Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234>>


0
(+1|-1)
Re: Seriale
Wysłano: 11.09.2012 6:55:16
Tygrys sumatrzański
Anthro
Właśnie zaczęła się nowa seria Doctora Who :milosck: Uwielbiam ten serial...

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 11.09.2012 8:36:21
Wilczek
Anthro
Nikt nie mowi, ze maja to byc nowosci?

Columbo ^ ^
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+0|-1)
Re: Seriale
Wysłano: 11.09.2012 12:40:39
Lew
Cytat z "LesterHusky": (Link »)
Co od oryginalnego wilfreda maja porzadnie nasrane w beret. Z tego ci sie orientuje to najpierw byla wersja oryginalna, brytyjska a potem amerykanska.


Oryginał jest australijski :)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 11.09.2012 14:27:06
Ja jako, że bylem przeciwnikiem oglądania seriali, teraz oglądam ich zdecydowanie za dużo...
Fringe - wspomniany wcześniej. Bardzo ciekawy serial, ciekawe postaci, kilka niedociągnięć i urwanych wątków, ale ogólnie bardzo dobry serial
Nikita - chodzi o nową Nikitę, chociaż La Femme Nikita też jest dobra. Serial akcji. Pierwsze odcinki mnie jakoś nie wciągneły, ale później robi się o wiele lepiej
Scrubs - świetny serial komediowy. Ma 9 sezonow, widziałem 8. W 9 sezonie brakuje wielu postaci, co mnie trochę odstraszyło
The Walking Dead - powinno być The Walking Drama, ale i tak bardzo udany serial, wciąga
American Horror Story - kiepski tytuł dla udanego serialu, taki nie do końca horror ale dreszczowiec, niedługo wychodzi drugi sezon i nie mogę się doczekać
The Big Bang Theory - serial komediowy o zderzeniu się świata nerdów i resztą spoleczeństwa
The IT Crowd - podobnie jak poprzedni, ale inny typ humoru
The Game of Thrones - serial fantasy, ciekawe postaci, dość wierna adaptacja książki
Family Guy - animowana parodia życia:P
Twin Peaks - stary serial o tajemniczym morderstwie w górskim miasteczku

Obecnie szykuję się by obejrzeć "The Kingdom Hospital"

2
(+2|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 13.09.2012 17:47:15
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
The Kingdom Hospital jest zajebiste. Polecam

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 13.09.2012 18:03:24
A oglądałeś może Riget? Podobno The Kingdom Hospital jest mocno inspirowane tym serialem

1
(+1|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 15.08.2014 20:32:19
Kot
Zmiennokształtny
Odkurzam temat, może w świecie seriali żyjecie czymś innym niż tylko Grą o tron. ;-)k Sam poluję na krótkie serie - dwudziestoodcinkowce/sezon raczej mnie odstraszają - więc jestem otwarty na propozycje i rekomendacje. Wypuszczki od BBC biorę w ciemno. :-Pk

A sam oglądam węgierskiego Gusztáva i brytolskie Black Mirror.
Jestem niebieskim kotem, i to jest OK.

1
(+2|-1)
Re: Seriale
Wysłano: 15.08.2014 20:40:48
Kozioł
Anthro
Uwielbiam Doctora Who (aczkolwiek odcinki z Dejwidem Tennantem ssą). Obecnie zaczynam 7 sezon.
Z seriali animowanych to męczę Adventure Time oraz chciałbym się wkońcu zabrać za Gravity Falls.

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 15.08.2014 20:49:19
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
a ja poza grą o tron wikingami itp:

- Czarna Żmija (znam na pamięć każdy odcinek ale co jakiś czas sobie odświeżam)
- Ja Klaudiusz (serial na podstawie opowieści Roberta Gravesa - plejada najlepszych aktorów brytyjskich, intrygi tak krwawe, że Gra o Tron to chwilami przy tym przedszkole jak weźmie się pod uwagę, że ten serial jest starszy od nas :P Ostatnio dorwałem całe wydanie na DVD)
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 15.08.2014 20:49:46
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 15.08.2014 20:49:49
byk
Anthro
Cytat z "dam_": (Link »)
Odkurzam temat, może w świecie seriali żyjecie czymś innym niż tylko Grą o tron. ;-)k Sam poluję na krótkie serie - dwudziestoodcinkowce/sezon raczej mnie odstraszają - więc jestem otwarty na propozycje i rekomendacje. Wypuszczki od BBC biorę w ciemno. :-Pk

A sam oglądam węgierskiego Gusztáva i brytolskie Black Mirror.


Black Mirror jest zajebiste! Obczaj Utopię, chociaż to z Channel 4 a nie BBC.
Ostatnio edytowany przez Mino dnia 15.08.2014 21:12:54
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 15.08.2014 21:43:32
American Horror Story - 1 sezon jest fajny, drugi średni, trzeci to ser szwajcarski pod względem dziur w fabule.

IT CROWD - wspomniane już, bardzo dobry.

Pod kopułą - inspirowany książką Kinga, płytki, ale jako zapychacz czasu się sprawdza.

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 15.08.2014 22:01:28
Wilczek
Anthro
House of Cards. Jedenxz lepszych seriali jaki obejrzalem w zyciu. Ale moze dlatego, ze temat bardzo mi bliski, a pomysl jak przedstawic glownego bohatera jest fenomenalny. Lubie te momenty kiedy fabula staje i bohater sie do ciebie zwraca. Zapewne, albo ktos nie bedzie mogl przelknac w ogole tego serialu, albo uzna go za fantastyczna serie.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

1
(+1|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 19.08.2014 18:26:16
Stardust
Człowiek
Black Jesus. Jest to nowy serial Adult Swim stworzony przez Aarona McGrudera, który był wcześniej odpowiedzialny za komiks oraz serial animowany The Boondocks. Póki co wyszły dopiero dwa odcinki i już się świetnie bawię. Mocno nieortodoksyjny i przedstawia trochę inną scenerię niż większość telewizyjnych seriali komediowych.

https://www.youtube.com/watch?v=f8N5NNtXFTI

The Knick. Serial o chirurgach pracujących w USA na początku XX wieku. Jest genialnie wyreżyserowany przez weterana kina Stevena Soderbergha (Traffic, Contagion, Magic Mike). Szczegółowo oraz bez pominięcia krwi i flaków przedstawia nowocześniejsze metody operacji. Poza tym skupia się na przedstawieniu relacji na różnych szczeblach społecznych w tym problemy rasowe (jednym z motywów serialu jest zatrudnienie przez szpital wykształconego i czarnoskórego chirurga). Rolę głównego bohatera gra Clive Owen, który jest jednym z najlepszych lekarzy w swojej dyscyplinie, ale ma silny nałóg na opium i kokainę.

https://www.youtube.com/watch?v=r_xvw-_YJSo
Slave to Love

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 21.08.2014 0:09:35
Rabbit
Anthro
Ja ostatnimi czasy, zacząłem nadrabiać braki w serialach komediowych. Przeleciałem przez wiele, ale moją uwagę przykuł:

Californication (pewnie większości znany) - typowy amerykański serial, który opowiada o młodym pisarzu, który szuka "natchnienia" ruchając inne kobiety, tak, płytkie, mam tego świadomość. Fabuła nie jest górnych lotów, ale najważniejszym elementem tutaj jest humor, który stoi na dobrym poziomie. Pewnie się znudzę po 3 sezonach, ale na razie jest nieźle :-)k

Podczas oglądania czujemy się, jakbyśmy byli na jakiejś imprezie (chociaż nie wiem kto bywa na imprezach z mnóstwem gejów, pięknych kobiet, i kokainy, ale cóż..).

8
(+8|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 4.09.2014 9:57:14
Smok
Zmiennokształtny
BoJack Horseman.
Serial opowiada o losach konia, gwiazdy sitcomu, który swoje najlepsze lata ma już za sobą. Po 18 latach od zakończenia emisji serialu, które zleciały głównie na piciu piwa i rozpamiętywaniu przeszłości, chce zmienić swoje życie i wydać biografie, która sprawi, że ludzie znów będą go lubić.

Serial wystartował w sierpniu, ale jako, że został wydany przez Netflix, wszystkie odcinki pierwszego sezonu już są dostępne.
Anthro postacie, ciekawa kreska i ironiczny humor. Dobrze się ogląda :D

fun fact: na informację o tym serialu natknąłem się w warszawskim metrze.

https://www.youtube.com/watch?v=i1eJMig5Ik4
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=i1eJMig5Ik4


2
(+2|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 4.09.2014 23:39:38
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Polecam :-Pk

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 5.09.2014 0:21:39
Black Mirror oraz Utopia.

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 10.09.2014 1:52:39
Homo aves
Anthro
o ja :)
a gdzie można pobrać/zobaczyć odcinki tego koniowatego online?

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 10.09.2014 11:29:20
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
ile odcinków tego bojacka wyszło już ?
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 10.09.2014 12:01:46
Kot
Zmiennokształtny
Wygląda na to, że na razie wyszedł jeden 12-odcinkowy sezon.
Jestem niebieskim kotem, i to jest OK.

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 10.09.2014 12:02:50
Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Liskowic": (Link »)
ile odcinków tego bojacka wyszło już ?

Pierwszy sezon ma 12 odcinków.

Cytat z "Atinka8": (Link »)
o ja :)
a gdzie można pobrać/zobaczyć odcinki tego koniowatego online?


Albo kombinujesz z Netflixem, który oficjalnie nie jest dostępny w Polsce albo...
...zaznaj pirackiego życia zaglądając do zatoki!

3
(+3|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 23.06.2015 20:14:57
Trickster
Anthro
Ostatnio kierowany absolutną pustką w świecie seriali natknąłem się na coś, co uznałem za warte podzielenia się.



Czapki z głów. Gravity Falls to najlepsza animowana seria jaką oglądałem. Stoi u mnie na równi z legendami takimi jak Samurai Jack, Xiaolin Pojedynek Mistrzów czy Pora na Przygodę. Opowiada o bliźniakach — Dipperze i Mabel, którzy zostają wysłani na wakacje do swojego wuja Stana. Tam, gdzieś w stanie Oregon istnieje miejscowość Gravity Falls, gdzie dziwne rzeczy zdarzają się stanowczo zbyt często. Stanford jest właścicielem lokalnej atrakcji — Mystery Shack, czyli muzeum wszelkiego kuriozum takich jak Wielka Stopa czy Jackalope. Oczywiście wszystko co posiada wujcio Stan to bujda na resorach i duża ilość kleju na gorąco, zaś on jedynie zbija forsę na głupiej klienteli. Wszystko zaczyna się, gdy Dipper znajduje w lesie ukryty dziennik, w którym opisane są wszelkie potworności nawiedzające Gravity Falls. Bliźniaki szybko wpadają w tarapaty i centrum wydarzeń zawierających zombie, gnomy i Man-o-Taury. Dipper będzie również chciał za wszelką cenę odkryć tajemnice Dziennika.

Od razu mówię, że to NIE JEST bajka dla dzieci. Humor, który występuje w bajce często ma drugie dno i choć często jest absurdalny to zdarzają się tu podteksty seksualne, homoseksualne (yup!), narkomania i realne problemy z życia codziennego takie jak rozwód rodziców czy alkoholizm. Mnóstwo referencji do memów internetowych, których dzieciaki na pewno nie rozumieją, dla przykładu jeden z odcinków opiera się całkowicie na animatronach rodem z Five Night's at Freddy. Dużo jest również elementów horroru, który choć przedstawiony w przyjaznej animowanej kresce potrafi postawić włoski na karku, a większość z nich jest po prostu... cholernie disturbing i creepy. Ale to nie są jedyne powody. Najważniejszym z nich jest fabuła, która mistrzowsko rozplątuje sieć powiązań między bohaterami i stronami z Dziennika stopniowo ujawniając nam tajemnicę Gravity Falls. Pozornie głupkowate odcinki zawierające stwory rodem z Pory na Przygodę powoli przeradza się w naprawdę poważny plot sensacyjny. Jest to zrobione tak genialnie, że oglądając ostatnie odcinki sezonów czuje się, że ogląda się nie bajkę, lecz film pełnometrażowy. Stosunek powagi, akcji i tajemnicy do głupkowatego humoru jest niezwykle zbalansowany, podobnie jak w Strażnikach Galaktyki, gdzie durne i śmieszne sceny przeplatają się bezpośrednio z zagrożeniem wyginięcia całej galaktyki. Seria charakteryzuje się przede wszystkim sekretami. Są one wszędzie. Każdy odcinek jest napakowany kodami, wiadomościami nagranymi od tyłu i ukryte plansze pokazywane tylko na ułamek sekundy. Wszystkie te kody w serialu można rozwiązać na własną rękę co jedynie dodaje smaczku i uchyla rąbka tajemnicy. Nie można również zaprzeczyć, że serial od strony audiowizualnej również powala na kolana. Genialny soundtrack, efekty dźwiękowe i wizualne, wszystko łączy się w coś, czego nie można ominąć. Główny temat muzyczny jest tak chwytliwy, że Gra o Tron przy nim wysiada. (choć to oczywiście dwa różne światy) Żadna seria nie przysporzyła mi od dawna takiego hype'a i z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek drugiego sezonu, który będzie już 13 lipca. Polecam serdecznie, Froncz Piotrzewski. Przekonajcie się sami, rzucam kilkoma klipami.

https://www.youtube.com/watch?v=6-31AA7trzI
https://www.youtube.com/watch?v=V6GdHU2Lg7Y
https://www.youtube.com/watch?v=EBFAF4W_vmI
https://www.youtube.com/watch?v=CQSLFBfZXF0
https://www.youtube.com/watch?v=XLtlRY-bH8I
https://www.youtube.com/watch?v=EM41UVNOM5g

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 23.06.2015 23:57:05
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
*kaszl* Steven Universe *kaszl*
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 24.06.2015 1:37:54
Trickster
Anthro
Sorry, ale Steven Universe nie ma nawet w połowie tyle do zaoferowania co Gravity Falls, ale to już jest moja własna opinia. ;P Nie podobał mi się i nie wciągnął mnie kompletnie. Mógłbyś też się wypowiedzieć więcej na ten temat, niż rzucać pojedynczym hasłem. :P

0
(+0|-0)
Re: Seriale
Wysłano: 24.06.2015 7:52:02
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Jak będę miał wenę to napiszę :P
Cookie Time!

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane