Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


0
(+0|-0)
Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 27.03.2010 15:36:11
Wilk
Anthro
Nie znalazłem tego tematu na forum. Pewnie był, ale zapewne przyda się go na nowo stworzyć. Może ruszy też młodszych by napisali, starsza kadra też będzie mile widziana w dyskusji.
Temat jest dość Prosty, po prostu odpowiedzcie na pytanie "Czym dla ciebie jest furry?".

Zatem zacznę jako pierwszy.

Dla mnie furry, to nie są fursuity, sztuka, piosenki, meety, to jedynie tylko dodatki, które bardzo nam pomagają. Dla mnie prawdziwym sednem furry jest uczucie. Uczucie braterstwa, miłości i przyjaźni, które darzymy inne zwierzęta. Czujesz że jesteś im bliski, jak brat, chcesz dla nich jak najlepiej, a patrząc na nie bądź będąc w ich towarzystwie czujesz radość i coś co ja zwykł teraz mawiać futrzanym uczuciem. Tego uczucia nie potrafię opisać słowami, czuje się to całym sobą, taka wszechogarniająca radość, zadowolenie i jeszcze więcej. Tak jak powiedziałem, tego nie da się opisać, to trzeba poczuć. Tego uczucia nie zamieniłbym na nic innego.

A dla was czym jest...
Ostatnio edytowany przez Noxam dnia 27.03.2010 16:02:38

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 27.03.2010 16:13:39
Lis z tygrysimi pręgami na plecach
Anthro
Furry ogólnie... trochę ciężko to opisać, ponieważ znaczy dla mnie wiele i rozumuję to na parę sposobów. Moja Fursona jest dla mnie moją drugą osobowością, która nie jest do końca taka sama jak ja... a jaka jest? Może taki jaki jestem naprawdę lub jaki powinienem być... a może chciałbym być? Co zyskałem? Najwięcej chyba zmartwień i smutku kiedy myślę o futrach w Polsce. Może błędem było szukanie na polskich stronach czegoś o furry? Nie mam pojęcia.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 27.03.2010 17:13:19
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Noxam":

Dla mnie furry, to nie są fursuity, sztuka, piosenki, meety, to jedynie tylko dodatki, które bardzo nam pomagają. Dla mnie prawdziwym sednem furry jest uczucie. Uczucie braterstwa, miłości i przyjaźni, które darzymy inne zwierzęta. Czujesz że jesteś im bliski, jak brat, chcesz dla nich jak najlepiej, a patrząc na nie bądź będąc w ich towarzystwie czujesz radość i coś co ja zwykł teraz mawiać futrzanym uczuciem. Tego uczucia nie potrafię opisać słowami, czuje się to całym sobą, taka wszechogarniająca radość, zadowolenie i jeszcze więcej. Tak jak powiedziałem, tego nie da się opisać, to trzeba poczuć. Tego uczucia nie zamieniłbym na nic innego.

To jest akurat kolego Greenpisowanie.

-1
(+0|-1)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 27.03.2010 17:50:41
Lew
Furry jest dość odrażającym 'fandomem', która skupia nolife'ów, nieudaczników i zboczeńców. Osoby te, odrzucane przez normalne społeczeństwo, tworzą internetowe społeczności i kółka wzajemnej adoracji aby poczuć się lepiej i móc np. prezentować innym swoim tandetne rysunki czy fursuity.

Generalnie furry wydaje mi się być zbiorem ludzi, którzy z tych czy innych powodów nie potrafią żyć w normalnym społeczeństwie.

---------

Vafnir: Twoja wypowiedź jest niezrozumiała, a podpis pod postami - żałosny.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 27.03.2010 17:58:37
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 27.03.2010 17:56:09
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Ingo":
nie potrafią żyć w normalnym społeczeństwie.


Cytat z "Ingo":
Vafnir: Twoja wypowiedź jest niezrozumiała, a podpis pod postami - żałosny.


Dobra prezentacja, dlaczego xD
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 27.03.2010 18:20:27
POMIDOR
Cytat z "Wolfheart":

Dobra prezentacja, dlaczego xD


ale prawda w oczy kole. :P Niestety Ingo, twój post i wyrażenie twojej opinii tylko pogrąży niektórych więc daj se spokój.
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 27.03.2010 18:23:06

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 27.03.2010 20:20:44
Lew
Anthro
Cytat z "Ingo":
Furry jest dość odrażającym 'fandomem', która skupia nolife'ów, nieudaczników i zboczeńców. Osoby te, odrzucane przez normalne społeczeństwo, tworzą internetowe społeczności i kółka wzajemnej adoracji aby poczuć się lepiej i móc np. prezentować innym swoim tandetne rysunki czy fursuity.

Generalnie furry wydaje mi się być zbiorem ludzi, którzy z tych czy innych powodów nie potrafią żyć w normalnym społeczeństwie.

---------

Vafnir: Twoja wypowiedź jest niezrozumiała, a podpis pod postami - żałosny.

Niestety muszę się zgodzić z Ingo. Da się to odczuć, zresztą, nie trzeba mieć doktoratu, żeby to zauważyć. Nie mam zamiaru nikogo zranić, każdy bierze swoje życie w swoje ręce. To nienormalnie normalne.
W młodym wieku na ogół niewinne, ale później potrafi złapać za tyłek i trzymać przez długie lata robiąc z człowieka wrak, który często ze sobą kończy, bo już nie wytrzymuje. Żywy przyjaciel, to żywy przyjaciel, żadne literki go nie zastąpią. Internet nie jest takim błogosławieństwem na jaki się wydaje. Znam w realu kilka takich osób i że tak powiem, współczuję im, nie chciałbym mieć takiego partnera po latach (nie mam na myśli w tym momencie furry, bo jeszcze nie miałem okazji Was poznać w realu). W każdym razie to co napisał Ing ma swoje pokrycie w 70-80%, a to dużo. Bardzo dużo.

Imho Furry to bardzo ciekawy fandom. Pod wieloma względami, można poznać czasem bardzo ciekawych ludzi (poza no-life'ami), a że bywają osobniki bez życia, to nie tylko w furry występuje. Praktycznie w każdej innej społeczności, chociaż tutaj faktycznie wypadają wyjątkowo za często (patrz Irc)

Osobiście trafiłem na to forum dlatego, że kocham lwy. Czuję się zwierzakiem, ale też człowiekiem, który żyje swoim wolnym życiem wśród ludzi. Nowe znajomości, przyjaźnie przez internet, to mnie nie kręci.
Ostatnio edytowany przez Herdus dnia 27.03.2010 20:24:45
I don't even have any real problems. You know I'm under the influence so enjoy your life

-1
(+0|-1)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 1:26:35
Łasica
Anthro
Czy no-lifem... Kilku znajomych "na miejscu jest", co nie zmienia faktu, że obecnie mi najbliższa, którą widziałem się kilka razy na dość długi okres czasu, była poznana przez Internet, a zbliżyliśmy się do siebie...
Dwóch zboczeńców.
Dwóch nieudaczników?
Ta wypowiedź brzmi pięknie dla każdego, kto... Banał - zgadza się z tym, co w niej zawarte. Uogólnia cały fandom, czego na szczęście nie zrobił Herdus (przyznał Ingiemu sporą rację, ale to nie to samo, "wybił się" kilkoma racjami) - uogólnia do zboczeńców, no-life'ów i nieudaczników... Jeszcze niedawno odpowiedziałbym krzykliwymi wyzwiskami, ale nie na tym rzecz polega.
Nie powinno się tak dużej grupy ludzi zbijać i szachować trzema, do tego obraźliwymi (no, może poza zboczeńcem, ale tu brzmi jak obelga) określeniami. Nie znamy całego fandomu co do jednej osoby - ale moja przyjaźń z pewnym furrym wystarczy mi rzec, że wypowiedź Ingiego to w dużej mierze bzdury. W dużej, ale nie całkowitej - są no-life'y, ale... Czy ich bycie, fakt, że są, tak bardzo nas krzywdzi, żeby traktować je jak najgorsze łajzy? To ich życie. Sam jestem trochę odizolowany od wszystkich dookoła - wpłynęło na to wiele rzeczy, o których nie mam zamiaru pisać, jakby to wyglądało...
Nie będę wyzywał, ale też nie ukrywać prawdy, że na wstępie straciłem cały szacunek do osoby Ingiego przez jego wypowiedź - jest w niej trochę racji, ale słownictwo i przedstawianie całego fandomu w ten sposób... Jest po prostu nie fair, nieuczciwe, rani wiele wartościowych osób.
Normalne społeczeństwo... Nie ma dla mnie czegoś takiego, wrodzona indywidualność każdego z ludzi zbyt wybija się ponad to, co zakłada definicja społeczeństwa - takie społeczeństwo to masa bez żadnego wyrazu. Nie oceniam ludzi grupami, każdy jest inny, niezwykły i niepowtarzalny, w pozytywnym czy negatywnym sensie. Normalność to pojęcie względne - wszystko jest względne.
Jedno jedyne kryterium - pilnować, by przez nasze czyny nie działa się nikomu krzywda - moje jedyne w miarę obiektywne motto, oklepane do bólu (ouch, boli), ale jedyne, które uważam za słuszne. Cała reszta, życie ogólnie wymaga już (ja wymagam od siebie) indywidualnego podejścia, nie dopuszcza uogólnień.
I może trochę zapędziłem się z "utratą szacunku" - szanuję dalej, bardzo nie zgadzam z Twoim zdaniem, ale to nie powód do takich fochów, do tego ubieranych w tak wystyngowane pojęcia jak "utrata szacunku".
Bawcie się dobrze i yiffajcie w Piekle.

Łasic was Kocha.
My dick don't stand
Like a fat kid in PE
The only time it's active's
When I'm in the bathroom peeing
I'm like a Nazi with a broken arm
Why?
I couldn't get it up
Even if my life depended on it

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 1:59:45
Lew
Ech, kolego..

Zmusiłeś mnie do reakcji.
Po pierwsze - mój post to (udana_ prowokacja, która tak jak napisał Herdus - jest w dużej części prawdą. Po prostu wyciągnąłem to, co wielu wie, ale jakoś się o tym nie mówi.
Po drugie - jestem na PF od ponad dwóch lat, poznałem naprawdę wiele futer (z czego sporo dość dogłębnie xD ) znam lepszych i gorszych. Myślisz, że gdybym naprawdę uważał wszystkie futra za nolifeów i nieudaczników to chciałoby mi się z nimi zadawać?

Powinieneś się domyślić, że właśnie taki wydźwięk miał mój post, a nie od razu, że osądzam wszystkich i w ogóle jestem be.
Poza tym - 'standardowy standard' - ktoś napisze pozytywnie o jakiejś grupie, uogólniając - jest cacy. Ktoś uogólni w złą stronę - jest be.

Trochę więcej dystansu i myślenia, kolego.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 3:55:51
Łasica
Anthro
Taak, czasem naprawdę brakuje mi dystansu...
Nie chciałem zabrzmieć źle - przez jego brak poczułem się trochę źle, jeśli tak to wygląda... Wiadomo, że jest w tym trochę prawdy, za to ja "na dzień" dobry się zbłaźniłem. Wziąłem to trochę na poważnie, myślenia mi nie brakuje, tylko właśnie dystansu.
Widocznie źle się zrozumieliśmy.
My dick don't stand
Like a fat kid in PE
The only time it's active's
When I'm in the bathroom peeing
I'm like a Nazi with a broken arm
Why?
I couldn't get it up
Even if my life depended on it

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 9:36:12
Dla mnie Furry to człowiek (albo grupa ludzi), który nie do końca czuje się człowiekiem, lecz odczuwa w sobie jakąś inną duszę lub zwierzę (motyw duszy uwięzionej nie w tym ciele, co trzeba), które jest naszą fursoną. Człowiek taki albo sobie z tym żyje, albo próbuje dorównać swojemu "prawdziwemu ja", czego efektami są arty, RP, muzyka, fursuity, bodypaintingi, a nawet operacje plastyczne. Czy coś muszę dodawać? Chyba nie.

1
(+1|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 9:41:20
Smok Serwisowy
Cytat z "KPL":
Dla mnie Furry to człowiek (albo grupa ludzi), który nie do końca czuje się człowiekiem, lecz odczuwa w sobie jakąś inną duszę lub zwierzę (motyw duszy uwięzionej nie w tym ciele, co trzeba), które jest naszą fursoną.

to jest oterkin a nie furry

Cytat z "Vafnir":
Co zyskałem? Najwięcej chyba zmartwień i smutku kiedy myślę o futrach w Polsce.

Ale wiesz - jeśli bilans wychodzi ci ujemny to siedzenie tutaj to nie jest obowiązkiem...


Cytat z "Vafnir":
Może błędem było szukanie na polskich stronach czegoś o furry? Nie mam pojęcia.

czy to znowu jakiś kompleks "a amherykańskie footrzaky...". Zgiń, przepadnij siło nieczysta.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 28.03.2010 10:02:59
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 11:43:26
Lew
Cytat z ""Edi"":
to jest oterkin a nie furry


Wiele osób będących tutaj po prostu nie zdaje sobie sprawy z istnienia 'rownoleglej alternatywy' dla furry w postaci oterkin czy there...
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 11:53:21
orzeł przedni / człowiek
Może zabrzmię nieco trywialnie, ale furry to dla mnie przede wszystkim ludzie - grupka indywiduów mniej lub bardziej powiązanych ze sobą pewnymi zainteresowaniami. A jak to z ludźmi bywa, trafiają sie różni - czasem lepsi, czasem gorsi. Poznałem wiele interesujących osób z 'kręgu furry', i co ciekawe, tak naprawdę to dosyć rzadko z nimi rozmawiam o tematach stricte furry (zresztą pewne rzeczy, jak np. fuirsuiting raczej mało mnie pociągają).
For we're the outstretched fingers
That seize and hold the wind...

DA / FA

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 11:54:46
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Herdus":
Żywy przyjaciel, to żywy przyjaciel, żadne literki go nie zastąpią.


Ależ tu są żywi. Użyszkodnicy forum, którzy nigdy nie zjawili się na żadnym meecie, mają zazwyczaj jakieś lipne wrażenie, że polfurs jest początkiem i końcem ;)

1
(+1|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 12:15:18
Łasica
Anthro
Poza nim jest przecież jeszcze tyle opcji... A furry dla mnie?
"Człowiek potrzebuje człowieka" - a pierwszym, z którym naprawdę się dogadywałem, też był futrzak. W tym wymiarze jest to więc coś, co pozwoliło znaleźć sobie kogoś bliższego - choć teraz rozmawia się o wszystkim, to futrzaki odegrały kluczową rolę. A mówiąc szerzej... część swojego świata, sposób obrazowania który najbardziej mi odpowiada, wyjątkowo mocno wpłynął na całe życie i w wielu rzeczach mnie uświadomił - po części dlatego, że kocham zwierzęta, ale najważniejsze jest, jakby to ubrać w słowa... Nienawidzę ludzi jako ogółu, ludzkości jako takiej - pełen uprzedzeń zostałem oczarowany Furry, który jest dla mnie jakąś sensowną alternatywą; nie zatracam się w niej całkowicie, nie "kręciłoby mnie" osobiście chodzenie w fursuicie, wystarczy mi taki sposób widzenia świata, "skrzywiony" pozytywnie futrzakami. Ludzie są jak ludzie i sam fakt bycia Furrym z nikogo dobrego człowieka nie uczyni, ale mimo to właśnie w tej grupie widzę większe szanse na poznanie kogoś wartego uwagi.
Gdyby to nie istniało, pewnie znalazłbym sobie coś innego, ale Furry jest i pozostaje mi tylko dziękować każdemu, kto je tworzy, w każdym tego słowa znaczeniu.
My dick don't stand
Like a fat kid in PE
The only time it's active's
When I'm in the bathroom peeing
I'm like a Nazi with a broken arm
Why?
I couldn't get it up
Even if my life depended on it

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 14:43:20
Cytat z "Edi":
Cytat z "KPL":
Dla mnie Furry to człowiek (albo grupa ludzi), który nie do końca czuje się człowiekiem, lecz odczuwa w sobie jakąś inną duszę lub zwierzę (motyw duszy uwięzionej nie w tym ciele, co trzeba), które jest naszą fursoną.

to jest oterkin a nie furry


Cóż, kiedy poznawałem Furry, to taką definicję mi przedstawili i tego się trzymam. Zwłaszcza, że znam parę futer, które myślą identycznie.

No i proszę, w końcu wiem, co to Otherkin xP Szkoda, że nie ma takich haseł, jak Otherkin, Therian itd. na WikiFur, dużo by to w życiu ułatwiło.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 14:44:59
Smok Serwisowy
są na wiki... może dodasz skoro zauważyłeś, że ich brakuje?

// Sry za oftop - wracamy do tematu
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 28.03.2010 14:54:11
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 28.03.2010 23:18:03
Tygrys perski
Anthro
Dla mnie furry to fajna zabawa i ciche myślenie 'co by było gdyby...'
Super byłoby mieć futro czy knota (próbujcie zaprzeczyć, że nie! :p ), ale wiem, że to niemożliwe, więc siedzę w tym bagnie zwanym Polfursem :*
I żeby nie było - na ircu często siedzę, na komórce, coby mieć na wszelki wypadek kontakt, a spotykać się spotykam jak tylko mogę... (niech już szybciej będzie lato, chcę na Etnę! ^^)
"chcemy loda..."

1
(+1|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 0:05:43
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Hufnaar":
Dla mnie furry to fajna zabawa i ciche myślenie 'co by było gdyby...'
Super byłoby mieć futro czy knota (próbujcie zaprzeczyć, że nie! :p )

Nie, super by było mieć 3 m wzrostu i łuski ; )

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 1:04:47
Tygrys perski
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Hufnaar":
Dla mnie furry to fajna zabawa i ciche myślenie 'co by było gdyby...'
Super byłoby mieć futro czy knota (próbujcie zaprzeczyć, że nie! :p )

Nie, super by było mieć 3 m wzrostu i łuski ; )

...i półmetrowego penisa? XD
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 1:07:12
jestę kapibarę
Cytat z "Hufnaar":
Cytat z "Vethuleion":

Nie, super by było mieć 3 m wzrostu i łuski ; )

...i półmetrowego penisa? XD


...z którym można tylko konie yiffać?
Ostatnio edytowany przez LV dnia 29.03.2010 1:07:48

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 1:30:39
Smok Serwisowy
Cytat z "LV":
Cytat z "Hufnaar":
Cytat z "Vethuleion":

Nie, super by było mieć 3 m wzrostu i łuski ; )

...i półmetrowego penisa? XD


...z którym można tylko konie yiffać?


pół metra penisa nie wchodzi tylko w konia -_-... raczej "przede wszystkim"

to tylko pół metra, nawet mając 6x tyle zawsze zostały by ci jeszcze walenie.
poza tym niektóre gatunki bezkręgowców mają po półtora :<
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 29.03.2010 1:33:44
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

1
(+1|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 1:45:08
Lew
Walenie jest fajne :D
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 9:20:40
Cytat z "Edi":
są na wiki... może dodasz skoro zauważyłeś, że ich brakuje?

// Sry za oftop - wracamy do tematu


Na O to mamy jedynie "Ogon do góry!" i "Osioł". Na T Tanuki, Trigger i Tygrys. Więc ciekawe, gdzie ty widzisz artykuły Otherkin i Therian. Sam bym dodał, gdybym cokolwiek wiedział, a tak, to napiszę artykuł o czymś, na czym sięnie znam i będzie drama :/




Wam to tylko walenie w głowie ;P Typowa cecha większości Furry :]

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane