Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 21:22:30
Śnieżny Lampart (krzyżówka)
Jolka-Wirówka
Dokładnie tak, jak widać w temacie. Pragnę, aby każdy pochwalił się swoim, mniej lub bardziej udanym, ale faktycznie wypróbowanym przepisem, który spełniałby wymogi braci studenckiej. Życie na stancji/ w akademiku to często survival, a nie każdy ma wenę twórczą do kulinariów. Okażmy więc nieco wsparcia własnym doświadczeniem :)

Przepis musiałby być:
-tani;
-prosty;
-łatwy;
-smaczny;

Dla przykładu:

"la Fhrącuzen tosten"
Składniki:
jajka(ok. 1 na 2 kromki chleba)
sól, pieprz, dowolne inne przyprawy;
chleb(najlepiej tostowy);
olej/masło/margaryna;

Jajka wbijamy na głęboki talerz, tam ubijamy je na jednolitą masę i dodajemy przypraw. Chleb maczamy obustronnie w jajkach i kładziemy na rozgrzany na patelni tłuszcz. Smażymy do uzyskania przybrązowionych powierzchni na toście, w międzyczasie obracając go ostrożnie.

Dodawać utarty ser żółty na wciąż gorące tosty, szczypior lub koperek.


Wot cała sztuka :3

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 21:54:40
Anthro
Moja ulubiona potrawa która króluje często na moim stole. Makron z kiełbaska i białym serem

Makaron ( nie firmowy )
Biały ser ( najtańszy )
Kiełbasa (najtańsza)

Makron gotujemy z zaleceniem na opakowaniu. Kiełbasę skrajmy na plastry bądź kostkę i smażymy na patelni można z olejem jeśli jest mało tłusta. Przemarzamy ją na ala skwarki. Odcedzony makron nakładamy na talerz posypujemy kiełbaską i białym serem :)
Załącznik:
jpg  makaron_z_serem.JPG (54.08 KB; 480x360 px)
1395_4d07d99097d17.jpg 480x360 px
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 22:01:05
Lew
Anthro
Muszę wypróbowac XD

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 22:36:27
Smok rakietowy
Smok
Inu, pod przepisem świetnie wygląda twój podpis ;>
Cytat z "Steven Universe":
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 22:56:03
Anthro
Nio ba ale to moje tajne przepisy na dzieci i płody ich nie podam XD :lolk: :lolk:
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 23:05:49
Wilk
Zwierzę
To inny prosty przepis na szybko, makaron z białym serem i cynamonem. I cukrem. Ser rozgniatamy mieszając z cukrem, do smaku żeby był słodki i nie w bryłach, posypujemy ugotowany i odcedzony makaron, posypujemy wszystko cynamonem a jak chcemy zaszaleć to dorzucamy polewę ze śmietany z cukrem waniliowym. Mało albo wcale soli do gotowania makaronu.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 23:18:26
jestę kapibarę
Panter, uduszę cię. Mówiłem żeby to pod tamten temat dać.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 23:22:05
Wilk
Zwierzę
Duszona pantera? Da się to w warunkach studenckich upichcić?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 14.12.2010 23:52:28
jestę kapibarę
Tia, bierzemy jednego Questa i na patelnię. Tłuczemy przykrywką aż zmięknie, podlewamy wodą, przyprawy, dusimy kilka godzin.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 15.12.2010 2:36:27
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
http://student-gotuje.blogspot.com/ kopalnia pomysłów. także dla początkujących studentów.

Ja zaczęłam trochę szaleć z przepisami, ale jak mi się nie chce to idą:
- warzywa na patelnię (albo te które są w lodówce/zamrażarce) + ryż/makaron
- spagetti

- okonomiyaki :
to jest tzw. japońska pizza, często robię bo zawsze mam w lodówce niedokończone skrawki wszystkiego. podstawą okonomiyaki jest ciasto naleśnikowe, do którego dorzuca się pociętą w DROBNE paseczki kapustę pekińską, potem wszystko inne, miesza się, smaży małe placki perforując widelcem po obu stronach i podaje z majonezem/keczupem/sosem Worcester i zimnym piwem.
podstawowe okonomiyaki wykonuje się z tuńczyka i kukurydzy, ale można tam wrzucić wszystko.

- kalafior, gotowany i polany stopionym masełkiem z bułką lub zapiekany z marchewką :D
- chińszczyzna z tego co jest w lodówce - zawsze kawałek papryki, pora, jakieś zwłoki, cebula, nieśmiertelna kapucha pekińska i przyprawa do chińszczyzny. sos sojowy. omnomnom.

jak ktoś lubi szpinak to można zrobić szpinak na patelni, dodać jogurtu naturalnego, rozbełtać i zmieszać z makaronem, jest zielone i cudowne <3
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 15.12.2010 2:44:26
Kemono Kitsune
Inna forma
Z mojego jadlospisu polecam potrawe latwa w przygotowaniu i sycaca :)

Filet sledziowy z ryzem w sosie dowolnym.

Potrzebne do tego sa:
-Konserwa z (koniecznie) filetem w dowolnym sosie jaki nam akurat smakuje lub na jaki mamy ochote,
-woreczek ryzu bialego.

W sumie potrawa ogranicza sie do ugotowania ryzu w lekko slonej wodzie oraz podgrzania konserwy rybnej do satysfakcjunujacej nas temperatury. Potem wszystko wymieszac i voila ^^

Szybkie, smaczne i pozywne ^^ Oczywiscie mozna kupic osobno filet oraz przygotowac wlasny sos :)
Ostatnio edytowany przez Darkne dnia 15.12.2010 2:45:59

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 15.12.2010 3:05:19
Smok Serwisowy
o - to mi przypomniało że 3 lata temu robiłem kanapki ze smokiem... dzięki bogu potem moje gotowanie wyglądało już tylko lepiej i miało mniej smoka a więcej jedzenia xd


(btw - temat z przepisami już jest... jak nie dwa ;p)
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 15.12.2010 3:08:50
Załącznik:
jpg  kanapki.jpg (537.01 KB; 800x600 px)
1_4d0821e9c8bd4.jpg 800x600 px
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 15.12.2010 8:31:51
jestę kapibarę
Cytat z "Edi":
(btw - temat z przepisami już jest... jak nie dwa ;p)


Jeden. Wspominałem. Dawałem nawet Questowi link na ircu. Cóż, tamten temat jest bardziej gourmet.. i bardziej martwy ;P
Ostatnio zrobiłem zapiekankę makaronową z sosem beszamelowym, która jednak z racji mnogości i ceny składników nie podpada pod kuchnię studencką (wyjątek - oprócz makaronu - mielonka wieprzowa, która po podsmażeniu z przyprawami stała się bardzo dobrym mięskiem)
Ostatnio edytowany przez LV dnia 15.12.2010 8:34:43

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 15.12.2010 9:05:35
fapacz
To ja rzucę coś w stylu desero-obiadu.
Bierzemy ryż, płuczemy parę razy zimną wodą, następnie gotujemy go na mleku z niewielką ilością cukru. Wykładamy na talerz i polewamy dżemem albo innym słodkim sosem. Polecam także dodanie jakiś owoców do samego ryżu podczas jego gotowania, mogą być suszone typu morele jaki i świeże np. śliwki. Jeśli są to owoce które się łatwo rozgotowują można je dodać do ugotowanego ryżu.
Ostatnio edytowany przez tommor dnia 15.12.2010 9:06:36

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 15.12.2010 11:37:41
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
-bułka
-cebula
-szynka
-olej

przekrawamy bułę na pół (hamburger style) na odrobinie oleju smażymy szynkę, zdejmujemy i odkładamy na talerz, wrzucamy pokrojoną drobno w kostkę cebule (nie dużo bo bto ma być tylko do smaku, ok 1 łyżeczka od herbaty) jak cebula zrobi sie brązowa, kłądziemy na patelni bułę tak żeby cebula sie wbiła w nią, wycieramy olej bułą. Między dwie bułki wkładamy szynke + co chcemy np ser, ketchup itp. skłądamy na hamburgera. :]

Nie wiem czy to kiedyś podawałem... ale podam jeszcze raz XD

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 15.12.2010 15:09:35
Irbis
Bestia
Cytat z "LV":
Tia, bierzemy jednego Questa i na patelnię. Tłuczemy przykrywką aż zmięknie, podlewamy wodą, przyprawy, dusimy kilka godzin.
Czemu akurat śnieżną?!>/
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 16.12.2010 17:06:58
Anthro
To szybko:
- pół piersi z kurczaka
-ryż
-jajko, bułka tarta
- czosnek, sól pieprz, curry,
olej

Jestem zwolenniczką kurczaka więc szybkie danie z nim :)
tak więc kroimy w kostkę kurczaka, solimy, pieprzymy, wyciskamy czosnek ( lub dajemy cebulę) wbijamy jajko mieszamy i wsypujemy bułkę tatrą i na rozgrzanym oleju smażymy. W między czasie gotujemy ryż - do wody wrzucamy trochę soli i przyprawę curry lub kurkumę.
jak mamy grzybki w occie lub inne rarytasy od rodziców to otwieramy słoiczek i mamy dodatek.

obiadek pyszny i czas robienia to ok 15-20 min zależy jak szybko kroicie kurczaka, smacznego!
Szalona Marchefka :D

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 17.12.2010 12:01:47
Śnieżny Lampart (krzyżówka)
Jolka-Wirówka
A ja dam jeszcze danie nieco kłopotliwe, ale genialne w smaku i niestrasznie drogie :D

Pierś kurczaka w kosteczkę pociąć, wrzucić do michy z potartym serem, szyptą soli, żółtkiem jajka i koperkiem. Miąchamy dokładnie i lepimy kulki rozmiarów piłeczki go golfa (tak pi razy drzwi przez oko). Obtaczamy w mące i smażymy na patelni, nieco oleju obowiązkowo.
Podawać w sposób dowolny, enjoy :D

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 17.12.2010 23:56:19
zmiennokształtne
Zmiennokształtny
a ja dam cos co może być zupą lub golaszem: zależnie od gustu:

- mięso mielone
- Cebula
- stara bułka/bułka tarta
- jajko/jakja
- sól, pieprz, olej
- Serek topiony (najlepiej bezsmakowy znaczy smietaknowy, ale może być z szynką)
- kostka rosołowa

Nmaczamy suchą bułkę w wodzie (jak mamy to można w wodzie z kapką mleka) - można zostawić na dłużej np wstawić przed zajęciami. Kroimy cebule w kostkę i wrzucamy na chwilkę na rozgrzaną patelnięz odrobina oleju, żeby się zeszkliła. W miskę ciskamy zmielone zwłoki, wyciskamy bułe i dożucamy do trua, potem cebulkę i przyprawy wszystko mieszamy paluchami (na tym etapie można zrezygnować i zrobić z tego kotlety). W garnku gotujemy bulion z kostki rosiłowej. Na gotujący si e wywar wrzucamy kulki z masy mięsnej, dodajemy serek topiony. Gotujemy aż uznamy, że mięso mielone jest już wystarczająco nie surowe.
Podajemy jako gulasz z niemniakami lub jako zupę z (już świerzą) bułką. Mam piedolca na punkcie tej potrawy w samym listopadzie jadłam ją z pięć razy.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 19.12.2010 11:50:53
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Według mnie student, który umiera z głodu to po prostu idiota :P
No to przepis na drugie danie :P Ziemniaczki z surówką i ziemniakami :P
Potrzebny czas - 50 minut.
Zacznijmy od tego że potrzebujemy:
- Ziemniaki ( wystarczą 4 do zrobienia tego co na fotce )
- Filet z kurczaka (jak już jesteś leniem to może być taki tylko do podgrzania na patelni)
- Surówka (w zależności od smaku, ja polecam z białej kapusty lub kilka rodzajów sałatek)
- sól
- olej
- patelnia
- garnek
http://i53.tinypic.com/27ygy0.jpg

No to robimy tak:
1. Obieramy ziemniaki i kroimy na jak najmniejsze kawałki. Wtedy ziemniaki szybciej się ugotują. Tylko nie takie drobne jak gumka do mazania O.ó Wystarczy średniego ziemniaka na góra 3 części pociachać :P Po dokładnym obraniu i umyciu wrzucamy ziemniaczki do zimnej wody i gotujemy tak około 30 minut na średnim lub wolnym ogniu. Nie zapomnijcie dodać soli. Dla 5 średnich ziemniaków powinno to być około mniejsze pół dużej łyżeczki ale wystarczy spokojnie jedna małą płaska łyżeczka taka jak do herbaty. W między czasie przygotowujemy sobie surówkę na talerzyku.
Po 15 minutach gotowania ziemniaków możecie zabrać się za smażenie kotletów. W tym celu wlewacie na patelnię tyle oleju żeby nie było za dużo ale żeby kryło całe dno patelni. Teraz rozgrzewacie patelnię przez około 3 minuty na średnim ogniu. Od czasu do czasu możecie poruszyć patelnią żeby jej nie spalić. Teraz kładziecie na patelni kotlety. UWAGA ! Nie mogą być mokre ! Inaczej możecie się oparzyć lub po prostu kotlet wyskoczy wam na sufit O.ó Na Akademikach były takie dwa przypadki XD
Doglądacie kotletów i w między czasie sprawdzacie stan ziemniaczków. Jeżeli są już mięciutkie to można odcedzić wodę. Najlepiej jest sprawdzić ziemniaczka poprzez wyjęcie go widelcem i skonsumowanie go :P Teraz możecie odlać wodę. Utłuc ziemniaczki i położyć je na talerzu obok tej surówki. Następnie dodajecie usmażonego kotleta i wuala :P
Nie spalcie kuchni :P
Ostatnio edytowany przez Liszek dnia 19.12.2010 11:52:16
Z poważaniem ... rudy padalec :P

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 19.12.2010 15:12:59
Lew
Anthro
Szczerze mówiąc lubię Warszawskie kebaby (oczywiście nie wszystkie), ale jeśli już pichcimy to na ogól dania szybkie i proste typu tortilla, a przepis prosty jak cholera:

Kupujemy wrapy (gotowe placki), na patelnie, ogóreczek, pomidorek, papryczka, ewentualnie szynka (ale nie jakieś gówno z promocji z większą zawartością wody, fosforu i domestosa, a coś smaczniejszego) i koniecznie, ale to koniecznie ser, może być mozarella, może być zwykły żółty ser. Przykrywamy jeszcze jednym wrapem i na gaz, chwilkę, żeby się wnętrzności roztopiły, obracamy i rozkoszujemy się pysznościami.
I don't even have any real problems. You know I'm under the influence so enjoy your life

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 19.12.2010 18:01:25
Felis catus (czyli kot)
Smok
- coś martwego (pierś z kurczaka, karkówka, ew. coś co zeskrobaliśmy z jezdni)
- warzywa na patelnię lub zwykłe w postaci - marchew, kalafior, brokuły.
- fix do gulaszu

trupa smażymy, na resztak oleju podsmażamy warzywa, mieszamy jedno z drugim, dodajemy fixa, zalewamy wodą i podgotowujemy. "pseudogulasz" gotowy

jak będę mieć więcej czasu to napisze więcej przepisów. Jak każdy Got Uwielbiam GOTować ^^
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 19.12.2010 19:54:08
Wilk
Zwierzę
Coraz mniej studenckie i bardziej złożone potrawy a wątek "sól&pieprz" gdzie wszystkie takie można umieszczać - nadal śpi.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 20.12.2010 20:41:27
Lew
Anthro
No to dla Sharpy

Chińska Zupka :
- Zupa błyskawiczna z Amino ( wszystko jedno jaka )
- Czajnik
- Woda
- 1 talerz

1 . Otwieramy paczkę z makaronem i przyprawopodobnynm dodatkiem i wsypujemy do talerza .
2 . W czajniku gotujemy wodę
3 . Ugotowaną wodę wlewamy do talerza

DANIE GOTOWE ZAJMUJE 5 - 10 MIN .

0
(+0|-0)
Re: Wędrówki z ketchupem i tosterem, czyli co student jada?
Wysłano: 20.12.2010 21:58:23
Wilk
Zwierzę
Wyrazy podziwu. Urzekające.
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane