Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


0
(+0|-0)
Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 18:36:53
Smok
Anthro
Kochane Dziabągi,

Niedawno wróciłem z pierwszego w swoim życiu, tzw. Demoscene Party o nazwie "RiverWash". Party tego typu jest jakby odpowiednikiem naszego furmeet'u w subkulturze o nazwie "Demoscena".

A czym jest Demoscena?

Cóż, oprócz analogicznego do PF odesłania was do artykułu na WIKI, powiem wam, że demoscena jest subkulturą tak starą jak pierwsze komputery i skupiającą geniuszy komputerowych każdej maści z całego świata: programistów, coderów, grafików, kompozytorów, których łączy to, że chcą tworzyć i pokazywać co umieją. Wiele obecnych osobistości-zajebistości obecnego świata komputerów zaczynało właśnie na Scenie i Baginiski nie jest tu najlepszym możliwym przykładem.

Mnie klimat aktywności i działania, związany z Demosceną, bardzo spodobał i zamierzam dalej udzielać się w tej subkulturze. Zaś niektórym z was chcę taką aktywność polecić, jako że jest tu parę uzdolnionych grafików, którzy w pewnym sensie gnuśnieją ograniczając się do pokazywania swoich talentów głównie w furry.

Zachęcam do bycia demoscenowcem, do wysyłania swoich prac na rozliczne party, do afiszowania się swoim nickiem, do reklamowania swojej marki tam, gdzie komuś może na niej zależeć i wreszcie: do wyjazdów na party i zawierania znajomości swojego życia.

Najbliższe part: FunctionX - Węgry
Największe party: Assembly - Finlandia

Pytania? Komentarze?
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 18:50:45
Wilk
Zwierzę
Heh, jeszcze w liceum byłem w grupce demoscenowej, dwie produkcje wszystkiego wydaliśmy zanim się rozpadło, ja na studia, inni do innych grup. Teraz nie ma już na to czasu.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 18:57:51
Smok
Anthro
Cytat z "sharpy":
Heh, jeszcze w liceum byłem w grupce demoscenowej, dwie produkcje wszystkiego wydaliśmy zanim się rozpadło, ja na studia, inni do innych grup. Teraz nie ma już na to czasu.


E no super. A pokażesz jakąś prodkę?
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 18:57:54
Szeregowy Spizgalski
Tak.
własciwie to zastanawiałem sie czym są naprawde te dema. To zwykłe pokazówko reklamówko coś z muzyczką?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 19:06:10
Smok
Anthro
Cytat z "Wolfheart":
własciwie to zastanawiałem sie czym są naprawde te dema. To zwykłe pokazówko reklamówko coś z muzyczką?


Tak. To taki popis umiejętności, przede wszystkim programistycznych.
Jeżeli kiedykolwiek piraciłeś, to pewnie się z choć jednym demem zetknąłeś. Zawsze były dodawane do crack'ów. Najczęściej natrafiało się na Hoodlum albo Vengence.
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 19:09:45
Szeregowy Spizgalski
Tak.
MHm, to juz wiem. Aczkolwiek nie bardzo "czuje bluesa" demek. To az taki big deal ze są całe zwiazki wyznaniowe demek?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 19:17:37
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Myślałem, że demoscena umarła razem z Atari i Commodore.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 9.09.2010 19:19:30
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 19:20:32
Smok
Anthro
Cytat z "Wolfheart":
MHm, to juz wiem. Aczkolwiek nie bardzo "czuje bluesa" demek. To az taki big deal ze są całe zwiazki wyznaniowe demek?


To jest taki big deal, że siedzą w tym najprzedniejsze mózgi informatyczne tego świata, a same dema, renderingi, malunki, animacje, muzyka, to, jak wcześniej wspomniałem, jedna wielka popisówa jednych przed drugimi. Z takiej popisówy często coś wynika, np.: animowane szaty graficzne dal programów telewizyjnych czy rozwiązania dla programów do obróbki grafiki.
0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 19:27:45
Cytat z "Ryan":
Myślałem, że demoscena umarła razem z Atari i Commodore.


Heh. Nie wiem skąd to wziąłeś, ale to dobry żart. ^.-.^
Ale na serio: demoscena żyła, żyje i jest coraz większa.
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 19:44:21
Wilk
Zwierzę
Heh, dalej plączą się na prehistorycznym nigdy nie dokończonym sajcie.

Nitrosacharoza jest "standalone" amigowskim programem, slide-show, klik i uruchom.
RnB to demko, spakowane DMS a więc załączam DMSwb, program do zrobienia dyskietki z pliku DMS.
O ile dobrze pamiętam, wszystko działało pod UAE okay.
Załącznik:
zip Amiga.zip Rozmiar: 482.30 KB; Pobrań: 222
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 19:47:42
Tinker Pony
Zmiennokształtny

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 20:39:46
Smok
Anthro
Maaan! Chaos Theory jest jednym z lepszych demek. A Gargaj był w tym roku na RiverWash - mocno włochaty facet z włosami dłuższymi od Lemminga. ^.-.^
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 21:22:05
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
W sumie jakbym miał pieniądze, to tez bym sie zjawił...

Elude - Dust <3
Ostatnio edytowany przez OlaHughson dnia 9.09.2010 21:23:03
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=M573en-Qjts



0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 21:46:09
Smok
Anthro
Pierwsze miejsce w niedziele zajęli, ale Machineris - Futuris bardziej mi się podobała - mimo 8 klatek na sekundę ^.-.^.
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 21:52:54
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Ja w ogóle z nowszych lubie produkcje Elude a ze starszych - Sanity. Głównie za muzykę, ale dla mnie sprawiąją wrażenie zamkniętej całości - ba, nawet lepiej mi sie słucha muzyki z "Interference", jednocześnie oglądając.

Sanity - Interference
Sanity - Elysium


0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 22:25:39
Wilk
Zwierzę
A pamięta ktoś jeszcze Technological Death?
http://www.youtube.com/watch?v=sKn8i5tvO08
Byłem jeszcze w podstawówce i jeździłem do Krakowa zrobić turbo do magnetofonu do atarynki, kiedy zobaczyłem je tam w sklepie komputerowym, jak było jeszcze nowe. Heh, potem weszły i phongi i goraudy i pixel shadery i inne takie ale TD było jednak przełomem jeśli chodzi o jakość dem, ustawiło poprzeczkę sporo wyżej i potem inni musieli równać...
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=sKn8i5tvO08

--sf.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 22:28:30
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Cytat z "sharpy":
A pamięta ktoś jeszcze Technological Death?


Po raz pierwszy zobaczyłem w marcu tego roku, odpalone na Minimigu zresztą.


0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 9.09.2010 23:52:57
Smok
Anthro
Pierwszy raz widzę to TD, ale jak pokazuje się napis "Poland", to robię się dumny. ^.-.^
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 10.09.2010 0:20:26
Tygrys perski
Anthro
Czyli jak tak patrze, to ogólnie mamy tu do czynienia z pierdółkami nadającymi się do winampa jako vizualizator... Takie se.
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 10.09.2010 7:55:55
Wilk
Zwierzę
To działa w przeciwną stronę... z mało prockożernych demo-efektów robi się wizualizatory do winampa. Obejrzyj creditsy winampa, podstawowa załoga to demoscena...

Zauważ jeszcze że to nie jest filmik renderowany klatka po klatce na farmie do renderingu, gdzie jedną ramkę 1000 procków liczy godzinę a potem składa się to w całość. To jest realtime, wyliczane na bieżąco. Amigowskie dema jak TD - jedna dyskietka jakieś 850KB, procek 7MHZ czyli pewnie pod 3% prędkości twojej komórki i jazda!
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 10.09.2010 12:09:37
Smok
Anthro
Cytat z "Hufnaar":
Czyli jak tak patrze, to ogólnie mamy tu do czynienia z pierdółkami nadającymi się do winampa jako vizualizator... Takie se.


Oh Jezz, ale n00b! ^.-.^
Ale nie martw się, na mnie też kiedyś mówiono n00b, ja ci taką ignorancję mogę wybaczyć.
Ogólnie, to tutaj mamy do czynienia z back-stage'em współczesnego świata gier komputerowych, efektów filmowych i crakingu, a dema to byprodukt, po którym ludzie ze środowiska informatycznego są w stanie się poznać jedni na drugich. Poza tym dema nie są tu jedyną rzeczą tworzoną przez demoscenowców. Jest jeszcze grafika, tak 2D, jak i 3D, są kompozycje muzyczne na wielu poziomach: od chip-music do epic-music. Nie pogadasz. ^.-.^

Pewne dobre rzeczy, tylko z tegorocznego RiverWash...

Muzyka:
Out of the Storm by Lamb
Out of the Storm.zip

Chill Your Chips by Aceman
Chill Your Chips.zip

Cheaptune by Łukasz Michniewicz
Cheaptune.zip

Show Me Heaven by Trymuss
Show Me Heaven.zip

Grafa:
Machinery by Shexbeer
Machinery

I Can Hear You by Azzaro
I Can Hear You

Guardian by Piotr Sokołowski
Guardian

Edit: Ale suchar z tym zamieszczaniem obrazków. ^.-.^
Ostatnio edytowany przez Booster_Drgn dnia 10.09.2010 12:17:47
0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 10.09.2010 13:59:33
A na tegorocznym Assembly goście z Andromedy znowu dali czadu:
Ostatnio edytowany przez Booster_Drgn dnia 10.09.2010 14:03:29
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 10.09.2010 14:12:08
Arachne
Taur
Booster, jak dasz linka do youtuba to samo się pod postem załączy.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 10.09.2010 20:19:37
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Booster_Drgn":
A na tegorocznym Assembly goście z Andromedy znowu dali czadu


no, wizualizatora do Winampa to nie przypomina.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Demoscena!
Wysłano: 11.09.2010 0:55:30
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Hufnaar":
Czyli jak tak patrze, to ogólnie mamy tu do czynienia z pierdółkami nadającymi się do winampa jako vizualizator... Takie se.


Te pierdółki powstawały w takim 1991 albo 1995r. na ułamku obecnych mocy obliczeniowych. To dopiero robi wrażenie! Ale dzisiejsze dema, robione na PC jakoś zupełnie mnie nie ruszają, to już nie to samo co te pisane dla MC68000 7mhz + 512kb ram.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane