Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 15:09:43
Właśnie nad tym pracuję. Podział polityczny Selai już zamieściłem, następny Archipelag, Calonis... na koniec większa mapa Kaledonu. Myślę, że do wieczora będzie większość.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 16:47:10
O przynależność terytorialną kolebki rasy Ajów przez długie wieki trwał zażarty spór, wielokrotnie zbliżając się w kierunku zbrojnego konfliktu - dopiero niecałe dwa stulecia temu udało się osiągnąć zadowalający kompromis. Archipelag oraz kilka wysp pierwotnie do niego nie zaliczanych ustanowiono samodzielną jednostką państwową, o zmiennej władzy, wybieranej spośród przedstawicieli rządów większości krajów na świecie. Rejon podzielono na kilka stref administracyjnych, przypisanych poszczególnym kontynentom, strefy zaś na mniejsze okręgi, odpowiadające państwom wchodzącym w skład Grupy Artheriańskiej.
Jako wspólne określono dwie ze stref - pierwszą wokół centralnej wyspy, na której w budynku dawnego pałacu Aderońskiego funkcjonuje parlament Archipelagu - drugą wokół Świątyni.
Mimo podziałów nie istnieją przeszkody w przemieszczaniu się pomiędzy poszczególnymi strefami.

Archipelag jest w znacznej większości zamieszkany - niektóre z wysp posiadają regularne, znane z innych części świata zabudowania miejskie, na znacznej większości spotkać można - niewiele różniące się od przedaderońskich i aderońskich - osady, część mieszkańców zaś powraca do tworzenia ruchomych obozowisk.
Wstęp na teren części wysp, głównie z powodów badań/pracy archeologicznych został ograniczony, inne zaś poddano programowi mającemu na celu przywróceniu ich naturze - zostały wysiedlone, a pozostałości zabytkowych zabudowań rozebrana i przeniesiona, często na wyspy tworzone sztucznie, na północy i wschodzie.

Archipelag jest jednym z najbardziej obleganych turystycznie rejonów świata - nie zajmuje pierwszego miejsca zaś prawdopodobnie jedynie ze względu na surowe restrykcje i długotrwały proces otrzymywania wiz turystycznych.
Zezwolenie na pobyt stały jest zaś niezwykle rzadkim i cennym wyróżnieniem.
Załącznik:
jpg  Archipelag.jpg (361.96 KB; 1851x1495 px)
70_4c90dc6ec8760.jpg 1851x1495 px

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 17:05:56
Kot
Anthro
Nie za dużo wniku w to wszystko jak na jedną sesję? ;P
Jeszcze nie zacząłem grać a już się pogubiłem. Wolałbym gameplay niż referaty które wniosą może z 2 dodatkowe zdania na 10 moich postów. Takie rzeczy to do podręcznika ;D
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 17:06:47
Sorki za dubla, wina przeglądarki ;P

No to czekam wielce niecierpliwie na rozpoczęcie rozgrywki ;D
Ostatnio edytowany przez Shaab dnia 15.09.2010 17:08:59
UWAGA! Kot z zasadami!
Zawsze spada na cztery łapy...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 17:12:31
Wiem... mam tendencję do komplikowania rzeczy prostych... Broń boże jednak nie wymagam znajomości tego co tu piszę, daję... jeśli ktoś chciałby wiedzieć. By można było zerknąć później. Na tej zasadzie.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 17:36:23
To by już nie mieszać, po prostu Calonis.
Załącznik:
jpg  Calonis.jpg (308.28 KB; 1584x1931 px)
70_4c90e7f7c2cec.jpg 1584x1931 px

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 20:34:50
Mała potyczka ze sprzętem, ale udało się.
Na razie myślę, że tyle wystarczy, później, na początek sesji prześlę jeszcze większą mapę Kaledonu. Reszta może być w trakcie...
Załącznik:
jpg  Emher wschodni.jpg (351.73 KB; 1624x1774 px)
70_4c9111ca901bd.jpg 1624x1774 px

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 15.09.2010 22:28:16
Wilk
Zwierzę
Rzuć parę słów o Nenoku.
Geograficznie położony jest...ciekawie ;)
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 16.09.2010 23:19:27
Nenok założono na terenie dawnej Aderońskiej kolonii karnej oraz jednego z ostatnich bastionów tejże rasy w czasach pandemii, wyspach znanych wspólnie jako Ndere Odtara: Paszcza Węża, bądź W Paszczy Węża – zaś nazwa samego kraju pochodzi właśnie od pierwszych liter tego określenia


[nen-ok]

Na fakt ten wielu patrzy ze zdziwieniem bądź też niesmakiem, jednak większości obywateli samego Nenoku nie przeszkadza najzupełniej. Ta dość zamknięta społeczność wywodzi się w głównej mierze z zesłańców i więźniów, dla których Aderończycy w więzieniach zwykłego typu nie widzieli już miejsca, a którzy nawet po śmierci okupanta przez długi czas nie byli w stanie opuścić tych terenów - otoczonych zależnie od pory roku mroźnym, wzburzonym morzem lub niestabilnym i zdradliwym lodem.
Podczas formowania się państwowości Wielkiej Republiki Bergav wyspy te wedle wstępnych ustaleń włączone zostały w obręb powstającego kraju – wkrótce jednak doszło do sporu twórców Republiki z zamieszkującą Ndere, od lat samowystarczalną społecznością, w której mieszkańcy kontynentu postrzegani byli prosto – jako Ci, którzy nie przybyli z pomocą ich przodkom.
Jakkolwiek nie postrzegać tej kwestii, konflikt zakończył się nadaniem Ndere Odtara statusu autonomii, a po wielu latach nieporozumień przekształceniem się ich w niezależne państwo.

Stereotypowo mieszkańców Nenoku postrzega się jako skrytych, milczących, zahartowanych i surowych, często przypinając im tym samym etykietę zacofanych gburów. Jakiego by jednak nie mieć podejścia do tego typu uogólnień, nie można powiedzieć, że kraj ten uchylał się przed postępem technicznym – to technologia właśnie zapewniła państwu jeszcze większą niezależność, umożliwiając między innymi podziemną hodowlę roślin czy też sprawniejszą eksploatacje złóż węgla i metali ciężkich. Na jego terenie znajdują się także stacje badawcze i meteorologiczne różnych państw Calonis i Emheru.

Kraj ten nie odgrywa istotnej roli w świecie, a także mimo ciekawego położenia jest mało znany – niewiele osób odwiedza ten rejon i niewielu z obywateli go opuszcza. Wśród tych, którzy poznali jednak zwyczaje i tradycje mieszkańców Nenoku (i lubują się w teoriach spiskowych) panuje jedno przekonanie: jeżeli jest gdzieś miejsce, w które nie sięgają wpływy Ifen, byłyby to w pierwszej kolejności właśnie Ndere Odtara.
Ostatnio edytowany przez Nasshnarah dnia 16.09.2010 23:21:06
Załącznik:
jpg  nen-ok.jpg (14.08 KB; 32x30 px)
70_4c9289dfb8a55.jpg 32x30 px

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 17.09.2010 1:16:43
Wilk
Zwierzę
...niezależnie, wychodzi że etnicznie jestem Targiryjczykiem... choć kompletnie skaledonizowanym. ;)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 19.09.2010 19:26:07
Kot
Anthro
Fajny prolog dostałem na PW ;D

Tak sprytnie napisany, że miałem wrażenie jakby to było intro do jakiegoś FPP. Siedzę sobie spokojnie i obserwuję, a wokół mnie się dzieje. Że się tak wyrażę sposób pisania oddawał w moim wyobrażeniu "ruchy kamery" w tym wyimaginowanym intro.
Gratulacje MG, bo ładnie działasz na wyobraźnię.

Niecierpliwie czekam na start sesji.

I mam pytanie: Dlaczego prolog jest ukryty? Jest w tym jakiś mechaniczny sekret, czy ot tak po prostu wprowadzasz każdego oddzielnie, a potem reszta potoczy się na forum? Bo w sumie fajnie by było kiedyś przeczytać jak startowała reszta.

No i jeszcze jedno: zaczynamy tam gdzie się prolog urwał (fabuła - start!), czy będzie jeszcze jakiś łącznik w pierwszym poście od MG?
UWAGA! Kot z zasadami!
Zawsze spada na cztery łapy...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 19.09.2010 19:54:10
Każdego chcę wprowadzić oddzielnie: po pierwsze, postaci mają różne historie, cele i motywacje – możliwe, że gracze niektóre zechcą ujawnić, a niektóre nie. Drugą kwestią jest fakt, że prologi niekoniecznie rozgrywają się w jednym momencie w czasie – niektóre odległe są o tygodnie, inne miesiące od początku sesji.
Owszem, jest przez to więcej opóźnień, ale myślę, że w ten sposób jest nieco ciekawiej... choć to oczywiście kwestia spojrzenia, nie każdy prolog mógł mi się udać. I myślę, że nie będzie problemu z zobaczeniem wstępu innych postaci – najwyżej będzie trzeba chwilkę poczekać.



Jak będzie wyglądał początek... nie będę wyjaśniał.
Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, przekonacie się już jutro.

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 20.09.2010 22:02:54
Canis lupus albus
Zmiennokształtny
Mój prolog także okazał się niezwykły! Pytanie-to jak zaczynamy?! :-Dk
冬が来ている!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 20.09.2010 22:19:53
Jestem w trakcie pisania wiadomości otwierającej - w niej wszystko będzie wyjaśnione, w przypadku dłuższych przeskoków w czasie po prologu - uzupełnione brakujące momenty. Przysypiam nieco, więc przyznam, że nie wiem, czy wyrobię się tej nocy... ale to już praktycznie początek.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 20.09.2010 23:51:15
Jedna prośba jeszcze: niech każdy, tutaj, albo w swoim pierwszym poście w temacie sesji (jak będzie wygodniej i naturalniej) opisze wygląd swojej postaci. Tak, aby później nie było zamieszania.

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 21.09.2010 15:45:51
Tygrys sumatrzański
Anthro
Zwyczajny Tygrys Syberyjski, lekko umięśniony (w końcu ćwiczy sztukę walki), puszyste futerko :-Dk, z charakterystycznymi 2 czarnymi kreskami pod prawym okiem. Dość wysoki jak na tygrysa. Oczy zielone. Ostatnio lekko zaniedbany, w końcu ciągle jest w podróży. Jak ma okazję to skorzysta z kąpieli (nie ważne czy zimny strumyk brrr.... czy ciepła kąpiel), dba o siebie. Raczej, jeśli nie musi, to nosi tylko krótkie, kolorem podobne do futra, spodnie (po co więcej z futrem?). Zawsze ma przy sobie porządny, ciemnozielony, nieprzemakalny płaszcz podróżny.

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 21.09.2010 16:32:39
Canis lupus albus
Zmiennokształtny
Srebrny wilk z czarnymi końcówkami uszek i ogona, gdzieniegdzie ciemniejsze pasy futra. Sylwetka raczej atletyczna, 183cm wzrostu. Ciuchy zależą od sytuacji.
冬が来ている!

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 21.09.2010 17:12:16
Wilk
Zwierzę
Zwykły rudy lis, duży i ciężko zbudowany jak na lisa - brzuszek, umiarkowane mięśnie, stosunkowo długie łapy, lekko przygarbiony. Zwykłe spodnie, dżinsowy bezrękawnik na wiele kieszeni na czarnym podkoszulku, czasem walizeczka typu "na narzędzia" - technik bądź co bądź.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 21.09.2010 17:33:14
Kot
Anthro
Rudy kot w jasne paski. 176 cm wzrostu, chudy. Jasne niebieskie oczy dają z siebie niesamowity zielony poblask w świetle reflektorów, lub nawet w dzień, gdy Shabudabi Nuke jest czymś podjarany. Nosi czerwone trampki, niebieskie jeansy, biały podkoszulek i czarną skórzaną kurtkę. Nieco dłuższe pofalowane włosy (z 20 cm) mają jaśniejszy odcień futra, są gęste i wystają spod nich rude uszy. Pysk ma jasny, zęby ostre, a wąsy starannie przycięte ;D

Trampki są często zmieniane, bo na każdym koncercie podpisana para leci w tłum ;D
Oprócz tego czasem zakłada na szyję zaczepione o siebie kajdanki na wydłużonym łańcuchu - nazwa zespołu (KittyCuffs) zobowiązuje ;D

Oto wizerunek wzchodzącej gwiazdy kociego pop-rocka!
UWAGA! Kot z zasadami!
Zawsze spada na cztery łapy...

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 21.09.2010 18:51:22
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Zwyyykły lew lwowaty..się postaram rozpisac ale nie wiem czy moja choroba pozwoli :) Lecz Lew jak lew :P
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 21.09.2010 19:15:37
Kangur
Anthro
Standardowy kangur rudy. 21 lat, średnio umięśniony, 194cm wzrostu. Nosi protezę prawej ręki (Wygląda jak sztuczne mięśnie i kości w czarnym kolorze, coś a'la protezy z Deus Ex). Pozatym ma czarny tatuaż w kształcie pionowego paska na podbródku : P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 22.09.2010 10:10:33
Po długim oczekiwaniu...

An hekkan s'nach ssei Mifraelith.

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 22.09.2010 10:45:32
Inna forma
File deleted.
Ostatnio edytowany przez Ensifer dnia 29.09.2023 11:17:01

0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 22.09.2010 15:25:30
Mieszanka wilka z husky
Anthro
Wilk 21 lat, przeciętnego wzrostu, chuda sylwetka oparta na mocnych mięśniach i potężnych ścięgnach. Całkiem przystojny o mocnych niebieskich oczach, z zadbanym czarnym futrem przetykanym srebrnymi pasmami. Wygląd delikatnie szpeci odcięty kawałek prawego ucha. Najchętniej ubiera się stosunkowo luźno ale nie krępująco ruchy. Praktycznie zawsze ma na szyi słuchawki z włączoną muzyką.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jej Królestwo [Przygotowania do sesji]
Wysłano: 25.09.2010 19:07:33
Przepraszam za opóźnienie... jednocześnie mam pytanie. Utrzymać dotychczasową metodę odpowiedzi, czy lepiej będzie rozbić długie posty na mniejsze, dotyczące przykładowo jednej osoby/grupy?

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane