Zmień fonty Zmień rozmiar
   Art
     Film
   inne

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
inne
Wysłano: 20.06.2010 23:25:16
Wilk
Zwierzę
Fillmy, które warto obejrzeć.

Po prostu. Ani nie furry ani nie wiekopomne, ani nie niezapomniane.

Polecać co warto obejrzeć. I odradzać co nie warto.


Zombieland.

Apokalipsa zombie w wersji niezapomnianej. Jak zachowując wszelkie konwencje survival horroru zrobić komedię. Wszystko czego się można spodziewać czyli zajebistość z jajami.

Polecam.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 20.06.2010 23:54:12
jestę kapibarę
Drużyna A.

Filmowa wersja serialu, pełna wydarzeń niemożliwych i nowoczesnych efektów, ale zrobiona z jajem i pomysłem, bez nudów. Nic ambitnego - ale ogląda się fajnie jak mało co.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 0:03:39
K-Pax

Opowieść o lekarzu-psychiatrze i jego pacjencie który twierdzi, że pochodzi z innej planety. Co ciekawe, ten pierwszy z czasem zaczyna się zastanawiać czy czasem Prot (bo tak na siebie mówi pacjent) naprawdę nie jest kosmitą. Film naprawdę piękny, ścieżka dźwiękowa również wspaniała. Polecam.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 1:36:32
Grindhouse - Planet Terror.

Cos w rodzaju "chcielismy zrobic horror, ale wyszla nam czarna komendia". Amerykanski styl, duzo krwi i smiechu.
http://www.filmweb.pl/Grindhouse.Planet.Terror

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
Film o chlopaku ktory dowiaduje sie ze jest synem Posejdona, a przy okazji wszyscy mysla ze zakosil Zeusowi jego piorun władzy. Dosyc fajny, "amerykanskie" fantasy.
http://www.filmweb.pl/fil...una-2010-453210

PS. ten temat potraktuje jako zbior WSZYSTKICH filmow ktore ogladalem i ktore mi sie spodobaly i ktore moglbym polecic ;p

Anonim
0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 2:00:25
Wheels Of Terror (1990), tajemniczy pedo w syfiastym dodge'u porywa małe dziewczynki, a gdy jego następną ofiarą staje się córka kierowczyni szkolnego autobusu, zaczyna się dzika gonitwa przez pustkowie.

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 9:12:45
Trickster
Anthro
Number 23 - Główny bohater znajduje książkę która podejrzanie zgadza się z jego własnym życiem, bohater z książki ma obsesję na punkcie liczby 23, bohater filmu odkrywa, że jego życiem też rządzi 23. (Jim Carrey gra główną rolę, jak zwykle doskonały, muzyka w filmie wzmaga napięcie, a wstęp do filmu i napisy początkowe czochrają wszystkie neurony szczęścia)

Solomon Kane - Historia przeklętego przez Kosiarza Solomona Kane'a, który za wszelką cenę chciał zdobyć skarbiec saracenów.
(Nieco wyśrubowane fantasy, na przykład Kosiarz dwumetrowy, z jeszcze większym PŁONĄCYM mieczem... Film świetny.)

Pewnie Whiro zaraz się dołączy do tematu... : >

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 10:04:28
Felis catus (czyli kot)
Smok
Requiem dla snu - Klasyka, smutna, ale warta obejrzenia.
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 15:41:57
Warchoł
Anthro
Full Metal Jacket.
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 17:41:41
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Cytat z "♥♥♥♥♥♥":
K-Pax

Opowieść o lekarzu-psychiatrze i jego pacjencie który twierdzi, że pochodzi z innej planety. Co ciekawe, ten pierwszy z czasem zaczyna się zastanawiać czy czasem Prot (bo tak na siebie mówi pacjent) naprawdę nie jest kosmitą. Film naprawdę piękny, ścieżka dźwiękowa również wspaniała. Polecam.


Przeczytałam wszystkie książki ;)


0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 18:58:47
Lis Pospolity
Zwierzę
Stowarzyszenie Umarłych Poetów

z Robinem Williamsem - genialne :3

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 19:03:23
Smok rakietowy
Smok
Truman Show <- Obejrzałem dzisiaj obszerny fragment, i polecam. 1 człowiek, który od urodzenia jest bohaterem reality show, i jest jedyną osobą, która nie ma o tym pojęcia.
Cytat z "Steven Universe":
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 20:45:52
Leniwy kot kanapowy
Anthro
Begotten- Bóg umarł - popełnił samobójstwo. Warto go obejrzeć choc to łatwych i przyjemnych filmów nie należy. Psychodelia całkowita.
A jednak!

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 21:35:51
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Akimoto":
Grindhouse - Planet Terror.

Cos w rodzaju "chcielismy zrobic horror, ale wyszla nam czarna komendia". Amerykanski styl, duzo krwi i smiechu.
http://www.filmweb.pl/Grindhouse.Planet.Terror


Jeśli tak uważasz to znaczy, że w ogóle nie znasz twórczości Rodrigueza, ten film taki miał być a nie "chcieliśmy a wyszło nam"



Ode mnie:

Sunshine - W stronę słońca. 2007
W przyszłości nasze słońce zaczyna gasnąć, naukowcy opracowali sposób jak z powrotem je "rozpalić" Grupa astronautów wyrusza w nie do końca pewną misję. Po drodze jednak wszystko zaczyna się coraz bardziej komplikować....
Kosmos, zagubiony statek, problemy na pokładzie, niby wszystko widzieliśmy ale nie w takiej formie.
Końcówka filmu - wyśmienite połączenie muzyki i akcji. Tu będzie pasowało tylko jedno słowo... EPIC
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 21.06.2010 21:40:37

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 21.06.2010 23:05:58
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Akimoto":
Grindhouse - Planet Terror.

Cos w rodzaju "chcielismy zrobic horror, ale wyszla nam czarna komendia". Amerykanski styl, duzo krwi i smiechu.
http://www.filmweb.pl/Grindhouse.Planet.Terror


Jeśli tak uważasz to znaczy, że w ogóle nie znasz twórczości Rodrigueza, ten film taki miał być a nie "chcieliśmy a wyszło nam"


Aki i jego mądrości...

Anyways, co ja bym mógł polecić.. jakimś totalnym koneserem kina nie jestem, ale mam kilka filmów, do których mi się fajnie wraca co jakiś czas. Pominę Amelię, bo mnie wszyscy wyśmieją :P

Tim Burton i jego twórczość, co prawda to animacje bardziej, a nie filmy (No, może Sweeney Todd i Edward Nożycoręki), ale fajnie się je za każdym razem ogląda, najfajniejsze dla mnie jest Nightmare Before Christmas, czy tam "Miasteczko Halloween" po polskiemu. Jack Skellington, Oogie Boogie i "This is Halloween" Mansona - <3 <3

I tak zupełnie osobiście, ze śmiesznych, głupowatych filmów lubię "Top Secret!" z Valem Kilmerem. Abstrakcja totalna, ale kilka gagów jest fajnych. ;]
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 22.06.2010 13:32:58
Drabina Jakubowa.
Takie niepozorne, ale nieźle miesza w głowie.

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 22.06.2010 13:42:41
Inna forma
File deleted.
Ostatnio edytowany przez Ensifer dnia 29.09.2023 11:21:01

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 22.06.2010 14:25:56
jestę kapibarę
Cytat z "Ensifer":
Nie powiem niczego odkrywczego, ale polecam Stalingrad, a zaraz potem Das Boot. Są to pozycje wręcz obowiązkowe, jeśli chodzi o filmy wojenne. Ostatnio oglądałem Ostatni pociąg pancerny, całkiem śmieszny film, muszę przyznać. Ruskie potrafią namieszać.


Leciał na Nocy Muzeów w Muzeum Kolejnictwa koło prawdziwego pociągu pancernego. Fajnie się w kolejce oglądało.
Ostatnio nabyłem na dvd ;P

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 22.06.2010 14:34:29
Inna forma
File deleted.
Ostatnio edytowany przez Ensifer dnia 29.09.2023 11:21:09

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 22.06.2010 14:45:05
Śnieżny Lampart (krzyżówka)
Jolka-Wirówka
"Shoot 'em up!" - akcja & komedia w jednym. Tajemniczy, żrący niemal non-stop marchew bezdomny jest świadkiem gdy gangster ściga ciężarną kobietę. Postanawia jej pomóc, przy czym okazuje się absolutnym mistrzem strzeleckim. Z powodu intensywnej akcji, dziecko postanawia zobaczyć, o co ten hałas, a poród odbiera główny bohater, a pępowinę odstrzeliwuje. Chwilę później mamuśka umiera od rykoszetu bandziorów trafiającego ją w środek czaszki. Heros postanawia odkryć, jaka tajemnica kryje się za dzieckiem, na które to właśnie urządzono całe to polowanie.

Film dosłownie ryje mózg. Jest przepakowany kiczowatymi i sztampowymi motywami z hamerykańskich filmów akcji (ślizg na plamie oleju przez kilkanaście metrów i odstrzelenie większości przeciwników), ale jakimś cudem, cały ten kicz łączy się w zgrabną całość i nadaje niesamowitego aromatu.

Polecam serdecznie :D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 22.06.2010 15:06:21
Raperzy z Malibu - Kiedys ta komedia byla w TV. Pamietam ze strasznie mi sie podobala, a jestem fanem amerykanskich komedii w "starym dobrym stylu", typu Gliniarz z Beverly Hills. Troche tandetne, ale warte obejrzenia, recenzja:
http://www.filmweb.pl/fil...libu-2003-89279

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 11.07.2010 18:00:19
Wilk
Zwierzę
Czarna Błyskawica / Чёрная молния / Black Lightning

Komu się podobał Kick-ass, ten pokocha Czarną Błyskawicę, to samo tylko dwa razy lepiej. Chłopak nie ma super-mocy tylko wołgę, która lata. Polecam!
--sf.

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 11.07.2010 22:24:41
Stardust
Człowiek
Właśnie skończyłem oglądać film "The Good, the Bad, the Weird" (nie mylić z klasykiem westernu Sergia Leonego). To południowo koreański mix akcji i pseudo-westernu. Filmy wygląda bardzo dobrze, ma świetne sceny akcji, ciekawie zaprojektowane sceny. Jedyne wady to słaba historia i mało rozwinięte charaktery głównych postaci.
Polecam dla fanów kina akcji.
http://www.youtube.com/watch?v=OzNnCK5cd8Q

Jutro mam zamiar obejrzeć "Eyes Wide Open". Israelski film o homoseksualnej miłości dwóch ortodoksyjnych żydów. Jednego młodego drugiego starszego, posiadającego już rodzinę.
http://www.youtube.com/watch?v=rwBaS6m3q5c
0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 12.07.2010 23:23:01
No i jestem po obejrzeniu "Eyes Wide Open". Polecam dla tych, którym podobał się "Brokeback Mountain". Nie ma ten film aż takiej mocy jak film Ang Lee'a ale ciekawie jest zobaczyć podobną historię w kontekście kultury żydowskiej. Ma motywy jak: zakazana miłość, żądza, próba życia z sekretem itp. Film jest krótki (90 minut) ale akcja dzieje się bardzo powoli więc oglądając czujesz, że czas mija o wiele wolniej.
Slave to Love

0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 23.08.2010 5:16:09
Wilk
Zwierzę
The Happening.

Film "katastroficzny", kolejna apokalipsa czekająca świat. I jak dotychczas ze wszystkich apokalips, jakie się światu przydarzały w filmach, ta podoba mi się najbardziej. Nie ma eksplozji, nie ma zwisania na jednej ręce, świat jest bardzo spokojny a śmierć nadchodzi cicho i niepostrzeżenie w pogodny, biały dzień.


Quarantine

Horror z zombie, który mnie przestraszył. Twist standardowego podejścia - obszar ograniczony do jednej kamienicy, dosyć wiarygodny sposób zombifikacji, kamienica odizolowana przez wojsko od reszty świata, wszystko z punktu widzenia kamery, którą para kamerzysta-reporterka kręcą materiał do programu.


Sherlock Holmes (2009)

Klimat epoki przerysowany i podchodzący pod steampunk, wartka akcja i przygoda - to taki standard. Jednak film warto obejrzeć z uwagii na świetną grę aktorską i kreację postaci Sherlocka Holmesa. Styl gry przypominał mi Jacka Sparrowa z Piratów z Karaibów - ale gdy Jack był niepoprawnym marzycielem i łotrem, Holmes jest niezrozumianym i aspołecznym geniuszem, który na podstawie sekundy obserwacji nie tylko jest w stanie podać garść tajemnic o każdej osobie ale i ogłosi je na głos w towarzystwie osób, które nieraz wolałyby tajemnic tych nie poznawać.
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 23.08.2010 5:26:45
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: inne
Wysłano: 23.08.2010 8:56:23
Cytat z "sharpy":

Quarantine

Horror z zombie, który mnie przestraszył. Twist standardowego podejścia - obszar ograniczony do jednej kamienicy, dosyć wiarygodny sposób zombifikacji, kamienica odizolowana przez wojsko od reszty świata, wszystko z punktu widzenia kamery, którą para kamerzysta-reporterka kręcą materiał do programu.

Powinienes obejrzec Rec 2 czesci, Quarantine to podroba Rec'a pierwszej czesci. Druga czesc Reca tez widzialem, juz nie byla tak klimatyczna jak pierwsza.
Co do Rec, to upchneli tam w filmie uwiezionego antychrysta (obejrz samemu film i sie dowiedz kto to byl nie bede psul klimatu :>;)
EDIT: Jako ze sa klopoty z czytaniem, napisze kilka faktow ktore mozna wyciagnac z mojego postu:
1. Jezeli ci sie spodobal Quarantine, obejrzyj Rec 1 i 2 (Doznasz dejavu)
2. Rec to hiszpanski horror, nie tylko leje sie krew ale sa tez tajemnice, ale do silent hilla mu troche brakuje, mogli bardziej fabule rozwinac :/
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 23.08.2010 9:06:28

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane