Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   6 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...48495051525354...63>>


0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 25.03.2012 21:29:18
Jeleń
Anthro
Ktoś lubi kuce- jak ja- to jego sprawa. Ale nie jestem pewien, czy takie obnoszenie się z tym jest dobrym pomysłem.

Przy okazji: drugi sezon tylko z napisami jest?
Ostatnio edytowany przez Tygistor dnia 25.03.2012 21:29:59
God will forgive me. It's his job.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 25.03.2012 22:10:09
Póki co pewnie tak. Mi osobiście dubbing kompletnie nie podpasował ;P
Załącznik:
jpg  my-little-pony-friendship-is-magic-lol-12.jpg (108.38 KB; 680x949 px)
1358_4f6f7ba15a44c.jpg 680x949 px

0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 25.03.2012 22:17:51
Jeleń
Anthro
Ja osobiście nie mam zastrzeżeń- na głos Rarity strasznie na YT narzekali, sam nie wiem, dlaczego.
God will forgive me. It's his job.

0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 25.03.2012 22:37:59

Anonim
0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 25.03.2012 22:45:19
Cytat z "Charlie": (Link »)
http://www.mmwroclaw.pl/407446/2012/3/25/faceci-z-wroclawia-kochaja-kucyki-pony?category=video


Artykuł, w którym Ponymeet jest określany jako spotkanie z rozmowami TYLKO o kucykach. Jak tak to wygląda we Wrocławiu to szczerze współczuję.
EDIT: W ogóle ten ich ogólnopolski zjazd - dobra idea, ale wielu Bronych wątpi w to, że to wypali z racji tego, że to jest właśnie we Wrocławiu. Z Gdańska, Warszawy, czy Lublina to nikomu nie zechce się raczej gnać do Wrocławia.

Cytat z "Soren": (Link »)
Póki co pewnie tak. Mi osobiście dubbing kompletnie nie podpasował ;P

Cytat z "Tygistor": (Link »)
Ja osobiście nie mam zastrzeżeń- na głos Rarity strasznie na YT narzekali, sam nie wiem, dlaczego.


Ja do dubbingu mam mieszane uczucia. Z wersji gazetkowej niektóre głosy wolałem bardziej niż ich późniejsze wersje z oficjalnego dubbingu (np. Rarity, Pinkie Pie - nie licząc śpiewu). Ale ogólnie obecny dubbing tragiczny nie jest (nie licząc Pinkie Pie i Applejack oraz faktu, że ze Spitfire oraz Little Strongheart zrobili facetów...), na tle innych krajów Europy to jest to jeden z lepszych i to wg opinii wielu internautów.
Ostatnio edytowany przez KPL dnia 25.03.2012 22:52:11

0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 9:29:07
Wilk
Zwierzę
Cytat z "KPL": (Link »)

Artykuł, w którym Ponymeet jest określany jako spotkanie z rozmowami TYLKO o kucykach. Jak tak to wygląda we Wrocławiu to szczerze współczuję.
EDIT: W ogóle ten ich ogólnopolski zjazd - dobra idea, ale wielu Bronych wątpi w to, że to wypali z racji tego, że to jest właśnie we Wrocławiu. Z Gdańska, Warszawy, czy Lublina to nikomu nie zechce się raczej gnać do Wrocławia.


Tak bardzo "tylko o kucykach" co Futrzakon "tylko o futrzakach".
Wrocław to kucykowe zagłębie a i tak niedawno na ponymeecie w Krakowie kilku wrocławiaków się zjawiło.

A tak w ogóle to Stowarzyszenie Canterlot jest w trakcie rejestracji w KRS - prawna osobowość za fandomem kucyków, dzięki czemu wszelkie kontakty z takimi jak MiniMini czy Hasbro Poland nabierają "prawnych muskułów" i można m.in. dużo łatwiej załatwiać sponsoringi na imprezy.

Aż zazdrość bierze jak się to rozwija, jaka zgoda, inicjatywa i brak sporów w porównaniu do naszego fandomu furry, gdzie od razu byłyby personalne wycieczki, odcinanie się, tworzenie alternatywnych forów i zabieranie zabawek do swojej piaskownicy.

ps. http://foxinshadow.deviantart.com/ - jeden z orgów - jest furry ale od fandomu furry trzyma się na dystans. Nasze konflikty go odstraszyły.
--sf.

2
(+2|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 9:43:59
anthrocat
Anthro
Cytat z "KPL": (Link »)

W ogóle ten ich ogólnopolski zjazd - dobra idea, ale wielu Bronych wątpi w to, że to wypali z racji tego, że to jest właśnie we Wrocławiu. Z Gdańska, Warszawy, czy Lublina to nikomu nie zechce się raczej gnać do Wrocławia.


Problemem nie jest brak chęci lecz brak zgody rodziców, większość jest niepełnoletnia i taką zgodę musi mieć. Z Bydgoszczy pojechałoby kilka klaczek w wieku 14-17 lecz rodzice się na razie nie zgadzają. A pojazd czeka....
Załącznik:
gif  !!pb!!.gif (69.00 KB; 533x299 px)
21_4f701e2a00ad7.gif 533x299 px

1
(+3|-2)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 10:01:25
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "sharpy": (Link »)
Cytat z "KPL": (Link »)

Artykuł, w którym Ponymeet jest określany jako spotkanie z rozmowami TYLKO o kucykach. Jak tak to wygląda we Wrocławiu to szczerze współczuję.
EDIT: W ogóle ten ich ogólnopolski zjazd - dobra idea, ale wielu Bronych wątpi w to, że to wypali z racji tego, że to jest właśnie we Wrocławiu. Z Gdańska, Warszawy, czy Lublina to nikomu nie zechce się raczej gnać do Wrocławia.


Tak bardzo "tylko o kucykach" co Futrzakon "tylko o futrzakach".
Wrocław to kucykowe zagłębie a i tak niedawno na ponymeecie w Krakowie kilku wrocławiaków się zjawiło.

A tak w ogóle to Stowarzyszenie Canterlot jest w trakcie rejestracji w KRS - prawna osobowość za fandomem kucyków, dzięki czemu wszelkie kontakty z takimi jak MiniMini czy Hasbro Poland nabierają "prawnych muskułów" i można m.in. dużo łatwiej załatwiać sponsoringi na imprezy.

Aż zazdrość bierze jak się to rozwija, jaka zgoda, inicjatywa i brak sporów w porównaniu do naszego fandomu furry, gdzie od razu byłyby personalne wycieczki, odcinanie się, tworzenie alternatywnych forów i zabieranie zabawek do swojej piaskownicy.

ps. http://foxinshadow.deviantart.com/ - jeden z orgów - jest furry ale od fandomu furry trzyma się na dystans. Nasze konflikty go odstraszyły.


^porównajmy fandom furry np do kucharzy. każdy bedzie miał inne gusta więc będą i spory.
bronies to natomiast miłośnicy lodów truskawkowych wiec każdy kto lubi lody truskawkowe będzie przychodził ale nie każdy kucharz lubi lody truskawkowe :P

p.s. lubię wszystkie smaki lodów
p.p.s. nie oznacza to, że lubiąc lody truskawkowe nagle zacząłem lubić bajkę dla 7 latków.
p.p.p.s. miłośnicy lodów truskawkowych nadal mają swoje upodobania.. np w waflu lub na talerzyku :D


Cytat z "Leniwiec": (Link »)

Problemem nie jest brak chęci lecz brak zgody rodziców, większość jest niepełnoletnia i taką zgodę musi mieć. Z Bydgoszczy pojechałoby kilka klaczek w wieku 14-17 lecz rodzice się na razie nie zgadzają. A pojazd czeka....


nie dziwię im się, puścić swoje dziecko w grupę średnio 30 letnich facetów ogladajacych bajeczki dla dziewczynek i zbierających kucyki....
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 26.03.2012 10:13:00

4
(+4|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 10:06:59
Klacz huculska
Sharp - taaa, oczywiscie, na pewno nikt sie nie kłóci i jest tak magicznie w fandomie kucyczkow. milosc, przyjaz... sratatata. to dopiero raczkuje, poczekaj chwile. u nas tez nie od razu sie odzielily pewne grupki.
Ostatnio edytowany przez Deneb dnia 26.03.2012 14:06:29

0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 12:30:09
Smok
Zmiennokształtny
Wojen w fandomie kucy nie widziałem, ale widzę co się dzieje na oficjalnym forum Wrocławskich Bronies.
Głównie dramy administratorów, którzy przychodzą, odchodzą i znowu odchodzą by znowu wrócić.
Ale ogólnie to są małe i wyjątkowe przypadki. Poza tym, ludzie się świetnie dogadują.

Veth: Temat kucy to nie tylko odcinki, ale także opowiadania, gry i muzyka. Bronies świe...
WAIT.
Nie, nie chce mi się tłumaczyć.

-1
(+0|-1)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 12:40:32
Klacz huculska
hmm... mnie zastanawia to, ze skoro kucyczki sa takie sweet i super wspaniale to dlaczego jeszcze siedzice w tym siedlisku nienawisci i wszelkich zlych rzeczy??

3
(+3|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 12:45:06
anthrocat
Anthro
Cytat z "Q-nik": (Link »)
hmm... mnie zastanawia to, ze skoro kucyczki sa takie sweet i super wspaniale to dlaczego jeszcze siedzice w tym siedlisku nienawisci i wszelkich zlych rzeczy??



Widzisz kochanie, bo to nasza OJCZYZNA. :P

1
(+2|-1)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 12:47:40
Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Q-nik": (Link »)
hmm... mnie zastanawia to, ze skoro kucyczki sa takie sweet i super wspaniale to dlaczego jeszcze siedzice w tym siedlisku nienawisci i wszelkich zlych rzeczy??


Jak to ktoś kiedyś powiedział "bo rejestracja była za darmo".
Serio, nie widzę żadnego powiązania, ani sensu Twojej wypowiedzi. No, ale hejtuj hejtuj. Bo tak.

4
(+8|-4)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 13:34:25
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Z doświadczenia wiem, że każda osoba która chociaż w minimalnym stopniu zasugeruje że jest "ponad" resztę w pewnych sprawach, od razu zbiera na siebie wielki shitstorm i żar z dupy z tego powodu, że jej stanowisko umniejsza i trochę ośmiesza pozostałych. Ale mimo to powiem Wam, że jak sie patrzy na to wszystko Z GÓRY*, na wasze dyskusje prowadzone na serio o w gruncie rzeczy przyziemnych sprawach, takich jak porządek i podział władzy na forach, pseudo wojenki, konflikty i animozje, to sie słabo robi i rzygać się chce. Grupa zdawać by sie mogło dorosłych ludzi nie ma w swoim życiu poważniejszych problemów niż ZWYKŁE forum internetowe albo ZWYKŁA bajka. A tu ktoś kogoś przezwał, a tu ktoś odszedł, a tu ktoś komuś zabrał uprawnienia to moderacji nic nie znaczących postów na nic nie znaczącym forum o nic nie znaczącej bajce albo innej tematyce. Smieszno i straszno. Teraz zapewne posypią sie minusiki, bo w końcu wasze dramy dotyczą spraw niezwykle istotnych dla waszego życia, a ja natrętny głupiec i troll ich nie rozumiem.



*deal with it
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+5|-4)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 14:15:53
Wrocławski Książe
Zwierzę
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Z doświadczenia wiem, że każda osoba która chociaż w minimalnym stopniu zasugeruje że jest "ponad" resztę w pewnych sprawach, od razu zbiera na siebie wielki shitstorm i żar z dupy z tego powodu, że jej stanowisko umniejsza i trochę ośmiesza pozostałych.


Taka osoba sama siebie ośmiesza udzielając się w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia.

Cytat z "Wolfheart": (Link »)

Ale mimo to powiem Wam, że jak sie patrzy na to wszystko Z GÓRY*, na wasze dyskusje prowadzone na serio o w gruncie rzeczy przyziemnych sprawach, takich jak porządek i podział władzy na forach, pseudo wojenki, konflikty i animozje, to sie słabo robi i rzygać się chce. Grupa zdawać by sie mogło dorosłych ludzi nie ma w swoim życiu poważniejszych problemów niż ZWYKŁE forum internetowe albo ZWYKŁA bajka. A tu ktoś kogoś przezwał, a tu ktoś odszedł, a tu ktoś komuś zabrał uprawnienia to moderacji nic nie znaczących postów na nic nie znaczącym forum o nic nie znaczącej bajce albo innej tematyce.t


Patrząc Z GÓRY na twój post hejterski post na ZWYKŁYM forum w temacie o ZWYKŁEJ bajce również mi się rzygać chce. Że też dorosły człowiek nie ma innych problemów w życiu tylko wchodzi na temat który go nie obchodzi i stara się "ośmieszyć" osoby które mają inne zdanie niż on.

Cytat z "Wolfheart": (Link »)

Smieszno i straszno. Teraz zapewne posypią sie minusiki, bo w końcu wasze dramy dotyczą spraw niezwykle istotnych dla waszego życia, a ja natrętny głupiec i troll ich nie rozumiem.

*deal with it


WH piszesz takie głupoty że już mam dosyć czytania i będziesz chyba drugim po Vethu ignorowanym przeze mnie futrem na tym forum.

0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 14:50:20
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Q-nik": (Link »)
hmm... mnie zastanawia to, ze skoro kucyczki sa takie sweet i super wspaniale to dlaczego jeszcze siedzice w tym siedlisku nienawisci i wszelkich zlych rzeczy??


Heh, bo nowy odcinek dopiero za tydzień. :P

Serio, większość czasu teraz spędzam na forach kucykowych. Tu wpadam zobaczyć "co tam na starych śmieciach" i przypomnieć sobie, dlaczego tak rzadko tu zaglądam. Nie zawsze jest różowo, bywają i głupie dramy (choćby jak pozbawienie Derpy imienia) ale akurat tak chamskich trolli jak nasze tam nie uświadczysz. A owszem, czasem przywlecze się coś z innego fandomu ale długo miejsca nie zagrzeje.
--sf.

1
(+1|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 14:58:23
fajkojot
Człowiek
Cytat z "Charlie": (Link »)

WH piszesz takie głupoty że już mam dosyć czytania i będziesz chyba drugim po Vethu ignorowanym przeze mnie futrem na tym forum.

Widać, nawet nie poświęciłeś chwili by pomyśleć nad jego postem. Podpowiem, że hejt tam nie był w ten temat skierowany. Reszty sam się domyśl.

Cytat z ""sharpy"":

Serio, większość czasu teraz spędzam na forach kucykowych.

Tak właściwie, to jak wygląda polski fandom w necie? Fora, serwisy etc. Przyznam szczerze, że gdy sprawdzałem jak powstaje wyglądało to zniechęcająco - Blogi naśladujące EQD nieudolnie (gdzie newsami były jakieś opisy fatalnych OC), karaczany i podobne, w tym też niektóre tematy na PFchanie. Ostatnio sprawdzałem drugi raz, ale akurat wybuchła derpy drama i od czytania jak ludzie hejtują niedobrze się robiło. W pełni popieram pod tym względem Wolfhearta.
Polecilibyście jakieś fora, serwisy godne uwagi?
Ostatnio edytowany przez Verdan dnia 26.03.2012 15:01:01
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+3|-3)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 15:14:10
Wrocławski Książe
Zwierzę
Cytat z "Verdan": (Link »)
Cytat z "Charlie": (Link »)

WH piszesz takie głupoty że już mam dosyć czytania i będziesz chyba drugim po Vethu ignorowanym przeze mnie futrem na tym forum.

Widać, nawet nie poświęciłeś chwili by pomyśleć nad jego postem. Podpowiem, że hejt tam nie był w ten temat skierowany. Reszty sam się domyśl.


Dobrze wiem do kogo był skierowany. Do hejterów hejterów, czyli do mnie :) A ja starałem się wytłumaczyć że gdyby nie było tych pierwszych to nie było by tych drugich.

0
(+5|-5)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 15:21:38
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Charlie": (Link »)

Cytat z "Wolfheart": (Link »)

Ale mimo to powiem Wam, że jak sie patrzy na to wszystko Z GÓRY*, na wasze dyskusje prowadzone na serio o w gruncie rzeczy przyziemnych sprawach, takich jak porządek i podział władzy na forach, pseudo wojenki, konflikty i animozje, to sie słabo robi i rzygać się chce. Grupa zdawać by sie mogło dorosłych ludzi nie ma w swoim życiu poważniejszych problemów niż ZWYKŁE forum internetowe albo ZWYKŁA bajka. A tu ktoś kogoś przezwał, a tu ktoś odszedł, a tu ktoś komuś zabrał uprawnienia to moderacji nic nie znaczących postów na nic nie znaczącym forum o nic nie znaczącej bajce albo innej tematyce.t


Patrząc Z GÓRY na twój post hejterski post na ZWYKŁYM forum w temacie o ZWYKŁEJ bajce również mi się rzygać chce. Że też dorosły człowiek nie ma innych problemów w życiu tylko wchodzi na temat który go nie obchodzi i stara się "ośmieszyć" osoby które mają inne zdanie niż on.

A osoby ośmieszone próbują jeszcze bardziej ośmieszyć ośmieszającego albo wmówić mu jaki to nietolerancyjny/prymitywny/głupi, nie jest.
Myślę że trzeba to zakończyć. Masz lizaka i skończ pierdolić kocopoły

1
(+2|-1)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 16:17:25
Jeleń
Anthro
Znowu polemika z trollami... to chyba nie od tego jest temat.
God will forgive me. It's his job.

0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 17:41:15
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Verdan": (Link »)

Tak właściwie, to jak wygląda polski fandom w necie? Fora, serwisy etc. Przyznam szczerze, że gdy sprawdzałem jak powstaje wyglądało to zniechęcająco - Blogi naśladujące EQD nieudolnie (gdzie newsami były jakieś opisy fatalnych OC), karaczany i podobne, w tym też niektóre tematy na PFchanie. Ostatnio sprawdzałem drugi raz, ale akurat wybuchła derpy drama i od czytania jak ludzie hejtują niedobrze się robiło. W pełni popieram pod tym względem Wolfhearta.
Polecilibyście jakieś fora, serwisy godne uwagi?


Jest "For Glorious Equestria" czyli wspomniany przez ciebie "nieudolny naśladowca EQD" - trochę się wyrobił, nie wiem po co te posty OC, ale reszta jest okay, i newsy, i opowiadanka i przeglądy polskich artystów. Jeśli przeprosisz się z tymi OC, to reszta jest zupełnie na poziomie i można się tam zaaklimatyzować - życie toczy się w komentarzach pod artykułami, podobnie jak na EQD.
Jest Magiczna Stajnia czyli główny czan kucykowy. Bywa tam różnie bo sporo się luda przesiadło tam z Karaczana to i nawyki przenieśli, ale ogólnie raczej pokojowo.
Jest stały polski temat na ponychan /int/, małe dość hermetyczne towarzystwo ale zupełnie przyjazne.
Jest kilka tumblrów polaków (ale po angielsku), w tym wspomniany Foxintheshadow, który często pisuje o wydarzeniach i ogólnie jest dosyć "duszą towarzystwa".
Strona "Stowarzyszenia Canterlot" jest na razie pustawa ale to się ma zmienić.

Jest tam jeszcze trochę inności ale ja ich od dość dawna nie ruszałem to się i nie wypowiadam. Zresztą w polskim fandomie też głęboko nie siedzę - utkwiłem na razie w wątku komentarzy do Project Horizons, w światku tumblrów związanych z FoE i okolicach komentarzy do opowiadań ze świata FoE na FiMFiction, poza nimi w sumie niewiele się udzielam, a głód trollerski zaspokajam na lulz, gdzie bezlitośnie regularne wątki ponyhaterów zalewam kucykową miłością.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 17:51:44
Tinker Pony
Zmiennokształtny
A ja nabyłem blindbaga z Big Maciem :P
I co można rozumieć przez "nawyki z kara"? Bo jak na razie to na stajni jednym ze skuteczniejszych troli jest stanięcie po przeciwnej stronie barykady, jakie te poniaki niedobre. Nie zapominajmy, kto w ogóle i po co stajnię założył.
Nie tylko "bronies" oglądają kucyki i atmosfera chanowa trafia do mnie bardziej niż blogi w stylu FgE czy grupki na fejsie.

0
(+2|-2)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 18:50:22
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Charlie":

Taka osoba sama siebie ośmiesza udzielając się w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia.


Tak, nie mam pojęcia o kucykach (i gdybym miał w wieku 24 lat to bym sie zaczął poważnie zastanawiać nad sobą) ale mam pojęcie o tym co tu sie od czasu do czasu dzieje. Jak wspomniał Verdan, moj post nie był bezpośrednio związany z mlp.

Cytat z "Charlie":
(...blablabla...) twój hejterski post (...blablabla...)


Jezusie kochany. Poczytaj się czasem, człowieku. Już nawet internetowy język przesiąknięty idiotyzmami, nie mowiąc o procesach wnioskotwórczych. Jak ci pani w kiosku nie chce wydać reszty też nazywasz ją hejterką i ignorujesz kiosk?

Cytat z "Charlie":
(...blablabla...) Dobrze wiem do kogo był skierowany. Do hejterów hejterów, czyli do mnie :) (...blablabla...)


Prawde mowiąc, pisząc tamta wypowiedź, nie miałem nawet świadomości że istniejesz.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 26.03.2012 18:51:41
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

5
(+5|-0)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 19:26:05
Shiba Inu
Anthro
Panowie i Panie, temat o kucach, nie hejterach. Proszę o spokój i wszystkich niezainteresowanych tym tematem o wyjście. Dziękuję.
Załącznik:
jpg  132685897527.jpg (223.58 KB; 960x800 px)
1071_4f70a6ad2c377.jpg 960x800 px

Anonim
0
(+1|-1)
Re: My Little Pony - Friendship Is Magic
Wysłano: 26.03.2012 20:46:51
Nie wypowiem się na temat hejterów, kłótni w fandomie, ale nie ma co ukrywać - w fandomie Bronies TEŻ SIĘ ZDARZAŁY I BĘDĄ ZDARZAĆ. Rozumiem Sharpy, że Bronies to cudny fandom i, że kłócą się mniej niż Furry, ale nie ma co ukrywać, że i w naszym fandomie bywają shitstormy.

Cytat z "sharpy": (Link »)
Tak bardzo "tylko o kucykach" co Futrzakon "tylko o futrzakach".
Wrocław to kucykowe zagłębie a i tak niedawno na ponymeecie w Krakowie kilku wrocławiaków się zjawiło.

A tak w ogóle to Stowarzyszenie Canterlot jest w trakcie rejestracji w KRS - prawna osobowość za fandomem kucyków, dzięki czemu wszelkie kontakty z takimi jak MiniMini czy Hasbro Poland nabierają "prawnych muskułów" i można m.in. dużo łatwiej załatwiać sponsoringi na imprezy.

Aż zazdrość bierze jak się to rozwija, jaka zgoda, inicjatywa i brak sporów w porównaniu do naszego fandomu furry, gdzie od razu byłyby personalne wycieczki, odcinanie się, tworzenie alternatywnych forów i zabieranie zabawek do swojej piaskownicy.

ps. http://foxinshadow.deviantart.com/ - jeden z orgów - jest furry ale od fandomu furry trzyma się na dystans. Nasze konflikty go odstraszyły.


Pytanie tylko, czy istnienie tego stowarzyszenia ma w ogóle jakiś sens?

Cytat z "sharpy": (Link »)
Serio, większość czasu teraz spędzam na forach kucykowych.

A to są jakieś fora w ogóle (nie licząc jednego RPowego - Pony Utopia, czy jakoś tak)? Bo ja wiem jedynie o chanach i grupach facebookowych.

Cytat z "sharpy": (Link »)
Jest "For Glorious Equestria" czyli wspomniany przez ciebie "nieudolny naśladowca EQD" - trochę się wyrobił [...]
Jest Magiczna Stajnia czyli główny czan kucykowy. Bywa tam różnie bo sporo się luda przesiadło tam z Karaczana to i nawyki przenieśli, ale ogólnie raczej pokojowo.
Jest stały polski temat na ponychan /int/, małe dość hermetyczne towarzystwo ale zupełnie przyjazne.


FgE poziomem podupadło właśnie. Chociażby przykład działu od Ponymeetów za, którą odpowiada Tościk, który zamiast wykonywać swoją robotę woli aktualizować news z jego fan fictionem, którego forsuje jak nie wiadomo co. I tak informacje o Ponymeetach albo się nie pojawiają, albo pojawiają się na 1-2 dni przed meetem, a relacje pojawiają się nawet z ponad dwutygodniowym opóźnieniem. Nie wspomnę już o ich burdelu na poczcie FgE.
MS póki co opanowana. Pytanie tylko na jak długo?
Temat na Ponychanie - hermetyczne towarzystwo? My jesteśmy zawsze otwarci na nowych. Czasem niektórzy trollują, by sprawdzić wytrzymałość nowego, ale jak zostanie to nam nie przeszkadza to. I wiem, krytykuje się nas za temat "NRL & ZSRE" - nie mamy innego tematu, bo pare ludzi poodchodziło, więc ten jeden napędza nasz thread i pomaga przed nie zniknięciem go z 1-ej strony (a nie ma sensu co chwile pisać tylko posty typu "bump"), poza tym nie chce nam się dyskutować po raz enty na temat ulubionej postaci, czy tego jak fajny był odcinek, jeśli nikt nowy do nas nie dochodzi, więc znamy się dobrze i skoro na takie tematy dyskutujemy już w innych 50 różnych miejscach --k

Cytat z "Leniwiec": (Link »)
Problemem nie jest brak chęci lecz brak zgody rodziców, większość jest niepełnoletnia i taką zgodę musi mieć. Z Bydgoszczy pojechałoby kilka klaczek w wieku 14-17 lecz rodzice się na razie nie zgadzają. A pojazd czeka....


Z kolei jak pytam ludzi z warszawskiego fandomu to mówią, że zgodę by załatwili spokojnie, ale problem jest z lokalizacją, co zwiększa koszty dojazdu. Rozumiem, że we Wrocławiu jest masa Bronych (rekord warszawski nawet pobili), ale myślę, że sprawiedliwą lokalizacją tak jak w przypadku Futrzakonu byłaby okolica Łodzi, żeby mniej więcej każdy miał tyle samo dojazdu.
Podobnie teraz Niemcy robią europejski zjazd w Zachodnich Niemczech. Biorą pod uwagę pojawienie się Polaków, ale co tam, dla nich wyjazd drogi to niech zrobią go jeszcze droższym i zamiast robić zjazdu np. w Berlinie, czy Frankfurcie to walą jak najbliżej Holendrów.

Cytat z "Kuc": (Link »)
A ja nabyłem blindbaga z Big Maciem :P
I co można rozumieć przez "nawyki z kara"? Bo jak na razie to na stajni jednym ze skuteczniejszych troli jest stanięcie po przeciwnej stronie barykady, jakie te poniaki niedobre. Nie zapominajmy, kto w ogóle i po co stajnię założył.
Nie tylko "bronies" oglądają kucyki i atmosfera chanowa trafia do mnie bardziej niż blogi w stylu FgE czy grupki na fejsie.

Tak, MS miał zjednoczyć Bronies, ale to było z góry skazane na przegraną skoro Karachan w kółko nacierał jaki to PF niedobry i chamski, a Karachan był krytykowany przez wszystkich za... wszystko.
A idea chanów trafia do większości ludu, bo to łatwiejsza opcja - nie trzeba dodawać się do zamkniętej grupy facebookowej i pokazywać swojego głównego zdjęcia i nie musisz na blogu się podpisywać. Ach, jaka anonimowość jest fajna :-)k

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...48495051525354...63>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane