Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   4 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123>>


0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 10:07:17
Lew
nie ograniczasz się aby na pewno do polskiej wiki?
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 11:06:37
Tygrys perski
Anthro
Ingo, a jeśli tak, to co, polska wiki ma być niepełna, bo jest już w innym języku?
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 11:49:20
jestę kapibarę
Cytat z "KPL":
Cytat z "Edi":
są na wiki... może dodasz skoro zauważyłeś, że ich brakuje?

// Sry za oftop - wracamy do tematu


Na O to mamy jedynie "Ogon do góry!" i "Osioł". Na T Tanuki, Trigger i Tygrys. Więc ciekawe, gdzie ty widzisz artykuły Otherkin i Therian. Sam bym dodał, gdybym cokolwiek wiedział, a tak, to napiszę artykuł o czymś, na czym sięnie znam i będzie drama :/


Są na WIKIPEDII a nie na WIKIFUR.
Skoro zauważyłeś że brakuje to możesz skorzystać z tych na WIKIPEDII i wpisać je na WIKIFUR.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 29.03.2010 11:50:34

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 14:52:45
Lew
Cytat z "Hufnaar":
Ingo, a jeśli tak, to co, polska wiki ma być niepełna, bo jest już w innym języku?


Chodzi mi tylko o to, że skoro nie znalazł to pewnie kiepsko szukał -_-
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 16:07:40
Smok Serwisowy
dziękuję LV.
<tu miał być zgryźliwy komentarz, wiadomo jaki...>
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 29.03.2010 16:12:21
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 29.03.2010 16:48:18
Furry? Nic szczególnego, ot, hobby, wizerunek siebie w pewnych miejscach sieci. Gdzieś jestem krasnoludem, tutaj smokiem. A jeszcze gdzie indziej, znerdziałym informatykiem. :P Nie widzę w furry nic głębszego, nie sprawiałoby mi frajdy łażenie w kostiumie zwierzaka, ani jeżdżenie na jakieś walne zgromadzenia futrzaków. Na forum jestem, bo lubię lekko "wsiąkać" w unikalne towarzystwa i poznawać ludzi. :) Choć, przyznać muszę, że tutaj to wszystko wygląda dość hermetycznie, zwłaszcza na IRCu, gdzie aż głupio mi się odezwać, bo wszyscy się znają, ja nikogo i wiecznie panuje ta dziwna cisza... Na forum z kolei też trochę ciężko się zaaklimatyzować, bo albo robią się, jak to nazywacie, "dramy", albo jakieś większe, ale nie mające większego sensu dyskusje o dupie Maryny. Nie wiem jak jest z zagranicznymi futrzakami i mało mnie to obchodzi, bo wyznaję zasadę, że co rodzime, to przyjemniejsze.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 0:28:12
Czym dla mnie jest furry?

W sumie o nie wiem, pewnie częścią mnie takiego, jaki jestem

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 0:53:44
Lew
Cytat z "Kjell":
wszystko wygląda dość hermetycznie, zwłaszcza na IRCu, gdzie aż głupio mi się odezwać, bo wszyscy się znają, ja nikogo i wiecznie panuje ta dziwna cisza...


Wiesz.. każdy kiedyś był świeżakiem. Niektórzy po prostu mają na tyle charyzmy aby się przebić, a inni "nie odezwą się bo nikogo nie znają"
Nie poznasz nikogo nie rozmawiając z nimi.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 1:30:43
Nie to, że nie próbowałem, wręcz przeciwnie. Nawet się odezwały jakieś dwie osoby, ale zaraz odzywała się trzecia, która zagajała na inny temat i to by było na tyle, jeśli idzie o moje "przebijanie" się. :) Nawet jeśli zabieram głos, to i tak nic to nie zmienia. Dlatego zrezygnowałem z daremnych prób wejścia w społeczność. ;)

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 1:52:29
jestę kapibarę
A tam. Schemat teoretyczny (obserwowany wielokrotnie) wygląda tak, że wchodzisz tutaj, udzielasz się (sensownie!) i stajesz się bardziej znany, a potem tu przestajesz i udzielasz się tylko w dyskusjach na ircu ;P

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 2:10:10
Smok Serwisowy
tu się zgodzę. w pewnym momencie udział w tej społeczności już nie wynika z ilości postów na forum czy nawet tego ile wbijesz dziennie na ogólnym na irc... piszesz lub nie to i tak masz kontakt z ludźmi i przynależysz do społeczności, jesteś w niej obecny. sporo jest osób których niewiele widać w internecie ( solon z asią, shubi, żmija, osioł czy sporo futer z krakowa) pomimo to są obecne w fandomie, wpadają na meety i na pewno nie można o nich powiedzieć że są na jakimś marginesie tej społeczności.

Kluczem wydaje mi się złapanie kontaktu z paroma osobami, z którymi ma się wspólny język. jako, że ludzie w furry są dość zróżnicowani (pod każdym względem) często zagadasz, czy napisze do ciebie jedna, dwie, trzy osoby i tematy się wypalają dość szybko. ważne żeby się tym nie zniechęcać, pośledzić forum, wejść na irc, posiedzieć trochę (niekoniecznie przejmując się tym ci się pisze na ogólnym ;) ) i tam pogadać z ludźmi (najlepiej indywidualnie) - gwarantuję, że różnica w podejściu i odbiorze będzie wyczuwalna od ręki.

I pamiętajmy o tym, że nie wszyscy muszą się kochać i srać w siebie tęczą żeby potem wypić przy jednym stole browara :)
(mam wrażenie, że to chyba najbardziej wykracza poza wyobrażenie nowych futrzaków)
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 30.03.2010 2:15:44
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 8:17:37
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Edi":

I pamiętajmy o tym, że nie wszyscy muszą się kochać i srać w siebie tęczą żeby potem wypić przy jednym stole browara :)
(mam wrażenie, że to chyba najbardziej wykracza poza wyobrażenie nowych futrzaków)

Dokładnie, było już takie forum gdzie wszyscy srali tęczą w różowym świecie zrobionym z lukru, landrynek, galaretek i czekolady. Wszystko było w porządku do momentu jak zaczęły sie wylewać personalne animozje.
Wielu nowych jest chyba zbyt zapatrzonych w amerykański fandom gdzie widzą jedynie cukier lukier i landrynki a nic nie wiedzą o masywnych dramach i KełóTeniach, obrażają sie i uciekają trzymając kontakt jedynie z kilkoma osobami które, albo do nich napisały przypadkiem albo same zagadały na GG bo ktoś ma fajnego wilczka jako fursonę.
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 8:24:10
Cytat z "Kjell":
Furry? Nic szczególnego, ot, hobby, wizerunek siebie w pewnych miejscach sieci. Gdzieś jestem krasnoludem, tutaj smokiem. A jeszcze gdzie indziej, znerdziałym informatykiem. :P Nie widzę w furry nic głębszego, nie sprawiałoby mi frajdy łażenie w kostiumie zwierzaka, ani jeżdżenie na jakieś walne zgromadzenia futrzaków. Na forum jestem, bo lubię lekko "wsiąkać" w unikalne towarzystwa i poznawać ludzi. :) Choć, przyznać muszę, że tutaj to wszystko wygląda dość hermetycznie, zwłaszcza na IRCu, gdzie aż głupio mi się odezwać, bo wszyscy się znają, ja nikogo i wiecznie panuje ta dziwna cisza... Na forum z kolei też trochę ciężko się zaaklimatyzować, bo albo robią się, jak to nazywacie, "dramy", albo jakieś większe, ale nie mające większego sensu dyskusje o dupie Maryny. Nie wiem jak jest z zagranicznymi futrzakami i mało mnie to obchodzi, bo wyznaję zasadę, że co rodzime, to przyjemniejsze.

Wszystko to oznacza, że po prostu jesteś znerdziałym informatykiem, ale dobrze, że sie do tego przyznajesz ;)

Cytat z "Hufnaar":
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Hufnaar":
Dla mnie furry to fajna zabawa i ciche myślenie 'co by było gdyby...'
Super byłoby mieć futro czy knota (próbujcie zaprzeczyć, że nie! :p )

Nie, super by było mieć 3 m wzrostu i łuski ; )

...i półmetrowego penisa? XD

43 cm to nie pół metra ^_^
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 30.03.2010 8:26:41

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 8:53:15
Tygrys perski
Anthro
Ale PRAWIE pół metra :p
Jak ja wchodziłem na Polfursa to też było uczucie, że wszyscy wszystkich znają i tylko dziadek LV czuwał nad świeżakami :p
Co do fursuitów, to był podpiął je właśnie pod zabawę, ale tylko te porządne realistyczne ;-)k
"chcemy loda..."

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 11:16:26
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Kjell":
Furry? Nic szczególnego, ot, hobby, wizerunek siebie w pewnych miejscach sieci. Gdzieś jestem krasnoludem, tutaj smokiem. A jeszcze gdzie indziej, znerdziałym informatykiem. :P Nie widzę w furry nic głębszego, nie sprawiałoby mi frajdy łażenie w kostiumie zwierzaka, ani jeżdżenie na jakieś walne zgromadzenia futrzaków. Na forum jestem, bo lubię lekko "wsiąkać" w unikalne towarzystwa i poznawać ludzi. :) Choć, przyznać muszę, że tutaj to wszystko wygląda dość hermetycznie, zwłaszcza na IRCu, gdzie aż głupio mi się odezwać, bo wszyscy się znają, ja nikogo i wiecznie panuje ta dziwna cisza... Na forum z kolei też trochę ciężko się zaaklimatyzować, bo albo robią się, jak to nazywacie, "dramy", albo jakieś większe, ale nie mające większego sensu dyskusje o dupie Maryny. Nie wiem jak jest z zagranicznymi futrzakami i mało mnie to obchodzi, bo wyznaję zasadę, że co rodzime, to przyjemniejsze.

Wszystko to oznacza, że po prostu jesteś znerdziałym informatykiem, ale dobrze, że sie do tego przyznajesz ;)

Każdy ma jakieś wady. :)

Dzięki wszystkim za rozjaśnienie sytuacji tu panującej. :) Może posiedzę częściej na tym irc'u i wreszcie zaobserwuję jakąś akcję większa niż 4-5 linijek. ;P

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 12:39:29
Smok Serwisowy
zależy kiedy siedzisz. przez większość dnia ludzie siedzą w szkole/ robocie i zaczynają się dopiero schodzić koło 17-18 . ale najciekawsze rozmowy to i tak chyba czysty spontan ;P
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 13:35:55
Lew
Zwykle po 22:00 ;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 14:48:17
W sumie na upartego można by specjalnie dla Kjell zrobić akcję wielolinijkowej konwersacji na IRC'u :P

Żartuję oczywiście... :P

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 15:23:06
Arachne
Taur
http://darkv.polfurs.org/ircstats/ > Najaktywniejsze pory dnia.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 17:47:48
Furry.
Trudno powiedzieć.
Bardziej hobby, tak jak to ujął Kjell.
Głównie jestem tutaj bo jakoś tak się zżyłem z wami wszystkimi.
No i ciągle zdarza mi się poznawać ciekawych ludzi ;]

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 20:09:20
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Do fandomu wpadłem na chwilę, potem zostałem na dłużej. Teraz mówią do mnie "panie kierowniku".

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 30.03.2010 20:24:31
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Czy ja wiem czym to dla mnie jest... Zawsze kręciły mnie obrazki z antopomorficznymi zwierzętami, od kreskówek gdzie występowały anthro postacie nie można było mnie odciągnąć ;) . Potem jakoś przypadkiem trafiłem na furry art w necie, i po nitce do kłębka trafiłem tutaj. W sumie, nie identyfikuję się jakoś z fandomem, lubię futro, lubię zwierzęta. Szczególnie koty, za ich grację, za sprawność i piękno. Myślę, że jednak trochę wyrosłem z zachwytu nad furry artem, rzadko zdarza taki, który przyprawi mnie o szybsze bicie serca. Ale nie czuję w sobie "wewnętrznego zwierzęcia" a fursuity są dla mnie żałosne. Na forum siedzę bo lubię siedzieć na forach, czasami trafi się ciekawsza dyskusja, niestety teraz już bardzo rzadko, prawie w ogóle... No i raz na ruski rok pojawi się jakiś super obrazek po prawej ;) .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 1:37:05
Witam wszystkich.
Na początku chciałem zaznaczyć że jestem tutaj zupełnie nowy hm dosłownie od paru sekund ;) ale postaram się rozpisać jak ja to widzę i czuję tak by wszyscy tutaj zrozumieli a jeśli nie to proszę pytać ;) ok no to jedziemy...

Czym jest dla mnie furry cóż może rozczaruje tutaj niektóre osoby a może nie ale furry dla mnie to nie pociąg do zwierząt to nawet nie szczególne uczucia jakimi darzył bym je.... Owszem nie chcę i nigdy nie skrzywdziłem żadnego zwierzęta a także nienawidzę tego co ludzie robią z przyrodą i zwierzętami... zwłaszcza te momenty gdy ludzie dla zabawy je uśmiercają ale nigdy nie czułem potrzeby szczególnej przebywania wśród nich czy coś w tym stylu... Nie lubię też przebieranek ani gadżetów związanych z futrzakami bo uważam przebieranie się i takie sprawy za śmieszne a upodabnianie się do zwierząt za pomocą operacji plastycznych jest według mnie po prostu chore i z tego trzeba by się leczyć już... :-)k Cóż wstęp niezachęcający a może nawet skreślający mnie z tego grona no cóż ale napiszę dalej bo chce się tym podzielić...

No więc by w pełni zrozumieć czym dla mnie jest furry trzeba liznąć trochę informacji o magii... wszelkie systemy magiczne bazują na wizualizacji jak i generowaniu odczuć... dzięki nim możemy na przykład wyobrazić sobie futro pokrywające nasze ciało i naprawde je poczuć ale tylko w umyśle i choć odczucie jest słabe to jednak jest :-Dk No więc skoro mamy te podstawowe informacje to przejdźmy dalej... od dawna hmm w sumie od bardzo dawna podobały mi się postacie zwierzo-ludzi i choć z początku nie wiedziałem dlaczego hm może uważałem je za fajne albo ciekawe jak superbohaterów różnych kreskówek to jednak z czasem się to rozwijało... Lata płynęły a ja zaczynałem bardziej cenić takie postacie od normalnych ludzi ( W sensie że one dla mnie są o wiele bardziej atrakcyjne i ciekawsze od zwykłych ludzi ). Następnie zaciekawiony tym zacząłem badać za pomocą internetu coś na temat tych upodobań i odkryłem furry ale to co znalazłem nieco mnie zniesmaczyło i odrzuciło... takie nienaturalne to było i makabryczne często tak więc postanowiłem dać sobie spokój z taką formą furry.... I dla samego siebie ułożyłem jak by moje własne podejście do tego tematu... Z pomocą technik znanych z systemów magii jak i umiejętności wizualizacji sprawdziłem sam swoje uczucia uzyskując tym samym jasny obraz tego że czując się jak powiedzmy Lis z starfox czy inny zwierzoczłek odczułem ogólny spokój i radość...

I to jest dla mnie właśnie furry... ja nie uważam że jeśli chce się być furry to trzeba się z tym obnosić albo miałczeć czy mruczeć... nie jest byciem furry też dla mnie używanie różnych drobiazgów czy akcesorii... dla mnie bycie furry oznacza posiadać duszę inną niż ludzka.... duszę która gdy połączy się z naszym umysłem i wspólnie tworzą wizje innego ciała niż ludzkie daje mi poczucie spokoju i radości a także tęsknotę za tym gdyż wiem że nigdy nie będę mógł upodobnić się do mojej duszy chyba że... I tutaj w sumie świeci dla mnie nikłe światełko nadziei i dla wszystkich którzy myślą podobnie do mnie... otóż eksperymenty naukowe na tle genetyki... czyż nie pięknie by było gdyby w przyszłości można było za pomocą odpowiednich mutacji upodobnić się do tych postaci upodobnić się do tych słodkich futrzaków spacerujących na dwóch nogach i rozmawiających albo wręcz zmienić świat by były na nim same takie istoty... cóż marzenia tepóki co nie są możliwe do spełnienia ale nie tracę nadziei że kiedyś może niedługo będzie taka szansa :)

Tym więc tekstem chciałem przekazać wam czym jest dla mnie furry... uczuciem które mi towarzyszy które sprawia że choć wyglądam jak człowiek i funkcjonuje jak czlowiek wśród ludzi to jednak w głębi siebie jestem inną istotą :)

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 8:46:41
Wilk
Zwierzę
pierwsze wrażenie: o jaki oszołom.
ale czytam dalej - nie jest tak źle, mamy w swoich szeregach gorszych ;)
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 11:29:45
Gorszych ehehe aż się boje ;-)k ale nie jestem taki straszny mam nadzieję że uda się to udowodnić z czasem :-Dk

Drobne sprostowanie by nie było :-)k to co ująłem w poprzednim poście to w większości ogólnie czym się wyróżniam... A jak by spojrzeć na całość to w sumie mógł bym dokleić do siebie wypowiedzi większości z was tutaj :-Dk
Ostatnio edytowany przez Lisek86 dnia 9.12.2010 12:31:48

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane