Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   13 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...79808182838485...102>>


0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 24.03.2011 21:26:32
Wilk
Zwierzę
Dawg podaje rękę i bez specjalnego wysilku winduje cię o piętro w górę, do pomieszczonka sterowniczego. Wręcza ci czarne kółko, płaski walec grubości może centymetra, średnicy czterech. Krążek dość lekki, wydaje się zupełnie twardy, jak z kamienia, ale po kilku sekundach trzymania go w ręce zauważasz, że odkształcił ci się między palcami jakby był z miękkiej gąbki. Ściskany, niezależnie od siły nacisku, bardzo powoli się odkształca. Jeśli nacisk usuniesz - natychmiast wraca do oryginalnego kształtu.

Zabierasz się za opuszczenie dachu i podniesienie podłogi, w międzyczasie wypytujesz o Żeton.
"Dobry na zombie bez broni palnej" mówi Dawg. "Przydał mi się tam na dole."
"Drogi?"
"Tani. Rzadki ale mały popyt. Nie ufają mu, raz jeden bokser użyl jako ochraniacza zębów. Walkę wygrał, po walce zmarł na chorobę popromienną. Tak jak niektóre, ten prawie nie promieniuje kiedy nie działa, mocno kiedy działa. Bokser w jedną walkę dostał dawkę śmiertelną... a w pochłaniacze promieniowania nie zainwestował."

Ruszacie całą grupą w drogę, Kapłan z pewnym ociąganiem... "Przydałoby się tego nieszczęśnika pochować" mówi. "Ale leżał tu pięć lat, dzień może jeszcze poleżeć" wzrusza ramionami kiedy nikt nie zbiera się do zawracania.

Zahaczacie plac, Dawg wywleka z największego gąszczu krzaków starą reklamówkę, z której wyciąga podniszczony AKSU i wiesza go sobie na ramieniu. "No, to można do tych wojskowych. Prowadźcie."

Ruszacie w drogę. Tamara i Dawg zaczynają wymieniać się nowinami. Trudno ci prześledzić szybką konwersację po Ukraińsku, wyłapujesz tylko nieliczne nazwy. Usow, Tasany, Żurawlia, Swadowsk, Stara Czerepacha, Maszewo, Noe... Usow kilka razy się powtarza, i Tasany też, jakby z niepokojem. Ale potem konwersacja schodzi na inne tory - Tamara zaczyna się tobą chwalić, i opowiadać o waszych przygodach, psiur przysłuchuje się z zainteresowaniem..

W pewnej chwili oboje przerywają. "Nibypsy" mówi Tamara.
"Poczekaj..." odpowiada Dawg. Puszcza się biegiem ku pobliskim zabudowaniom. Słychać warczenie, skowyt, pisk, po chwili Dawg wraca spokojnym krokiem. "Załatwione."

Docieracie do bazy, Kapłan zna już wygodne ścieżki, prowadzi was. Pada lekka mżawka, więc wszyscy przenieśli się do budynku, słyszysz gitarę.
"Spokojnie, mamy gościa, wygląda groźnie ale nie strzelać bo jest przyjazny!" woła z zewnątrz Kapłan.
"Dzisiaj i Kontrolera z otwartymi ramionami przyjmiemy!" słychać ze środka, po ukraińsku.
Wchodzicie. W głównym pokoju koszar na kręgu łóżek siedzą stalkerzy, żołnierze, całe towarzystwo solidnie podpite. Butelki, puszki po jedzeniu, ktoś śpi, ktoś się goli. W kącie Dąbek któremuś z żołnierzy tatuuje coś na ręce.
Przybycie psowatego wywołuje lekkie poruszenie. Wasyl znowu dostał po łbie, żołnierze dobrze psowatego mutanta pamiętają, znowu Szura przeprasza "za tego idiotę Wasyla".

Dawg i Bóbr rozkładają swój asortyment, zapraszając innych do handlu.
Dawg wykłada artefakty. Ceny do negocjacji, barter preferowany względem rublii.

2x Nocna gwiazda
3x Kryształek
Kulebiak
Kamienny Kwiat.
Światło Księżyca
Błona [++ochr. przed ranamu ciętymi i kłutymi]
Śluz
Koraliki
2x Bateryjka
1x Muszelka [--zmęczenie]
5x Meduza
Skrętak
Robal [+++krwawienie, znieczulenie, utrudnia ruch.]
Batuta
Złota Kulka


Bóbr zaś wykłada mnóstwo dóbr żywnościowych, i z takich bardziej "turystycznych" (suchary, racje, konserwy, zupy skondensowane i w proszku, konserwowane kanapki) i zupełnie "luksusowych" (czekolada, ptasie mleczko, chipsy (Pringles), bita śmietana (w sprayu), mleko w proszku, batony, wafelki, różności...). Jemu ruble nie przeszkadzają...

...decyduj szybko bo chętnych na te towary jest sporo.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 24.03.2011 23:14:52
Głupio nieco wyszło z ciałem stalkera, no ale raczej ciężko byłoby nam samym go pogrzebać, albo gdzieś przenieść. Damy znać reszcie i wrócimy po niego, wyszykujemy godny pochówek.


Zerkam na artefakty i towary Bobra...
Ok, no to pewnie powstanie mały chaos w tych warunkach.

Wpierw rezerwuję sobie u Dawga Błonę i Światło księżyca, pytam o "cenę" Batuty..

"A to..." Wskazuję Śluz. "...jak działa?"
Kojarzę nazwę, ale coś jakoś niespecjalnie pamiętam zastosowanie.

Od Bobra odkupiłbym nieco sucharów i konserw na zapas dla nas, tak po trzy co najmniej i sprawdził jakiego typu racje ma na stanie. Pytam też ile chciałby za czekoladę i wafle, bo i tym zainteresowanym.
Czy ma on w ofercie alkohol albo tytoń?

"Dawg, mam pytanie... wiesz może coś więcej na temat tego artefaktu...?" Wskazuję Złotą Kulkę.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 0:15:56
Wilk
Zwierzę
Wpierw rezerwuję sobie u Dawga Błonę i Światło księżyca, pytam o "cenę" Batuty..

"A cwaniak, sam bym to światełko wziął." Bóbr łapie się że go ubiegłeś. "Weź chociaż pożycz na noc."
"Dobra, światło księżyca jest drogie. Pięć tysięcy, bo ja tu widzę że jak je sprzedam Bobrowi to mnie będzie przez tydzień karmił jak króla..."
Przypominasz sobie, drogie bo chroni przed koszmarami. Dla wielu stalkerów noc spokojnego snu jest cenniejsza od wszelkich innych wygód.

Błona nie jest specjalnie cennym artefaktem, 1500 rubli chodzi. Ale jak mówiłem, w sprzęcie to cię taniej wyniesie.
Batuty chodzą po 1000, za cztery granaty mogę sprzedać.

Śluz - wygląda i w dotyku jest jak nazwa mówi - to artefakt chroniący jednocześnie przed wysoką temperaturą i substancjami żrącymi, niezbyt mocny ale wyjątkowo słabo promieniuje.

Konserwy - 100 za turystyczną, 200 za zagęszczoną zupę (2 porcje), 250 duża szynka, 50 paprykarz rybny, 40 suchary, 100 zupki wietnamskie, takie średniej klasy, 120 fasola w puszce... O, i mam duże salami, szczelnie zapakowane.
Czekolady - wysokiej klasy, orzechowe, bakaliowe - towar luksusowy, 400 za sztukę. Wafelki dwieście.

"Alkohol i tytoń mam, ale najpierw potrzebuję amunicji..." wystawia i flaszkę whisky i dwie niezłe wódki i cztery kartony papierosów...

Zlecieli się żołnierze.
Papierosy i wódka leżą nietknięte.
Poszły dwie z czterech czekolad, salami, dwie paczki ciastek, pudełko kawy, pudełko cukru, pudełko herbaty i puszka bitej śmietany.
Aż żal się robi patrząc jak łapczywie się na to rzucili.
A Bóbr siedzi przed sporą stertą amunicji.
"Dziki, wiesz... weź, za dzisiejszą eskortę, weź się doposaż w amunicję, tak z pięć kilo, bo ja tego i tak nie uniosę. Tylko nie bierz mi przebijającej pancerz... A jak chcesz coś z jedzenia to... dajmy na to, tysiąc kredytu zadowoli?

Amunicja to głównie 7.62x39 do AK, 5.45x39mm do AK-74 oraz 9x18 Makarov. Widzisz jednak i pudełko snajperskiej 7N1, i cztery granaty VOG-15 do rosyjskich granatników. Jest kilka pudełek przebijającej pancerz, jest i pudełko +P+ do Makarova.

"Dawg, mam pytanie... wiesz może coś więcej na temat tego artefaktu...?" Wskazuję Złotą Kulkę.
"Wiem, że kupują to naukowcy za dobre pieniądze. I wiem, że jest artefaktem jednorazowego użytku. Ale jakoś nigdy nie próbowałem jej użyć, kwota była bardziej kusząca."

Dawg negocjuje aktualnie z Bobrem, cała amunicja 5.45x39mm za Kulebiak. Chyba negocjacje dojdą do skutku.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 1:58:42
Przebieram pospiesznie w swoich rzeczach... Manifestacja chaosu, nie handel...
Wykładam przed Dawgiem to, co ewentualnie mogę zaoferować mu ze sprzętu - aczkolwiek jeśli Bóbr, albo któryś z wojskowych jest czymś zainteresowany, też ofert wysłucham.



[Ilość sztuk] Nazwa


Uzbrojenie:
[1] Pistolet PM ("No... brak mu jednego małego elementu, ale to nie taki problem znaleźć. O, jeden w stalkerbazie gdzieś leży nawet, można poszukać. A jak nie, zawsze rozebrać na części się da, sprzedać...")

[1] Granat obronny
[1] Granat fosforowy
[1] Granat dymny

[5] Amunicja slugs
[10] Amunicji buckshot
[1] Amunicja z neurotoksyną na krokodyla ("Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że tyle w zupełności wystarczy, by wszystkie krokodyle Zony nie sprawiały już więcej problemu. Wystarczy załadować i być gotowym do użycia, a spokojnie wystarczy na dłuższy czas.")


Artefakty:
[1] Mika
[1] Meduza
[1] Nocna Gwiazda
[1] Gravi
[1] Kamienny Kwiat


Żywność;
[2] Vifon, ostry
[1] Gulasz wojskowy, puszka
[1] Racja żywnościowa z podgrzewaczem chemicznym
[1] Racja żywnościowa z podgrzewaczem ogniowym


Inne wyposażenie:
[5] Tabletki uzdatniające wodę
[3] Raca
[4] Bateryjka stalkerska

Oraz to, co od siebie w razie czego dodałaby Tamara.



Śluz darowuję sobie jednak, nad Batutą myślę chętnie, zobaczę, jak z "rabatem sprzętowym" Dawg ustali. Na pewno przyda mi się Błona... Światło księżyca, cóż, na psionikę jak znalazł, choć snów akurat nie potrzebuję, a nawet nie chcę blokować. Kulebiak też dodatkowy by był pomocny, ale albo to, albo to. Nawet jeśli mnie stać, to się Bóbr obrazić gotów, jakbym mu oba zwinął.
A, niech ma, najwyżej potem się jeszcze dogadamy. Pytam jeszcze Dawga o ceny Muszelki i Złotej Kulki.
"Swoją drogą, przyjmujesz czeki...?"

"Jak długo będziemy w pobliżu, Światło Ci mogę bez problemu na dobry sen wypożyczać. Chyba, że akurat się stado kontrolerów zleci, to wtedy nie obiecuję... A na razie... bym wziął jedną czekoladę, te wafle, ze cztery turystyczne, zupę i trzy paczki sucharów. I paprykarza może ze dwie sztuki..."

Sprawdzam, ile amunicji do AK mógłbym zabrać, jeśli dobrałbym wpierw +P+, 7N1 i ze trzy pudełka 9x18...





[Dreamer, jakby coś, możesz zmienić od ręki cokolwiek z powyższych ustaleń, nie obrażę się absolutnie.]
Ostatnio edytowany przez Nasshnarah dnia 25.03.2011 2:00:19

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 8:23:04
Mykita
Zmiennokształtny
Batuty chyba jednak nie potrzeba, jest to mało potrzebne i jednorazowe, nie wydajemy też nocnej gwiazdy ani gravi.
Amunicję PP zarezerwował sobie Bóbr.Jak ma gest to tego nie nadwyrężajmy, a makarov lepiej na zwykłej ma funkcjonować. Weź amunicję 7N1. Dopełnij AK.
Kulebiak jak najbardziej by się przydał, ale nie wiem czy mam go czym wynegocjować...
Amunicję z neurotoksyną myślę że warto zostawić, nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, a można zostać bez niej po jednym strzale.
Jak stoi Muszelka kosztowo, lub za co by się Dawg chciał wymienić?
Ostatnio edytowany przez Dreamer dnia 25.03.2011 9:02:03

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 8:32:52
Wilk
Zwierzę
Demo od razu pyta o granat fosforowy, Alex chce obie racje, pytają o cenę.

"Tę neurotoksynę, to ty schowaj, Dziki" radzi Dawg. "Przeszedłeś przeszkolenie, wiesz jak tego użyć. Sprzedasz w niedoświadczone ręce, ktoś sobie zrobi kuku, będzie miał do ciebie wyrzuty. Nawet nie wyobrażasz sobie ile rabanu ludzie potrafią zrobić o taki drobiazg jak odgryziona noga."

Tamara patrzy jak wystawiasz Gravi i Nocną Gwiazdę. "Dziki, obiecałeś że mi zrobisz lżejszą tę śrutówkę jak będziesz mógł...?"

"Zupki i gulasz za światło księżyca, Batutę za Mikę i Meduzę" oferuje Dawg. W tej chwili, na widok tych Vifonów język ci zaczął uciekać. Ale byś takiego zjadł... tęskni ci się za ty smakiem, i masz aktualnie wrażenie, że to bardzo kiepski interes. Rozum mówi że to świetny interes, żołądek - inaczej.

Bóbr podlicza... "Wychodzi jakieś 1200-1300, dorzuć ten granat i będziemy kwita.".

Dawg sprawdza Makarova. "Dziki, co ty za ten złom chcesz? Drzyzgę wielkości pięści mogę ci dać. Solidnie kanciasta, dobra do rzucania w zombie." pokazuje nieduży czarny kamyk.

Bierzesz amunicję. Cztery pudełka 9x18 (w sumie 200szt) to dwa kilogramy. 20szt 7N1 to prawie pół kilo.
Snajperska i 9x18 (wraz z +P+) to zostawia cię z trzema pięćdziesięcionabojowymi pudełkami 7.62x39 do AK. Oczywiście Bóbr więcej sprzeda, zwłaszcza że żołnierze pewnie kupią więcej towaru jak rozprawią się z tym, co aktualnie jedzą.

"Muszelki chodzą po 8000... Dwie racje i twoja. Naukowcy ile za kulkę dawali...12000? Za trzy takie racje będzie."
"Ja mogę jedną ze swoich dorzucić" oferuje Tamara.

[+P+ to amunicja grzybkująca, nie przebijająca pancerz. Jej Bóbr nie rezerwował.]
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 25.03.2011 8:34:25
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 9:01:26
Mykita
Zmiennokształtny
Co ja robię, przecież mam wykorzystać tę artefakty do odciążenia broni. Gravi i Nocnej gwiazdy nie sprzedaje. W sumie to by się nawet jeszcze dodatkowe przydały.
[[ O jaką wagę Nocna gwiazda odciąża i ile waży magazynek pełny do Peczenga?]]
Batuta może być niebezpieczna, anomalii się nie da później wyłączyć. Może innym razem się nad taką zastanowię, ale nie teraz.
Muszelkę za tę racje weźmy, nigdy nie wiadomo kiedy będzie trzeba coś cięższego uruchomić.

Może warto zostawić, ze 3 pudełka amunicji do Makarova. Tamara tej amunicji nie używa, a pistolet używany jest z rzadka.
Mam 6 pełnych magazynków FJM to będzie plus dodatkowe 50sztuk amunicji. To samo w sobie jest sporo.
Bardziej podoba mi się wizja nie brakującej amunicji do AK, jej więcej schodzi.
Spytam się czy Bóbr nie wymienił by.
Pierw to o resztę za momencik.
0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 9:03:18
Tamarze się Buckshot'y kończą lepiej jej dać niż sprzedać a potem kupować.
0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 9:07:27
Po ile wódka?
Myślę że jak żołnierze skończą pałaszować to pewnie zaczną szukać i wódki. Może odsprzedam z zyskiem.
Ile Dwag by chciał za nocne gwiazdy i ile za Robala.
Robal może ratować życie,a jak ktoś jest w stanie takiż że będzie go potrzebował to to że mu grzej się gorzej ruszać, nie będzie miało znaczenia.
Ostatnio edytowany przez Dreamer dnia 25.03.2011 9:57:54
0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 9:44:00
Demo, co zaoferujesz za ten granat?

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 10:01:09
Wilk
Zwierzę
Wycofujesz Gravi i Gwiazdę z oferty.

Nocna Gwiazda odejmuje 3kg (a poza tym może służyć za małą lampkę nocną, świeci jak biała dioda świecąca)
Gravi to ok. 6kg
Złota Rybka odejmuje pod 12kg.
Magazynek Peczenga waży niecały kilogram, taśma 100 naboi - ponad 3kg. Czyli cztery kilo razem.

Bierzesz Muszelkę od Dawga, który chowa dwie racje do swojego (pustawego) plecaka. Alex wzrusza ramionami, "no dobra, takiej ceny to ja ci nie mogę zaoferować."

3 pudełka = 150 naboi FMJ, jakieś 1,5kg, pół kilo 7N1, rezygnujesz z +P+.
Możesz za to dobrać jeszcze jedno duże pudełko AK, w sumie 200szt.

Pytasz o wódkę, "Wódka dwie stówki, dwie flaszki za Meduzę."

Demo nadal zainteresowany jest granatem fosforowym, może dać ci za niego trzy granaty obronne.
Kolejne cztery oferuje Dawgowi za drugą batutę.

Dawg da ci oba Światła Księżyca za Mikę, ogólnie zależałoby mu na tym artefakcie. ("Nic, nawet Płomień nie chce mi leczyć skóry, musi się zrosnąć naturalnie, taki mój mutanci los. A od paru miesięcy nie mam nic sensownego na powstrzymanie krwawienia, a bandaże w warunkach polowych, to sam wiesz... Niby mam Robala ale to jest artefakt na ucięte nogi a nie na skaleczenia od pazurów. Niefajny w użytku.")

Pytasz Dawga czy akceptuje czeki.
"Czeków nie, tylko karty kredytowe", puszcza oko. "Jak od naukowców to tak."

[Za co Bóbr nie wymieniłby czego? Jeśli chodzi o amunicję, to jest skory do handlu.]

Na razie podsumowanie aktualnie zaplanowanych transakcji:

- za pomoc Bobrowi:
150szt 9x18 FMJ
20szt 7N1
200szt 7.62x39
czekolada,
wafle,
4 turystyczne,
3 paczki sucharów

-za granat:
zupę skondensowaną
2 paprykarze

Od Dawga:
-za 2 racje żywnościowe:
Muszelkę

-za 2 zupki Vifon i gulasz
światło księżyca
(targuj się, nie chcesz tego Vifona dawać!)

od Tamary:
-za 10 buckshotów
buziak
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 10:05:39
Mykita
Zmiennokształtny
Podsuwam się do Tamary Co by sądziła żeby jej kupić przy najbliższej okazji Saige i ją odciążyć. Miałaby broń w której się amunicja tak szybko nie kończy i lekką. Jak podoba się pomysł to proponuje się złożyć racjami na złotą kilkę, to będzie prawie cena Saigi.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 10:17:49
Wilk
Zwierzę
"Ale wtedy instalujesz w niej Gravi a nie Nocną Gwiazdę. Miałam kiedyś Saigę w rękach."
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 10:33:58
Mykita
Zmiennokształtny
[[Z Bobrem chodziło o amunicję właśnie.]]

Tamarze na ucho powiem, Dla ciebie może być Gravi.
Jak Ci się podoba noszenie perspektywa noszenia takiej broni, tylko odciążonej? Myślę że swobodnie biegając z taką bronią, zrobisz dość ciekawe wrażenie na innych stalkerach.

Dwie flaszki za Meduzę są ok.
Dawg, za samo światło księżyca aż mi trochę żal tych vifonów. Nie ma jak takich zdobyć w Zonie, aż z domu je przywiozłem.
Może był byś skory coś do handlu dołączyć lub też spuścić coś z ceny jak byśmy chcieli złotą kulkę brać?

[[Edycja była 10:45 ]]
Ostatnio edytowany przez Dreamer dnia 25.03.2011 10:45:42
0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 10:47:17
Jak się zapatrujesz na handel robalem?

Granat fosforowy na zwykłe wymienię.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 10:58:24
Wilk
Zwierzę
Bóbr więcej z rzeczy jakie masz mógłby wziąć Kamienny Kwiat za jakieś 100 naboi do AK. Ogólnie nie jest specjalnie zainteresowany resztą twojego towaru. Pieniądze oczywiście tak, 400 rubli za pudełko 50 naboi.


"Dobra, jeśli zgodzisz się na tę transakcję z Miką to jednego Vifona ci zostawię. Ale jednego sprzedaj. A co do robala, to niezbyt chętnie go sprzedaję. Raz już mi życie uratował." Dawg pokazuje na bliznę na szyi. "Ale jak zaoferujesz coś fajnego wzamian to wezmę."
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 11:20:59
Mykita
Zmiennokształtny
Zgadzam się na transakcję z Miką.
Kamienny kwiat dam za 100 naboi do AK.
0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 11:25:08
Ewentualnie jeśli da radę sensownie negocjować cenę w sprawie Złotej Kulki to mogę się zastanowić nad dopuszczeniem tego Vifona w handel. Przyznaje że mi go żal będzie strasznie, no ale...
Ostatnio edytowany przez Dreamer dnia 25.03.2011 11:37:17

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 11:38:47
Wilk
Zwierzę
"Jak Ci się podoba noszenie perspektywa noszenia takiej broni, tylko odciążonej? Myślę że swobodnie biegając z taką bronią, zrobisz dość ciekawe wrażenie na innych stalkerach. "
"Będą myśleć że to replika ASG od Kowboja... ale to nie szkodzi. Repliki ASG tu też wzbudzają respekt."

Tamara odda swoje dwie racje jeśli ty dorzucisz trzecią, w zamian za Złotą Kulkę. I pod warunkiem że zamienisz jej strzelbę na Saigę z Gravi.

Podsumowanie transakcji:

- za pomoc Bobrowi:
150szt 9x18 FMJ
20szt 7N1
200szt 7.62x39
czekolada,
wafle,
4 turystyczne,
3 paczki sucharów

-za granat:
zupę skondensowaną
2 paprykarze

-za Meduzę:
2 butelki wódki

-za Kamienny Kwiat:
100szt amunicji 7.62x39


Od Dawga:
-za 2 racje żywnościowe:
Muszelkę

-za 1 zupkę Vifon, gulasz i Mikę
światło księżyca
2x Nocna Gwiazda

-za 1 rację, +2 racje od Tamary
Złota Kulka

od Demo:
- za 1 granat fosforowy
3 granaty obronne


od Tamary:
-za 10 buckshotów
buziak

[jeśli to wszystko to czekamy na Nassha. W międzyczasie akcja może się toczyć... tylko nie podejmuj działań z wykorzystaniem sprzętu podlegającego handlowi żeby nie narobić paradoksów ;) ].
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 25.03.2011 11:42:50
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 12:33:31
Mykita
Zmiennokształtny
[[ Fajne by to wyglądało. Zabiłem go granatem, ale ten granat nigdy nie istniał. xD
Swoją drogą transakcja z Tamarą mnie zbija z nóg. :] ]]


Spytaj się wojskowych czy mają jakieś plany tuneli pod bazą.
Ostatnio edytowany przez Dreamer dnia 25.03.2011 13:13:02

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 14:02:48
Wilk
Zwierzę
"Plany nie plany, nie jest tego dużo. Podejdź to ci rozrysuję. Albo nie, pozwiedzaj sobie." żołnierz imieniem Iwan zaprasza za sobą łamaną angielszczyzną.

Korzystasz z oferty, jednocześnie otwierając aplikację rysunkową w PDA żeby bazgrać mapkę. Prowadzi cię do "budynku dowódcy" na skraju bazy.

W rogu budynku pod metalową (ale otwartą) klapą są blaszane schody w dół. Krążą krótkimi odcinkami wąskim szybem dość głęboko w dół do narożnika niskiego, oświetlonego jedną żarówką, podłużnego, w zasadzie pustego pomieszczenia.

Na przeciwległym końcu pomieszczenia dwoje drzwi - chyba do ubikacji, obok korytarz. Prawa ściana przeszklona, z przeszklonymi drzwiami, otwiera się na drugie podłużne pomieszczenie, z mnóstwem sprzętu technicznego - radia, konsole, panele. Po prawej, obok schodów - grube, potężne stalowe drzwi. Wszystkie ściany to surowy beton, przywodzi to trochę na myśl miejsce, gdzie znalazłeś Kupałę.
"To jest śluza na Kołhoz" wyjaśnia Iwan. "A to, centrum komunikacyjne. Na prawo rozciąga się za śluzę, ma strzelnicę."
Wprowadza cię do centrum komunikacyjnego. Urządzenia ubiegłowieczne conajmniej, ale kilka urządzeń świeci lampkami, rozpoznajesz leżący na jednym z nich "przedłużacz PDA" podpięty do jakiegoś kabla idącego do wysokiego na pół metra kanału w kącie przy drzwiach.
"Kanał do wieży radiowej" mówi Iwan. "Jest szyb, drabina, klapa, zasuwa od dołu żeby nam nic nie wlazło ale jak mutanty po emisji wlezą do bazy to tędy się wychodzi je załatwić."
Podchodzisz do końca pomieszczenia. Gruba zasuwa w wąskiej szczelinie, widzisz przez nią kawałek korytarza, ściany poorane kulami. "Dalej jest pokoik a z niego wąski korytarzyk na Kołhoz" mówi Iwan, po czym dorysowuje to na twoim PDA.
Ruszacie w przeciwną stronę korytarzem. Po prawej drzwi. Iwan otwiera, włącza światło, wprowadza. Dużo łóżek zepchniętych pod ścianę, kilka na środku formuje siedzenia dookoła stołu. "Schron. Normalnie tu się siedzi podczas emisji i takich tam."
Z pomieszczenia schronu dwoje drzwi, prawe i lewe. "Po lewo gabinet dowódcy, prawieśmy ogołocili. Po lewo kuchenka i magazyn. Nie ma co zwiedzać..."
Wyprowadza cię i prowadzi dalej korytarzem. Przed wami kolejne potężne stalowe drzwi, jak te poprzednie, tylko jakby trochę wybrzuszone. Na prawo od nich wejście, małe ciemne pomieszczenie - strażnica. Praktycznie brodzisz w łuskach, w kącie szafka a na niej kilkanaście magazynków. Śmierdzi padliną. Okienko strzelnicze wychodzi na wystrzelaną na kilkanaście centymetrów wgłąb, średnicy kilku metrów dziurę w przeciwległej betonowej ścianie. Podłoga zasłana kośćmi, rozpoznajesz i snorki i ślepe psy i pijawki i chyba nawet kontrolera. Drzwi od tej strony strasznie zmasakrowane.
"Korytarz do takiego samego pomieszczonka, i daleko, na Limańsk" - Iwan zaznacza ci na PDA.
"Tyle naszego podziemnego królestwa. Dalej się nie zapuszczamy."
Wracacie na górę...
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 25.03.2011 14:06:06
Załącznik:
jpg  koro-baza.jpg (48.11 KB; 648x1152 px)
49_4d8c9278c89a2.jpg 648x1152 px
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 15:35:39
Mykita
Zmiennokształtny
Dziękuje za oprowadzenie.
Widzę że macie podpięty przedłużacz PDA. Samo radia jest uszkodzona z tego co wspominaliście?
Mielibyście coś przeciwko temu by któryś ze stalkerów podszedł sprawdzić czy dało by się ją naprawić?
Ostatnio edytowany przez Dreamer dnia 25.03.2011 15:36:11

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 15:41:30
Wilk
Zwierzę
"Przeciwko? Na rękach byśmy go nosili... a w zasadzie to jaki przedłużacz PDA?"
Pokazujesz urządzonko.
"Nie wiem co robi połowa z tego sprzętu. Zostawiliśmy włączone co się dało włączyć, bo a nuż ktoś wykryje i zainteresuje się i nas znajdzie, taka, wiesz, latarnia morska. Ale widzę, że się przydało. Jak to w ogóle działa...?"
Streszczasz zasadę działania.
"No to fajnie że się przydaliśmy..."
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 15:50:15
Mykita
Zmiennokształtny
Bardzo to dla nas pomocne. Gdyby radiostacja porządna ruszyła i już przedłużacz potrzebny nie będzie to się polecam. Możliwe że by mi się przydał.
Puki co to postaram się kogoś znaleźć do pomocy przy tym radiu i go tutaj podesłać.
Ostatnio edytowany przez Dreamer dnia 25.03.2011 15:53:15

0
(+0|-0)
Re: Zona Quest
Wysłano: 25.03.2011 16:09:29
Wilk
Zwierzę
...wracacie do bazy, zakładając kaptury bo zaczął lać deszcz.
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...79808182838485...102>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane