w życiu, w sferze fetyszy mogą być.

Więcej strachów nie pamiętam, serdecznie za nie żałuję :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 16:52:52
Jestem przewrażliwiony na punkcie tego, co myślą o mnie inni ludzie.

Taki strach przed nie akceptacją, powiedzmy.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 17:11:55
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Owady latające..tak.. ;] To nie jest tak, że ja się owadów boję, czy coś, chodzi po prostu o to takie..♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ obijanie się owada o ścianę, szybę, o bzyczenie.

Boję się..ciem. Chociaż działa to na podobnej zasadzie. Trzepotanie skrzydełek mnie przeraża.

Boję się umierania. Tak jak napisał Leonardo - boję się tego "później"... że to będzie pustka, bez niczego, gdzie będę tylko ja.
Ostatnio edytowany przez Sazz dnia 17.02.2010 17:12:25
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 17:32:48
-----
Boję dużych, zamkniętych przestrzeni i śmierci. Aczkolwiek śmierci nie własnej, a osób najbliżych.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 17:57:47
Jaguar
Człowiek
kiedyś się bałem burz, ale tak jak Zawa radzi, siedzenie skulony na wsi podczas burzy na polu w zupełności mi wystarczyło, aby pozbyć się tej przypadłości.
Aktualnie to najbardziej chyba boję się braku zrozumienia/błędnej interpretacji moich myśli.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 18:16:06
Lew
Hmm... czy autorowi chodzi tylko o strach czy także o lęk?
Bo jeśli o lęk, to :

lęk odczuwany - wyczekiwanie na wydarzenia przykre, o których nie wiemy nic konkretnego.
lęk domniemany - stan emocjonalny powstający na podstawie wyobrażeń, a nie rzeczywistego zagrożenia
lęk ukryty - przemieszczenie z przejawu w postać np. somatyczną.
lęk wolnopłynący - uczucie przenikającego nieokreślonego niepokoju
lęk napadowy (paniczny) - ostry napad lęku z poczuciem przerażenia (obawa przed śmiercią lub zwariowaniem) oraz z silnymi objawami wegetatywnymi
agitacja - silny lęk z towarzyszącym niepokojem ruchowym
lęk fobiczny (sytuacyjny) - obawa przed określoną sytuacją, która doprowadza do jej unikania

i mozna znacznie więcej napisać :)
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 17.02.2010 18:16:23
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 18:27:40
Wilk grzywiasty
Anthro
Ja się boję oglądania horrorów (nie te co teraz lecą...) jak i zwykłych filmów na YT wieczorem, pająków, mrówek na ciele, braku bezpieczeństwa przy dużych prędkościach, lotów samolotami - przez filmy :roll:, pasikoników xD, i chyba jak każdy pogrzebania żywcem, śmierć jest moim lękiem, czy będzie mnie to strasznie boleć czy już będę bezwładny..., boję się uduszenia, raka czegokolwiek, ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Vetha na kacu.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 18:30:44
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "LeoLeonardo":
Śmierci a dokładnie nie samego umierania lecz to co będzie później , boje się skasowania ze tak ujme , przeraza mnie to iż po cielesnym życiu nie ma niczego , to czego się nauczyłem co robiłem tym czym się stalem przepadnie.. , wizja reinkarnacji jezeli takowa istnieje mnie nie satysfakcjonuje bo to czym bylem zostanie wyczyszczone a skorupa z podobnymi zachowaniami czy upodobaniami do mnie przejdzie w nowe cialo, ale to nie bede ja...
Myślę że właśnie dlatego ludzie wymyślili bogów , naprawdę z całego serca bym chciał żeby był sobie jakiś bóg, piekiełko, czyściec i aniołki ale mózg mówi mi co innego..


Mam dokładnie to samo.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 18:37:22
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Well, pająki. Nienawidzę tego gówna. Najbardziej tych z chudymi nogami. Jakiegoś ptasznika na ręku bym przeżył, ale takie małe szybkobiegające gówno... Brrr.

Co do śmierci - wreszcie się dowiem, co tam jest :D A jeśli nie ma nic, to i tak nie będę w stanie się rozczarować ;3 Bardziej obawiam się bólu mogącego towarzyszyć procesowi umierania. I bólu w ogóle. U dentysty tylko znieczulenie xD

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 19:04:23
Lew
Hm.. zdarza mi się odczuwać tz. lęk wysokości, ale potrafię go przezwyciężyć i np. skoczyć na 216m bungee.
Kiedyś bałem się małych, szczekających psów, ale po tym jak mnie podrapały i pogryzły Lwy stwierdziłem, że psy to małe, niegroźne gówienka, które można potraktować z buta w razie czego.

W gruncie rzeczy to jedyne co mi teraz do głowy przychodzi to salto do tyłu. Po prostu nie jestem w stanie się przełamać. Czy na trampolinie czy nad wodą.. po prostu nie zrobię i tyle.

(Nie wiem jak można się bać latania samolotami... już dużo bardziej uzasadniony jest strach wywołany siedzeniem w samochodzie w mieście, w spokojne popołudnie jadąc 30-50km/h..)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 19:19:12
,,Odważni s
Ostatnio edytowany przez Sylw dnia 20.04.2011 1:29:31

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 19:23:04
Kangur
Anthro
Cytat z "LeoLeonardo":
Śmierci a dokładnie nie samego umierania lecz to co będzie później , boje się skasowania ze tak ujme , przeraza mnie to iż po cielesnym życiu nie ma niczego , to czego się nauczyłem co robiłem tym czym się stalem przepadnie.. , wizja reinkarnacji jezeli takowa istnieje mnie nie satysfakcjonuje bo to czym bylem zostanie wyczyszczone a skorupa z podobnymi zachowaniami czy upodobaniami do mnie przejdzie w nowe cialo, ale to nie bede ja...
Myślę że właśnie dlatego ludzie wymyślili bogów , naprawdę z całego serca bym chciał żeby był sobie jakiś bóg, piekiełko, czyściec i aniołki ale mózg mówi mi co innego..


Moim zdaniem jeszcze gorsze byloby siedzenie w takim niebie cala wiecznosc ze swiadomoscia utraty przyziemnego zycia. Juz wolalbym chyba kasacje

Ja się boję:

-Duchów i satanizmu (ale prawdziwego, a nie tych pseudo-satanistow nastolatkow odprawiajacych niby czarne msze)
-Bardzo ciasnych przestrzeni (wystarczy ze nawet zobacze jak ktos przeciska sie w ciasnych szczelinach skalnych i juz jest mi niedobrze)
-Mam lęk wysokości
-Strach przed nieznanym mi latającym robactwem (wlatuje mi jakies niewiadomo co z setka nog i skrzydel i dostaje ataku paniki :P), pszczoly i inne sa ok
-W niektorych sytuacjach bardzo boje sie ciemnosci, zasypiam dopiero gdy szczelnie zakryje sie koldra
-Jesli na dluzej nie ma mnie z bliskimi ogarnia mnie calkiem duzy lek ze im sie cos stanie, wystarczy ze np. rodzic wroci z pracy 30min pozniej i dostaje palpitacji serca

:P

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 19:32:57
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Ingo":
Nie wiem jak można się bać latania samolotami... już dużo bardziej uzasadniony jest strach wywołany siedzeniem w samochodzie w mieście, w spokojne popołudnie jadąc 30-50km/h..


Właśnie sęk w tym, że fobie nie są zasadne ;)

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 20:42:54
Smok Futrzasty
Anthro
Emmm..Ja chyba najbardziej bycia oblezionym przez pająki od góry do dołu :I , a w szczególności tego gatunku, gdyż po jego ukąszeniu czeka Was coś takiego 0.=.0

Edit: Jeszcze jedno (strasznie głupie) ,a mianowicie, jakbym zobaczył coś takiego stojące nad moim łóżkiem, to padł bym na zawał momentalnie x3 (nawet, jak jest o tym na discovery, przełączam po minucie ,bo nie jestem w stanie na to patrzeć x3 )
Ostatnio edytowany przez Ulf dnia 17.02.2010 23:27:32

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 21:09:56
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Dużych,ostrych rzeczy,ale tylko w wypadku kiedy ktoś(lub coś)to trzyma,jeszcze gorzej jak wymachuje.
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 21:10:42
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Ulf":
Emmm..Ja chyba najbardziej bycia oblezionym przez pająki od góry do dołu :I , a w szczególności tego gatunku, gdyż po jego ukąszeniu czeka Was coś takiego 0.=.0


Goowno prawda. Solfugi, bo tak to się zwie, nie są mocno jadowite, ale narosła cała masa mitów na ich temat, bo wyglądają dość strasznie. To, co ten gość ma z łapą, to wina innego pająka.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 22:59:31
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Zależy jak zinterpretować strach

Ja się boje hmm :

Wody...tak jakoś wyszło i panicznie boje się wody.... w sensie pływania. Błeah :P W końcu kotem jestem więc się nie dziwie :P, i też mam strach przed dziwnymi snami dotyczące mnie samego i znajomych, heh nie ma to jak we śnie zobaczyć śmierć siebie samego rozpłaszczonego na pasie startowym :DDD

Strach można przezwyciężyć o ile się go pozna z drugiej strony :P
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 17.02.2010 23:33:01
Angora Turecka
Anthro
Coś oryginalnego może, ale z kategorii lęków - to lęk przechodzenia pieszo pod mostami kolejowymi którymi właśnie przejeżdżają pociągi lub składy towarowe (zawsze gdy to widzę i wyobrażam sobie siebie pod mostem to mam wizję jak wszystko się wali prosto na moją głowę). Dlatego też nie przechodzę pod takimi mostami gdy faktycznie jedzie pociąg nimi, stoję i czekam aż przejedzie. Co ciekawe dot. to tylko pociągów, nie mam już oporów przed przechodzeniem pod estakadami autostrad, choćby.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Strach
Wysłano: 18.02.2010 0:36:37
Lew
O, z tymi pociągami to mam to samo. Ale przełamuje ten lęk, bo jednak zdrowy rozsądek i logika zwyciężają.

Przypomniało mi się - dyskomfort wywołuje u mnie widok kogoś trzymającego jakąkolwiek broń (nawet ASG, paintball, wiatrówki) bo nigdy nie wiadomo czy komuś nie ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ albo nawet przypadkiem nie strzeli we mnie. Co dziwne - nie dotyczy to łuków
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane