Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345


0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 9.10.2010 23:19:21
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "LV":
(...)Te pierwsze - tak. Tam były konkretne problemy i ich rozwiązania.
Te drugie które są na transporcie (do których Grygus jeszcze nie doszedł, i jeżeli pójdzie na sterowanie ruchem to ich nie będzie miał - bo są tylko na logistykach) to teoretyczne rozwiązywanie optymalnych teorii o rozwiązaniach optymalnych żeby uzyskać optymalne rozwiązania do teorii (albo coś z grubsza w ten deseń). Poza automatyką teoretyczną, badania operacyjne 2 to był jedyny przedmiot w którym nie rozumiałem ani słowa z tego co pisałem na wykładzie i na egzaminie. I mam wrażenie, że wykładowca też nie. Objawiało się to milionami obliczeń z zakresu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia które do niczego sensownego nie prowadziły.


U nas też kursy były dwa, ale oba miały sens. Na pierwszym szły zagadnienia transportowe, liniowe etc. I fakt, 75% takie zadań to dodawanie i odejmowanie. Wszystko jest opakowane w gotowy algorytm dla konkretnego przypadku (np. problem zaspokojenia podaży/popytu magazynowego przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów i wykorzystaniu wszystkich pojazdów w firmie transportowej - plus setki modyfikacji dla problemu wynikające z możliwych zmian tras, dostawców, odbiorców blablabla).
W każdym razie na ekonomie krakowskim był to jeden z niewielu przedmiotów na których prowadzący widział od początku co mówi i co będzie nam chciał przekazać. Ja wspominam mile.

A co do programów liceum - uczymy (się) w Polsce bardzo "ogólnie". Stany zjednoczone mają do tego podejście specjalistyczne, i tam faktycznie dość wcześnie określa się swoją przyszłość. A Polak jak Polak, po liceum wedle tradycji ma umieć dużo i dużo wiedzieć, nawet jeśli ta wiedza i umiejętności mu się nigdy w pracy zawodowej nie przydadzą.
Poniekąd to dobrze - bo nie jest potem tak, że przeciętny Polak nie potrafi wbić gwoździa pod obrazek (gdy Amerykanin dzwoni po fachowca w tym samym czasie), ale z drugiej strony Polak przeciętny mniej umie niż specjalista w niektórych, podkreślam, krajach zachodnich. I ciężko powiedzieć co gorsze.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 9.10.2010 23:40:52
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Kot":
ale z drugiej strony Polak przeciętny mniej umie niż specjalista w niektórych, podkreślam, krajach zachodnich. I ciężko powiedzieć co gorsze.

To chyba normalne, że "przeciętny" obywatel umie mniej niż specjalista z konkretnej dziedziny. Z resztą, takie uogólnianie to można sobie wsadzić. Wszędzie znajdą się debile, fajtłapy i żule którzy będą w ten czy inny sposób negatywnie wpływać na ogólną opinię.
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 9.10.2010 23:43:46

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 10.10.2010 0:33:00
Angora Turecka
Anthro
No tylko że przeciętny Amerykanin wychodząc ze studiów jest już zwykle specjalistą z doświadczeniem. A polski student - wciąż jest przeważnie tylko wiele wiedzącym teoretykiem a nie wykształconym kierunkowo praktykiem. Oczywiście są wyjątki i tu i tu.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 10.10.2010 21:06:48
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
No nie wiem, ja po 3 latach studiów mogłem od razu wykonywać zawód, złożyłem papiery do pracy i mam zatrudnienie o .

U Amerykanów nie jest tak, że są jakoś lepiej uczeni oni mają więcej czasu i możliwości na robienie tego czego chcą.

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 10.10.2010 21:29:15
jestę kapibarę
Cytat z "Vethuleion":
No nie wiem, ja po 3 latach studiów mogłem od razu wykonywać zawód, złożyłem papiery do pracy i mam zatrudnienie o .


Ja tam mogłem i bez studiów.. znaczy się.. w sumie potrzebne mi były dwa przedmioty. Spedycja i technologia ładunkowa.
Reszta w tym zawodzie to know-how którego nie uczą nigdzie.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 10.10.2010 21:32:08

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 10.10.2010 21:43:44
Lis Pospolity
Zwierzę
No dobra to wracając do tematu - informatyka stosowana PWSZ Nowy sącz

Jakby ktoś w nowym Sączu miałby jak tanio nocować co 2 tygodnie to piszcie pm ;) jeszcze nie załatwiłem sobie sprawy z akademikiem :P

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 24.01.2011 22:18:23
Anthro
to ja się pochwale:P zaliczyłam sesje i mam z głowy na najbliższe 4 miesiące;D a Wy nauka pełną parą czy wolne??może jakieś małe świętujące spotkano, "po sesyjne" gdzieś w Polsce XD
Szalona Marchefka :D

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 24.01.2011 22:27:41
Tinker Pony
Zmiennokształtny
A ja mam przed sobą 7 kolokwiów w tym tygodniu jeszcze, a potem już tylko sesja - 3 egzaminy. Chemia. Mechanika. Wytrzymałość Konstrukcji.

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 24.01.2011 22:51:33
Kemono Kitsune
Inna forma
Hehe MTP na 5, TI na 4,5, HDI bedzie na 4,5 i jeszcze 3 egzaminy za pasem :/

Algebra bedzie zaliczona, fizyka 50%/50% zalezy od pytan, a juz sie postarali na ostatnich zajeciach ♥♥♥♥♥♥♥ wykladowce wiec raczej to gorsze 50%, Anal w poprawkowej... jak 70% grupy :/ Pani od cwiczen podziekowala za wspolprace i pozegnala sie z nami przy okazji podeslania naszych wynikow z kola wiec tu cala grupa ma nieciekawie :(

Matma i fizyka po Technikum to wyjadkowo podle przedmioty... Zaleglosci mam masakralne ale jakby nie patrzec z -13 ECTS juz moge z drobnym pisemkiem semestr zaliczyc wiec zle nie jest ^^

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 24.01.2011 23:02:49
Angora Turecka
Anthro
idżcie. 1 w plecy, 3 przed sobą + kolos. Żyć nie umierać...
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 24.01.2011 23:27:49
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Ja mam jak na razie 60/60 ECTS i rejestrację na 4 semestr więc mogę sobie pozwolić coś odpuścić :P

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 25.01.2011 0:14:34
Irbis
Bestia
jutro... znaczy dziś z angola modułowy, w czwartek Podstawy SI, sobota B2 angol, wtorek PPIT... potem ewentualny ustny...
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 25.01.2011 6:45:31
gronkowiec
Anthro
Godz. 6.30. Na 11.00 muszę zrobić trzy sprawka z materiałoznawstwa i dokończyć projekt z anten. Potem mam chwilkę, żeby w ogóle zajrzeć do mikrofal przed kolokwium. Dalej, na jutro kolejne trzy sprawka, tym razem z cyfrówki i kolos zaliczeniowy z mikroprocesorów. Jak to się uda, to zostaje jeszcze zaliczyć jakoś angielski, na którym ostatni raz byłem w grudniu no i główna atrakcja tego sezonu dożynkowego - egzamin z techniki cyfrowej...
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 25.01.2011 10:20:57
Lew
Anthro
Essej na 400 słów (nie, nie brakuje tu zera :P), folder na 16 stron, dwa rysunki i opis lvlu na 3 strony... ciężka to była dla mnie sesja zaliczeniowa...
Ostatnio edytowany przez Husky dnia 25.01.2011 10:21:16

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 25.01.2011 11:08:22
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Muszę napisać magisterkę -.-
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 25.01.2011 11:29:43
Angora Turecka
Anthro
nie tylko Ty :/
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 25.01.2011 20:23:08
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Ja chciałbym dotrwać do momentu, kiedy powiem "muszę zrobić inżynierkę" ;3

0
(+0|-0)
Re: Studia
Wysłano: 13.05.2011 22:54:39
Zmiennokształtny
widzę,że jest pwsz;] szkoda,ze nie mój. ja na socjologii w skierniewicach.
Ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie, jak powinno wyglądać nasze życie.
Tymczasem nikt nie wie, jak powinien przeżyć własne.
-Włochaty

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane