Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...10111213141516...20>>


Anonim
1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 1:25:38
Popieram Ryana. Według wszystkich znaków na ziemi i na niebie powinienem być hetero... A JEDNAK! XD

Z orientacją się rodzisz.To, że ktoś w którymś momencie życia się dowiedział, że woli jednak chłopców/dziewczynki, albo że lubi obie opcje to... gratulacje! Właśnie odkrył swoją orientację.

Dodatkowo, wychodzę, z założenia, że osoby wtórnie biseksualne po prostu nigdy nie brały pod uwagę możliwości związku/stosunku z osobą tej samej płci. Co więcej, żyjemy w kulturze w której z zasady homoseksualizm nie jest popularny i (nie oszukujmy się) bywa tępiony. Polfurs to miejsce w którym o seksie mówi się dużo i nie ogranicza się tylko do stosunków heteroseksualnych. Osoba z "ukrytym biseksualizmem", po dłuższym pobycie tutaj może go, że tak powiem "odblokować" XD.

Mimo wszystko, są na tym forum osoby w pełni heteroseksualne i w pełni homoseksualne (jak ja) i raczej nic ich nie przekona do "zmiany zdania". Nie muszę uprawiać seksu z kobietą, żeby wiedzieć, że mnie to nie kręci (a wręcz trochę odrzuca, paradoks XD).

1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 6:46:15
Uncia Hortensis
Rabatka
Jeżeli faktycznie orientacja byłaby czymś wrodzonym, to macie przejebane :-Pk

Znajdą geny odpowiedzialne za orientacje i każde dziecko w fazie prenatalnej będzie skanowane i jeżeli jest homo - zaborować! :lolk:
Myr

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 7:11:05
WILK który...
Zwierzę
Dlaczego w naszym kraju PL, ludzie są nie tolerancyjni w stosunku innej orientacji niż Het., a w szczególności są uprzedzeni do gejów :-(k
W UK jak byłem to orientacja nie miała żadnego znaczenia czy jesteś Het, Bi, czy Gay. Na początku mnie to zdziwiło, iż w UK faceci sie trzymają za ręce i nikt z tego nie robi problemu, a w PL to by już był chyba "skadal narodowy" :-Pk
:-Dk "Życie jest piękne, aczkolwiek okrutne" 8-)k

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 15:04:46
Trickster
Anthro
Generalnie, już się zmienia, powolutku, ale do przodu, ludzie na przełomie XX i XXI wieku w Polsce nawet nie wiedzieli, że istnieje coś takiego jako homoseksualizm, nie dopuszczali do siebie tego, że: "CO!? CHŁOPAK!? Z CHŁOPAKIEM!? OOOUYUHGHRGRGR!", teraz kiedy internet jest bardziej popularny w domach, świat się otworzył, ludzie dowiedzieli się, że jest tego więcej, i chyba... poczuli się przytłoczeni, tak mi się wydaje. Po drugie, właśnie ta popularyzacja, sprawiła, że ten mur nietolerancji, powoli zostaje rozbierany, bardzo powoli. A świadczy o tym fakt, że społeczeństwo dopuszcza teraz taką modę jaka panuje w dzisiejszych czasach (Justiny Biebery, i grzywki, kosmetyki dla facetów, i tym podobne pierdoły)

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 15:19:44
WILK który...
Zwierzę
Tak to prawda, iż ludzie na przełomie 20-21 wieku nie za bardzo wiedzieli o homoseksualizmie i dopiero internet uświadamia że tez jest inna orientacja niż hetero. Ale w naszym kraju chyba nigdy się niezmienni ponieważ kościół,nie chce tu nikogo urazić, ma bardzo duży wpływ na większośc społeczeństwa polskiego i mówią iż homo jest Złem :-(k
:-Dk "Życie jest piękne, aczkolwiek okrutne" 8-)k

-1
(+0|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:06:54
Trickster
Anthro
jak to kościół nie chce nikogo obrazić? tak, ma kluczowy wpływ na to co myśli spora część społeczeństwa, ale czemu kościół nie chce nikogo urazić? Kościół właśnie robi wszystko, by nie doszło do małżeństw homoseksualnych, żeby ich wytępić, potępić, stępić i inne "pić"...

1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:09:58
Wilczek
Anthro
Sam kościół w sobie nie mówi, że homoseksualizm jest złem. Seks z facetem jest grzechem, ale seks z kobietą także. Kościół nie mówi ze homoseksualista zostanie potępiony itd. Raczej mówi aby katolik homoseksualny starał się nie uprawiać seksu z facetem. I to wszystko. Kościół akceptuje to, że orientacji zmienić się nie da.

A to , że mohery, społeczeństwo starsze lub fanatycy mówią że to zło to inna sprawa.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

2
(+2|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:24:52
Wilk
Zwierzę
Bujda.
Biblia w przynajmniej kilku miejscach i to i ST i NT potępia homoseksualizm. Kościół w pełni te zakazy popiera.
Powiedziałbym, że zoofilia jest dużo lżej traktowana przez biblię niż homoseksualizm.

http://en.wikipedia.org/w...d_homosexuality
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:27:03
Trickster
Anthro
seks z kobietą nie jest grzechem, póki nie prowadzi do tzw. poczęcia xP jest trochę racji w tym co mówisz, ale to sam Bóg zniszczył Sodomę i Gomorrę, zabijając dziesiątki tysięcy ludzi, zwierzęta, roślinność, a nawet niewinnego Lota i jego żonę, którą... zamienił w słup soli - ale to tylko legenda, nie mniej jednak zapisana w biblii, co jest jednoznaczne z tym, że Bóg mimo, że homoseksualistów stworzył - szczerze ich nienawidzi xP

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:29:48
Wilczek
Anthro
Hmmm. Fakt w Biblii jest to potępiane tak jak winnych religiach. Już nawet w Egipcie homoseksualizm był niedozwolony. W czasach starożytnych wszędzie był potępiany. Mówię raczej o czasach nowożytnych. Nie słyszałem aby papież kiedykolwiek potępiał to. Raczej używa sformułowań, aby się za takie osoby modlić, ale nie potępiać. Nie przesadzajmy :-)k

A to ze wyznawcy są jacy są....
0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:30:49
Cytat z "Rave":
seks z kobietą nie jest grzechem, póki nie prowadzi do tzw. poczęcia xP jest trochę racji w tym co mówisz, ale to sam Bóg zniszczył Sodomę i Gomorrę, zabijając dziesiątki tysięcy ludzi, zwierzęta, roślinność, a nawet niewinnego Lota i jego żonę, którą... zamienił w słup soli - ale to tylko legenda, nie mniej jednak zapisana w biblii, co jest jednoznaczne z tym, że Bóg mimo, że homoseksualistów stworzył - szczerze ich nienawidzi xP


Rave widać że nie katolik :-Dk Seks przedmałżeński zawsze jest grzechem czy prowadzi do poczęcia czy nie

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:35:21
Cytat:
W czasach starożytnych wszędzie był potępiany.

W starożytnej Grecji i Rzymie jakoś nikt nie potępiał homoseksualizmu, tyle, że wtedy chyba nikt nie dzielił ludzi według orientacji. Po prostu mogłeś i z facetem i z laską. Big deal.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 16:56:11
Wilczek
Anthro
Cytat z "♥♥♥♥♥♥":
Cytat:
W czasach starożytnych wszędzie był potępiany.

W starożytnej Grecji i Rzymie jakoś nikt nie potępiał homoseksualizmu, tyle, że wtedy chyba nikt nie dzielił ludzi według orientacji. Po prostu mogłeś i z facetem i z laską. Big deal.


Amh... Nie kojarzę żadnych tekstów z tamtych terenów. Mezopotamia, Egipt itd. Tu religia nakazywała heteroseksualizm.

A to czy Kościół potępia homoseksualizm.. powinno być narzucane z wyższych szczebli. Papież, kardynałowie itd. A niestety nie słyszałem nigdy z tych szczebli żadnych potępień wielkich :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 17:56:59
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Kościół potępia stosunek, nie uczucie.
0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 18:26:39
Cytat z "♥♥♥♥♥♥":
Cytat:
W czasach starożytnych wszędzie był potępiany.

W starożytnej Grecji i Rzymie jakoś nikt nie potępiał homoseksualizmu, tyle, że wtedy chyba nikt nie dzielił ludzi według orientacji. Po prostu mogłeś i z facetem i z laską. Big deal.


Nie potępiał, ale źle patrzono na dorosłego mężczyznę pozostającego wyłącznie w takim związku.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 18:37:01
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Rave":
seks z kobietą nie jest grzechem, póki nie prowadzi do tzw. poczęcia xP


Błąd. Seks nie prowadzący do poczęcia jest grzechem. Przecież antykoncepcja jest zakazana przez kościół, bo 'marnowanie nasienia' jest grzechem, gdyż jest to potencjalna duszyczka do armi boga :rollk:

Co do Grecji i okolic, zobacz sobie dowolne zachowane dzieła sztuki. Nagość nie była złem, a homoseksualizm czy zoofilia były wszędobylskie w porównaniu do tego co mamy naszych 'podaniach ludowych'.
Myr

Anonim
0
(+1|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 18:45:23
Cytat z "♥♥♥♥♥♥":
Możesz przybliżyć gdzie czytałeś o tym, że komuniści tępili ateistów? Z tego co wiem komuniści promowali ateizm. No i mamy paradoks.


Było w paru artykułach na Wikipedii. Wspominałem już. A przybliżyć bardziej nie mogę, bo nie mam czasu na to, by tego szukać.

Cytat:
Co do braku tolerancji...
Taką a nie inna kulturę mamy panie i panowie. Kiedyś to się pewnie zmieni.


<Spogląda na pewnego futrzaka - wielkiego i patriotycznego anty-semitę krytykujących kreskówki za bycie pro-lesbijskimi> Jakoś w to wątpię.

Cytat z "sharpy":
Zarejestrowanych ateistów?

Gdzie się rejestrują ateiści?


Zazwyczaj są statystyki i badania, albo akcje społeczne mające rzucić światło dzienne na problemy związane z byciem ateistą jak np. Internetowa Lista Ateistów i Agnostyków im. Kazimierza Łyszczyńskiego. Istnieje też Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów i to oni sprawują pieczę nad wspomnianą Listą.

Cytat z "Rave":
Generalnie, już się zmienia, powolutku, ale do przodu, ludzie na przełomie XX i XXI wieku w Polsce nawet nie wiedzieli, że istnieje coś takiego jako homoseksualizm, nie dopuszczali do siebie tego, że: "CO!? CHŁOPAK!? Z CHŁOPAKIEM!? OOOUYUHGHRGRGR!", teraz kiedy internet jest bardziej popularny w domach, świat się otworzył, ludzie dowiedzieli się, że jest tego więcej, i chyba... poczuli się przytłoczeni, tak mi się wydaje. Po drugie, właśnie ta popularyzacja, sprawiła, że ten mur nietolerancji, powoli zostaje rozbierany, bardzo powoli. A świadczy o tym fakt, że społeczeństwo dopuszcza teraz taką modę jaka panuje w dzisiejszych czasach (Justiny Biebery, i grzywki, kosmetyki dla facetów, i tym podobne pierdoły)


Że niby Polacy nigdy nie słyszeli o homoseksualistach? Proszę cię, nie wal takich bzdur:
* Homoseksualiści byli mordowani w obozach koncentracyjnych m.in Aushwitz, Treblinka. I mieli specjalne logo (bodajże różowy trójkąt z wierzchołkiem do dołu)
* W PRL-u przyznanie się do homoseksualizmu groziło aresztem, szczególnie w okresie stalinizmu (a w ZSRR sam Stalin karał 5 latami więzienia za seks homoseksualny).
Więc trudno chyba, żeby Polacy nie słyszeli o homoseksualizmie.

Cytat z "czoper":
Tak to prawda, iż ludzie na przełomie 20-21 wieku nie za bardzo wiedzieli o homoseksualizmie i dopiero internet uświadamia że tez jest inna orientacja niż hetero. Ale w naszym kraju chyba nigdy się niezmienni ponieważ kościół,nie chce tu nikogo urazić, ma bardzo duży wpływ na większośc społeczeństwa polskiego i mówią iż homo jest Złem :-(k


Popieram w 90% (bo jednak kościół też często obrazi ludzi), widzę to doskonale w mojej rodzinie. Np. na Podlasiu jednak kościół ma tak dużą siłę, że o ile na Śląsku mohery są czasem tępione, tak na Podlasiu mają społecznie bardziej status ludzi świętych, pod ochroną.

Cytat z "DarkHunter":
Seks z facetem jest grzechem, ale seks z kobietą także.


I oto dowód, że kościół jest po prostu DURNY, bo skoro seks faceta z kobietą jest zły, a in-vitro to też zło, to skąd ich zdaniem mają brać się dzieci i nowi wyznawcy Boga? :-?k

Cytat z "Rave":
Bóg mimo, że homoseksualistów stworzył - szczerze ich nienawidzi xP


Mimo tego ksiądz ci powie, że Bóg jest miłosierny i kocha wszystkich :rollk:

Cytat z "Fuma":
Błąd. Seks nie prowadzący do poczęcia jest grzechem. Przecież antykoncepcja jest zakazana przez kościół, bo 'marnowanie nasienia' jest grzechem, gdyż jest to potencjalna duszyczka do armi boga :rollk:


To w końcu kościół popiera akt seksualny, czy jest przeciwko? I nie pytam się o seks przed ślubem, tylko po.
Ostatnio edytowany przez KPL dnia 19.08.2011 19:11:56

1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 19:16:46
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "KPL":
Było w paru artykułach na Wikipedii. Wspominałem już. A przybliżyć bardziej nie mogę, bo nie mam czasu na to, by tego szukać.

To musiałeś coś poważnie ♥♥♥♥♥♥♥, bo nigdy nie słyszałem o zwalczaniu ateistów. Kominuzm(Socjalizm?) zakładał, że religia to omamianie ludu i należy jej się pozbyć dla dobra narodu. Wedle tej definicji, każdy komunista musiał być ateistą.

Cytat:
Zazwyczaj są statystyki i badania, albo akcje społeczne mające rzucić światło dzienne na problemy związane z byciem ateistą

Statystyka to nie rejestracja. Rejestrujesz się aktywnie gdzieś. Statystyki tworzone są na podstawie grupy badanych.

Cytat:
I oto dowód, że kościół jest po prostu DURNY, bo skoro seks faceta z kobietą jest zły, a in-vitro to też zło, to skąd ich zdaniem mają brać się dzieci i nowi wyznawcy Boga? :-?k
To w końcu kościół popiera akt seksualny, czy jest przeciwko? I nie pytam się o seks przed ślubem, tylko po.

Źle myślisz. Seks jest grzechem. Zostanie poczętym jest grzechem. Stąd grzech pierwotny. Nie ma w tym durności, durniu :-Pk
Rodzisz się grzesznikiem. Grzechem jest seks. Rodzice spowiadają się z seksu i unikają go, bo to coś złego, służacego jedynie do tworzenia dzieci.
Dziecko po narodzinach musi zostać ochrzczone, bo inaczej jest grzesznikiem i idzie do piekła. Gdyby dziecko zmarło przed ochrzczeniem, dziecko idzie do piekła. Stąd, zanim jeszcze jesteś w stanie odróżnić sufit od podłogi zostajesz włączony do kościoła katolickiego i zarejestrowany.

Wystarczy pomyśleć a zobaczysz, że to jest logiczny plan a nie durnota.
Myr

-4
(+1|-5)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 22:22:12
Gad
Smok
Ja za to jestem aseksualny i kościół nic do mnie nie ma. Z tego co wiem to właśnie w wierze katolickiej aseksualność jest cnotą.

2
(+4|-2)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.08.2011 22:47:38
Uncia Hortensis
Rabatka
Impotencja to nie to samo co aseksualność :-Pk
Myr

1
(+2|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 20.08.2011 11:55:52
Anthro
Cytat z "Dwaggy":
Ja za to jestem aseksualny i kościół nic do mnie nie ma. Z tego co wiem to właśnie w wierze katolickiej aseksualność jest cnotą.

Nie jest.
Wg. nauki kościoła masz wziąć ślub, po bożemu spłodzić dziecko i żyć długo i szczęśliwie.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 20.08.2011 14:38:50
WILK który...
Zwierzę
Cytat z "Pan_Pawel":


Wg. nauki kościoła masz wziąć ślub, po bożemu spłodzić dziecko i żyć długo i szczęśliwie.


A co kościół mówi na tych co nie chcą mieć dzieci lub nie chcą ślubu? Pewnie to będzie wielki grzech i będzie się smażyć w Piekle :-Pk
:-Dk "Życie jest piękne, aczkolwiek okrutne" 8-)k

4
(+4|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 21.08.2011 13:48:14
jestę kapibarę
Czuję się urażony tym, że temat o orientacji zamienia się powolutku w dyskusję religijną. Nawiązania rozumiem. Ale takie zjazdy to już out. Czoper sam zauważasz, że temat zszedł z orientacji, ale brniesz dalej paplając o opodatkowaniu kościoła itp. *wypala offtop*
Ostatnio edytowany przez LV dnia 21.08.2011 13:58:23

-2
(+0|-2)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 21.08.2011 14:22:44
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
A teraz mindfuck:

Impotent nie może zostać księdzem. TADA!
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+1|-1)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 21.08.2011 14:30:43
Wilk
Zwierzę
Bo celibat, zrzeczenie się życia seksualnego, ma być ofiarą i poświęceniem. Nie możesz zrzec się tego, czego nie masz
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...10111213141516...20>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane