Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 17:15:28
Wilk
Anthro
Jak pisze w temacie, rozmawiać będzie się o epidemie wścieklizny.
Ale spokojnie to jeszcze nie o was xD. (joke)

Znalazłem dziś artykuł który mnie zainteresował.
Ciekawie by było porozmawiać na ten temat.

Na razie podam tylko link ponieważ śpieszy mi się na kurs. Jak wrócę to się wypowiem.

Link do artykułu

Pozdrawiam
Noxam Sherei

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 18:17:27
jestę kapibarę
Lol. A ja jestem szczepiony ;P

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 18:27:07
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Uwaga - poniżej znajduje się niepoprawna opinia!!!1111jedenjeden

I dobrze - należy tylko pilnować zwierząt domowych. Lisy są jedynymi z największych szkodników w lasach, które przez masowe szczepienie rozpleniły się ponad miarę trzebiąc przy tym pogłowie małej zwierzyny - bażanty, zające i tego typu stworzonka co poważnie zaburzyło ekosystem leśny. Lisy potrafią zagryzać nawet sarny z racji braku innych form pożywienia. I proponuję z tym nie dyskutować bo takie są smutne fakty.

Bezmózgie szczepienie lisów spowodowało katastrofalne w skutkach zniszczenie populacji zwierzyny w lasach.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 18:37:19
Futrzasty Esteta
Anthro
Link do artykułu tam nie ma co czytać nawet :/.

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 19:03:09
Zwierzę
lepiej mi powiedzcie jak to jest że jak u mnie się zrobiło głośno o wściekliźnie, to nagle zaczęło się dużo bezdomnych psów po ulicach szwendać...(po niektórych po prostu było widać że coś z nimi nie tak).
no a co do samej wścieklizny, zgodzę się z tym że szczepienia lisów były co najmniej nie na miejscu, ale człowiek ma to do siebie że lubi coś rozwalić myśląc że robi dobrze ;)
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 14.10.2010 21:02:53

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 19:07:25
V. Vulpes
Anthro
Mieszkam na południu polski, dokładniej powiat gorlicki. Jedyne działania przeciwko wściekliźnie jakie zauważyłem to tabliczki "UWAGA WŚCIEKLIZNA" Ludziska i ich pupilki mają się dobrze, a lisy siedzą głęboko w lesie. Dużo grzybiarzy się tam zapuszcza i (jeszcze) żyją.
Nie jest tak źle jak piszą i mówią. Zwykła propaganda + ploty.

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 20:24:48
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Ryan":
Bezmózgie szczepienie lisów spowodowało katastrofalne w skutkach zniszczenie populacji zwierzyny w lasach.


Ryan, to jest uboczny skutek WALKI ZE ŚMIERTELNYM WIRUSEM ATAKUJĄCYM LUDZI.

BEZMÓZGIM JEST NAZYWANIE TEGO BEZMÓZGIM.

Wiesz ty w ogóle, po co się szczepi? Nie, żeby było więcej lisów. Szczepi się po to, by ograniczyć występowanie zarazka. Prosta matematyka- mniej wrażliwych zwierząt, zarazek nie ma na czym żerować i jak się przenosić. Istnieje duża szansa, że dalsze szczepienie i kontrola pozwolą na jego eliminację.

Co za idioci, którzy chcą zapewnić nam i zwierzętom świat wolny od wścieklizny! Świat ze wścieklizną i grypą hiszpanką byłby lepszy :<

Co to pogłowia, to:
1) wścieklizna atakuje także sarny, więc ich liczba w wypadku wybuchu wścieklizny też maleje
2) istnieje coś takiego jak kontrola pogłowia i ludzie za nią odpowiedzialni, więc fail tkwi w nadzorze danego okręgu łowieckiego
3) WŚCIEKLIZNA gdy się rozwinie powoduje nieuleczalne zmiany w układzie nerwowym i dlatego jest położony taki nacisk na jej zwalczanie z urzędu.

Serio, myślę, że więcej lisów to mała cena za likwidację ŚMIERTELNEGO wirusa. Ale sry, pewnie się mylę, wszyscy nie zajmujący się tematem jak zwykle są mądrzejsi :<

Cytat z "fanpers":
Mieszkam na południu polski, dokładniej powiat gorlicki. Jedyne działania przeciwko wściekliźnie jakie zauważyłem to tabliczki "UWAGA WŚCIEKLIZNA" .



§ 3. l . W obszarze zagrożonym wprowadza się następujące zakazy i nakazy:

1) zakazuje się wprowadzania zwierząt gospodarskich i domowych na obszary leśne,
2) zakazuje się polowań oraz odłowów zwierzyny łownej z wyjątkiem odstrzałów sanitarnych w celu wykonania badań laboratoryjnych,
3) zakazuje się organizowania targów, pokazów, wystaw i konkursów z udziałem zwierząt,
4) zakazuje się wywożenia psów i kotów bez zezwolenia właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii,
5) zakazuje się przemieszczania zwłok zwierzęcych bez zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii,
6) nakazuje się trzymanie psów i kotów pod pełną kontrolą posiadaczy.


Ergo- mało zauważyłeś.


Cytat z "Ryuzoku":
lepiej mi powiedzcie jak to jest że jak u mnie się zrobiło głośno o wściekliźnie, to nagle zaczęło się dużo bezdomnych psów po ulicach szwędać...(po niektórych po prostu było widać że coś z nimi nie tak).


Jednym z widoczniejszych objawów wścieklizny jest utrata bojaźliwości. Możliwe, że to chore zwierzęta, które wcześniej unikały kontaktu z ludźmi.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 14.10.2010 20:30:51
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 20:37:05
PERMABAN
A ja pierwsze słyszę o jakiejś epidemii, mieszkam blisko dwóch-trzech lasków, mamy dziki, sarenki, lisy i inne, psów wałęsających się wolno też, ale żadnego zwierzątka chorego nie widziałam. Nie wspominając o wiadomościach.

Muszę offtopnąć, tak odnośnie tego fangowego artykułu:
Cytat:
WŚCIEKŁE NIETOPERZE TERORYZUJĄ CAŁE OSIEDLE. ZOBACZ>>

Cytat:
WŚCIEKŁE WAMPIRY ZABIJAJĄ DZIECI. TRAGEDIA W PERU>>

xDD
Ostatnio edytowany przez Arabeska dnia 14.10.2010 20:37:48

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 20:40:06
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Arabeska":
A ja pierwsze słyszę o jakiejś epidemii, mieszkam blisko dwóch-trzech lasków, mamy dziki, sarenki, lisy i inne, psów wałęsających się wolno też, ale żadnego zwierzątka chorego nie widziałam. Nie wspominając o wiadomościach. Chyba trochę przesadzona ta drama.


Nie nazywałabym tego epidemią. Ludzie po prostu zapomnieli, jakie były upadki przed wprowadzeniem ustawowego szczepienia lisów. Nawet w tym tygodniu słyszałam, że 30-40 zachorowań na miesiąc w dawnym gorzowskim to była norma, teraz zdarza się jedno-dwa na rok.

Ale inna rzecz to prasowa nagonka, a inna twierdzenia, że to jest głupie. To wymyślili mądrzy ludzie, pracujący wiele lat po to, byśmy żyli zdrowi i spokojni. Ale też źle, za mało sarenek. Nigga please.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 20:47:22
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Tanu, powtarzam tylko opinię koła łowieckiego z którym mam kontakt. Lisy przetrzebiły większość populacji małej zwierzyny łownej. Owszem, wścieklizna to ciężka choroba ale mam wrażenie, że w ten sposób zachwiana jest pewna równowaga.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 20:55:01
PERMABAN
Lol. No to nie leczmy zwierząt, nie leczmy siebie, w końcu leczeniem i trzymaniem się przy życiu zaburzamy równowagę i harmonię natury. Bez przesady.

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 20:56:17
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Ryan":
Tanu, powtarzam tylko opinię koła łowieckiego z którym mam kontakt. Lisy przetrzebiły większość populacji małej zwierzyny łownej. Owszem, wścieklizna to ciężka choroba ale mam wrażenie, że w ten sposób zachwiana jest pewna równowaga.


Owszem, równowaga jest zachwiana, ale to cena jaką warto za to zapłacić.
Nie tylko wścieklizna zabijała lisy- czyniły to także większe drapieżniki, ale niestety zostały wyeliminowane... zaraz, czy aby nie przez myśliwych?
Redukcja pogłowia lisów wścieklizną to pomysł bomby biologicznej, która wypaliłaby nam w twarz. A myśliwi niech strzelają lisy, a nie marudzą, że nie ma sarenek do strzelania.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 14.10.2010 20:59:46
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 21:01:45
Według mnie szczepienia powinno się kontynuować ale powinno się wprowadzić obowiązkowe odstrzały lisów.
Ojciec(leśniczy) już mnie uczy strzelać ale puki co to trafiłem tylko lisa w tylną łapę i niechcący mu ją odstrzeliłem

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 21:08:22
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Generalnie na lisy sezon jest cały rok poza okresem ochronnym (lęgowym). I strzela się ich sporo z czego część jest oddawana na badania.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 22:40:58
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Ryan":
Generalnie na lisy sezon jest cały rok poza okresem ochronnym (lęgowym). I strzela się ich sporo z czego część jest oddawana na badania.


Przy czym lisy prawie wyginely u nas... Z powodu innych zwierzat futrkowych zwanych jenoty :]
Ostatnio edytowany przez Darkne dnia 14.10.2010 22:42:12

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 23:02:16
Tygrys
Anthro
Jest prosta metoda na zmiejszenie ilosci lisow. Nie mam tu na mysli odstrzalu, tylko podawanie srodkow antykoncepcyjnych. Metoda byla juz wielogrotnie rozwazana przez LP i kola owieckie ale zwykle jacys ekolodzy sie przyczepia ze co sie stanie jak taka pigulke przypatkiej zzje np kuna, ze koniec swiata wtedy bedzie. I zazwyczaj po takich "pro ekologicznych" akcjach, wszelakie proby sie koncza. A mysliwi gdzieniegdzie juz nie chca nawet strzelac lisow.
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 14.10.2010 23:47:04
Tygrys perski
Anthro
Wyolbrzymię teraz, ale pewnie ten lis jest mniej warty niż kula zakupiona do jego odstrzelenia ;)
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 15.10.2010 0:24:34
Tygrys
Anthro
az tak to nie, ale byles w miare blisko.
lis to jakies 15-17 zl
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 15.10.2010 13:07:16
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Albo free jeśli go oddasz do badań :P

Ale ten topic jest niepoprawny xD
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 15.10.2010 19:09:47
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
ODWALIĆ SIĘ OD LISÓW! ZDOMINUJEMY ŚWIAT! HAHAHAHA!

A tak serio... Zgadzam się w 100 % z Tanuki. Szczepienia są, były i będą potrzebne. Wścieklizna jest wysoce zaraźliwa i niebezpieczna. Atakuje też inne gatunki, to nie jest kwiestia tylko lisów, biorąc pod uwagę, w jaki sposób roznosi się ta choroba. Populację lisów można kontrolować, owszem, ale podawanie im środków antykoncepcyjnych jest co najmniej głupie. To, że mogą je zjeść inne zwierzęta, to jedno. Nie można kontrolować ilość zwierząt, które, te środki spożyją - aplikowanie osobno w labolatorium zabrało by wieki. Niekontrolowane spożycie tych środków jest to zbyt niebezpieczna dla liczebności populacji to 2. 3 to to, że antykoncepcyjne środki chemiczne potrafią być niebezpieczne dla organizmu, a mechaniczne są wg mnie zbyt... brutalne? nieetyczne? Oczywiście, to tylko moje zdanie, nie jestem wykształconym ekologiem :P
Ostatnio edytowany przez Dziama dnia 15.10.2010 19:14:56

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 15.10.2010 22:24:28
Tygrys
Anthro
A co sie stanie takiego strasznego jak inne zwierze zje? nie bedzie mialo miotu w tym roku, bedzie silniejsze za rok na nastepny miot.
Co do zdominoiwnia swiata, to lisow jest coraz wiecej a zarcia coraz mniej sie robi. Jak sie skonczy w lasach ( a gryzoni i innego typowego zarcia dla lisow jest coraz mniej, po ostatniej zimie zwlaszcza) to lisy zaczna podbierac od ludzi a wtedy sie chlopi wkurza i beda rozmaslac wszystko cokolwiek do lisow podobne.
A po obejzeniu lisa przypadkowo trafionego breneka( mysliwemu przestawila sie kolejnosc odpalania luf w drylingu) jakos w to opanowanie swiata trudno uwierzyc...
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 16.10.2010 16:04:52
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Juraya_San":
Jest prosta metoda na zmiejszenie ilosci lisow. Nie mam tu na mysli odstrzalu, tylko podawanie srodkow antykoncepcyjnych.


Tylko, że progestageny w tabletkach podaje się codziennie albo co 7 dni, by były skuteczne...
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 16.10.2010 22:45:24
Tygrys
Anthro
No i to jest juz racjonalny arument przeciw tej metodzie
"Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych"
Broni palnej nigdy za duzo

<ding dong> Do wszystkich porazonych moja ortografia: JA te bledy robie legalnie i nezaleznie od czegokolwiek <ding dong>

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Epidemia Wścieklizny
Wysłano: 26.10.2010 19:12:48
Cytat z "Arabeska":
A ja pierwsze słyszę o jakiejś epidemii, mieszkam blisko dwóch-trzech lasków, mamy dziki, sarenki, lisy i inne, psów wałęsających się wolno też, ale żadnego zwierzątka chorego nie widziałam. Nie wspominając o wiadomościach.


Czego się dziwić, jak artykuł jest na sfora.pl, a tam to uwielbiają bajki tworzyć 8-)k

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane