Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

12345>>


4
(+5|-1)
Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 24.04.2011 0:32:27
Arachne
Taur
Poniżej robię listę zmian, abyście mogli docenić każdą, nawet niezauważalną na pierwsz rzut oka zmianę. Wątek ten będzie swego rodzaju changelogiem.

Dzisiaj trochę zbiorczo bo część pisałem i poprawiałem przez kilka ostatnich dni ale też postaram się zbytnio nie rozpisywać.

* Ogółem system karmy. W tym:
** Głosowanie na posty, komentarze, artykuły i obrazki w galerii.
** Licznik karmy w profilu.
** Zablokowanie możliwości głosowania na własne posty.
** Możliwość cofania głosów.
** Niezliczanie podwójnych głosów (nie powinno się to zdarzać, AAAAAALE).

* Poprawienie tagów. Było dużo niezamkniętych tagów typu <div> czy tabelek. Strona wyświetlała się dobrze (dzięki ci boże za tolerancyjne silniki przeglądarek), ale przy dodawaniu powiadomień (patrz niżej) ikonka wyświetlała się nie tam gdzie powinna.

* Ikonka powiadomienia o nowej wiadomości prywatnej. Strona co 10 sekund odpytuje czy nie masz nowej wiadomości a jeśli tak, to pokazuje ikonkę w prawym dolnym rogu z ilością nowych wiadomości. Działa to na każdej stronie i nie musisz nic robić, ikonka pojawi się sama.

* Ikonki szybkiej prywatnej wiadomości. Przy postach i komentarzach obok nicka jest szara koperta. Po jej kliknięciu możesz od razu wysłać komuś PW.

* Pamiętacie jak ustawiłem czas trwania sesjii na miesiąc? Dzisiaj wyszło, że sesja to nie jedyne co się ustawiło na tak długo. Ustawiły się także tokeny. Za każdym razem jak chcesz napisać posta tworzy się token który ma za zadanie upewnić się, że wyślesz tylko jednego posta na raz.

Problem w tym, że tworzony jest on za każdym razem kiedy przeglądasz forum, przez co po tych kilku miesiącach zaczęły się tworzyć zapytania do bazy długie na kilka kartek A4. Za każdym razem. Dało się to zauważyć jako straszliwe ostatnio spowolnienie działania strony. Oraz coraz częstsze błędy typu "Nie można dopasować parametrów sesji."

Ustawiłem ważność tokenów na 25min. Powinno spokojnie wystarczyć.

Niestety aby to w pełni naprawić musiałem usunąć wszystkie sesje czyli wszystkich wylogować. Przepraszam za kłopot.
0
(+0|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 24.04.2011 0:35:29
Aha, byłbym zapomniał:

* W Pokaż moje sesje (przycisk na górze w waszym profilu albo na stronie głównej w Menu użytkownika) pokazuje nazwy hosta zamiast numerów IP. Będzie łatwiej wykryć czy wam się ktoś nie włamuje.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 24.04.2011 0:37:26
5
(+5|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 24.04.2011 9:58:32
Za radą Fumy:

* W Pokaż moje sesje pokazuje nazwy hosta obok numerów IP.

/edit:

* Wyłączenie kopert od PW dla niezalogowanych. Oni i tak nie mogą ich użyć.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 24.04.2011 10:09:29
-1
(+1|-2)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 24.04.2011 17:09:45
* W module artykułów spis najlepiej ocenionych sortuje według karmy zamiast oceny. Oceny jako redundantne zostały usunięte.

http://www.polfurs.org/mo...pten.php?rate=1
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 24.04.2011 17:21:43
2
(+2|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 24.04.2011 19:09:44
* W wyświetlałce http://www.polfurs.org/mo...allery/moar.php dodane klikadło "Jeszcze więcej" pozwalające się nieco bardziej zagłębić w historię. Na każdej stronie po 50 obrazków.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 24.04.2011 19:10:34
2
(+3|-1)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 25.04.2011 2:29:29
* Do waszego profilu doszła nowa opcja. "Dostęp do treści 18+".

Ma ona 3 ustawienia:
** Wyłączone - domyślna. Sprawia, że na forum załączniki 18+ są nieklikalne. W bloku "Nowe Obrazki" na stronie głównej całkiem nie widać tak oznaczonych obrazków. W widoku galerii pojawia się nieklikalny znak 18+ a w widoku obrazka widać duży obrazek z tekstem w stylu "Treść dla dorosłych / Zaloguj się".
** Włączona (ukryte miniaturki). Sprawia, że forum wygląda tak jak do tej pory. Załączniki 18+ są klikalne a w ostatnich obrazkach widać [18+] zamiast miniaturek. Dodałem miniaturki także do widoku galerii (coś, co do tej pory nie miałem pomysłu jak zrobić).
** Włączone (pełny dostęp; odkryte miniaturki). Sprawia, że na forum załączniki 18+ zachowują się jak normalne obrazkowe załączniki, prezentując ich miniaturkę. W galerii tworzone są miniaturki, tak jak dla każdego innego obrazka.


* W związku z tym, że treści 18+ są teraz domyślnie ukryte, otwieram dostęp do galerii dla niezarejestrowanych. Możecie się chwalić linkami do swojej galerii czy obrazków gdziekolwiek.

/edit:

* Drobna zmiana. Przy obrazkach 18+ na stronie głównej ("Nowe obrazki") i w moar (przy włączonym pełnym dostępie do treści 18+) widać małą ikonkę [18+]. Będzie łatwiej nie kliknąć czegoś wstydliwego przy kolegach z pracy. ;-)k

/edit2:

* Usunięty przycisk dla kanałów rss z komentarzami 18+. Rssy reagują teraz na ustawienie z panelu usera. Przy wyłączonym trybie 18+ komentarze 18+ w rssach nie są wyświetlane.

* Poprawione wykrywanie komentarzy 18+ w rssach. Teraz reaguje na nie tak jak w galerii.

* Załączniki w rssach forum zachowują się tak jak na stronie (z wyjątkiem miniaturek). Miniaturki można włączyć dodając do urla kanału rss "?thumb=1". Np tak: http://www.polfurs.org/mo...rss.php?thumb=1
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 25.04.2011 3:29:13
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 25.04.2011 20:07:41
* Duże obrazki są pomniejszane aby zapobiec rozjeżdżaniu strony.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 30.04.2011 19:38:44
3
(+3|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 25.04.2011 21:35:37
* Dodane szybkie emotki do edytora szybkiej odpowiedzi. Denerwowało mnie, że za każdym razem dla jednej emotki trzeba przechodzić do pełnego edytora postów.
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 26.04.2011 13:15:49
* Dodane tooltipy do przycisków w edytorze posta.
* Wyłączone wyciąganie tytułów filmików youtube. Przy dużej ilości filmików strasznie spowalniało to ładowanie strony.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 26.04.2011 13:21:22
2
(+2|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 26.04.2011 15:03:02
* Dodane timestampy do stopki.
** id='footer_timestamp' - to co widać
** id='unix_timestamp' - w sekundach od epoki, ukryty
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 28.04.2011 17:26:26
* Naprawiony błąd w shoutbooksie powodujący podwójne wysyłanie wiadomości przy kliknięciu w "Auto-odświeżanie".

/edit:

* To samo tylko, że w okienku popup shoutboxa.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 28.04.2011 20:37:52
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 30.04.2011 15:26:36
* W oknie tworzenia prywatnej wiadomości usunięte zostały guziki "Wyczyść" i "Anuluj wysyłanie".
2
(+2|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 30.04.2011 18:17:27
* Dodany podgląd do okna tworzenia prywatnej wiadomości.
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 30.04.2011 19:32:15
* Usunięte przyciski "Cytuj" i "Anuluj" z okna edycji posta.
* Zamiana miejscami przycisków "Podgląd" i "Potwierdzenie" w oknie edycji posta aby zachować jednolitość interface'u.
* Rozsunięcie przycisków w oknie edycji prywatnej wiadomości aby zachować jednolitość interface'u.
* Zamiana miejscami przycisków "Podgląd" i "Dodaj komentarz" w oknie edycji komentarza aby zachować jednolitość interface'u.
* Usunięcie przycisku "Usuń" (admin only) w oknie edycji komentarza.
* Dodanie przycisku "Podgląd" do formularza szybkiej odpowiedzi na forum.
3
(+3|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 30.04.2011 20:27:47
* Treść posta nie jest już wymagana jeśli dodano załącznik.
0
(+0|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 1.05.2011 0:45:22
* Przyciski formatowania treści posta zmienione na takie jak w phpBB (prawie).

* Okno formularza PW dopasowane do nowych przycisków formatowania. Było za dużo pustego miejsca pod formularzem.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 1.05.2011 1:00:47
2
(+2|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 1.05.2011 2:01:32
* Udało mi się odtworzyć zachowanie phpBB. Przy formatowaniu zaznaczonego tekstu, tekst się nie odznacza. Można nadawać wielokrotnie różne style do jednego fragmentu.

/edit:
* W shoutboxie definicja funkcji goToBottom() została przeniesiona do nagłówka strony.

/edit2:
* Ditto dla shoutbox popup.
* Auto-odświerzania domyślnie włączone dla shoutbox popup.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 1.05.2011 15:11:32
2
(+2|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 3.05.2011 21:12:51
* Kliknięcie "więcej emotek..." zamiast otwierać okienko z emotkami wyświetla je pod obecnymi.

* Kliknięcie "więcej emotek..." nie przesuwa już strony z formularzem. (Usunięty <a name…)
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 3.05.2011 21:19:18
0
(+0|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 7.05.2011 18:46:18
* Dodany tekst "Aby oglądać załączniki [18+] musisz mieć ukończone 18 lat i włączoną odpowiednią opcję w profilu." do załączników 18+ gdy tryb 18+ jest wyłączony.
0
(+0|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 7.05.2011 23:37:56
* Pole wprowadzania tekstu w shoutboksie ma ustawione autocomplete="off" przez co wcześniej wprowadzone shouty nie wyświetlają się jako sugestie przy kliknięciu tego pola.
* Poprawione linki aby działały przy włączonym trybie ssl.
* Dodany tryb ssl. Połączenie szyfrowane przy dostępie przez https://www.polfurs.org/ . Certyfikat jest samo-podpisany. Będzie zgłaszał błędy przy próbie połączenia.

/edit:
* Podmiana certyfikatu. Teraz zgłasza jeden błąd mniej.

/edit2:
* Plusy/minusy działają w trybie ssl.
* Obrazki w "Odwiedź także…" nie są już ładowane poza trybem ssl (jeśli ten jest włączony).

/edit3:
* Poprawione jeszcze linki w kilku miejscach. Powód jak wyżej.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 8.05.2011 4:07:10
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 12.05.2011 14:18:38
* W dziale Teksty lekko zwiększone marginesy aby ułatwić czytanie.
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 19.05.2011 21:01:40
* Zwiększona jakość skalowanych obrazków w galerii. Ma to zastosowanie tylko dla nowo uploadowanych obrazków albo przy reskalowaniu obecnych.
* Obrazki w galerii respektują maksymalną szerokość strony tak jak ustawiona guzikiem na górze. Nie działa to idealnie ale w większości wypadków nie powinno rozjeżdżać strony.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 19.05.2011 21:11:37
3
(+3|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 2.06.2011 9:42:47
* Zaimplementowany malutki Content Distribution Network. Wszystkie obrazki i załączniki w miarę możliwości ładowane są z drugiego (szybszego) serwera. Przy okazji złagodziłem zasady trzymania cache w przeglądarce, do minimum ograniczając potrzebę wymiany informacji pomiędzy klientem a serwerem. Zwłaszcza powinno się to dać zauważyć przy serwerach proxy.
tl;dr: Polfurs będzie działał szybciej.

Wady:
- Wczoraj (i dzisiaj rano) polfurs działał niemiłosiernie wolno (robił się mirror, trzeba było wysłać kilka GB danych), ale to już minęło.
- Załączniki przy postach nie odtwarzają nazwy wyświetlanej (tej z jaką zostały wysłane; są ściągane z nazwą tak jak leżą na serwerze). Prawdopodobnie uda mi się przywrócić stare zachowanie, ale na razie niczego nie obiecuję.

Aha, CDN jest domyślnie wyłączony dla połączeń szyfrowanych. To nie mój serwer i nie mam jak tam włączyć szyfrowania, także aby uniknąć nieszyfrowanej transmisji, wszystko idzie po staremu.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 2.06.2011 9:50:53
1
(+1|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 3.06.2011 0:26:35
  1. Poprawiony tag [ code].
  2. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane. Długie linijki już nie rozjeżdżają strony i są ładnie numerowane.
  3. Tak jak w załączonym przykładzie.
  4. Kilka  spacji   test.


/edit:
  1. Zamiana
  2.    tabów
  3.        na
  4.            spacje.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 3.06.2011 16:30:46
0
(+0|-0)
Re: Zmiany na stronie (changelog)
Wysłano: 7.06.2011 12:23:12
* Postawiłem serwer jabbera w domenie polfurs.org. Jest też transport do gg¹ (jak będzie zapotrzebowanie to inne transporty też wynajdę).

Login to login z polfursa w formie: nick@polfurs.org np. darkv@polfurs.org

Hasło to hasło z polfursa (zmiana hasła z panelu usera na stronie - konta są powiązane).


Uwaga! W transporcie gg trafiłem na buga. Transport nie dodaje się sam do rostera. Jeśli tak się stanie to po prostu dodaj jako kontakt gg.polfurs.org

___
¹ Zamknęli mi transport na moim normalnym serwerze to postawiłem sobie swój. O!

 Wątek zablokowany
12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane