Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123


0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 12:45:31
Tinker Pony
Zmiennokształtny
A to ujęcie nie podpada przypadkiem pod dajmy na to therianizm (czy jakkolwiek się to powinno pisać)?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 12:51:41
W sumie to nawet bardzo jeśli by patrzeć na to czym jest therianizm :-Dk Ale jednak furry a therianizm pomijając niektóre różnice to ta sama rodzina ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 13:30:00
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Cytat z "Lisek86":
W sumie to nawet bardzo jeśli by patrzeć na to czym jest therianizm :-Dk Ale jednak furry a therianizm pomijając niektóre różnice to ta sama rodzina ;-)k


No powiedzmy ze sie nie zgodze, generalnie straszliwie naciagasz granice pojecia furry, fakt w furrydomie generalnie kazdy ma wlasna definicje, ale one sie jako tako pokrywaja. Generalnie napisales bardzo duzo, a konkretow bardzo malo

Tak na pierwsze wrazenie to pasujesz mi na spiritual furry http://en.wikifur.com/wiki/Furry_spirituality

Moze tez zahaczasz generalnie o dajmonizm (element z wizualizacja) i powiedzmy o therianizm (choc tu tez ja osobiscie nie uwazam duchow opiekunczych/walk-in/technik magicznych za element therianizmu)

Generalnie to nie uwazam cie za oszoloma, a za bardzo ciekawa osobe (nie wspominajac ze elokwentna)

Nie moge sie bardziej rozpisac bo jestem w pracy :-/k

a co do dziwakow to wyglada na to ze sie kilku po twoim poscie wypowiedzialo 8-)k
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 9.12.2010 17:04:00

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 14:04:49
Cytat z "ShadowCat":
Cytat z "Lisek86":
W sumie to nawet bardzo jeśli by patrzeć na to czym jest therianizm :-Dk Ale jednak furry a therianizm pomijając niektóre różnice to ta sama rodzina ;-)k


No powiedzmy ze sie nie zgodze, generalnie straszliwie naciagasz granice pojecia furry, fakt w furrydomie generalnie kazdy ma wlasna definicje, ale one sie jako tako pokrywaja. Generalnie napisales bardzo duzo, a konkretow bardzo malo

Tak na pierwsze wrazenie to pasujesz mi na spiritual furry http://en.wikifur.com/wiki/Furry_spirituality

Moze tez zachaczasz generalnie o dajmonizm (element z wizualizacja) i powiedzmy o therianizm (choc tu tez ja osobiscie nie uwazam duchow opiekunczych/walk-in/technik magicznych za element therianizmu)

Generalnie to nie uwazam cie za oszoloma, a za bardzo ciekawa osobe (nie wspominajac ze elokwentna)

Nie moge sie bardziej rozpisac bo jestem w pracy :-/k

a co do dziwakow to wyglada na to ze sie kilku po twoim poscie wypowiedzialo 8-)k



Cóż chyba masz rację z tym jak mnie klasyfikujesz aczkolwiek chciał bym jeszcze do naszej rozmowy wprowadzić kilka własnych wiadomości przeczytanych tu i ówdzie... Otóż magia systemy magiczne o tym wspomniałem gdyż pozwala nam choć na chwilę i tylko w umyśle i odczuciach ale jednak pozwala pozbyć się tej ludzkiej skorupy i poczuć nasze prawdziwe ja... Tak samo może i naciągane granice ale tylko dlatego że gdzieś widziałem wykres ukazujący furry następnie lifestylefurry a potem were co niektórzy uznawali za therianizm a także ludzie pisali co się w sumie zgadza że furry jak i therianie i zapewne spirityality furry czują w sobie swoje zwierzęce ja którym tak naprawdę są a nie tą skorupą ludzką... stąd właśnie moje słowa o tym że to jedna rodzina. Mogę oczywiście w tym poście znowu coś naciągać itp ale tylko dlatego że piszę o tym co sam znalazłem lub czytałem... Tak więc jeśli ktoś miał by czas i ochotę to może mi to rozpisze dokładnie... był bym wdzięczny bowiem czym jest życie bez znajomości samego siebie ;-)k
Ostatnio edytowany przez Lisek86 dnia 9.12.2010 14:05:38

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 14:50:00
Tygrys sumatrzański
Anthro
Dla mnie furry to... marzenie. Coś co raczej nie spełnię w rzeczywistości (choć bardzo chcę i zrobiłbym co tylko mógł by to osiągnąć). Satysfakcjonuję się kontaktem z innymi futrzakami i oglądaniem artów które chociaż dają mi namiastkę tego jakby mógł ten świat wyglądać (ten art Blotcha jest super http://e621.net/post/show...cub-feline-fire). Lubię zwierzęta i naturę, tak samo jak antro postacie, może to część mojej futrzakowości od początku... "Czuję" tak jakby w sobie tygrysa. Utożsamiam się z nim.

0
(+0|-0)
Re: Czym dla ciebie jest Furry?
Wysłano: 9.12.2010 15:57:07
Angora Turecka
Anthro
Kiedyś tłumaczyłem bardzo zaciekle jakie są różnice, podobieństwa i zależności fandomu furry a społeczności therian... więc nie ciągnijcie jałowej dyskusji.

Furry =/= Therianie
bycie Furry =/=> bycie Therianinem
bycie Therianinem =/=> bycie Furry

Nie każdy therianin musi być furry i nie każdy furry musi być therianiem. Therianin jest podejściem bardziej duchowym. Furry bardziej społecznym, z kategorii socjologicznej.

To tak jakby twierdzić że każdy filozof religii (nie mylić z teologiem który zakłada prawdziwość religii) musi być od razu wierzący...
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane