Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345...19>>


3
(+4|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 22:56:38
Smok Serwisowy
same plusiki są mega faceookowe, równie dobrze mógłby to być guzik "lubię to" a to trochę... słabe ;p

Cytat:
a na profil użytkownika pokazuje czy jest on dobrym czy złym forumowiczem

dla tych, którzy potrzebują pomocy plusików do oceniania ludzi w ten sposób ta opcja powinna być w ogóle niedostępna

a co do reszty zgadzam się z wh i asią, po pierwsze większość rozsądnych ludzi ma na to wyjebane bo nie potrzebuje podpowiedzi innych(tym bardziej plusikominusików) żeby wyrobić sobie zdanie o kimś a po drugie dużo zależy od kontekstu bo punkciki są dawane równie często za uznanie, sprzeciw, dla zwały czy po prostu sugestię że post jest ♥♥♥♥♥♥♥, zajmuje miejsce i trza go wywalić (zwłaszcza przy wrzucaniu img.memów). dla tego właśnie "anonimowość" jest ich urokiem - żeby ludzie nie zawracali innym dupy za co dostali minusika i nie strzelali foszków tylko płakali w poduszkę w zaciszu swojego domu ;)
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 12.06.2011 22:58:45
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

-2
(+1|-3)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 23:32:17
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Jako dowód masz ocenę mojej wypowiedzi: 3 minusy mimo że nic takiego w zasadzie nie napisałem. Komedia.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

Anonim
0
(+4|-4)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 23:44:48
To pokolei.

Cytat z "ShadowCat":
System karmy > po co on tak właściwie jest?

Można by pomysleć że służyć on powinien uprzyjemnieniu i ułatwieniu życia forumowego, gdzie jeden rzut oka na profil użytkownika pokazuje czy jest on dobrym czy złym forumowiczem. Niestety obcnei to pokazuje razej jak wprawym dupolizaczem kto jest


Ja akurat nikomu sie nie podlizuje, a mam dużo plusów. Do czego służy? Ja nikogo nie oceniam pod względem tego systemu. Po prostu ten system pokazuje mi, że nie jestem jednak ignorowany na tym forum i, że większość zgadza się z tym, co pisze. A jak dostane minusa to skłania mnie czasem do większego pomyślenia nad tym, co napisałem.

Cytat:
Problem w tym że sporo futrzaków ma najwyrażniej regulamin sytemu gdzieś lub go nie czytała (obecnie 210 wyświetleń a np mua zaglądał tam 5 razy)


Bo tosą sprawy głównie oczywiste.

Cytat:
Czego nie robić:
* Minusować czyjeś zdanie tylko dlatego, że się z nim nie zgadzasz.
* Pytać się, dlaczego cię minusują.


A tak właściwie, to dlaczego? Jeżeli np. ktoś swoją wypowiedzią obraża moje zasady, to chyba moge zminusować, czyż nie? A pytanie, dlaczego minusują. Z zasad wynika, że powód musi być i ktoś ma prawo zażądać wyjaśnienia. Byleby nie robił dramy.

Cytat:
dodać do profilu ile minusów/plusów użytkownik przydzielił (nie to żeby to komuś masowo minusowanemu zbytnio pomogło)
Byłbym bardzo wdzięczy za rozważenie choćby tej 2 opcji


W sumie ciekawy pomysł.

A odnosząc się do reszty tego, o czym pisałeś ShadowCat - jeżeli ktoś faktycznie kogoś minusował tylko dlatego, bo go nie lubił to po prostu jest czyste chamstwo i faktycznie z tym trzeba coś zrobić. Ale w sumie...

Cytat z "sharpy":
ojtam ojtam.


A akcja zaserwowana Vethowi, że ktoś przeleciał po wszystkich jego artach i dał minusy każdemu, albo jest efektem trollowania i chamstwa, albo w sumie komuś może nie podobać się styl Vetha. Bądźmy szczerzy - są wielbiciele zarówno, jak i krytycy. Ale ja tam nie wiem. Minusy nie są moje, a ja do galerii Polfursa prawie nigdy nie zajrzałem (chyba tylko do galerii Meachy, więcej grzechów nie pamiętam).

Cytat z "Loyban":
Anonimowy sprzeciw jest dobry, bo nie zawsze ma się ochotę i/lub zamiar wywoływać dramę. Karma niech zostanie, tylko może np. jakiś limit plusów/minusów na dzień albo coś w tym stylu? To by zachęcało do bardziej rozważnego rozdawania tychże.


Bardzo dobry pomysł, o ile to by działało dobrze. Bo na jednym forum jest system karmy i o ile czasem moge dać i 5 minusów i dopiero wtedy mam limit, tak czasem nie moge dać żadnego plusa, bo niby wyczerpałem limit :-?k

Anonim
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 23:53:33
Cytat z "Wolfheart":

Jako dowód masz ocenę mojej wypowiedzi: 3 minusy mimo że nic takiego w zasadzie nie napisałem. Komedia.


Jak to nic?

Cytat z "Wolfheart":
Wyobraźcie sobie że nie ma prawa karnego tylko 1 zasada: zachowujcie sie z głową. Był by totalny burdel i anarchia. Na tej samej zasadzie działa system +/-. Został skazany na porażkę w chwili gdy się pojawił w zamyśle "nie oceniaj przez pryzmat poglądów"...


Uderzyłeś w same podstawy plusominusomanii :D

No cóż, nic z tego nie było od moi :P

-1
(+1|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 23:53:35
Smok Serwisowy
Cytat z "Wolfheart":
Jako dowód masz ocenę mojej wypowiedzi: 3 minusy mimo że nic takiego w zasadzie nie napisałem. Komedia.

jednego masz ode mnie aby dramy stało się za dość ;]
dałem też jednego kpl bo jego post jest za długi i nie chciało mi się go czytać

(zaraz zobaczysz coś ciekawego :D)
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 12.06.2011 23:55:06
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

Anonim
1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 0:03:48
Cytat z "Edi":

dałem też jednego kpl bo jego post jest za długi i nie chciało mi się go czytać


Uważaj, bo cie ShadowCat skrytykuje za nie trzymanie sie zasad systemu karmy :-Pk
Ostatnio edytowany przez KPL dnia 13.06.2011 0:05:00

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 0:06:25
Smok Serwisowy
Cytat z "KPL":
Cytat z "Edi":

dałem też jednego kpl bo jego post jest za długi i nie chciało mi się go czytać


Uważaj, bo cie ShadowCat skrytykuje za nie trzymanie sie zasad systemu karmy :-Pk


może mi dać minusika xD
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

1
(+2|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 0:59:25
Lew
Cytat z "sharpy":
swoją drogą... KOMU ja tak niezwykle aktywnie liżę dupę?


Masz 200 plusów i 50 minusów. To znaczy, ze zabierasz glos w kontrowersyjnych tematach. Gdybyś miał 200 plusów i 5 minusów to by znaczyło, że liżesz dupe kolegom forumowiczom

A tak poza tym to za co KPL dostał pięć minusów? Jako przykład 'jak nie używać +/-" ?
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 13.06.2011 1:04:59
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-1
(+1|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 1:38:12
Kotowaty Lombax
Anthro
System minusow i plusów osobiscie uwazam za dziecinade i cos czego bym osobicie na PF nie chcial , uzytkownika poznaje sie po typie jego wypowiedzi jezeli bedzie nagminnie zle sie zachowywal to poprostu ban i cya, system minusowania i plusowania kojazy mi sie z portalami typu NK i fotka i tak samo jak na nk wprowadzili plusy i oceny i odrazu przestalem z tego portalu kozystac bo sie zrobil jeden wielki syf z tego.
Sam osobiscie bylem moderatorem forum z ktorego kozystalo 50,000 graczy online do goodzin wieczornych po 400, po wprowadzeniu podobnego systemu na forum znaczaco podniosl sie poziom agresji.
Ja osobiscie mam system minusow w .. głebokim poważaniu i zbytnio nie bede sie przejmowal minusami na moim profilu.
Z takich ciekawych zjawisk dodam iz na innych forach pojawiaja sie userzy ktorym zalezy na minusach i onie prosza od tak chca pokazac jacy oryginalni - zajebisci sa.

W skrócie ten system byl w mojej opinni nie trafnym pomyslem i byl calkowicie zbedny.
Ostatnio edytowany przez LeoLeonardo dnia 13.06.2011 1:40:41

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 1:45:26
Smok Serwisowy
Cytat z "Ingo":

A tak poza tym to za co KPL dostał pięć minusów? Jako przykład 'jak nie używać +/-" ?


Cytat:

dałem też jednego kpl bo jego post jest za długi i nie chciało mi się go czytać
(zaraz zobaczysz coś ciekawego )


tadaaam... jak to łatwo przewidzieć niektóre rzeczy

a swoją drogą fuckie ma 70:1 to więcej niż proponowana przez ciebie proporcja więc shadowcat na pewno zaraz nam powie gdzie trzeba nacisnąć żeby polizała.

a tak będąc przez pięć sekund poważnym to wg mnie błąd leży w samym pomyśle shadowcata żeby zestawiać tak nieprecyzyjny system/narzędzie (które jest raczej wesołą zabawką) z ustalaniem jakichkolwiek wyznaczników moralnych czy "użyteczności" bo nie wiem jaka jest jego definicja "dobrego użytkownika"...
sądząc po reszcie wypowiedzi "dobry user" wg niego to taki który grzecznie pisze i wszyscy mu przytakują... wtedy faktycznie wystarczą same plusiki i lista nicków kto dokładnie przytaknął celem lepszej infiltracji...
dziwi mnie w ogóle, że wpadł na pomysł założenia takiego topicu... chociaż w sumie ta zabawka służy też prowokowaniu do takich rzeczy więc ktoś w końcu musiał dać się złapać

(plusik dla shadowa na pocieszenie)
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 13.06.2011 1:54:29
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 8:07:57
Lew
Najlepszy system karmy jaki widziałem działa na forum www.icmag.com

Nie wiem dokładnie jak działa, ale wiem że:
- na tym forum minusy dostają tylko osoby, które same się o to prosza pisząc absolutne bzdury
- dużo plusów mają naprawdę doświadczeni, mądrzy i dzielący się wiedzą użytkownicy
- nie można bez przerwy dawać plusów jednej osobie
- ilość "karmy" jaką się dostaje zależy od ilości karmy (i/lub postów, nie wiem) osoby, która daje nam plusika
- plusy i minusy nie są anonimowe, osoba otrzymująca + lub - wie od kogo i za który swój post
- przy dawaniu karmy można dołączyć krótką prywatną wiadomość
- są dwa sposoby przydzielenia karmy -> za konkretny post (did you find this post helpfull?) albo za całokształt (odpowiedni przycisk pod awatarem)

To pewnie nie wszystkie mechanizmy jakie tam działają ale te szybko rzucające się w oczy. Działa to świetnie
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

6
(+7|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 8:11:15
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "LeoLeonardo":
uzytkownika poznaje sie po typie jego wypowiedzi

Użytkownika poznaje się w realnym świecie, na forum poznajesz postać, którą odgrywa.

-2
(+0|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 8:13:03
Lew
Nice one, Vethu.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 8:53:18
Futrzasty Esteta
Anthro
Ja jestem ciekawy jak by wyglądal system plusów i minusów gdyby odliczono galerie czy wtedy, za same posty ilość plusów nie była równa minusą.

Co do Samego systemu rozdawania cóż ja rozumiem, go w sposób następujący minus jak ktoś napisał jakiś post który jest rażąco idiotycznym wołaniem do dramy, ma dużo angielskiego bo nienawidzę wtrąceń inno językowych w naszym języku, chyba że jest to cytat.

Plusy przyznaje na zasadzie zgadzam się z wypowiedzą, patrz napisał bym podobnie, lub za całokształt wypowiedzi.

W galerii nie daje minusów, tylko plusy sam nie umiem rysować a zawsze chciałem się nauczyć więc jak coś nie jest na maska bohomazem staram się zachęcać :P.

Generalnie większość postów nie zasługuje ani na plus ani na minus porostu jest.

Nie mniej wydaje mi się że jest to sposób pokazania po cichu że nie lubi się sposobu zachowania jakieś osoby na forum.
Jestem ciekawy jak by to wyglądało na metach, mogło by się okazać że punktacja jest zupełnie inna.

Jeszcze jedna refleksja, odnoszę wrażanie że osoby bardziej znane w środowisku są częściej oceniane na zasadzie jego znam to dam mu plus/minus.

Czy ja bym coś z tym robił nie mam pojęcia zawsze coś co można kliknąć i coś co się wyświetla chyba w nowoczesnym świecie liczba gadżetów służy splendorowi. A nie mam nic by polfurs miał go jak najwięcej :-)k.

Swoją drogą karma to zła nazwa, bo za danie plusów, powinno się dostać plus a za minus, minus xD tak to chyba działa jeśli się nie mylę.

Ale dodanie statystyki ile ktoś dał plusów a minusów w profilu było by ciekawe ;-)k.
A jakie dramogenne w przyszłości.


Edit:

Ach zapomniałem dodać że jak widzę plusy farmii się na galerii, co sam raz sprawdziłem, wystarczy napisać coś miłego a dużo a plusik murowany :lolk:.
Ostatnio edytowany przez Solon dnia 13.06.2011 8:57:00

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 9:57:56
Lew feral
Kogucik
Ogólnie rzecz biorąc system mi się podoba. Nie jestem za jego usunięciem / wyłączeniem. Można go uznać za zabawkę, jak to ujął Edi, ale wydaje mi się też, że pełni jednak także rolę 'wychowawczą'. Jeżeli ktoś ma pretensję za minusy, bo jest miły na codzień a na Forum 'odgrywa' tylko trolla i ma pretensję, bo przecież w życiu jest taki miły, to chyba jego problem. Niech odgrywa kogoś takiego, jakim jest w życiu :-Pk
Co do nazwy - uważam, że jest odpowiednia - można przyjąć z przymrużeniem oka, że to podsumowanie tego, jak jest się postrzeganym na Forum (czyli przez 'resztę wszechświata'), a dla mnie mniej więcej na tym powinna polegać Karma ;-)k .
Pomysł mi się podoba :-)k Uważam, że może zostać, jak jest i że się sprawdza.
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 13.06.2011 9:59:15
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

Anonim
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 10:12:24
Cytat z "Ingo":
A tak poza tym to za co KPL dostał pięć minusów? Jako przykład 'jak nie używać +/-" ?


Też się nad tym zastanawiałem, ale nie zamierzam o to robić dramy. Dzięki za zainteresowanie ;-)k

Cytat z "Solon":
Nie mniej wydaje mi się że jest to sposób pokazania po cichu że nie lubi się sposobu zachowania jakieś osoby na forum.
Jestem ciekawy jak by to wyglądało na metach, mogło by się okazać że punktacja jest zupełnie inna.


No tak, bo w końcu na forum anonimowo sie daje plusy i minusy, a na meecie to część osób nie miałaby odwagi powiedzieć np. Vethowi krytykę w twarz.
A co do plusowania kogoś, bo się kogoś zna. Ja kręcę się po dwóch, trzech tematach. Za to część osób kręci się po każdym temacie, jest aktywnym, udziela się. Mi się wydaje, że to też jest wyznacznikiem tego, kto ile ma plusów. Ja mam malutko plusów w porównaniu do Vetha i ja to odbieram m.in jako, że Veth jest po prostu aktywniejszy ode mnie.

Cholera, uczepiłem się coś Vetha za bardzo... ;P
Ostatnio edytowany przez KPL dnia 13.06.2011 10:14:55

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 11:26:42
jestę kapibarę
Cytat z "Ingo":
Nice one, Vethu.


I zamiast nice one, trzeba było postawić plusika, co zapewne też zrobiłeś, ale sam komentarz był zbędny.
Chyba, że chciałeś zaznaczyć, że to ty. Wtedy faktycznie zamiast plusików powinny być "lajki" i "♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"
Ostatnio edytowany przez LV dnia 13.06.2011 11:27:28

-2
(+0|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 11:54:45
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "KPL":


No tak, bo w końcu na forum anonimowo sie daje plusy i minusy, a na meecie to część osób nie miałaby odwagi powiedzieć np. Vethowi krytykę w twarz.
A co do plusowania kogoś, bo się kogoś zna. Ja kręcę się po dwóch, trzech tematach. Za to część osób kręci się po każdym temacie, jest aktywnym, udziela się. Mi się wydaje, że to też jest wyznacznikiem tego, kto ile ma plusów. Ja mam malutko plusów w porównaniu do Vetha i ja to odbieram m.in jako, że Veth jest po prostu aktywniejszy ode mnie.

Cholera, uczepiłem się coś Vetha za bardzo... ;P

Może się w nim po prostu zakochałeś ?
LV a eurogąbki kiedy wprowadzacie ?
Z poważaniem ... rudy padalec :P

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 12:15:21
Lew
Cytat z "LV":
Cytat z "Ingo":
Nice one, Vethu.


I zamiast nice one, trzeba było postawić plusika, co zapewne też zrobiłeś, ale sam komentarz był zbędny.
Chyba, że chciałeś zaznaczyć, że to ty. Wtedy faktycznie zamiast plusików powinny być "lajki" i "♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"


Zabrzmię trochę jak Wolfheart ale w Twoim poście napisałeś dokładnie to co chciałem przekazać moim postem :)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-1
(+0|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 12:19:53
jestę kapibarę
Cytat z "Liszek":
LV a eurogąbki kiedy wprowadzacie ?


Czemu eurogąbki? Wprowadzimy polfuryifki.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 12:53:08
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "LV":
Cytat z "Liszek":
LV a eurogąbki kiedy wprowadzacie ?


Czemu eurogąbki? Wprowadzimy polfuryifki.

Daww =^.^= takie małe kolorowe kucyki ? ^^ ja chce ja chce ja chce ^^
Z poważaniem ... rudy padalec :P

-2
(+1|-3)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 13:01:51
Lew
Tylko nie kucyki, błagam.. --k

;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 13:09:25
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Ingo":
Tylko nie kucyki, błagam.. --k

;)

Inguś nie możemy wszędzie stawiać lwiątek :c
Z poważaniem ... rudy padalec :P

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 13:38:19
jestę kapibarę
Polkucyki zamiast eurogąbek, kuszące..

1
(+3|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 13.06.2011 14:27:26
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Toboe":
Cytat z "DarkV":
Do tej pory przydzielono 2854 plusy oraz 1051 minusów (bez odliczenia usuniętych postów).

Bez odliczania galerii takich sław forumowych jak Fuckie, Tanuki, KocurKotka, Ryan i innych jak mniemam?


Dementuję pogłoski o tym, że ja i Hufnaar jesteśmy jedną osobą.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345...19>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane