Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


Anonim
0
(+0|-0)
Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 2.05.2007 2:34:53
Witam.

Chciałbym założyć taki nowy temat do pytanek nowych "futrzaków", gdyż na pewno każdy by miał w zanadrzu choć jedno pytanko, a w ten temat byłby miejscem składowym owych. Oki? No to ja zacznę.
Chciałbym, by ktoś opisał jasno, krótko i zrozumiale te "rasy", które można wybrać w profilu (np. ten Anthro), bo troszkę niezobeznany jestem. :rollk:

Pozdrawiam.

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 2.05.2007 3:22:50
Lygrys Polski
Anthro
Co to jest antropomorficzna i niemorficzna postać?
Antropomorfy (lub z angielskiego Anthro) to zwierzęta posiadające zbliżone do ludzkiego ciało. Niemorfy (lub z angielskiego Nonmorph) to postacie furry posiadające ciało zwierzęce, nie-antropomorficzne. Obie te formy łączy jednak posiadanie takich cech jak mowa, intelekt itp. Postaciami Anthro są np. Królik Bugs lub Myszka Mickey, a Nonmorph są np. bohaterowie "Króla Lwa". Postaciami furry mogą też być postaci mitologiczne lub baśniowe takie jak centaury czy smoki.
A poza tym "rasy" czy "formy" się nie wybiera, to się ma wizualnie od urodzenia, powtarzam że Furry to nie zabawa, tylko niestety styl życia.

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 2.05.2007 11:28:23
jestę kapibarę
Redi, ale wprowadzając informacje do profilu trzeba wybrać, automat nie nadaje ;-)k
Nie-anthro (u nas: "Zwierzę") jest też określane jako Feral.

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 2.05.2007 21:16:32
Kotołak (Lwiak)
Anthro
Cytat:
Redi:

A poza tym "rasy" czy "formy" się nie wybiera, to się ma wizualnie od urodzenia


Ja tam przyglądałem się w lustrze i nie widziałem "wizualnie" w sobie nic z lwa. A postać to zasadniczo sobie wybrałem po kilku dniach jak trafiłem na forum na podstawie tego do czego najbardziej się utożsamiam i zrobiłem to dla zabawy. Jeszcze jedno, to, że ktoś nie zna pewnych terminów jak np. anthro czy chakat nie oznacza, że nie jest furry. Na samym początku też nie znałem wielu określeń a mimo to zawsze byłem Furry.
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 2.05.2007 21:26:44
Minotaur
Anthro
Albo ci sie wydawało że jesteś :-Pk
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 2.05.2007 21:38:25
Kotołak (Lwiak)
Anthro
Wcale nie jest powiedziane, że trzeba od urodzenia czuć się czymś innym jak człowiek i nosić worek po kartoflach by móc nazywać się Furry
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 2.05.2007 21:45:17
Wiewiórka
Zwierzę
Co masz do mojego worka?! Pffff.... *idzie po nowy worek specjalnie dla Allacha * No to ci uczyje nową czapke :-Pk

Edit: Tak konkretnie też nie przepadam jak ktoś myli furry z grą RPG albo inną.
Did you know that dolphins are just gay sharks?



Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 11:46:21
Ja mam takie trochę zakręcone pytanie jak definiowany jest zmiennokształtny?
To znaczy czy wilkołak (zdefiniowany tak jak w RPG:Wilkołak apokalipsa) jest zmiennokształtnym. No i czy w ogóle może być furry bo mi na przykład bardzo by pasowała koncepcja bycia w zależności od potrzeby człowiekiem albo 2m wersją wilka anthro. ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 12:37:07
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Heh, proszę... Ta dyskusja niebezpiecznie zaczyna prowadzić do kwestii "kto tu jest bardziej TRÓ". Nie wiem, mi się wydaje że czytałem kiedyś coś w stylu "chcesz być furry - jesteś furry". Bycie futrzakiem nie jest chyba uwarunkowane genetycznie, żeby się z tym rodzić, prawda? U jednych to przychodzi wcześniej, u innych później. U większości w ogóle :/ Więc nie zaczynajmy tego tematu, ok?

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 14:34:26
Smok Serwisowy
Cytat:

Redi pisał(a)):
Ehh... Kolejny pseudo, no trudno.


Pytanie do rediego: Czy czujesz się w jakiś sposób bardziej TRUE niż Mr_Achilles ?

bo chyba czegoś tu nie rozumiem... i dziwie się czemu nikt nie zwrócił na to uwagi :/

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 16:02:07
fajkojot
Człowiek
Mogę się podpisać pod postem stanley'a. Niektórzy są furry bo to dla nich hobby i rozrywka, inni bo to ich styl życia, inni bo czują więź z danym zwierzakiem czy stworkiem... furry ma wiele postaci i każdy podąża ścieżką którą chce. Żyj i pozwól żyć innym.
A co do pytania Space_Wolfa: o ile się nie mylę, wilkołaki i im podobni są z angielska określani mianem "were" (chyba wiadomo z czego to skrót). Czyli jest zmiennokształtnym :P A czy może być furry? Jak dla mnie, czemu nie.
BTW kiedyś widziałem zabawny art na Deviancie, na temat "dlaczego jesteśmy w fandomie?". Jak mi się uda go znów odnaleźć, to zarzucę :P
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 16:26:12
Aye, rozne futra odbieraja to na rozne sposoby.

Cytat:

Verdan pisał(a)):
BTW kiedyś widziałem zabawny art na Deviancie, na temat "dlaczego jesteśmy w fandomie?". Jak mi się uda go znów odnaleźć, to zarzucę :P




Zdaje sie, ze chodzilo o to ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 16:30:04
fajkojot
Człowiek
Dokładnie :-Dk
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 17:06:14
Wilk
Zwierzę
BTW, czy to nie powinno trafić do FAQ?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 17:16:59
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Temat chyba wałkowany miliardy razy.


Cytat:

Edi pisał(a)):
Cytat:

Redi pisał(a)):
Ehh... Kolejny pseudo, no trudno.


Pytanie do rediego: Czy czujesz się w jakiś sposób bardziej TRUE niż Mr_Achilles ?

bo chyba czegoś tu nie rozumiem... i dziwie się czemu nikt nie zwrócił na to uwagi :/


Ja zwróciłem, ale olałem ;]

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 17:36:41
Smok Serwisowy
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 17:43:59
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
chyba nie ten temat ^^

Edit: Wiem! To jest zmasowany atak PSF! D:

RUN FOR YER LIVES!!!!!!

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 18:54:01
Lygrys Polski
Anthro
Cytat:
Pytanie do rediego: Czy czujesz się w jakiś sposób bardziej TRUE niż Mr_Achilles ?

Ehh... nie oto chodzi, Sam uważam że furry to choroba, bo kto normalny chce być zwierzęciem ? uważam że jestem chory i (uwaga nie mam nikogo na myśli) denerwuje mnie jak ktoś "uważa się za furry" bo tak mu się podoba i chce należeć do jakiejś społeczności, to tak jakby było forum chorych na raka gdzie ludzie rozmawiają na wspólne tematy o leczeniu swoich schorzeń, a ktoś zdrowy zarejestruje sie i będzie mówił że ma raka tylko dla tego że chce z kimś pogadać. Furry nie można się stać z dnia na dzień, furry to niestety nie zabawa, przynajmniej w mojej opinii, i choć wiem że zostanę skarcony przez niektórych za moją wypowiedz, to jednak wyraziłem swoje zdanie, bo już wytrzymać nie mogę jak niektórzy bawią się w chorobę (mam oczywiście na myśli pewne osoby, ale mówię tu o "ludziach" których wcześniej poznałem), jeśli w jakiś sposób kogoś uraziłem serdecznie przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 3.05.2007 19:14:47
Mysz Zagłady +2
Anthro
Wątpie aby można było porównywać chorobę z furry.
Furry to otworzenie się na zwierzęcą naturę która jest w każdym z nas. Wystarczy ją odkryć i zaakceptować a nasze życie zmieni się nieodwracalnie. Dla jednych przychodzi to wcześniej, dla innych później. Ja nie biegałem po piaskownicy wykrzykując: "Jestem myszą! Jestem myszą! Widzicie jaką wykopałem sobie norke?", ani nie zapłakiwałem się przed telewizorem gdy oglądałem na filmach przyrodniczych jak to ktoek zjada myszke ;p
To obudziło się we mnie, zauważyłem że mysz jest dla mnie zwierzęciem szczególnym i wiąże mnie z nią wiele podobieństw. ;]

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 4.05.2007 0:32:52
jestę kapibarę
A ja zarzucę staaary oryginał tego obrazka.

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 4.05.2007 11:49:54
Minotaur
Anthro
Cytat:

Oligare pisał(a)):
nie zapłakiwałem się przed telewizorem gdy oglądałem na filmach przyrodniczych jak to ktoek zjada myszke ;p


A ja się zapłakiwałem :-Pk Miałem mnóstwo gryzoni w swoim życiu i czuję do nich głębokie uczucie. End Offtop


Cytat:

Redi pisał(a)):
Sam uważam że furry to choroba


Nie musisz przepraszać za wyrażanie swojego zdania, przecież nic w tym złego :-)k Ale podejmując temat muszę się z tobą nie zgodzić :P Furry to nie jest choroba. "Choroba polega na zaburzeniu funkcji lub uszkodzeniu struktury organizmu. O zaistnieniu choroby można mówić wtedy, gdy działanie czynnika chorobotwórczego powoduje przekroczenie zdolności organizmu do adaptacji, co z kolei wywołuje niepożądane, szkodliwe następstwa." (cytat by Wiki) dlatego futrzastość czy homosexualizm nie są chorobami i nie mogą być tak traktowane
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 4.05.2007 13:00:38
Istnieje także pojęcie "Choroba psychiczna" lub "Zaburzenia Psychiczne" nie twierdze, że furry to choroba ale jak bym miał ją sklasyfikować jako jedną z nich to umieściłbym tam ;)

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 4.05.2007 13:58:55
Minotaur
Anthro
Ale choroba psychiczna czyli zaburzenie funkcjonowanie umysłu to też choroba :P
Więc furry nie może nią być
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 4.05.2007 15:18:24
Kotołak (Lwiak)
Anthro
"Zaburzenia psychiczne to utrudnienia funkcjonowania społecznego lub psychicznego jednostki, noszące znamiona cierpienia, zlokalizowane wokół objawu osiowego." To nie jest choroba. Po za tym jak zauważyłem to większość osób podających się za furry ma jakieś odchylenia, zwłaszcza na tle orientacji seksualnej. Ja także mam tego typu odchylenia i dla tego również uważam, że furry jest w jakiś sposób związany z zaburzeniami psychicznymi.
Mój aktualny ranking dobrych artystów z tego forum: 9 Samice / 2 Samce
Więcej TUTAJ

0
(+0|-0)
Re: Pytania o wszystko, czego nie wiesz, a powinienieś/powinnaś wiedzieć
Wysłano: 4.05.2007 15:46:19
Minotaur
Anthro
Zaburzenie może i tak, choroba nie
Gdy świt wynosi najjaśniejszą z gwiazd a istoty patrzą z nadzieją na czas spokoju ja przygotowuję się by je chronić gdy oko Boga zgaśnie o zmierzchu

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane