Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

12>>


Anonim
0
(+0|-0)
Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 11:22:36
Drogie futra, potrzebna wasza pomoc.

Ostatnio Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk poinformował, że z powodu braku pieniędzy itd., obetnie on program budowy dróg na najbliższe lata i to bardzo. Niestety stało się to, czego najbardziej się obawiałem - obcięli z budowy najważniejsze trasy. Niby jest szansa na to, że dużo projektów uda się uratować dzięki kursowi walut i zmianie euro na złotówki, ale nie wiadomo, na ile to prawda.

W każdym razie wśród obciętych tras jest trasa Salomea - Wolica w ciągu dróg ekspresowych S7 i S8, która ma pierwotnie służyć nie tylko uprzyjemnienie podróży, ale też odkorkowanie miejscowości Janki i Raszyn, znajdujące się na drogach krajowych 7 i 8, przy wylotówce z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia. W godzinach szczytu jest tam normalnie tragicznie i czasem by stamtąd wyjechać trzeba 4 godzin, może nawet więcej. Trasa ta jest bardzo potrzebna, dlatego proszę was futrzaki o podpisanie petycji, do której link macie niżej.

Trasa planowana jest od lat 70. Warszawa korkuje się coraz bardziej, a powoduje to m.in zakorkowanie Raszyna i Janek. Jeśli niczego nie zrobimy, to Warszawa dalej się będzie korkować.

http://warszawa.gazeta.pl...16,6612774.html
Ostatnio edytowany przez KPL dnia 24.12.2010 16:44:17

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 11:35:39
Szeregowy Spizgalski
Tak.
KPL, pokaż mi proszę przypadek, gdy rząd nie olał ciepłym moczem jakiejś petycji tylko zrobił jak chcieli ludzie ;)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 11:38:57
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Hm. Nie mamy pieniędzy na tę obwodnicę ale i tak mamy ją zbudować? Deficyt budżetowy - mówi ci to coś?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 12:04:40
Smok Serwisowy
i tak budujemy je na kredyt jak za gierka - ciekawe kto będzie potem te drogi spłacał... ciekaw czy ktoś policzył ile będzie kosztowało zwykłego podatnika ich utrzymanie. xd
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 12:17:51
Lew
Anthro
Ale po cholerę jak w 2012 jest koniec? Zresztą poczekaj na rozwiązania na Euro co wprowadzą zamiast rzucać petycje :P

W ogóle te Janki jakieś tak cholernie ważne dla miasta?

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 12:31:10
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Inne odcinki sa wazniejsze dla tranzytu i i tak nie budują.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 12:39:17
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Janki i Raszyn to sprawa priorytetowa. To główna droga ze stolicy do Katowic i Krakowa, chyba nie ma ważniejszego połączenia. O ile np. na wylotówce na Gdańsk przez Łomianki sytuacja jest całkiem dobra, to droga przez Raszyn to chyba królowa polskich korków :\ .

Mam w grupie koleżankę, która mieszka w Tarczynie i dojeżdża PKSem co rano. Droga potrafi zająć 3h a to jest ledwie 30km.
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 12:41:30
jestę kapibarę
Dziwne, myślałem że to ktoś z warszawy założył ten temat. Czuję się pozytywnie zaskoczony.
Btw. Czy mógłbyś uprzejmie zmniejszyć banner który masz w podpisie, bo rozwala ramki wszerz?

A dla reszty: Tak, Janki są ważne dla miasta, bo nie ma żadnego odcinka wlotowego do Warszawy który korkowałby się AŻ TAK WYKURWIŚCIE.
Nikt już nie chce tam inwestować ani zakładać biur, bo ludzie nie chcą tam jeździć. Tak jak kupa firm uciekła z megakompleksu biurowego na Domaniewskiej, bo nie ma gdzie parkować i korki dookoła w ♥♥♥♥. Also to co napisał Gygus.
Mi tam wszystko jedno, ale podrzucę do podpisu koleżance która mieszka w Jankach. Do pracy ma 10km, jeździ samochodem godzinę (a komunikacją miejską grubo ponad półtorej, bo ona też stoi w korku). Ja normalnie mam 15km i jadę 30-45 minut, dzisiaj było tak pusto że zmieściłem się w 15 minutach (pomińmy milczeniem przepisy i takietam. stożki)
Ostatnio edytowany przez LV dnia 24.12.2010 12:43:17

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 12:48:48
Smok Serwisowy
obwodnica janek nastąpi tuż przed podwójnym centrum warszawy ;p
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 14:23:03
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
A ja chce obwodnicy do okoła Łodzi i co ?

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 15:47:09
Smok Serwisowy
napisałeś w tej sprawie do mikołaja ?
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 16:54:52
Smok
Zmiennokształtny
...albo petycje ?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 17:02:12
Cytat z "Wolfheart":
KPL, pokaż mi proszę przypadek, gdy rząd nie olał ciepłym moczem jakiejś petycji tylko zrobił jak chcieli ludzie ;)


Chociażby święto 3 króli. Ja mam wtedy dzień wolny.

Cytat z "Ryan":
Hm. Nie mamy pieniędzy na tę obwodnicę ale i tak mamy ją zbudować? Deficyt budżetowy - mówi ci to coś?


W budżecie znalazłyby się pieniądze chociażby z tych podwyżek dla partii to raz. A dwa, że ocalała część projektów i akurat część z nich to jest tak ważna, jak mój mały palec.

Cytat z "Edi":
i tak budujemy je na kredyt jak za gierka - ciekawe kto będzie potem te drogi spłacał... ciekaw czy ktoś policzył ile będzie kosztowało zwykłego podatnika ich utrzymanie. xd


Na jakie kredyty? Budujemy je z kasy budżetowej + dofinansowanie unijne, do którego po prostu wnosimy składki. Jedyne, do czego są załatwione kredyty na budowę dróg to A2 Świecko - Nowy Tomyśl, bo na A1 Stryków - Pyrzowice nie udało się inwestorowi zdobyć kasy.

Cytat z "Husky":
Ale po cholerę jak w 2012 jest koniec? Zresztą poczekaj na rozwiązania na Euro co wprowadzą zamiast rzucać petycje :P

W ogóle te Janki jakieś tak cholernie ważne dla miasta?


Po pierwsze brawo za czytanie mojego postu - tam wyjaśniłam, dlaczego Janki i Raszyn są bardzo ważnymi miejscami. Z resztą LV, Grygus też już wyjaśnili znaczenie tej obwodnicy. A na Euro 2012 mogę się założyć, że rząd nie zaproponuje nic, co by upłynniło ruch kołowy w Polsce, co więcej, w 2012 roku będzie tragiczniej, bo tranzyt się zwiększa z roku na rok, a do tego dojdą rzesze kibiców.

Cytat z "Wolfheart":
Inne odcinki sa wazniejsze dla tranzytu i i tak nie budują.


Ciekawa jestem o jakich odcinkach ty mówisz.

Cytat z "LV":
Dziwne, myślałem że to ktoś z warszawy założył ten temat. Czuję się pozytywnie zaskoczony.
Btw. Czy mógłbyś uprzejmie zmniejszyć banner który masz w podpisie, bo rozwala ramki wszerz?


Kulturalnie poproszone, a więc i kulturalnie wykonane ;)
Ja tą trasą jeździłam do rodziny z Podlasia przynajmniej 2-4 razy w roku, więc ból tej trasy odczułam na własnej skórze wiele razy.

Cytat z "Vethuleion":
A ja chce obwodnicy do okoła Łodzi i co ?


Tyle, że Łódź ma lepszą sytuację, niż Warszawa, bo imo, przez Łódź biegnie z najważniejszych tras tylko droga krajowa nr 1. Ruch z Poznania do Warszawy idzie na północ od Zgierza, a z Wrocławia do Warszawy przez Piotrków Tryb. Poza tym tam nie ma, aż takich korków, jak w Jankach i Raszynie (nie twierdzę, że w Łodzi ich nie ma w ogóle), a obwodnica Łodzi ma szansę na szybsze powstanie niż obwodnica Warszawy. Dla porównania:

Warszawa:
- istnieje przebieg północny, budowany jest przebieg północno-zachodni i zachodni.
- Połowa południowej jest na fazie przetargu (wg innych źródeł w budowie)
- północno-wschodnia część obwodnicy jest dopiero z DŚU
- reszta odcinków nie ma ani projektów, ani DŚU, nic.
- Z Warszawy jest JEDNA wylotówka do 3 największych miast Polski - Kraków, Katowice i Wrocław.

Łódź:
- autostrada A2 jest powszechnie uznawana za północną część ringu wokół Łodzi i obecnie istnieje, poza tym budowany już jest odcinek ze Strykowa do Warszawy
- podpisano ostatnio umowę na zaprojektowanie i zbudowanie autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna pod Piotrkowem Tryb., gdzie trasa połączy się z Gierkówką, więc budowa nie zagrożona i Łódź w końcu odetchnie. Przypomnę, że autostrada A1 jest na budowie z Grudziądza (Nowe Marzy), aż do Strykowa, więc jest nawet lepiej.
- jest ogłoszony przetarg na południową obwodnicę Łodzi, o ile MI go nie odwołało
- jest w budowie obwodnica Pabianic, która ma być częścią zachodniej obwodnicy Łodzi.

Podsumowując, do centrum Warszawy ciągną wszystkie autostrady i ekspresówki, ale bez obwodnicy, to Warszawa zginie. Z kolei do centrum Łodzi nie pobiegnie żadna nowa trasa szybkiego ruchu. I kto tu teraz ma lepszą przyszłość tranzytową, jak właśnie dodać do tego rosnący z roku na rok tranzyt samochodowy?

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 17:38:58
Lew
Anthro
A tak właściwie... to stary nie masz nic lepszego do roboty w święta jak petycjami w ludzi? To śniegiem już nie wypada? ;)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 24.12.2010 20:33:53
Wolę zrobić coś bardziej pożytecznego Husky.

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 6:09:08
Smok Serwisowy
Cytat:

Na jakie kredyty? Budujemy je z kasy budżetowej + dofinansowanie unijne, do którego po prostu wnosimy składki. Jedyne, do czego są załatwione kredyty na budowę dróg to A2 Świecko - Nowy Tomyśl, bo na A1 Stryków - Pyrzowice nie udało się inwestorowi zdobyć kasy.


nie jestem ekonomistą ani znawcą administracji czy polityki więc mogę się mylić, ale z tego co pobieżnie przeglądam prasę wynika że
"rządowy raport fiskalny przewiduje, że w latach 2008-2013 dług publiczny zwiększy się o 330 mld zł, nie licząc wynoszących 30 mld zł wydatków na infrastrukturę drogową, przesuniętych z budżetu centralnego do Narodowego Funduszu Budowy Dróg (czyli wspomnianą przez ciebie kasę budżetową wg zasady że kasa jest brana tam gdzie można a wydawana tam gdzie potrzeba)" czyli wyniesie 21%pkb z czego prawie 10% to drogi.
czyli jest to po prostu 30mld kredytu na drogi wziętych w innym miejscu (co już niestety wystarczy większości ludzi żeby nie nazywać tego kredytem i twierdzić że jest okej).

oczywiście nie neguję tu że janki nie wymagają obwodnicy czy, że dróg nie należy budować ale zwracam raczej uwagę, że akcje typu "kliknij banerek - chcemy drogę" (dziś a nie jutro) podchodzą chyba bardziej jako krzykactwo niż kalkulację czy zachęcającą ludzi reklamę (bo jak coś się nie nazywa kredyt to znaczy że wszystko jest okej ?)

jedyne z czym można dyskutować w przypadku janek to że priorytet tej budowy był za niski bo kasa poszła na inną drogę a nie na tą (która na pewno też miała swojego kpl'a) ale chyba nie mamy ludzi na forum którzy mogli by powiedzieć coś naprawdę światłego w tej kwestii.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 25.12.2010 11:41:23
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 8:55:18
To też nie jest akcja, że droga ma być teraz i już, bo to wiadomo, że taką trasę buduje się conajmniej 2 lata. Poza tym np. akcje protestacyjne w Augustowie się udały i przez to nie dość, że zmieniono przebieg Via Baltici, to jeszcze zmieniono koncepcję obwodnicy Augustowa i teraz wszystko powstanie na ok. Z tego co wiem, to na Augustów już jest przygotowywany nowy projekt na trasę lub przetarg Zaprojektuj i Zbuduj. Więc takie akcje mają sens.

Wiadomo, coś kosztem czegoś, ale np. wiadomo, że S1 Mysłowice - Bielsko-Biała nie powstanie przed 2015 rokiem, to kase przeznaczoną na nią można skierować na trasę Salomea-Wolica (omawiana tutaj obwodnica).

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 10:04:53
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Wolę, żeby zbudowali S17, S8 i S2. Salomea-Wolica mnie wali szczerze powiedziawszy. Mam w dupsku głęboko jakieś Janki, w momencie kiedy tranzyt wali przez centrum Warszawy. A jak ktoś uważa, że w Jankach są korki to nie jechał nigdy Radzymińską. Zmoderowano: x xxxxx xxxx xxxxx xxxxxxxx
Ostatnio edytowany przez LV dnia 25.12.2010 12:15:21
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 11:09:39
Zmoderowano: x xxxx xxx xxxxx xxxxx Obwodnica Janek ma się łączyć z S8, której budowę przy al. Jerozolimskiej powoli kończą. A to by wyprowadziło ruch z Wrocławia, Krakowa, Katowic i Poznania na Gdańsk i Białystok, a to da Warszawie wiele i ta Radzymińska będzie mniej obciążona. To, że jest w stolicy tak jak jest to tylko wina jej mieszkańców, bo olali sprawę. Teraz jest szansa na poprawę sytuacji i jeśli teraz znów olejecie to będziecie tragizować kolejne 30 lat.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 25.12.2010 12:16:46

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 11:44:18
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ty chyba nie wiesz, gdzie jest Radzymińska :facepalm: A S8 ma się łączyć z A2 :facepalm:

Ważniejsza od tej Twojej Salomei-Wolicy jest Jak już pisałem S2 i S8 które mają rozprowadzać ruch z autostrady A2 poza warszawę. Odcinek S8 o którym mówisz jest drugorzędny. Dla przypomnienia dodam jeszcze, że na wschód od warszawy także są miejsca, gdzie ludzie chcą dojechać a takie rzeczy jak obwodnica Marek czy Pragi są dużo ważniejsze z racji całkowicie upośledzonej infrastruktury drogowej. Nie mieszkasz w tym mieście i nie znasz jego potrzeb. Tak więc. Zmoderowano: x xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Wesołych Świąt.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 25.12.2010 12:14:36
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 12:17:18
jestę kapibarę
Panowie. Grzeczności więcej.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 14:20:11
Cytat z "Ryan":
Ty chyba nie wiesz, gdzie jest Radzymińska :facepalm: A S8 ma się łączyć z A2 :facepalm:

Ważniejsza od tej Twojej Salomei-Wolicy jest Jak już pisałem S2 i S8 które mają rozprowadzać ruch z autostrady A2 poza warszawę. Odcinek S8 o którym mówisz jest drugorzędny. Dla przypomnienia dodam jeszcze, że na wschód od warszawy także są miejsca, gdzie ludzie chcą dojechać a takie rzeczy jak obwodnica Marek czy Pragi są dużo ważniejsze z racji całkowicie upośledzonej infrastruktury drogowej. Nie mieszkasz w tym mieście i nie znasz jego potrzeb. Tak więc. Zmoderowano: x xxxxx xxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx Wesołych Świąt.


Ryan i tutaj znów pokazujesz, że chyba nic nie rozumiesz z tranzytu. Doskonale wiem, gdzie jest Radzymińska, bo o dziwo, nią też jeżdżę. Tylko, że żeby rozluźnić ruch w centrum, trzeba go wyprowadzić na zewnątrz. A za bardzo póki co nie ma jak wyprowadzić. Co z tego, że powstanie obwodnica Warszawy, skoro wylotówka z Warszawy będzie taka, jaka jest dalej? Trasa ta jest bardzo ważna. Drugorzędnym odcinkiem to możesz nazwać S8 Wyszków - Ostrów Maz., czy S74 z Kielc do Rzeszowa.



Na podstawie tej mapy widać, że to chyba ty nic nie wiesz Ryan - trasa Salomea-Wolica ma się łączyć na węźle Salomea z drogą ekspresową S2 obecnie budowaną. Budowany obecnie odcinek drogi ekspresowej S8 ma się łączyć na węźle Konotopa z drogą ekspresową S2 (dopiero za węzłem w kierunku Poznania droga ma się stać autostradą, znów nie masz racji). W każdym razie obecne połączenie al. Krakowskiej z trasą objazdową Warszawy jest słaba i ludzie wolą gnać przez Radzymińską. Trasa z Janek i Raszyna spowoduje, że będzie dogodniejsze połączenie Krakowa i Katowic z obwodnicą, a przez to i Radzymińska się odciąży, bo ruch z południa na Białystok i Gdańsk przerzuci się na obwodnicę.

I dobrze Ryan, obwodnica Marek jest potrzebna. Tylko problem w tym, że ludzie albo nie zdają sobie z tego sprawy, albo olewają to i potem pieniądze idą na mniej ważniejsze drogi. I dlatego kasa wędruje na mniej ważniejsze drogi jak np. S51, czy S10.

Postawmy sprawę jasno - nie chcesz podpisać, ok, twoja sprawa, tylko potem nie marudź na to, jak jest w Warszawie. I nie nagłaśniaj tego, jak bardzo cię ta trasa obchodzi oraz, że dla ciebie to pomysł nic nie wart, bo idzie mieć wrażenie - i to z resztą chyba słuszne - że ty tylko zgrywasz takiego super cool gościa, który ma wy****ne na wszystko, by popisać się przed wszystkimi na forum.

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 14:40:09
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "KPL":
Ryan i tutaj znów pokazujesz, że chyba nic nie rozumiesz z tranzytu. Doskonale wiem, gdzie jest Radzymińska, bo o dziwo, nią też jeżdżę. Tylko, że żeby rozluźnić ruch w centrum, trzeba go wyprowadzić na zewnątrz.


JEzusie ale brednie :/ Ten TRANZYT nie powinien się w ogóle znaleźć w miejscu, z którego chcesz go wyprowadzać. Tranzyt jak sama nazwa wskazuje polega na przejechanie z punktu A do punktu B. Inaczej mówiąc obecnie tranzyt odbywa się przez centrum, z którego to faktu jasno wynika, że ważniejsza jest OBWODNICA niż wylotówka.

Cytat:
A za bardzo póki co nie ma jak wyprowadzić. Co z tego, że powstanie obwodnica Warszawy, skoro wylotówka z Warszawy będzie taka, jaka jest dalej? Trasa ta jest bardzo ważna. Drugorzędnym odcinkiem to możesz nazwać S8 Wyszków - Ostrów Maz., czy S74 z Kielc do Rzeszowa.


Ty na prawdę przeczytałeś coś na siskomie ale już zapomniałeś zrozumieć. Ta wylotówka nie musiałaby powstać bo większość ruchu na obecnej to właśnie twój ukochany tranzyt, którego znaczenia najwyraźniej nie rozumiesz. Obwodnica spowodowałaby że duża część ruchu w ogóle się by tam nie znalazła. Te siskomowe 'wylotówki' tylko zachęcają do wjeżdżania do centrum miasta a obecnie panuje tendencja w polityce transportowej do zatrzymywania ruchu na obrzeżach. Patrzysz w siskom jak w święty obrazek.

Cytat:



Na podstawie tej mapy widać, że to chyba ty nic nie wiesz Ryan - trasa Salomea-Wolica ma się łączyć na węźle Salomea z drogą ekspresową S2 obecnie budowaną. Budowany obecnie odcinek drogi ekspresowej S8 ma się łączyć na węźle Konotopa z drogą ekspresową S2 (dopiero za węzłem w kierunku Poznania droga ma się stać autostradą, znów nie masz racji).


Nie. S2 i S8 mają się łączyć węźle Konotopa z A2. Bredzisz.

Cytat:
W każdym razie obecne połączenie al. Krakowskiej z trasą objazdową Warszawy jest słaba i ludzie wolą gnać przez Radzymińską. Trasa z Janek i Raszyna spowoduje, że będzie dogodniejsze połączenie Krakowa i Katowic z obwodnicą, a przez to i Radzymińska się odciąży, bo ruch z południa na Białystok i Gdańsk przerzuci się na obwodnicę.


Wyciągasz jakieś dziwne wnioski. To obwodnica spowoduje przede wszystkim spadek ruchu na Krakowskiej. W dalszej części zdania o dziwo okazuje się, że jednak wiesz do czego służy obwodnica. Brawo.

Cytat:
I dobrze Ryan, obwodnica Marek jest potrzebna. Tylko problem w tym, że ludzie albo nie zdają sobie z tego sprawy, albo olewają to i potem pieniądze idą na mniej ważniejsze drogi. I dlatego kasa wędruje na mniej ważniejsze drogi jak np. S51, czy S10.


Wow, w czymś się zgadzamy.

Nudny temat. Nie lubię gadać z followerami ideii lansowanych przez jakąś organizację. Wolę podyskutować z kimś bardziej ogarniętym na SSC.

Cytat:
Postawmy sprawę jasno - nie chcesz podpisać, ok, twoja sprawa, tylko potem nie marudź na to, jak jest w Warszawie. I nie nagłaśniaj tego, jak bardzo cię ta trasa obchodzi oraz, że dla ciebie to pomysł nic nie wart, bo idzie mieć wrażenie - i to z resztą chyba słuszne - że ty tylko zgrywasz takiego super cool gościa, który ma wy****ne na wszystko, by popisać się przed wszystkimi na forum.


Jak na razie to popisałeś się swoją niewiedzą ;) Dla mnie eot ;] A i popisywać się nie mam przed kim, bo wszyscy mają ten temat w dupie :D
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 25.12.2010 16:51:28
Nie pojmuję skąd stwierdzenie, że ja w ogóle przeglądam Siskom? Ja o Siskomie wiem tylko tyle, że istnieje, a przeglądać nie przeglądam. Ja to tylko przeglądam i czasem piszę na SkyScraperCity i stronę GDDKiA. I nie rzucaj tutaj definicjami tranzytu, bo doskonale wiesz o co mi chodziło.

Nie twierdziłam ani razu, że obwodnica nie jest ważna. Jest bardzo ważna, tylko powtarzam poraz enty - co z tego, że powstanie obwodnica Warszawy, skoro ruch na Kraków, Katowice i Wrocław skumuluje się na przeciążonej już al. Krakowskiej? Wylotówka w przypadku Warszawy jest tak samo ważna, co obwodnica, co innego gdyby chodziło np. o Zambrów - tam to ważna tylko obwodnica i to nie aż tak, jak w Warszawie.

To, że A2 będzie się łączyć z S2 i S8 na węźle Konotopa daje to samo, co ja napisałam w poście poprzednim. Ale na odcinku Konotopa - Salomea S2 i S8 mają wspólny przebieg.

Po zbudowaniu obwodnicy Warszawy nie spadnie ruch na Krakowskiej, bo nie ma innej wylotówki na Kraków, Katowice i Wrocław, to chyba jest logiczne. Właśnie jakby powstała obwodnica Janek i Raszyna to by spadł definitywnie. Ironizujesz, że wiem, do czego służy obwodnica, ty też wiesz, ale jakoś nie umiesz tego powiązać ze światem realnym.

0
(+0|-0)
Re: Obwodnica Janek i Raszyna - petycja.
Wysłano: 27.12.2010 11:36:18
Futrzasty Esteta
Anthro
Wiesz Ryan, radzymińska jest zapchana ale nie jest to zapachnie stałe jak na Jankach, tam korek jest 24h 7 dni w tygodniu.

Przyznaj że tamtędy nie jedziesz i nie wiesz jak dokładnie sprawa wygląda.

Ja jechałem kilka razy radzywmińską i mikneło mi sie tak szybko jak droga u mnie więc śmiem twierdzić że jest tam natezenienie ruchu jak na normalnej trasie wylotowej.

Po za tym jak nie maja robić nić to już lepiej zrobić porzadnie jedną cześć niż nie robić nic.

Bo dyskusja chyba sprowadza się do tego.

Nie jestem ekonomistą i nie będę komentować długu publicznego ale z recesji nie wychodzi się zamarzając inwestycje tylko odwrotnie, problem naszego długu jest to że pieniądze sie wielokrotnie przekładane i w ten sposób tracone, oraz utrzymywane są jakieś idiotyczne KRUSY srusy itp.
Generalnie połowa pieniędzy idzie w socjal utrzymanie emerytur i łatanie wszystkich błędów z przeszłości. Ergo teraz na infrastrukturę daje połowę kasy UE, kasy której nie długo nie będzie wiec chyba warto korzystać bo okaże się że jak kranik zostanie zakręcony to ilość inwestycji w Polsce spadnie do minimum liczonego na palcach jednej reki.

 Wątek zablokowany
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane