Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 12:21:34
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss":
daruj sobie takie określniki, bo człowiekowi inteligentnemu nie przystoją w takich okolicznościach. Jeżeli nie prezydenta tam chować, to kogo? Zresztą, to nie rodzina domagała się pochówku na Wawelu, ale zostało to im zaproponowane, ba, wręcz wszyscy dookoła nalegali, by się na to zgodzili.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński zasłynął tym, że :
1. Nie był podatny na wiele schorzeń, na które nieststy mógł cierpieć jego poprzednik, np. tzw. "chorobe filipińską";
2. "Jest to człowiek, który się kulom nie kłania" (strzelanina w Gruzji)
3. Był.

Niewatpliwie wypadek, w którym ofiara jest Ś.P. Prezydent i wielu innych ważnych osobistości JEST tragedią, ale tragiczna śmierć w rocznicę wydarzeń katyńskich nie jest w żąden sposób powodem, aby Ś.P. Prezydent RP, Lech Kaczyński spoczął w tym samym budynku, co między innymi Józef Piłsudski (twórca naszej niepodległości po zaborach), Adam Mickiewicz (jeden z twórców romantycznych, niestety przez wielu nielubiany za styl), czy Fryderyk Chopin (jeden z najsłynniejszych polskich kompozytorów, dzisiaj ulubieniec Japończyków).

Przykro mi Marvinie, ale ja nie "czuję" tej utraty. To tylko ludzie. Wybitni, owszem , choć wielu z nich nie kojarzyłem - ale ludzie. Nie można popadać w przesadę. Zresztą pogrzeb powinien być już dawno wykonany.


0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 12:28:34
Husky
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss":
daruj sobie takie określniki, bo człowiekowi inteligentnemu nie przystoją w takich okolicznościach. Jeżeli nie prezydenta tam chować, to kogo? Zresztą, to nie rodzina domagała się pochówku na Wawelu, ale zostało to im zaproponowane, ba, wręcz wszyscy dookoła nalegali, by się na to zgodzili.


No nie wiem.
Tak twierdzi rodzina prezydenta, ba - nawet, że rząd zaproponował Wawel. Kościół twierdzi, że oni tylko powiedzieli, że jest taka możliwość, a rząd nic nie wiedział, jakoby prezydent ma spocząć na Wawelu.

Co więcej nie uważam, że krypta na Wawelu to odpowiednie miejsce dla prezydenta RP, który wcale jakoś mocno nie zasłużył się dla Polski. Dla mnie powinien być pochowany na Powązkach albo w Sopocie.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 12:30:21
Tygrys perski
Anthro
Człowiekowi inteligentnemu przystoi nie przyswajanie populistycznej papki. Nie będę pomijał drażliwych kwestii tylko dlatego że 'nie wypada'. To nekropolia zamknięta. Na pochówek nie wyraziła zgody rada opiniująca pochówki w tej nekropolii bo jej po prostu nie spytano łamiąc w ten sposób prawo kanoniczne.

A poza tym - skoro chowamy według zasług to wałęsa pomimo jego przaśności powinien być w takim razie chowany w bazylice św. Piotra w Rzymie skoro byle prezydent, którego zasługą jest niefortunna śmierć otrzymuje miejsce wśród największych polaków. Rozumiem, że obok jest też miejsce dla Jaruzelskiego i Kwaśniewskiego.

Ponadto w tym wypadku obowiązuje polityka faktów dokonanych na co się ze stanowczością nie godzę. Dlaczego nie może być pochowany w Archikatedrze św. Jana w Warszawie gdzie już spoczywają prezydenci Narutowicz i Mościcki (w dodatku LK był związany z Warszawą). Nikt by wtedy złego słowa nie powiedział. Żałoba nie jest wymówką do zamykania ludziom ust 'bo nie wypada'. Jeśli człowiek był na wskroś dobry i bez wad - to takiego go przedstawiajmy i okazujmy szacunek wedle zasług. Jak ktoś był dwuznaczny i przeciętny, miał masę wad i trochę zalet nikt nie ma prawa mi odmawiać kontestowania takiej osoby również po jej śmierci. To nie kwestia 'nie wypada'. To kwestia głupoty i udawania, że ktoś był kimś kim nie był w rzeczywistości. Lechu niczym nie zasłużył na pochowanie go wśród wcześniej wymienionych BOHATERÓW.
Ostatnio edytowany przez Hufnaar dnia 15.04.2010 12:39:00
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 12:35:58
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
To powyżej ja pisałem ale się zalogowałem niechcący na nie to konto :P
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 12:52:25
-----
Nie rozumiem dlaczego niektórzy uważają, że powinniśmy szanować kogoś tylko dlatego, że umarł~
Może hitler?
Ostatnio edytowany przez Ryjek dnia 15.04.2010 12:52:47

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 13:16:54
Husky
Anthro

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 14:11:15
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss":
Jeżeli nie prezydenta tam chować, to kogo?


Nikogo, proste. Już na początku XX wieku stanowczo powiedziano by nikogo więcej nie chować w Krypcie na Wawelu. Złamano już raz tę obietnicę. A miejsca na Wawelu odmówiono Miłoszowi. Nadto pragnę zauważyć że pochowani tam Królowie i książęta chowani byli w ramach obowiązującej tradycji. Wraz z zmianą ustroju tradycja ta przestała obowiązywać, przestano chować i prezydentów, którzy spoczywają choćby w Katedrze św. Jana w Warszawie. Tragicznie zmarły, zamordowany prezydent Gabriel Narutowicz nie leży na Wawelu, Mościcki nie leży na Wawelu. O innych nie wspomnę, bo są to postaci o różnej, barwnej przeszłości i życiorysie.
Poza tym jakie zasługi śp. Lecha Kaczyńskiego sprawiają że stał się on godzien dołączenia do pocztu najwybitniejszych Polaków twórców państwa polskiego? Zginął pełniąc swój urząd w katastrofie lotniczej, której przyczyny jeszcze nawet nie znamy. Nie na służbie, w walce, w czasie wojny. Sam fakt że leciał do Katynia w tym momencie też jest jedynie zbiegiem okoliczności, fakt że zginął wraz z tyloma ważnymi osobami i dowódcami armii osobiście uważam za coś niedopuszczalnego, coś co powinno być bodźcem do zaostrzenia procedur uczestnictwa oficjalnych delegacji w takich wydarzeniach. Nawet nie był związany z Krakowem, co więcej Kraków wyraszał dezaprobatę by uczynić go honorowym obywatelem miasta - również szukając jego zasług dla miasta. Wówczas nadaremnie.
To trochę nie na miejscu sugerować coś takiego jak pochówek na Wawelu - miejscu będącym dla wszystkich Polaków świętością i dziedzictwem historycznym czy kulturowym - nie pytając naród i mieszkańców samego miasta Krakowa o zdanie. Tym bardziej że metropolita krakowski nie powinien uzurpować sobie prawa bo bycia jedynym włodarzem tej narodowej nekropolii. Nie jestem fanem stania i krzyczenia pod oknem papieskim haseł, często głupich lub zbyt mocnych, milczący protest byłby bardziej na miejscu, ale w dużej mierze zgadzam się z tym co tam wykrzykują. Zawsze można było go przenieść po miesiącu, dwóch na Wawel po dokonaniu analizy wypadku oraz podsumowaniu jego życia i prezydentury. A tak - tłumaczy się, że nie wypada bo trwa żałoba. A kiedy będzie wypadało? Jak go pochowamy?

Poza tym wiele z osób, które obrzucają błotem protestujących nie pochodzi z Krakowa i za pewne nigdy nawet nie było na Wawelu - to mnie osobiście bawi. Tak samo jak fakt, że przestaje być już normą możliwość posiadania własnego zdania a hipokryzję zarzuca się właśnie przeciwnikom pomysłu który oficjalnie już przeszedł (szacunek nie oznacza zgadzania się z poglądami czyimiś).

Cytat z "Marvin_Fuchss":
Zresztą, to nie rodzina domagała się pochówku na Wawelu, ale zostało to im zaproponowane, ba, wręcz wszyscy dookoła nalegali, by się na to zgodzili.


Kto proponował? Obecnie Krakowska Kuria i Stanisław Dziwisz zaprzeczają jakoby to oni zaproponowali cokolwiek. Podobnie uczynił prezydent miasta Jacek Majchrowski oraz władze państwowe. Rodzina też powiedziała, że to nie był pomysł nikogo z nich, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Nagle nikt nie jest pomysłodawcą, ale decyzja już zapadła. W takim właśnie kraju żyjemy - chorym kraju.

A swoją drogą, w obliczu tego co się stało ja tylko czekam aż prezes Kaczyński ogłosi się kandydatem w wyborach i uzna że będzie kontynuował wspaniałe dzieło swojego brata, który uznany za bohatera narodowego został w podzięce od narodu pochowany wśród współtwórców państwa polskiego czy ludzi, którzy całym życiem (w tym ostatecznie poświęcając je) walczyli o wolną i demokratyczną Polskę.

Na koniec, do pomysłu po cichu przyznawał się Paweł Kowal. To jak to jest? Bo teraz że to niby protestujący i nie zgadzający się (notabene: w sondażach w całej Polsce ponad 75% mówi że powinna to być jednak Warszawa z którą prezydent był związany) agitują politycznie. Jeśli to prawda co rzecze pan Kowal, to to właśnie on sprowokował cała sytuację, nikt inny.

Żałoba narodowa w każdym razie nie nakazuje nikomu zwolnić się z obowiązku myślenia. Chyba że ludzie już w ogóle nie poczuwają się do tego, a podczas pogrzebu prezydenta owiniemy w Wawelskie arrasy, bo ktoś z otoczenia zmarłego sobie tego zażyczy...
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 15.04.2010 14:20:06
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 14:13:42
Planowane jest wprowadzenie prohibicji z racji uroczystości pogrzebowych:

Cytat z "onet.pl":
W sobotę w Warszawie i w niedzielę w Krakowie będzie obowiązywać zakaz noszenia broni - takie rozporządzenie podpisał już szef MSWIA, dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do resortu.

(...)

Jak dowiedziała się ze źródeł zbliżonych do służb, w te dni ma być również wprowadzony zakaz sprzedaży i picia alkoholu.


Źródło

Osobiście znałem trzy osoby, które zginęły w tej katastrofie:

1. ppłk Zbigniew Dębski
2. ppłk Czesław Cywiński
3. Ks. Roman Indrzejczyk

Prawdę pisząc właśnie księdza mnie najbardziej szkoda, bo to był spokojny i miły człowiek, do tego naprawdę taki, jakim kapłan być powinien.

Panów wojskowych znałem na stopie służbowej po prostu i mam o nich neutralne zdanie.

edit:

Poprawka, znałem jeszcze jednego z BOR'owców, chociaż nie wiedziałem, że był BOR'owcem - po prostu miłym sąsiadem...
Ostatnio edytowany przez FurryMe dnia 17.04.2010 10:20:59

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 15:02:39
Wilk
Zwierzę
Na pocieszenie, w Gabonie powstanie szpital imienia Lecha i Marii Kaczyńskich.

a myślałem że prima-aprilis był pół miesiąca temu
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 15.04.2010 15:03:06
--sf.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 16:31:57
Wilk Szary
Zwierzę
Cytat z "Ryan":
To powyżej ja pisałem ale się zalogowałem niechcący na nie to konto :P



Między dniami 23-25.06.2009 dostałem bana na forum, bo niby Lessie pisała z mojego konta. Dopiero po telefonicznej interwencji, zmiany hasła przez administrację i zapewnienia, że NIKT nie będzie miał w żaden sposób dostępu do mojego konta, ban został zdjęty.

12 Sierpnia 2009 ponownie zostałem zbanowany ale tym razem na ircu za samo zalogowanie się z komputera Lessie by oznajmić, że uda mi się dojechać na Futrzakon 2009 i ponownie po wyjaśnieniu ale tym razem, osobistym, ban został ściągnięty.

Rozumiem, że do osoby którą zacytowałem, administracja nie ma żalu o pisanie z nie swojego konta?? Wszyscy są równi, ale niektórzy są poza wszystkimi ustaleniami.


PS. To pisałem Ja Wolfy.

Edit PS.2. Hufnaar złamał punkt regulaminu 2.4. Zakazanie jest udostępnianie dostępu do konta osobom trzecim, zwłaszcza uprzednio zbanowanym.


Czy Huf i Ryan dostali ostrzeżenia bądź bany za naruszenie zasad panujących na forum?
Ostatnio edytowany przez Wolfy dnia 16.04.2010 9:03:15

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 16:46:23
Lew
Widzisz.. tylko ani Ryan ani Huf nie mają permabna.
A Lessie tak.
Widzisz różnice?
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 17:46:07
jestę kapibarę
Dziękuję Ingo, oszczędzasz mi kompletnie zbędnych wyjaśnień (po raz kolejny).
Poza tym Wolfy - w sposób niewłaściwy offtopujesz.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 15.04.2010 17:49:18

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 20:02:10
Kemono Kitsune
Inna forma
Ostatnio edytowany przez Darkne dnia 15.04.2010 20:04:19

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 20:12:08
WilczySmok
Zmiennokształtny
cap

Wawel.... ziemia a nie takie miejsce, dla osoby która poprawnie mówić nie umiała.
Owszem trzymał tuska z dala w wielu momentach i dobrze, ale na odwrót też było - to co - moe tuska na Wawel tez wysłać jako jego dobrego antysojusznika - powinni się trzymac razem...
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.04.2010 21:03:40
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 20:53:02
Wilk Szary
Zwierzę
cap


Stanowcze NIE Królowi Kaczorowi I na Wawelu.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.04.2010 21:04:08

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 21:05:22
Smok Serwisowy
Skargi i zażalenia nie związane z tematem proszę składać w przeznaczonym do tego miejscu. Dziękuję za uwagę.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.04.2010 21:06:23
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 15.04.2010 21:09:11
Inna forma
Jak miło - nie tylko u mnie poziom "żałobności" wybitnie zmalał od soboty. Może to dlatego, że media cały czas o tym nawijają, aż się niedobrze robi? Pewne radio, którego słucham zawsze, kiedy jadę samochodem, nadaje swój serwis informacyjny co kwadrans (tak, co 15 minut), co doprowadzało mnie do szału, bo cały musiałem słuchać tego wszystkiego (uprzedzając ew. pytania - nie mam odtwarzacza CD, a magnetofon się zepsuł, na innych stacjach było równie tragicznie, albo w ogóle ich nie łapało, a musiałem mieć włączone radio, żeby nie zasnąć). Co za dużo, to niezdrowo. Niektórzy ludzie, m.in. ja, mają już dość tego wszystkiego, nie chcą cały czas o tym słyszeć, a w końcu wszystkie media o tym trąbią, więc chyba trzeba będzie zabrać własną dyskografię do pracy, żeby nie dostać na łeb. Ile czasu zwykli ludzie, którzy w ogóle nie znali ofiar, mogę po nich płakać, ale tak szczerze? W końcu musimy żyć dalej - jeść, spać, pić, pracować, uczyć się. Było mi przykro aż do wczoraj, ale dłużej już nie mogę, a przecież nie będę udawał, bo nie o to chodzi.
Na koniec - stanowcze NIE p. Kaczyńskim na Wawelu.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 10:45:44
Wilk
Zwierzę
Oh, Krakowianie zawsze wychodzili przed szereg i cierpieli na kompleksy za dużego ego i za małych możliwości.
Wawel jest duży, i Kaczyński się zmieści i Wałęsa i Miecio, kierowca Wałęsy też jak będzie trzeba. Nie ma się co obruszać. Słowackiego i Mickiewicza, mimo że żarli się jak psy położono w jednej krypcie. A niech i Kaczyńskiego chowają na Wawelu jak im się chce.

Najlepsze będzie jak wulkan na Islandii znowu wybuchnie i wszyscy oficjele utkną w Krakowie. Kataklizm.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 13:53:30
Lew
Jeżeli ktoś stawia w jednym szeregu Słowackiego, Mickiewicza i Kaczyńskiego to ja mu współczuję.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 14:23:53
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
A ja się pytam, dlaczego nie pochowali tam żon wszystkich zmarłych!
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 15:48:19
Kangur
Anthro
Kaczyński nie zasługuje na bycie pochowanym na Wawelu? A ci wszyscy królowie i inni to byli idealni? Jeden król dzieci posuwał, drugi mordował wrogów politycznych i członków rodziny... Ale ogólnie zdania o tym nie mam czy to dobra decyzja czy nie, uświadamiam wam tylko żebyście się dwa razy zastanowili nad innymi "zasłużonymi", zanim zaczniecie się bulwersować : P

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 17:50:16
Angora Turecka
Anthro
Jedna sprawa to bulwersować się czy powinien się tam znaleźć (moje prywatne zdanie mam i raczej nie jest ono tajemnicą - a królowie byli tam chowani z urzędu w ramach tradycji; z momentem zmiany ustroju tradycja ta zanikła, a prezydentów chowano w innych równie zaszczytnych miejscach).

Druga zaś bulwersować się z powodu tego w jaki sposób podjętą tą decyzję. Wawel to nie jest miejsce, którym w dowolny i niepohamowany sposób może sobie rozporządzać garstka ludzi. To jeden z największych skarbów kultury polskiej i obiektów rozbudzających narodową świadomość. Decydować o czymś co będzie dotyczyło tego jak i wielu więcej przyszłych pokoleń narodu bez zapytania się narodu o zdanie jest "trochę" nie na miejscu.

Choć przyznam też, że sposób w jaki wyrażano swój sprzeciw nie było adekwatny do ogólnej atmosfery jaka panuje (skandowanie haseł typu "profanacja" "hipokryzja"). Generalnie jestem zdania że to że się podniósł sprzeciw to nie hańba dla narodu czy jakieś wzajemne waśnie ale zdrowy objaw demokracji (która lekko została zaburzona poprzez tę decyzję). Dobrze że ludzie mówią co im leży na sercu teraz, bo potem nikt nie będzie zdziwiony jak znowu, za jakiś czas podniesiony zostanie temat pochówku. A to pewne wręcz, bo ja spodziewam się wykorzystywania przez Prawo i Sprawiedliwość właśnie m.in. tego faktu w trakcie kampanii wyborczej, co będzie miało na celu podkreślić wybitną misję jaką za życia prowadził Lech Kaczyński.

I nie będę zdziwiony, jak okażę się że to jakiś spin-doktor i ogólnie środowisko PiS-owskie wpadło na to miejsce pochówku właśnie w tym celu.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 19:03:30
Wilk
Zwierzę
Moim zdaniem powinni pochować Kaczyńskiego na Wawelu.
W Smoczej Jamie, bo dawno tam żadnej zmory nie było.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 20:22:44
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Zobaczcie co ciekawego znalazłem odnośnie katastrofy w Smoleńsku:

http://www.youtube.com/watch?v=ixR-9yQrlo0

Pewnie prowokacja, ale filmik zastanawiający.
Ostatnio edytowany przez Dziama dnia 16.04.2010 20:23:51
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=ixR-9yQrlo0


0
(+0|-0)
Re: RIP
Wysłano: 16.04.2010 20:40:03
Smok rakietowy
Smok
W samolocie znajdowała się amunicja(generałowie mieli broń), która wybuchła w czasie pożaru. Ofc. to mogli być agenci Bieguna Południowego dobijający ocalałych, ale...
Cytat z "Steven Universe":
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

 Wątek zablokowany
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane