Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 0:05:59
Wilk Grzywiasty
Anthro
Grygus po prostu nie żyje na terenach, na których to widać na codzień. W Gdańsku na przykład jest bardzo dużo budynków i miejsc oddanych niemcom, a jeszcze więcej tych, o które się szwaby z nami sądzą.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 0:11:57
Lis polarny
Anthro
Cytat z "Raksha":
Założę się, że piszesz a w ogóle nawet się nie zainteresowałeś się faktami, tylko budujesz swój światopogląd na tym co zobaczysz w telewizji, usłyszysz w radiu, bądź przeczytasz na portalach internetowych.

Od razu uprzedzam, nie odwracaj kota ogonem, ja nie będę szukał za Ciebie tych informacji, jutro mam ciężki egzamin z mechaniki płynów (totalny bełkot), więc nie mam czasu na szukanie.


Powiedziałbym coś ale będę mądrzejszy i po prostu sobie daruje :P

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 0:13:14
Kłaczek
Anthro
Ja na szczęście już nie mieszkam w obrębie byłego Wolnego Miasta Gdańska (ufff). Ale z czasem problem ten będzie się nasilał, a jeśli któryś rząd nie zasadzi kopa Niemcom w postaci dobrych praw, to gwarantuję - za 20 lat większość gruntów na Pomorzu będzie należała do sąsiadów z Zachodu.

Cytat z "Fox.":
Szczerze Raksha to już wole drugą Rosje gdzie będą próbowali reform i jedne lepsze inne gorsze niż 5 lat przestoju jak było z Kaczorem który większość rzeczy wetował


Eeee... może tak: pojedź na tydzień do Rosji i rozejrzyj się w sytuacji. Założę się, że już po paru dniach zmienisz zdanie. W Rosji panuje kompletna anarchia (chociażby ostatni projekt ustawy o zakazie protestu przeciw pojazdom uprzywilejowanym (odnośnie tej akcji z wiaderkami jakby co) - przecież to absurd i łamanie prawa wolności słowa!).
Ostatnio edytowany przez Siberius dnia 22.06.2010 0:44:48

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 0:17:06
Wilk Grzywiasty
Anthro
Cytat z "Siberius":
Ja na szczęście już nie mieszkam w obrębie byłego Wolnego Miasta Gdańska (ufff). Ale z czasem problem ten będzie się nasilał, a jeśli któryś rząd nie zasadzi kopa Niemcom w postaci dobrych praw, to gwarantuję - za 20 lat większość gruntów na Pomorzu będzie należała do sąsiadów z Zachodu.


A jak sądzisz, jeżeli mieszkam na terenie, gdzie kiedyś mieścił się niemiecki obóz pracy to upomną się o te ziemie? ;p Bo niedługo chyba nawet o to się upomną.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 0:24:34
Kłaczek
Anthro
Cytat z "Raksha":
A jak sądzisz, jeżeli mieszkam na terenie, gdzie kiedyś mieścił się niemiecki obóz pracy to upomną się o te ziemie? ;p Bo niedługo chyba nawet o to się upomną.


Wcale bym się nie zdziwił, gdyby do tego doszło. Zresztą niektórzy nie wierzą, że Niemcy nadal stanowią dla nas zagrożenie. Nie wjadą na naszą posesję czołgiem, ale będą domagać się majątku drogą sądową. W dzisiejszych czasach po prostu toczymy bitwy gospodarczo-ekonomiczne.
Ostatnio edytowany przez Siberius dnia 22.06.2010 0:26:16

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 0:54:53
Angora Turecka
Anthro
No i zaczyna się.
Rusofobia.
Germanofobia.
Nocna zmiana.
Zamachy stanu.
Zawładnięcie krajem.
Socjalizacja wszystkiego.

Przypomnijcie mi sukcesy Jarka za czasów swojego premierowania.
Ja mogę przytoczyć już teraz listę jego kłamstw skierowanych do narodu z tego okresu. Ta lista stała się wręcz sławna. Najlepiej podsumował to kabaret OTTO. Dość że mieliśmy Leppera i Giertycha na głowie. Już widzę te gęby. Cześć zmarła tragicznie, ale część "bulterrierni" wciąż czeka. Za czasów Lecha obarczali oni winą wszystkich dokoła, za porażki zarówno prezydenta, jak i premiera. Winni byli źli opozycjoniści i rodacy, którzy nie byli prawdziwymi patriotami.
Niestety, ale gdy PO robiło dobre kroki jak choćby rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości - pluli jadem na lewo na prawo. Bo ktoś odbierał polityce władzę nad sądownictwem i prokuraturą. A wysyłali oczywiście Ziobrę. Wszyscy szanujący się politolodzy i konstytucjonaliści wówczas twierdzili że stała się rzecz świetna, bo rozdzielanie kompetencji jest korzystne dla suwerenności pionów. Ale nie, PIS był wściekły. A teraz wiele osób zarzuca że to PO planuje zagrabić wszystkie 3 piony. Szkoda gadać. Głosowanie na Kaczyńskiego i prawienie jaki to wspaniały polityk, który nie robi tego samego co PO to jakaś hipokryzja. Jak każda opcja polityczna oni chcą mieć władzę, i to pełnię władzy. I doskonale wiedzą, że ich wygrana w wyborach może spowodować niewyobrażalne problemy PO w wyborach parlamentarnych.

Szkoda, że PO wystawia "zdalne sterowanie" do zawodów, ale przez wzgląd na jakikolwiek progres w polityce i stabilny kurs, wolę Komora. Kaczka pokazał przez lata jakim jest człowiekiem. A jest człowiekiem małym, dosłownie i w przenośni. Nawet kłamać nie potrafił zbyt dobrze, tylko wprost oszukiwał swój naród. Ja wolałem opcję JKM która, raz że blokowałaby każdą głupotę wymyśloną czy to przez PO czy przez PiS, to przy okazji próbowałaby zreformować gruntownie ustrój RP. Bo JKM w jednym ma zasadniczą rację - nie z politykami problem tylko z tym że obecne system, ustrój i przepisy dają pole, żeby nachapali się za życia politycznego ile się da (i sława wpadnie, i kapitał polityczny, a na koniec będzie potężna emeryturka na stare lata dla siebie, dzieci i wnuków).
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 1:44:47
jestę kapibarę
Cytat z "Raksha":
Cytat z "Siberius":
Ja na szczęście już nie mieszkam w obrębie byłego Wolnego Miasta Gdańska (ufff). Ale z czasem problem ten będzie się nasilał, a jeśli któryś rząd nie zasadzi kopa Niemcom w postaci dobrych praw, to gwarantuję - za 20 lat większość gruntów na Pomorzu będzie należała do sąsiadów z Zachodu.


A jak sądzisz, jeżeli mieszkam na terenie, gdzie kiedyś mieścił się niemiecki obóz pracy to upomną się o te ziemie? ;p Bo niedługo chyba nawet o to się upomną.


Tak w temacie :>
Załącznik:
jpg  1275547794_by_ZnawcaEKRANU_500.jpg (33.64 KB; 500x411 px)
44_4c1ff96fa855e.jpg 500x411 px

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 1:45:54
Inna forma
Ehh, im dłużej żyję w tym kraju, tym bardziej mam wylane na to, czy jesteśmy niepodlegli, czy steruje nami pedalska masoneria, a może komunistyczne żydostwo, lub też obcy z Roswell. Tak moi państwo - politycy skutecznie obrzydzili mi ten kraj. Owszem, jestem Polakiem, ale dość mam tych żałosnych przedstawień. Ha, w dodatku ja nie jestem, wg. niektórych, "prawdziwym Polakiem", bo w boga nie wierze i mam ciągotki lewicowe, a to przecież komuna, zaś komuna to śmierć i zniszczenie + 666 Jeźdźców Apokalipsy. Co mi tam, taki jestem i dobrze mi z tym, zresztą poczynania tej całej "prawicy" (dobre sobie) utwierdza mnie w przekonaniu, że moje myślenie jest w 100% słuszne. Mam nadzieję, że pan Kaczyński nie zostanie prezydentem RP - niektórzy mogą z tego powodu zrobić sobie jakąś krzywdę. Co jak co, ale powtórki z rozrywki nie przeżyje. Niewidzialny Różowy Jednorożcu - miej nas w swojej opiece!

Mam takie pytanko - jaki jest sens oddać głos nieważny? Wyjaśnijcie mi to, proszę.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 1:50:31
Kłaczek
Anthro
Cytat z "Kot":
No i zaczyna się.
Rusofobia.
Germanofobia.
Nocna zmiana.
Zamachy stanu.
Zawładnięcie krajem.
Socjalizacja wszystkiego.

Przypomnijcie mi sukcesy Jarka za czasów swojego premierowania.[...]


Nie no faktycznie, skąd te fobie? Przecież chyba wszystko w porządku? NIE. Myślisz, że w jaki sposób mamy spoglądać na ludzi, którzy szukają luk prawnych dla zdobycia jak największego majątku kosztem innych? Jeśli będziemy siedzieć bezczynnie przymykając oko na takie incydenty, wkrótce wszystko będzie należało do liderów Europy (żeby nie mówić, że saaaaaami Niemcy) i to oni będą ustalać wszelkie ceny czy opłaty.

Zamach stanu ---> a czym była Nocna zmiana? Ot takim wybraniem nowego rządu? No raczej nie.

Sukcesy Jarka? Utworzenie sądów 24-godzinnych, utworzenie CBA, usprawnienie funkcjonowania policji, tzw. informatyzacja, obejmująca przede wszystkim urzędy, wzrost PKB, spadek bezrobocia, ułatwienie procesu zakładania nowych firm... ile mam jeszcze wymieniać?

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 1:51:57
Angora Turecka
Anthro
Ideologicznie patrząc pewnie jest - bunt.
Racjonalnie zaś - na pewno go nie ma.

A jak chcecie się buntować to już bardziej polecałbym w lokalu wyborczym zdjąć spodnie, podetrzeć sobie dupsko kartą do głosowania i oddać głos do urny. To by było coś, a nie jakieś tam ciche bunciki i nieważne głosy. Przynajmniej ktoś by to zauważył.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 1:55:32
Inna forma
Spadek bezrobocia bo wyjechali ;p . No faktycznie, sukces jak jasna... no, wiadomo co. Dawaj więcej tych "sukcesów", chętnie się pośmieje. Niby wszyscy (PO, PiS, SLD) mięli sukcesy, a pensja ani drgnie! A ceny prądu, gazu, żarcia, usług idą w górę! Co to ma być?! Jakie sukcesy?! Ktoś robi sobie ze mnie jaja i jeszcze opowiada takie pierdoły pouczającym tonem (to nie przytyk do Siberiusa, jakby co). Jak są tacy cwani to niech spróbują wyżyć bez pożyczek i innych "atrakcji". Powodzenia życie, p. Kaczyński i p. Komorowski. Jakby co mogę podać adres MOPS-u.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 1:56:35
jestę kapibarę
Cytat z "Siberius":
utworzenie CBA


Nie poczytałbym tego za sukces, zwłaszcza w kontekście spektakularnych fauli, odtrąbionych początkowo jako wielkie sukcesy, które strzeliła ta formacja {doktor śmierć ziobry, chałupa niby-kwaśniewskich, agent tomek - i wydymana płotka sawicka, mało znany dowódca lotniska co go zamknęli bo pozwolił chłopu kosić trawę koło pasa w zamian za zabieranie tej trawy (i oskarżyli go o sprzeniewierzenie trawy jako majątku państwowego...), i jeszcze trochę się znajdzie co to teraz nie pamiętam...}
Ostatnio edytowany przez LV dnia 22.06.2010 1:59:35

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 2:18:12
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Siberius":
wkrótce wszystko będzie należało do liderów Europy (żeby nie mówić, że saaaaaami Niemcy) i to oni będą ustalać wszelkie ceny czy opłaty.


Dlatego ja osobiście mam wątpliwości w jakim stopniu UE nam pomaga a w jakim szkodzi. To jest to z czym walczy i nie zgadza się JKM tylko w większej skali. Bo tu dwa buraki spod sklepu z piwskiem to mogą być dwa kraje UE które zagłosują zgodnie ze swoim interesem, a przeciw interesowi innych.

Cytat z "Siberius":
Sukcesy Jarka? Utworzenie sądów 24-godzinnych, utworzenie CBA, usprawnienie funkcjonowania policji, tzw. informatyzacja, obejmująca przede wszystkim urzędy, wzrost PKB, spadek bezrobocia, ułatwienie procesu zakładania nowych firm... ile mam jeszcze wymieniać?


24-godzinne, owszem, działają czasem na kiboli. I tyle.
CBA? Początkowo aparat kontroli politycznej za rządów PiSu. I seria absurdalnych działań, które wypisał LV. Z czasem nieco wyleczona tak że zaczęła działać na poziomie CBŚ. Ale i tak raczej porażka.
Spadek bezrobocia zwykle wiąże się z wzrostem inflacji. Coś za coś, prawa ekonomii się kłaniają. Żaden to sukces. Tak samo można by pisać, że kryzys gospodarczy jest winą PO i to ich porażka.
Procedury zakładania nowych firm? A niby jakie to drastyczne zmiany zostały wprowadzone w celu usprawnienia tych procedur?
Wymieniaj zdrów, tylko konkretami.

Ja dodam coś o amnestii maturalnych jeszcze, wzroście wydatków na służbę zdrowia, braku reform gospodarczych i podatkowych oraz uleczenia finansów publicznych w czasie dobrej koniunktury - a można było np. zmniejszyć podatki wówczas, nie wywiązywanie się z obietnic wyborczych w stylu 3 mln mieszkań, upolitycznianie samorządów, niejasne stanowisko za czasów ich rządów w sprawie strefy Euro, upolitycznienie KRRiT do granic możliwości,...
apropo firm i finansów -
- obniżenie poziomu podatków i kosztów pracy - nie wprowadzono za ich rządów.
- potrącenia od podatku CIT dla nowych przedsiębiorców - nie wprowadzono
- obniżenie stawki podatkowej dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą - nie wprowadzono
- dwuletnie zwolnienia pracodawców z uiszczania części składek na ubezpieczenia społeczne za nowozatrudnionych - nie wprowadzono
- wprowadzenie zmiany w podatku dochodowym od osób mających dzieci - nie wprowadzono
- uproszczenie systemu podatkowego redukcja do dwóch stawek 18 i 32 - nie wprowadzono
- zlikwidowanie podatku od lokat bankowych - nie wprowadzono
- doprowadzimy do likwidacji wielu agencji, funduszy celowych i urzędów - nie wprowadzono
- rozwój ok. 5 tysięcy km ekspresowych dróg - nie wprowadzono, kpina
- zmiany w ustawie" Prawo telekomunikacyjne", co doprowadzi do spadku cen usług telekomunikacyjnych i większej ich dostępności - jakie zmiany?! k-mać, akurat z pierwszej ręki wiem jak to wygląda i to jest żart po dziś dzień (i ukryta bomba która kiedyś wybuchnie).

Z cyklu "Silna polska gospodarka - rozwój przez zatrudnienie"... program wyborczy PiSu. Mam kontynuować?
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 6:45:41
Tygrys perski
Anthro
Komorowski wychodzi lepiej na zdjęciach. I się uśmiecha nawet czasem. Dla mnie wystarczający powód by na niego głosować :p
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 9:18:41
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Kot":

Szkoda, że PO wystawia "zdalne sterowanie" do zawodów, ale przez wzgląd na jakikolwiek progres w polityce i stabilny kurs, wolę Komora. Kaczka pokazał przez lata jakim jest człowiekiem.

rozwój i stabilny kurs?
W latach 90 sprywatyzowanych zostało wiele zakłądów państwowych które prężnie działały, np łódzkie zakłady materiałowe. Wiesz kto sprywatyzował, ogłosił upadłość, podstawił swoich krawacików i rozkradł wszystko? (pytanie retoryczne)
Wiesz kto najgłośniej krzyczy że Kaczyńscy są źli i be? No właśnie CI, którzy mogą pójść za swoje czyny do pierdla, powtarzając takie hasła i mając lat tyle ile masz jesteś po prostu bydłem idącym za resztą, oni ♥♥♥♥♥ cie w dupę aż huczy a ty się jeszcze uśmiechasz bo Komorowski ładnie wygląda w krawacie.

Dodam jeszcze, że za czasów PISu w pogotowiu pierwszy raz dostaliśmy podwyżkę.

Dlaczego autostrady nie są budowane? Bo przetargi "wygrywają" kolesie, zamiast najlepsze firmy. I w sumie WSZYSTKO sie tak w tym kraju kręci.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 10:51:35
Angora Turecka
Anthro
I bardzo dobrze że sprywatyzowali, tak samo powinni sprywatyzować całe wasze pogotowie i służbę zdrowia. Wtedy zarobki były by normalne, bo byłyby pieniądze na pensje i na zaplecze, szpitale działałyby w warunkach zdrowej rynkowej konkurencji i każdemu by się chciało zapieprzać, bo wiedziałby, że klient może iść sobie do innego szpitala a on może zostać zwolniony.
A ja na Komora w I turze nie głosowałem, teraz nie mam wyjścia, bo PIS już zapowiada zwiększenie wydatków na służbę zdrowia. Oraz weto w sprawie odpłatnych studiów. Od tego wolę już nawet śmieszne próby cenzurowania internetu czy kłótnie o parytet. I ludzi, którzy nie stosują zamordyzmu i polityki bezkompromisowej, opartej na jednostronnym monologu.

Tego o bydle nie chce mi się komentować. Głupi jesteś Veth i tyle, jak duża część społeczeństwa która chce "socjalizacji" i tego by władza podcierała im dupy ich własnymi pieniędzmi. Jeśli uważasz że "państwowe" działa lepiej niż "prywatne" - to leć na wschód pod Ural. Albo wspomnij sobie czasy PRL'u i tego jak ludzie żyli na państwowym. Dziś różnica taka że Ci co kradną się zmieniają, albo po części kradną wszyscy. A kiedyś kradli tylko jedni.

A co do tych autostrad... zobacz sobie lepiej ile ich zbudowano za czasów PiS-u zanim zaczniesz szczekać. I doucz się jak wygląda proces budowy drogi typu autostrada/ekspresowa, bo on nie trwa tyle by w ogóle dało się go wpisać w okres rządów jednej partii (4 lata).

I żeby była jasność. Dla mnie każdy konformista, który uważa że musi powierzyć swoje pieniądze by wypłacono mu "godziwą" emeryturę; zapewniono "dobrą" służbę zdrowia; zapewniono "porządne" wykształcenie (najlepiej kompletnie za friko); żeby państwo było "silne" dzięki swym państwowym spółkom i przedsiębiorstwom, to zwyczajny matoł który nie zna podstaw ekonomii i szkodzi tym samym swojemu krajowi.
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 22.06.2010 10:57:13
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 11:28:52
Wilk Grzywiasty
Anthro
http://www.nacjonalista.p...z-lancucha.html - koniec bezpiecznego pchania w kakao :p

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 12:03:45
anthrocat
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Kot":

Szkoda, że PO wystawia "zdalne sterowanie" do zawodów, ale przez wzgląd na jakikolwiek progres w polityce i stabilny kurs, wolę Komora. Kaczka pokazał przez lata jakim jest człowiekiem.

rozwój i stabilny kurs?
W latach 90 sprywatyzowanych zostało wiele zakłądów państwowych które prężnie działały, np łódzkie zakłady materiałowe. Wiesz kto sprywatyzował, ogłosił upadłość, podstawił swoich krawacików i rozkradł wszystko? (pytanie retoryczne)
Wiesz kto najgłośniej krzyczy że Kaczyńscy są źli i be? No właśnie CI, którzy mogą pójść za swoje czyny do pierdla, powtarzając takie hasła i mając lat tyle ile masz jesteś po prostu bydłem idącym za resztą, oni ♥♥♥♥♥ cie w dupę aż huczy a ty się jeszcze uśmiechasz bo Komorowski ładnie wygląda w krawacie.

Dodam jeszcze, że za czasów PISu w pogotowiu pierwszy raz dostaliśmy podwyżkę.

Dlaczego autostrady nie są budowane? Bo przetargi "wygrywają" kolesie, zamiast najlepsze firmy. I w sumie WSZYSTKO sie tak w tym kraju kręci.


Och Veciu pieprzysz jak potłuczony, zasada jest prosta: będąc przy korycie chapie się dla swoich, tylko niektórzy robią to z umiarem, a niektórzy bez opamiętania. Co do PISu, jak dopadli jakiś resort czy urząd to wymieniali całą ekipę na jedynie słuszną, a po przegranych wyborach byli jeszcze przez miesiąc u koryta aż się wyniki uprawomocnią itp, i sprywatyzowali ponad połowę zbrojeniówki (reszty nie dali rady) wsadzając do rad nadzorczych swoich ludzi. A co zrobili z KRRiT ?? Nigdy media nie były tak upolitycznione. Pomijam zioberka z resztą oszołomów po których do dziś sądy prostują niesłuszne oskarżenia.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 14:30:18
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Kot":
I bardzo dobrze że sprywatyzowali, tak samo powinni sprywatyzować całe wasze pogotowie i służbę zdrowia. Wtedy zarobki były by normalne, bo byłyby pieniądze na pensje i na zaplecze, szpitale działałyby w warunkach zdrowej rynkowej konkurencji i każdemu by się chciało zapieprzać, bo wiedziałby, że klient może iść sobie do innego szpitala a on może zostać zwolniony.

Jak na razie to np w Łodzi TYLKO na pogotowie w sprawach nagłych można liczyć, każdy prywaciarz nie ma ani sprzętu, ani odpowiedniego zaplecza.
Jeśli powiesz że sie długo czeka - długo sie czeka bo własnie tylko MY jeździmy do chorych, a prawdziwych wizyt dla pogotowia jest tylko 10%. Reszta to sraczka i katar dla lekarzy z rejonu... którzy nie przychodzą na wizyty domowe bo sie im po prostu nie chce a są to w większości przychodnie właśnie prywatne.

Cytat z "Kot":

Tego o bydle nie chce mi się komentować. Głupi jesteś Veth i tyle, jak duża część społeczeństwa która chce "socjalizacji" i tego by władza podcierała im dupy ich własnymi pieniędzmi. Jeśli uważasz że "państwowe" działa lepiej niż "prywatne" - to leć na wschód pod Ural. Albo wspomnij sobie czasy PRL'u i tego jak ludzie żyli na państwowym. Dziś różnica taka że Ci co kradną się zmieniają, albo po części kradną wszyscy. A kiedyś kradli tylko jedni.

Tak sobie mozesz mówić do swojego starego. Właśnie wybijasz sobie sam z rąk argumenty.

Cytat z "Kot":

A co do tych autostrad... zobacz sobie lepiej ile ich zbudowano za czasów PiS-u zanim zaczniesz szczekać. I doucz się jak wygląda proces budowy drogi typu autostrada/ekspresowa, bo on nie trwa tyle by w ogóle dało się go wpisać w okres rządów jednej partii (4 lata).

Właśnie wykonałeś strzał we własną stopę :>
0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 14:32:07
Cytat z "Leniwiec":

Och Veciu pieprzysz jak potłuczony, zasada jest prosta: będąc przy korycie chapie się dla swoich, tylko niektórzy robią to z umiarem, a niektórzy bez opamiętania. Co do PISu, jak dopadli jakiś resort czy urząd to wymieniali całą ekipę na jedynie słuszną, a po przegranych wyborach byli jeszcze przez miesiąc u koryta aż się wyniki uprawomocnią itp, i sprywatyzowali ponad połowę zbrojeniówki (reszty nie dali rady) wsadzając do rad nadzorczych swoich ludzi. A co zrobili z KRRiT ?? Nigdy media nie były tak upolitycznione. Pomijam zioberka z resztą oszołomów po których do dziś sądy prostują niesłuszne oskarżenia.

A wiesz ile jest w pełni prywatnych stacji tv ?

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 14:43:23
Inna forma
Spoko, jak chcesz możesz głosować na PiS/PO/SLD/inne, w końcu to Twój wybór. Osobiście jednak uważam, że główne partie niewiele się od siebie różnią, tzn. za ich rządów moja sytuacja raczej się nie zmieniała, a jeśli już to w minimalnym stopniu. Rządził już Sojusz, PiS, teraz mamy wielką ofensywę PO, ale co ja z tego będę miał? Nic, czyli jak zwykle po staremu. Mimo wszystko głosuje na komorre - mniejsze zło to zawsze mniejsze zło.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 14:49:17
Angora Turecka
Anthro
Tak Veth. Jesteś zajebisty wraz z całym swoim pogotowiem ratunkowym. Przestań się ośmieszać z tymi strzałami i wybijaniem argumentów. Sam nie masz żadnych. Praktycznie tak samo PIS gówno zrobił za swoich rządów jak PO. Tyle że jedni mieli rząd mniejszościowy, a drudzy stopera w postaci głowy państwa. I różni ich jeszcze styl polityki - przynajmniej nie słucha się na co dzień w wiadomościach o tym kto na kogo bluzgał i za co w sejmie.
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 22.06.2010 14:51:03
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 15:01:11
Kłaczek
Anthro
Cytat z "Kot":
I bardzo dobrze że sprywatyzowali, tak samo powinni sprywatyzować całe wasze pogotowie i służbę zdrowia [...]


Życzę powodzenia. Wezwiesz pogotowie w nagłym wypadku, najpierw wypiszą ci rachuneczek i poproszą cię o gotówkę, a później spróbują uratować ;p Sory, ale prywatyzacja placówek służby zdrowia to po prostu łatanie obecnych dziur w budżecie. A co po prywatyzacji? Wielkie nic - inwestorzy i prywatne firmy doprowadzą do tego, że stanie im się nieopłacalne, aby działać dla dobra publicznego.

Cytat z "Kot":
Głupi jesteś Veth i tyle [...]


Jasne, jak nie ma argumentów to zacznijmy się obrażać... bynajmniej będzie drama!

Cytat z "LV":
Cytat z "Siberius":
utworzenie CBA


Nie poczytałbym tego za sukces, zwłaszcza w kontekście spektakularnych fauli, odtrąbionych początkowo jako wielkie sukcesy, które strzeliła ta formacja {doktor śmierć ziobry, chałupa niby-kwaśniewskich, agent tomek - i wydymana płotka sawicka, mało znany dowódca lotniska co go zamknęli bo pozwolił chłopu kosić trawę koło pasa w zamian za zabieranie tej trawy (i oskarżyli go o sprzeniewierzenie trawy jako majątku państwowego...), i jeszcze trochę się znajdzie co to teraz nie pamiętam...}


Eee... CBA istnieje od około 4 lat, to jak mieli wogóle ruszyć bez potknięć i wpadek. W każdej służbie dzieją się jakieś jajca, ale słuchając superhiperniezależnych mediów oczywiście CBA robi gafy 24 godziny na dobę. Równie dobrze można porównać pracę policjii, też robią mnóstwo pomyłek, ale jakoś się o tym głośno nie mówi.
Ostatnio edytowany przez Siberius dnia 22.06.2010 15:16:57

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 15:05:35
Stardust
Człowiek
Będąc pozostawiany przed takim wyborem skorzystam ze swojego obywatelskiego przywileju i odmówię głosowania.

Nie ma absolutnej różnicy, który z tych Panów wygra wybory. Jeden to oczywiście człowiek PO, który będzie jedynie pomagał tej partii bez kiwnięcia palcem. Drugi to promujący się na wielkiego patriotę człowiek z sentymentem socjalnym, szykującym się na sojusz z SLD (np. kiedy mowa o służbie zdrowia).
Slave to Love

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 15:51:51
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Siberius":

Życzę powodzenia. Wezwiesz pogotowie w nagłym wypadku, najpierw wypiszą ci rachuneczek i poproszą cię o gotówkę, a później spróbują uratować ;p Sory, ale prywatyzacja placówek służby zdrowia to po prostu łatanie obecnych dziur w budżecie. A co po prywatyzacji? Wielkie nic - inwestorzy i prywatne firmy doprowadzą do tego, że stanie im się nieopłacalne, aby działać dla dobra publicznego.


Zapoznaj się wcześniej jak to wygląda w innych krajach, które wprowadziły prywatną służbę zdrowia i sprywatyzowały zanim palniesz taką głupotę. Poza tym ubolewam nad tym że podstawy ekonomii w szkole średniej to fikcja. Zdrowie nie jest produktem luksusowym, tylko podstawowym. Każdy musi chodzić do lekarza, leczyć się, czasem być w szpitalu. Popyt na zdrowie jest duży, ale nie jest to dobro luksusowe żeby istniała jakakolwiek przesłanka by ceny leczenia miały poszybować w kosmos. Wręcz przeciwnie, przez to że każdy będzie musiał iść do lekarza, szpitale, kliniki, przychodnie i zakłady zdrowotne będą musiały przeredagować swoje dotychczasowe zasady działania, gdyż wkroczą na drogę wolnej konkurencji (pozbawionej dotacji, subwencji, funduszy budżetowych). Ceny będą znośne, choć konkurencja będzie raczej na poziomie jakościowym niż cenowym bo będzie to model bliższy wolnorynkowemu a nie oligopolowi. Zniesienie składki zdrowotnej spowodowałoby zwiększenie zasobów gotówkowych w portfelach konsumentów, co jest oczywiste. To co oni z tą kasą zrobią, to jest rzecz jasna problem. Bo zaraz ktoś pójdzie do baru i przepije, a potem będzie potrzebował na leczenie i będzie zły że taki nieuczciwy system jest. Jedyne co bym zostawił to jakiś fundusz na niektóre leki i zabiegi, które rzeczywiście wybiegają poza fizyczne możliwości zwykłego Kowalskiego. Ten fundusz wraz z wsparciem przeróżnych fundacji w stu procentach by wystarczył. A co do wystawienia rachunków za leczenie podczas przyjazdu karetki ratunkowej - odpowiedź leży choćby w systemie opieki zdrowotnej USA - tzn ubezpieczenie zdrowotne, które trzeba mieć wykupione żeby być leczonym. O wszystko trzeba by oczywiście zadbać wcześniej, pofatygować się do szpitala, załatwić. Ale się ludziom nie chce, niech państwo to za nich zrobi a oni tylko wykręcą 999 i voila. I jeszcze wzniosą się krzyki, że kogoś nie stać... Ja nie jestem fanem polityki pro socjalnej i rozdawania moich pieniędzy innym. Obecnie jest tak że składkę na NFZ płaci każdy, a nie każdy będzie miał szansę czy potrzebę skorzystać z funduszu. Co więcej, niechby ten ktoś zarabiając przeciętną ale przyzwoitą stawkę, w przyszłości musiał się poważniej leczyć - a tu zonk, bo państwo może mu powiedzieć ze nie ma kasy na ten zabieg, nawet pomimo swoich składek. I kto wie czy gdyby te pieniądze ze składek przez lata inwestował i pomnażał, sam by nie uzbierał na swoje leczenie lepiej niż państwo. Populizm jest pożywką wyborczą i dla polityki czymś pożądanym - bo leniwy i niedouczony naród woli by ktoś załatwił za obywateli wszystkie sprawy i problemy, i jeszcze zagwarantował każdemu leczenie. Nikt przecież nie wyjdzie przed szereg i nie powie, ej, ludzie, weźcie swoje pieniądze z ZUSu i NFZtu i idźcie je inwestować w fundusze, giełdę, lokaty, nieruchomości. Będziecie mieli za co żyć i leczyć się w przyszłości, no ale musicie to zrobić sami i jeszcze rozeznać się co i jak wcześniej (czyli nieco dokształcić). Takiego kogoś od razu by wygwizdano, pomimo tego że to podejście jest racjonalne i dla obywatela jako jednostki zwyczajnie lepsze.

Opieka zdrowotna to taki temat bardziej na topie bo potrzeby zdrowotne są bieżące. Ale na dobrą sprawę dokładnie to samo można napisać o systemie ubezpieczeń społecznych państwowych - emerytur. Tam także uśrednia się wiele rzeczy przez co emerytury są śmiesznie niskie. Kto żyw i o zdrowym umyśle próbuje oszczędzać z tego co mu państwo łaskawie zostawi z pensji i odkładać na fundusze, pchać w giełdę. Albo brać kredyty hipoteczne i lecieć w nieruchomości pod wynajem albo sprzedaż. Tylko idiota obecnie liczyć może na to że państwo zapewni mu godziwą emeryturę za swoją pensję, bez wsparcia w postaci własnego portfela inwestycyjnego i oszczędności np. na lokatach. Zresztą, jakichkolwiek oszczędności...

Aha i jeszcze coś. Te dziury w budżecie to właśnie m.in. przez obecny system opieki zdrowotnej. Tak apropo.
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 22.06.2010 15:58:45
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

 Wątek zablokowany
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane