Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 16:16:55
Wilk
Zwierzę
oj po prostu i tak źle i tak niedobrze.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 16:26:16
jestę kapibarę
Cytat z "Siberius":
Eee... CBA istnieje od około 4 lat, to jak mieli wogóle ruszyć bez potknięć i wpadek. W każdej służbie dzieją się jakieś jajca, ale słuchając superhiperniezależnych mediów oczywiście CBA robi gafy 24 godziny na dobę. Równie dobrze można porównać pracę policjii, też robią mnóstwo pomyłek, ale jakoś się o tym głośno nie mówi.


Ale efektów ich pracy nie przedstawia się najpierw z hukiem jako spektakularne zwycięstwa i argumenty polityczne (a potem się okazuje że to porażka).
Zresztą, PO po cichu dziękuje PIS za zrobienie CBA, bo teraz oni położyli łapę na tym instrumencie kontroli politycznej mającej nieograniczone możliwości prowokacji... i jazdaaa...

Cytat:
Wezwiesz pogotowie w nagłym wypadku, najpierw wypiszą ci rachuneczek i poproszą cię o gotówkę, a później spróbują uratować ;p Sory, ale prywatyzacja placówek służby zdrowia to po prostu łatanie obecnych dziur w budżecie. A co po prywatyzacji? Wielkie nic - inwestorzy i prywatne firmy doprowadzą do tego, że stanie im się nieopłacalne, aby działać dla dobra publicznego.


I tam. Będzie tak jak w stanach. Modne stanie się tatuowanie numeru ubezpieczenia pod pachą, żeby cię z jakimś bezdomnym nie pomylili. A potem będzie jak w serialu "R" czy jakimś tam. "Ratujmy tego człowieka!" "A jest ubezpieczony?"
Systemowo (dla budżetu) to niby zdrowsze, dla klienta (pacjenta) lepsze, ale etycznie.. fuu...
To co Kot napisał to smutna prawda - nie choruję przez 10-15 lat, zachoruję na coś dużego i na leczenie zrefundowane mi nie starczy - będę musiał i tak dopłacać za to, żeby zabiegi/badania mieć robione od razu a nie za pół roku.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 22.06.2010 16:32:09

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 16:53:08
anthrocat
Anthro
Cytat z "Siberius":

Życzę powodzenia. Wezwiesz pogotowie w nagłym wypadku, najpierw wypiszą ci rachuneczek i poproszą cię o gotówkę, a później spróbują uratować ;p Sory, ale prywatyzacja placówek służby zdrowia to po prostu łatanie obecnych dziur w budżecie. A co po prywatyzacji? Wielkie nic - inwestorzy i prywatne firmy doprowadzą do tego, że stanie im się nieopłacalne, aby działać dla dobra publicznego.


A byłeś, lub leczyłeś się w prywatnym szpitalu że takie pierdoły piszesz ?? Od kilku lat zamiast do państwowych placówek wolę chadzać do prywaciarza, pomimo że mam 50km. Obsłużą cię od ręki, na badania się nie czeka, personel traktuje cię tak jak powinien, a nie jak zło konieczne co mu dupę zawraca. Byłbym zapomniał, za wszystko płaci NFZ taką samą stawkę za leczenie jak państwowym, tylko że w prywatnym zarabiają 3-4x więcej niż w państwowym, a to dlatego że na oddziale np chirurgii pracuje 4 lekarzy a nie 20 z czego 3/4 na prywatnych gabinetach w międzyczasie przyjmuje a na oddziale żywej duszy. Kumpla matka z pracy we wrześniu dostała skierowanie 10 listopada na wizytę ustalającą termin zabiegu usunięcia woreczka (a terminy po pół roku do przodu). Po 1 telefonie do prywaciarzy w piątek rano ustalono termin i poproszono o zgłoszenie się 3 dni później w poniedziałek na zabieg. Jaki z tego wniosek ?? Jeżeli mają przekształcać państwowe szpitale w prywatne to jestem za, w końcu będzie normalnie. A jeżeli chodzi o opłacalność i łatanie dziur w budżecie, szpital gdzie się leczę jak był prywatyzowany miał zadłużenie na poziomie 5 milionów złotych (a jest to mały powiatowy szpital). Został sprywatyzowany tylko dlatego że groziła mu upadłość. Na chwilę obecną budują nowe skrzydło i kupują maszynkę do rezonansu magnetycznego, w planach mają helikopter ratowniczy. Jakoś w innych krajach zachodnich służba zdrowia funkcjonuje normalnie.
Ostatnio edytowany przez Leniwiec dnia 22.06.2010 16:56:48

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 17:01:40
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Misiaczki wy drogie. Mylicie pojęcia. Prywatyzacja służby zdrowia nie powinna właśnie wyglądać jak w stanach a teksty w stylu Ensifera zrzucam na karb żałosnego poziomu edukacji.

Otóż NFZ jako taki musi istnieć ale to nie wyklucza samego przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego (TO NIE JEST PRYWATYZACJA MATOŁKI, SZPITAL ZOSTAJE W RĘKACH SAMORZĄDU).

Obecną służbę zdrowia toczą obecnie trzy problemy - zgniła leniwa kadra która robi wszystko, żeby mieć czas na pracę poza szpitalem państwowym, nieudolna kadra zarządzająca oraz dziurawy system płatności za usługi medyczne.

Pierwszym problemem który zostanie w niedługim czasie rozwiązany to załatanie rzeszota jakim jest NFZ. NFZ obecnie ma znikome możliwości kontrolowania na co idą jego pieniądze. Są lewe recepty, lewe zabiegi, etc. Obecnie trwają prace (zaawansowane!) nad wprowadzeniem przy dowodzie osobistym karcie zdrowia. (chociaż osobiście z innych niż praktyczne względów jestem przeciwny integrowaniu tych dwóch rzeczy). Karta zdrowia będzie dla każdego, bezwzględnie. Będzie sama w sobie tylko przepustką do systemu NFZ (techniczne rzecz biorąc będzie to cyfrowy podpis niekwalifikowany). Do tego będzie karta lekarza. Wsadzamy obie karty do czytnika i pyk - mamy w systemie jaka usługa została wykonana, jakie leki przepisane, automatycznie jaka ulga ewentualnie przysługuje i wszystko trafia do bazy danych (która jest anonimowa - pacjent widnieje jako numerek i bez jego karty nikt nie jest w stanie powiązać jego osoby z rekordem w bazie). Dzięki temu mamy szczelny system dysponowania środkami więc można tworzyć realne i sensowne statystyki i planować środki. Ponadto lekarz będzie miał wgląd w PEŁNĄ historię choroby danego pacjęta, a kontrolerzy będą mogli wychwytywać dziwne rekordy dopisane do danego numeru pacjenta (np gość jest zdrowy ale dostał tabletki psychotropowe).
To jest pierwszy dobry krok realizowany przez PO. Ministerstwo Zdrowia szacuje, że dzięki temu rocznie NFZ przestanie tracić ok 5 MILIARDÓW (sorry, dane ministerialne źródła nie dam, możecie mi wierzyć lub nie).

Drugi etap to "prywatyzacja" szpitali, przez którą rozumiem przekształcenie szpitala w spółkę prawa handlowego o wyłącznym udziale samorządu. O co chodzi. Otóż szpital taki formalnie rzecz biorąc jest "prywatny" więc może realizować nie tylko kontrakty NFZ, czyli będzie działać jak Szpital na prawdę prywatny, które mamy i dziś. W czym dowcip - szpitale prywatne w zdecydowanej większości utrzymują się z KONTRAKTÓW NFZ! Tak, tak - i to w dodatku na dokładnie takich samych zasadach jak w szpitalu państwowym (nie dopłacasz, jest kolejka etc.) Jeśli chcesz od razu - proszę bardzo płacisz PEŁNĄ kwotę zabiegu, która idzie przy kilkudniowym pobycie w dziesiątki tysięcy złotych w zależności od zabiegu. Co więcej, są szpitale prywatne realizujące WYŁĄCZNIE kontrakty NFZ i radzą sobie świetnie i nikt nie myśli tam o podwyżkach, a sprzętu jest w bród.

Jak ma działać system? NFZ jest dysponentem pieniędzy z ubezpieczeń (wierzcie mi, oni na prawdę nieźle nimi zarządzają, to jeden z najwydolniejszych urzędów w Polsce z praktycznie żadnym przerostem zatrudnienia. NFZ zawiera z tymi "Prywatnymi" szpitalami umowy takie jak dziś - pacjenci mają zapewnioną opiekę taką jak dziś, a nawet lepszą bo znika dziurawy system (co opisałem wcześniej). Pieniądze idą tylko na to, co rzeczywiście wykonano. Szpital musi zadbać o siebie, bo nie może liczyć na magiczne oddłużanie - jest zadłużony znika, a na jego miejsce pojawi się inny - prywatny czy nie, to wolny rynek, luka zapełni się momentalni i dalej się wszystko toczy.

Ostatnia rzecz to wypierdolenie na zbitą mordę leserów. Administracja szpitali, nieudolni lekarze, piguły które nie mają styku z pacjentem. Do tego unormowanie pracy lekarzy w szpitalach (kontrakty terminowe, obowiązkowa obecność na stanowisku etc.) To jest najtrudniejsze. Wielu ludzi straci pracę - i kij z tym, i tak są tam nie potrzebni, a nie będę na nich łożyć własnej kasy.

NFZ jest potrzebny właśnie dlatego, żeby każdy obywatel miał opiekę, za pieniądze, które odkłada. To nie zamyka drogi do dodatkowych ubezpieczeń. Ponadto ubezpieczenie zdrowotne, jak każde inne obarczone jest pewnym ryzykiem i związanym z tym prawdopodobieństwem. Generalnie podstawowa opieka jest względnie dostępna dla każdego pracującego legalnie człowieka, nawet w formie prywatnej (19zł miesięcznie np w. Centrum Damiana). Problem pojawia się przy poważnych, kosztownych chorobach, które dla normalnego człowieka, ba, nawet bardzo dobrze zarabiającego są nie do udźwignięcia. Tu właśnie pojawia się pewna zbiorowa zrzuta na taką osobę. I to nie bezinteresowna bo to możemy być równie dobrze my.

Nie wiem czy wytłumaczyłem to zagadnienie dobrze, mogłem skracać i robić spore uproszczenia ale tak według mnie i według wielu ludzi powinno działać. Pierdolenie o tym, że ludzie nagle zostaną bez opieki i inne tego typu debilizmy to jakieś fantasmagorie impotentów umysłowych.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 22.06.2010 17:04:49
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 17:08:43
Angora Turecka
Anthro
Ryan, bardzo z sensem, i to jest rozwiązanie. Masz rację, że Stany poszły za skrajnie, bo teraz mają swoje problemy z tymi ubezpieczeniami. O tym że jakiś fundusz na wybitnie drogie zabiegi i operacje powinien być też pisałem. Zresztą, to co mówisz powinni mówić właśnie politycy (ale jak się mówi o redukcjach to niektórych mrozi).
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 22.06.2010 18:15:29
jestę kapibarę
Leniwiec ja mam prywatną przychodnię tylko 500m dalej niż państwową, ale wolę chodzić do państwowej, bo z powodu popularności w prywatnej nie można liczyć na przyjęcie do lekarza pierwszego kontaktu "na dziś" (a w państwowej tak, bo tych lekarzy jest pięciu a nie dwóch). A usługi dodatkowe (chirurg, dermatolog, itp) są i tak nie refundowane w NFZ w żadnym z nich i tak. Najbliższy refundowany chirurg jest 30km w dowolną stronę.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 23.06.2010 0:08:16
Inna forma
Cytat z "Ryan":
... a teksty w stylu Ensifera zrzucam na karb żałosnego poziomu edukacji.

Konkrety, jeśli łaska. Co ja takiego napisałem, że aż musiałeś poruszyć kwestię niskiego poziomu polskiej edukacji? :P

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 23.06.2010 23:37:03
Kemono Kitsune
Inna forma
Bardziej II tura to wybory przeciwko któremu z kandydatów się jest... Ja głosować nie idę bo moja opcja dalej nie przeszła a kandydaci którzy pozostali nie dają mi wyboru.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 24.06.2010 5:45:15
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Idź głosować i oddaj nieważny głos. To, że nie ma kandydata dla ciebie to żadne wytłumaczenie. Dzięki takim jak ty do głosowania chodzą ludzie słabi, podatni na populizm i wpływy i w dodatku wybierają za ciebie. Możesz również głosować przeciw komuś, to też jest jakieś rozwiązanie. Tak czy siak do głosowania idź, nie po to mamy demokrację żeby się fochać i nie chodzić na wybory. Jakby wszyscy którzy nie mają kandydata oddali nieważny głos to wyniki wyglądałyby mniej więcej tak:

A tak, nie chodzicie więc widocznie wam nie zależy czy to demokracja czy dyktatura, pewnie jesteście typem ludzi, którzy chętnie robiliby tylko to, co każe wam totalitarna władza.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 24.06.2010 5:49:09
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 24.06.2010 8:07:37
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Ryan":
zgniła leniwa kadra która robi wszystko, żeby mieć czas na pracę poza szpitalem państwowym
Ta zgniła leniwa kadra ma w szpitalach pełne ręce roboty i najczęsciej gówno zarabia.

Moja mama, neurolog i ordynator oddziału pracuje jeszcze w prywatnej przychodni i jednej publicznej na zasadzie prywatnego gabinetu. A wszystko po to by zarabiać godniej niż to co im oferuje państwówka. Ale przeciętny kowalski widzi tylko kolejki do gabinetu i brak papieru w toalecie.



A co do wyborów: Nigdy nie byłem fanbojem PO ale głosuje i bede głosował poki co na Bronka. Sytuacja jest dobra bo prowadzi, a prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż Napieralski poprze Kaczora. A nawet jak poprze to nie poprą go lewacy*, a zresztą by poprzeć Kaczora to ten musi sie zgodzić na ustawy SLD. Z tych "najmocniejszych" to in vitro i podatki kościoła. Konserwatywna część wyborców PIS by go zjadła za takie coś.

*określenie bez pejoratywnego wydźwięku.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 24.06.2010 8:13:59
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 24.06.2010 8:12:11
Futrzasty Esteta
Anthro
Ojjj Ryan ja sie lekarzom nie dziwie nikt nie musi sie uczyć tyle co oni i mieć tyle odpowiedzialności, po za tym często przyjmują na konsultacji w szpitalach od tak a ludzie i tak są niezadowoleni.

A ja za 5 lat nauki + 2 lata praktyki i nie lada nauki też bym chciał zarabiać min 4k zł na rękę i to na początku xD.

To nie wina lekarzy tylko złego zarządzania :/.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 24.06.2010 8:34:26
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
A czy ja coś mówiłem o lekarzach? Poza tym, że trzeba im zapewnić takie warunki żeby nie przedkładali prywatnej dodatkowej pracy nad szpitalem? Nie. Mówiłem o wypieprzeniu na zbita mordę ludzi, którzy w szpitalach nic nie robią a biorą kasę.

A co do nauki - jak tak chcą to rozpatrywać to niech płaca co do złotówki za swoje wykształcenie (w ogóle imo lekarz po studiach państwowych powinien mieć obligatoryjny terminowy kontrakt na pracę w szpitalu będącym beneficjentem NFZ).
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 25.06.2010 17:40:33
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Ryan":
Idź głosować i oddaj nieważny głos. To, że nie ma kandydata dla ciebie to żadne wytłumaczenie. Dzięki takim jak ty do głosowania chodzą ludzie słabi, podatni na populizm i wpływy i w dodatku wybierają za ciebie. Możesz również głosować przeciw komuś, to też jest jakieś rozwiązanie. Tak czy siak do głosowania idź, nie po to mamy demokrację żeby się fochać i nie chodzić na wybory.


Zgodzę się z tobą, ale w odniesieniu do pierwszej tury wyborów. Głos swój oddałem na najbliższego moim poglądom kandydata. Nie przeszedł do drugiej tury więc trudno. W pierwszej turze faktycznie oddanie nawet nieważnego głosu jest bardzo ważne. Zabiera się tak każdemu z kandydatów tysięczne części procenta dzięki którym można komuś utrudnić wygranie w pierwszej turze z wynikiem >50%.

Ale... Oddając w drugiej turze głos nieważny lub nie oddając głosu wcale nic się nie zmienia. Jednostkowe poparcie pozostaje takie samo, a jedynie procentowe dla obu kandydatów minimalnie i symetrycznie wzrasta. Głos nieważny nie jest równy z głosem przeciwko obu kandydatom, a liczony jest jako pomyłka lub nieprawidłowe wypełnienie karty. To że będzie 40% głosów nieważnych nie wpłynie na to że prezydent nie zostanie wybrany.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 25.06.2010 19:02:19
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Trzeba wybrać mniejsze zło.

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 25.06.2010 21:10:09
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
W drugiej turze nawet jest ważniejsze by zagłosować! Nawet jeśli to nie twój kandydat ale uważasz go za lepszą opcje warto zagłosować, żeby nie wygrał drugi, według ciebie dużo gorszy kandydat - który jest który zostawiam tobie.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 25.06.2010 21:19:50
jestę kapibarę
Cytat z "Ryan":
W drugiej turze nawet jest ważniejsze by zagłosować! Nawet jeśli to nie twój kandydat ale uważasz go za lepszą opcje warto zagłosować, żeby nie wygrał drugi, według ciebie dużo gorszy kandydat - który jest który zostawiam tobie.


Obaj są do d... prawie po równo ;P

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 25.06.2010 21:20:51
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Pojde upewnić się by LV miał większa przewagę
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 25.06.2010 22:30:36
gryf
PERMABAN
Kilka ogólniejszych uwag...

W ankiecie dotyczącej pierwszej tury wpisałem datę wyborów jako datę wygaśnięcia ankiety myśląc że w ten sposób później nie da się tylko głosować, tymczasem ankieta całkiem znikła. Oops. Tak czy owak, pamiętam że wyniki były nietypowe: w drugiej turze spotkali by się Komorowski i Korwin-Mikke.
Jednym słowem: fascynujące. Jakieś hipotezy wyjaśniające ten fenomen? Czy można to tłumaczyć tylko niską średnią wieku, tym że nie ma tu takich co to kiedyś przyzwyczaili się że "czy się stoi, czy się leży, tyle samo się należy"? A może tym że Korwin ma najlepszy serwis w sieci, i to nie tylko w czasie kampanii?
A przy okazji niniejszym jeszcze raz robię ROTFLMAO z tych co im się wydaje że Korwin to homofob :D

Natomiast poza siecią zdecydowanie najlepszą kampanię ma Komorowski. Jego broszurka dotarła do mnie już chyba w 4-ech egzemplarzach: w snailmailbox'ie, za wycieraczką, ktoś wręczył na ulicy, no w ogóle wszędzie. Natomiast od innych kandydatów nic.
Same broszurki co prawda od razu szły do /dev/null, ale jednak będę miał z tych wyborów fajną pamiątkę: otóż wręczono mi jeszcze taki jakby hologram, co to na nim widać różne obrazku w zależności od kąta patrzenia. Pod jednym kątem widać Komorowskiego z Cenzorem Internetu, i napis ZGODA BUDUJE, a pod innym Kaczyńskiego z Rydzykiem, i napis NIEZGODA RUJNUJE. Cuś pięknego!
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 25.06.2010 22:48:12
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Czy sie komuś to podoba czy nie, statystyki pokazują kto gdzie ma głowny elektorat. I nie chodzi tylko o regiony.Tak więc jeden ma na uczelniach wyższych a jeden w upadłych pgr'ach. Korwin Mikke ma fanbojów głownie wśród tych, co dopiero odebrali dowód. Co potwierdza starą regułę: Starzy we wszystko wierzą, dorośli we wszystko wątpią a młodzi wszystko wiedzą.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 26.06.2010 1:33:53
Angora Turecka
Anthro
Wolf, co do JKM że młodzi dlatego że wszystko wiedzą to się nie zgodzę. JKM jest jedynym kandydatek który nie agituje hasłami "Polska najważniejsza" "Zbudujmy Polskę na zgodzie" itp. Walka PO i PiS toczy się w sporej mierze na fundamentach Solidarności oraz dawnych zatargów za rządów PiS. Młodzi raczej chcą czegoś innego niż deja vu z tamtych czasów.

A LV w sumie dobrze napisał. Jedyna sytuacja gdy w II turze nie pójście jest usprawiedliwione to "obaj są tak dokładnie tak samo do dupy jako kandydaci dla mnie, więc mój wybór nic nie wniesie". Ale oczywiście to tylko teoretyczna sytuacja, gdyż w czymś takim jak wybory i to w II turze to po prostu nie możliwe.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 26.06.2010 22:15:02
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cholera. Dotychczas myślałem, że PiS ma jednak jakieś ideały. No cóż, oszołomy, ale przynajmniej szczere i w coś wierzą, nie to co inni. Ale kiedy Kaczyński zaczął się podlizywać do lewicy to straciłem dla nich cały szacunek. Jarosław K. wyraźnie objawił, że chodzi mu tylko o władzę i o nic więcej. Zniżył się do poziomu PSL-u - koalicja z każdym kto da parę % poparcia więcej :\ . A słowa o Oleksym jako "lewicowym polityku średniego pokolenia" to już kompletna kompromitacja.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 26.06.2010 22:21:27
jestę kapibarę
Najlepiej Czarzasty to ujął. "Włażenie w dupę Napieralskiemu" xD

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 26.06.2010 22:42:44
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Kot, JKM nie agituje typowymi hasłami. W ogole to polityk inny niż reszta. Tylko cóż z tego? Agituje za to stwierdzeniem, że nie głosując na niego jestem idiotą i ze demokracja to dzieło szatana. Litości. Lubie powiew świeżości dlatego strasznie lubie Palikota : P
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 26.06.2010 22:45:20
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 27.06.2010 0:03:33
Angora Turecka
Anthro
No tak, tylko że wiesz - przy założeniu, że ktoś uważa się za doskonałego kandydata, lepszego niż inni - hasło pt. nie głosując na mnie jesteś idiotą ma sens. Nie dokonujesz najlepszego wyboru. To z perspektywy JKM. On prowadzi przewrotną kampanię zawsze, ale wbrew pozorom jest inteligentny i nie gada głupot.
O tym że jest fanem monarchii i przeciwnikiem demokracji też wyjaśniał. Dla niego to kiepski ustrój bo jeśli społeczeństwo będzie durne, to durne będą przepisy. Znowu - statystycznie JKM ma rację, bo to może działać w stylu zasady 20-80 (20% społeczeństwa posiada 80% kapitału intelektualnego, pozostała część 80% tylko 20% tegoż kapitału), przy czym może w nieco lżejszej skali. A w takiej sytuacji, trudno mu się dziwić że nawet jeśli może mieć rację co do pewnych spraw, g. może zrobić w takim ustroju jak demokracja bo przyjdzie kilku podatnych na populizm i wybierze kretyna do parlamentu/pałacu prezydenckiego który nie dość że nic nie zmieni to jeszcze pogorszy sprawy i rozkradnie.
Demokracja to taki ustrój gdzie często mniejszość jest przegrana a większość bierze odpowiedzialność za podjęte decyzje, tylko szkoda, że w takiej zbiorowości ta odpowiedzialność podlega szybkiej dyfuzji.

Co do II tury, dziś zadziwiło mnie PO. Uno - chyba Komor zrozumiał że należy wkładać emocje i serce w wystąpienia publiczne, a przy okazji znalazł kogoś kto pisze dobre mowy. Duo - Donek pokazał na co go stać w negatywny sposób. Wydawało się, że PO nie posunie się do szczekania, a tu proszę. Niby sporo prawy w tym co mówił, ale to jak mówił to już trochę nie bardzo pasowało...
A Kaczka też udowadnia że ma w nosie wyborców. Kiedyś piszczeli "nigdy z SLD", dziś mamy nową odsłonę. Tylko szkoda że SLD raczej się z PiS nie polubi bo ich warunki są piekielnie wyśrubowane (jak dla konserwatywnego i prokatolickiego PiSu).
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory II tura
Wysłano: 27.06.2010 0:58:43
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Akurat drogi Kocie, za rozkradanie w głównej mierze biorą sie Ci, którzy od pałacu prezydenckiego i sejmu siedzą dosyć daleko i pewnie nigdy o nich nie usłyszysz.

 Wątek zablokowany
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane