Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123


0
(+0|-0)
Re: Autorytety wśród osób w wieku od 18 do 26 lat
Wysłano: 3.04.2011 21:44:10
Wilk
Zwierzę
Putin przypomina mi trochę Patrycjusza ze Świata Dysku. Ani nie jest etyczny ani miły ani sympatyczny, ale molocha jakim jest Rosja, z milionem problemów, konfliktów i antypatii utrzymać w stanie względnej stabilności.

Popatrzcie co stało się z wolnością w USA od zamachów 9/11. Z "Kraju Wolności" stała się państwem totalitarnym. Terroryści wygrali - osiągnęli to, czego chcieli - Ameryka żyje strachem, i w imię ochrony przed wyimaginowanym, bądź prawdziwym wrogiem poświęca wszystkie ideały i wartości, jakimi się szczyciła.

W międzyczasie w Rosji było kilka bardzo brutalnych zamachów. I co? I nic. Nie ma zmian w polityce wewnętrznej.

W kwestii Chaveza mam mieszane uczucia. Z jednej strony ma niesamowite jaja i też panuje nad krajem zupełnie poprawnie. Mieli katastrofę, zawaliła im się platforma naftowa tak samo jak ta BP. Tylko że zamiast uciekać gdy tylko zaczęły się problemy a potem tuszować sprawę, ratować olej i pieniądze, a potem szukać winnych i wołać "nie nasza wina", przeprowadzili natychmiast nienaganną akcję ratunkową, zamknęli szyb zanim mogło dojść do wycieku, platforma poszła na dno, cała załoga została uratowana. Z drugiej strony -jest- dyktatorem, czy to za przyzwoleniem ludu czy wbrew niemu. Głosuje na niego biedota, jakiej większość ale prywatni przedsiębiorcy cieńko piszczą pod jego podatkami... albo pracujesz dla niego - w jego "kartelu" obejmującym prawie cały znacjonalizowany przemysł, albo pracujesz do siódmych potów żeby wyrobić minimalnie więcej niż bezrobotni z zasiłku, a i to nie zawsze.

(...z drugiej strony w Polsce też bardziej opłaca się zasiłek niż drobna działalność gospodarcza tupu jednoosobowa czy rodzinna firma produkcyjna...)

Ale czy któryś z nich jest dla mnie autorytetem? Autorytetowi wierzy się na słowo, natomiast oni mówią to, co korzystne a nie prawdę.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Autorytety wśród osób w wieku od 18 do 26 lat
Wysłano: 4.04.2011 1:17:31
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "TorisGray":
No i, w sprawie Egiptu ani EU ani USA nie kiwnęła palcem, czemu? Bo nie mają ropy!


Dobrze powiedziane. Bez względu na to, czy w jakimkolwiek kraju północnej Afryki będzie rządził islamski oszołom w stylu Chomeiniego, czy jacyś arabscy socjaliści, Stany są gotowe wyśpiewywać najwznioślejsze peany na ich cześć i wysłać tam choćby i całe swoje wojska, żeby tylko wyciągnąć jeszcze kilka miliardów.

Inna sprawa jest taka, że ja osobiście popieram Mubaraka. Facet, który prawnie zakazał obrzezania kobiet (nawet jeżeli nikt sobie nic nie robi z tego zakazu), nie może być do końca zły. Poza tym już sama nazwa jego opozycji - "Bractwo Muzułmańskie" - brzmi mocno podejrzanie. I śmierdzi mi perspektywą kolaboracji z Iranem.

Cytat z "Longin":
Putin ma na koncie Czeczenię i Gruzję


Z Gruzją postąpił po świńsku, to fakt. Ale już tej Czeczenii, z ich (o ile dobrze pamiętam) karą śmierci czy dożywocia za homoseksualizm, to jakoś niespecjalnie mi szkoda. Na miejscu Putina już dawno dałbym temu nędznemu skrawkowi Zakaukazia tę niepodległość, chociażby ze względów honorowych. Żeby Rosjanie nie musieli się już zniżać do walki z nimi;)

0
(+0|-0)
Re: Autorytety wśród osób w wieku od 18 do 26 lat
Wysłano: 4.04.2011 1:51:18
Wilk
Zwierzę
a ja zapytam, czym interwencja Putina w Gruzji różniła się od interwencji Clintona w Serbii? Poza tym detalem, że Serbowie nie atakowali mniejszości narodowej amerykańskiej...
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Autorytety wśród osób w wieku od 18 do 26 lat
Wysłano: 4.04.2011 8:38:06
Cytat z "sharpy":
Popatrzcie co stało się z wolnością w USA od zamachów 9/11. Z "Kraju Wolności" stała się państwem totalitarnym. Rządzący wygrali - osiągnęli to, czego chcieli - Ameryka żyje strachem, i w imię ochrony przed wyimaginowanym, bądź prawdziwym wrogiem poświęca wszystkie ideały i wartości, jakimi się szczyciła.

fix'd.

0
(+0|-0)
Re: Autorytety wśród osób w wieku od 18 do 26 lat
Wysłano: 4.04.2011 9:17:59
Wilk
Zwierzę
No przecież to właśnie napisałem!

;)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Autorytety wśród osób w wieku od 18 do 26 lat
Wysłano: 12.04.2011 22:26:13
Lis pustynny
Anthro
Chciałbym wszystkim podziękować za wzięcie udziału w ankiecie, oraz za udzielenie mi pomocy oraz cennych uwag przy prowadzeniu badań.

Dziękuję wszystkim, którzy znosili moje wścibstwo i cierpliwie odpowiadali na setki pytań. W szczególności chciałbym podziękować Wolfheartowi, za swoistą syntezę, czy też raczej monografię furry fandomu.

Jako grupa jesteście bardzo ciekawym zjawiskiem, ale przyznam się bez bicia, że raczej postawiłem sobie zbyt ambitne cele jak na swoje pierwsze, poważne badanie. Tutaj powinien działać socjolog z doświadczeniem, a nie skromny studencina jak ja.

W każdym razie: poznanie Was było ciekawym doświadczeniem. Subkultury inaczej prezentują się w "poważnych książkach", a zupełnie inaczej w bezpośrednim kontakcie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wykazali się dla mnie wyrozumiałością.

Życzę powodzenia.

Longin

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Autorytety wśród osób w wieku od 18 do 26 lat
Wysłano: 12.04.2011 23:05:12
Dla
Ostatnio edytowany przez Sylw dnia 20.04.2011 1:23:43

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane