Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234>>


Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 26.06.2011 0:26:55
Irbis
Bestia
Cytat z "DarkHunter":
Obroże kupujecie w sklepie zoologicznym czy w jakiś bardziej specjalnych sklepach?

Przeważająca większość w zoologicznych jest firmy dingo, co wiąże się z faktem, że jest napis "dingo" (który mi się nie podoba) i ewentualne ćwieki/łączenia przechodzą na stronę skóry szyi. Skutkuje to tym, że po zdjęciu obroży potrafią zostać czerwone ślady szczególnie w miejscu kółka na smycz i ćwieków:


Ja mam z firmy woza (szczęśliwie trafiłem na ostatnią w zoologicznym którymś i od razu mi się spodobała). Skórzana, podszywana od środka dodatkowo, wytrzymała nawet (chociaż po roku intensywnego używania, spania w niej niejednokrotnego i niemal codziennego gniecenia jej w kieszeni już ma "ślady używania").

Tutaj podszyta od spodu na całej długości. Obrazek jest tylko dla niebieskiej.oO
Można zamawiać internetowo przez ich stronę, ale jeśli ktoś by chciał, to lepiej się zgadać z futrzakami/gothami/metalami, by rozłożyć koszty dostawy, czy może wybulić zniżkę.

http://www.woza.pl/shop/
Moja jest z mini->mini duo->czarna->42cm/1,8cm, obwód szyi mam około 34 cm jak dobrze pamiętam.
Tu wycenili na 65zł, w zoologicznym kupiłem za 55zł. Więc pewnie da się targować telefonicznie. Swoją drogą zastanawiam się nad dokupieniem kolejnej/kolejnych.
Plus radzę znać obwód szyi i doliczyć z 10cm przy zamawianiu określonej długości, albo porównać do dingowych jaka długość pasuje.
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 26.06.2011 0:29:04
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 26.06.2011 10:13:11
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Aracnan":
Liszek, zapomniałeś o metal-shopach

Jutro zrobię zdjęcie własnej, gotyckiej.

nie zapomniałem, nie pomyślałem :P
Ostatnio edytowany przez Liszek dnia 26.06.2011 10:14:01
Z poważaniem ... rudy padalec :P

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 26.06.2011 11:09:46
Wilczek
Anthro
Cytat z "Toboe":

Można zamawiać internetowo przez ich stronę, ale jeśli ktoś by chciał, to lepiej się zgadać z futrzakami/gothami/metalami, by rozłożyć koszty dostawy, czy może wybulić zniżkę.

http://www.woza.pl/shop/
Moja jest z mini->mini duo->czarna->42cm/1,8cm, obwód szyi mam około 34 cm jak dobrze pamiętam.
Tu wycenili na 65zł, w zoologicznym kupiłem za 55zł. Więc pewnie da się targować telefonicznie. Swoją drogą zastanawiam się nad dokupieniem kolejnej/kolejnych.
Plus radzę znać obwód szyi i doliczyć z 10cm przy zamawianiu określonej długości, albo porównać do dingowych jaka długość pasuje.


10 cm? Aż tyle?

Kiedyś szukałem czegoś no i pomysł uciekł. Z odświeżeniem tego tematu jest szansa aby może jednak zakupić.
Mini są w miarę przystępne, jakoś na zdjęciach nie rzucają siew oczy jak inne.
Szukałem czegoś bez ćwieków tak aby nie rzucało się to zbytnio w oczy.
Chyba ze te ćwieki aż tak widoczne nie są? Nie rażą w oczy :-Dk ?

Offline
inż. Toboe
2
(+2|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 26.06.2011 13:40:00
Irbis
Bestia
Cytat z "DarkHunter":
10 cm? Aż tyle?

Kiedyś szukałem czegoś no i pomysł uciekł. Z odświeżeniem tego tematu jest szansa aby może jednak zakupić.
Mini są w miarę przystępne, jakoś na zdjęciach nie rzucają siew oczy jak inne.
Szukałem czegoś bez ćwieków tak aby nie rzucało się to zbytnio w oczy.
Chyba ze te ćwieki aż tak widoczne nie są? Nie rażą w oczy :-Dk ?

Też mnie zdziwiło, że sporo więcej potrzeba. Głównie pewnie przez to, że mierzysz wyżej, a nosisz niżej, plus jabłko adama (rusza się znacznie przy połykaniu jedzenia i potrafi przeskakiwać znad obroży pod obrożę nawet), plus dodatek na zaczepienie końców i wychodzi 6-10cm więcej niż zmierzone. Ok... dla przypomnienia zmierzyłem obwód szyi teraz: mam 36cm. Obroża 42cm jest na styk na ostatnie możliwe zapięcie. (Pewna samica zmierzyła sobie 32 czy 33cm obwodu szyi i też taka długość obroży jej odpowiadała).
Co do ćwieków: są różne. Mniej lub bardziej wystające/rzucające się w oczy (gwiazdki?!oO). Zwykłe nie rzucają się w oczy bardziej niż sam fakt noszenia obroży na szyi, więc jeśli masz obrożę, to ćwieki wielkiej różnicy nie robią. =D
http://www.woza.pl/shop/p...&rid=415&rn=373 Zawsze jest też bezćwiekowa, chociaż ceny i info nie podają...


@Down: Po sklepach same "dingo" są. Ale skoro komuś nie przeszkadzają czerwone ślady po nich, to nie bronię. A tak już odwiedziłem niemało sklepów zoologicznych oglądając obroże.
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 26.06.2011 17:07:33
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 26.06.2011 16:17:44
Wilczek
Anthro
Chyba najłatwiej będzie kogoś wyciągnąć i przejść się do sklepu. Trochę ruchu się przyda.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 21.07.2011 19:37:13
Irbis
Bestia
No to ten, no... Będę zamawiał dla siebie obrożę z woza, i jak ktoś chciałby też od nich mieć, to mogę przyjmować zamówienia (rodzaj, kolor, długość). :-ojjk: Dowiedziałem się, że mają jakieś limity na minimalne zamówienia, dlatego będę się dołączał do zamówienia sklepu zoologicznego (już gadałem z właścicielem sklepu).
Pozwoli to ograniczyć do minimum koszty transportu/dostawy/przesyłki, ale czas może wynosić nieco więcej niż by się chciało (ok miesiąc), bo zamówienie będzie złożone jak sklep będzie zamawiał dla siebie (w ciągu 2-3 tygodni) i woza szyje obroże na zamówienia konkretne (2 tygodnie od zamówienia)).
Zapłata pewnie będzie tuż przed zamówieniem, a wręczyć własność mogę w Warszawie niemal codziennie.
Więc: Kto chętny na nową obrożę? Wykonanie bdb, bez śladów na szyi od noszenia, wytrzymałe, bez szpecących napisów a'la "dingo". ;-)k

Link do firmy: http://www.woza.pl/shop/
Ceny można założyć, że takie, jakie tam widnieją po wybraniu gabarytów danej obroży.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 17.09.2011 1:06:52
Tygrys Syberyjski
Anthro
A ja mam swój ukochany ogonek. Już drugi. Pierwszy biały mój kotek przerobił na 7 małych a teraz mam biało rudy. Taki przyczepiany do spodni. A w najbliższym czasi mam zamiar uszyć tygrysi ogon taki do ziemi. A tak przy okazji ktoś wie skąd załatwić opaskę z uszkami bo szukałam na allegro ale nie ma;/

-1
(+0|-1)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 17.09.2011 2:21:00
Wilk Grzywiasty
Anthro
http://shop.ebay.pl/?_fro...-All-Categories - jeśli nie masz paypala to mogę użyczyć ;)
Ostatnio edytowany przez Raksha dnia 17.09.2011 2:21:30

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 17.09.2011 13:24:41
Tygrys Syberyjski
Anthro
Mruff dziękuje:*jak coś znajde fajnego to już nie długo pochwale sie nowym nabytkiek

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 18.09.2011 12:44:09
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Gryzak":
A ja mam swój ukochany ogonek. Już drugi. Pierwszy biały mój kotek przerobił na 7 małych a teraz mam biało rudy. Taki przyczepiany do spodni. A w najbliższym czasi mam zamiar uszyć tygrysi ogon taki do ziemi. A tak przy okazji ktoś wie skąd załatwić opaskę z uszkami bo szukałam na allegro ale nie ma;/


Kup opaskę, taśmę klejącą, styropian, igłę i nitkę oraz futerko wedle uznania. Metodą prób i błędów możesz sobie za grosze całkiem fajne uszka sama zrobić.
Ostatnio edytowany przez Fuma dnia 18.09.2011 12:44:38
Myr

2
(+2|-0)
obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 12.10.2011 2:01:30
Psiak :D i Tygrys :3
Anthro

Czerwona :D
Albo taka ale także czerwona :]
B-)

1
(+1|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 27.10.2011 16:33:57
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
Nanaki, cudne te na dole<3



Aplikacje na mojej, poza tym czarna, skórzana. Te żółwie są nieco... z pośladków wzięte, ale obróżka i tak mnie urzekła. Noszę praktycznie zawsze, nigdy nie miałam z ludźmi problemów (tylko przed pierwsze tygodnie kolejni panowie w szkole pytali o to zaintrygowani xD).

Co do innych akcesoriów... No właśnie, skąd? Chciałabym jakiś ogon, albo muflonkowe rogi (kopyta to raczej kwestia home-made'owa)... Zna ktoś jakieś źródła?
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

1
(+1|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 27.10.2011 18:55:27
Śnieżny Leopard
Anthro
Krieg nie robiłem jeszcze czegoś takiego, ale lubię pomagać i jeśli zechcesz spróbuję ci zrobić za free rogi i ogonek :3

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 27.10.2011 20:30:59
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
Rattu<33 Wiesz jak?=D Bardzo chętnie!<33
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 28.03.2012 22:33:26
Irbis
Bestia
Obroża nowa. :milosck:
47cm/2,0cm; Obwód szyi mam coś koło 36cm, a zapinam na drugą dziurkę od najciaśniejszej licząc z 4 możliwych (rzadko na trzecią).
Najchętniej bym jej wcale nie zdejmował. =]
Nalatałem się po Wawie, by móc doczepić wisiorek do niej, ale było warto. :-)k
Załącznik:
png  SAM_0184b.png (766.42 KB; 750x863 px)
1470_4f73731313bcc.png 750x863 px
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 28.03.2012 22:47:42
Pantera
Zmiennokształtny
Toboe patrząc na twój pierwszy post wychodzi mi na to że męczyłeś się z przyczepieniem wisiorka.. koło 2 lat? :-ok
Kot jak kot ale i psot.

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 28.03.2012 22:55:42
Irbis
Bestia
Cytat z "Drvaal": (Link »)
Toboe patrząc na twój pierwszy post wychodzi mi na to że męczyłeś się z przyczepieniem wisiorka.. koło 2 lat? :-ok
Hmm... Tak. :-Pk Znaczy nie mogłem się zabrać do tego w sumie. Odkładałem na później ciągle, czy raczej zajmowałem się innymi sprawami, a problem wisiorka zszedł na dość daleki plan. :-/k
No ale zebrałem się w sobie i efekt widać.=]
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 28.03.2012 22:57:40
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

-1
(+0|-1)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 28.03.2012 22:58:33
Pantera
Zmiennokształtny
Martwy metalowy Kot powieszony za wbity w kręgosłup hak. Aż czuję ból we własnym. :D (Żart fajnie wyszło. :-)k ^^)
Ostatnio edytowany przez Drvaal dnia 28.03.2012 22:58:55
Kot jak kot ale i psot.

-1
(+1|-2)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 28.03.2012 23:15:14
Wilk Ogrodowy
Anthro
Szeroka skórzana opaska na prawym nadgarstku w ciemnobrązowym kolorze. Zacząłem nosić niedawno, jak się ktoś pyta po co, to tłumacze, ze niby uciskowa, lekarz kazał, itepe.
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

4
(+4|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 28.03.2012 23:22:21
Pantera
Zmiennokształtny
Ja tam się tłumaczę bardzo prosto - "bo chce i nic ci do tego". I nikt więcej pytań nie zadaje :P
Kot jak kot ale i psot.

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 29.03.2012 9:24:53
Jaguar
Człowiek
@Drvaal: To samo miałem w Casto jak się mnie kasjerka pytała o czerwoną obrożę, też odpowiedziałem że lubię, a i reakcja ludzi jest czasem przekomiczna (tak jak miałem kartę na podpis "XXX" XD)

4
(+4|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 29.03.2012 12:14:16
Anthro
Mój ulubiony temat jak kogoś dorywam z obroża :d Dlaczego ja nosisz... szkoda że bardzo mało osób potrafi odpowiedzieć coś z sensem co bym zaakceptowała
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 29.03.2012 13:09:33
Irbis
Bestia
Cytat z "Inu": (Link »)
Dlaczego ja nosisz...

Hmm... Temat faktycznie ciekawy i warto się zastanowić.
Obrożę uznaję jak ozdobę na równi z łańcuszkami, tatuażami, przekłuwaniem itp. Jest bardziej "odważna" od łańcuszków czy bransoletek, a zarazem nie ingeruje w ciało jak tatuaż czy kolczykowanie (jeśli dobra obroża, to natychmiast po zdjęciu nie widać żadnego śladu jej noszenia).
Poza tym polubiłem noszenie obroży. Daje poczucie zarazem buntu, zezwierzęcenia (acz zurbanizowanego), daje pole dla wyobraźni (postrzeganie siebie jako zmiennokształtnego). W połączeniu z wisiorkiem daje mi większe poczucie więzi z fursoną - panterą śnieżną.
Dlaczego zacząłem nosić? Praktycznie zaczęło się od odkrywania w sobie futrzaka i zabaw z była dziewczyną, od spontanicznej decyzji wejścia do zoologicznego podczas wspólnego spaceru i tam przymierzania obróżek. Teoretycznie to może i wcześniej, odkąd poznałem postać wilkołaczycy Angui ze Świata Dysku Pratchetta...
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 29.03.2012 13:18:20
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 29.03.2012 13:41:04
Anthro
Cytat z "Toboe": (Link »)
Cytat z "Inu": (Link »)
Dlaczego ja nosisz...

Hmm... Temat faktycznie ciekawy i warto się zastanowić.
Obrożę uznaję jak ozdobę na równi z łańcuszkami, tatuażami, przekłuwaniem itp. Jest bardziej "odważna" od łańcuszków czy bransoletek, a zarazem nie ingeruje w ciało jak tatuaż czy kolczykowanie (jeśli dobra obroża, to natychmiast po zdjęciu nie widać żadnego śladu jej noszenia).
Poza tym polubiłem noszenie obroży. Daje poczucie zarazem buntu, zezwierzęcenia (acz zurbanizowanego), daje pole dla wyobraźni (postrzeganie siebie jako zmiennokształtnego). W połączeniu z wisiorkiem daje mi większe poczucie więzi z fursoną - panterą śnieżną.
Dlaczego zacząłem nosić? Praktycznie zaczęło się od odkrywania w sobie futrzaka i zabaw z była dziewczyną, od spontanicznej decyzji wejścia do zoologicznego podczas wspólnego spaceru i tam przymierzania obróżek. Teoretycznie to może i wcześniej, odkąd poznałem postać wilkołaczycy Angui ze Świata Dysku Pratchetta...


To nie było pytanie na forum :P poza tym teraz to sobie możesz pisać bo to co napisałeś jest przemyślane itp. itd. Znając życie jak bym zapytała cię w prosto w twarz nie potrafił byś nawet zgrabnie odpowiedzieć mi na to pytanie albo skończyło by się na odpowiedzeniu - Bo tak.

Pisanie na forum niema sensu bo tu można walnąć tekst przemyślany ja też mogę tu napisać o przynależności itp a tak naprawdę wywalę ogromny tekst który właśnie przemyślałam sobie w głowie i ułożyłam aby ładnie to brzmiało
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: obroże i inne futrzaste akcesoria
Wysłano: 29.03.2012 13:58:00
Irbis
Bestia
Cytat z "Inu": (Link »)
Pisanie na forum niema sensu bo tu można walnąć tekst przemyślany ja też mogę tu napisać o przynależności itp a tak naprawdę wywalę ogromny tekst który właśnie przemyślałam sobie w głowie i ułożyłam aby ładnie to brzmiało

Tu masz świętą rację. Wcześniej nie myślałem dlaczego, nie zastanawiałem się tak dogłębnie. Dlatego zwróciłem uwagę na to, że warto się nad tym pytaniem zastanowić choćby i na łamach forum.=] Pewnie nawet teraz w żywe oczy nie powiedziałbym tego samego, bo musiałbym tłumaczyć losowej osobie takie pojęcia jak fursona itp. Odpowiedź "bo tak", "bo lubię" jest łatwiejsza, nie trzeba się zastanawiać, na co rozmowa bezpośrednia nie pozwala.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane