Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...3456789...19>>


0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 18:47:00
Lew
@Szczurex
źle mnie zrozumiałeś ale niezbyt chce mi się tłumaczyć. Generalnie moja wizja wymagałaby całkowitego przebudowania systemy karmy a wiem, że DarkV'owi się nie chce. Tak więc tym bardziej nie ma sensu drążyć.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-1
(+3|-4)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 19:08:47
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
a moja wizja jest taka że może w końcu ktoś mi odblokuje te plusy i minusy bo wg regulaminu mogę dawać minusy każdemu pod warunkiem że mam zupełnie inną opinie niż on.
Z poważaniem ... rudy padalec :P

-1
(+2|-3)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 19:20:26
Lew
Też jestem za odblokowaniem tej funkcji Liszkowi.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+4|-3)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 20:06:41
Szeregowy Spizgalski
Tak.
A ja nie. Jestem za zablokowaniem tej opcji każdemu kto nie potrafi z niej korzystać. I raz zabrana nie ma sensu by była oddana bo i tak niczego sie nie uczą.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 21:45:05
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Ingo":
@Szczurex
źle mnie zrozumiałeś ale niezbyt chce mi się tłumaczyć. Generalnie moja wizja wymagałaby całkowitego przebudowania systemy karmy a wiem, że DarkV'owi się nie chce. Tak więc tym bardziej nie ma sensu drążyć.

Rozumiem o co ci chodzi, tylko po prostu nie wiem jaki sobie mechanizm działania tego obmyśliłeś a bez tego ciężko napisać cokolwiek o tym :P

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 21:46:20
Lew
Opisywałem parę stron wcześniej (gdzieś w miarę na początku tematu).
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 22:57:59
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Ingo":
Najlepszy system karmy jaki widziałem działa na forum www.icmag.com

Nie wiem dokładnie jak działa, ale wiem że:
- na tym forum minusy dostają tylko osoby, które same się o to prosza pisząc absolutne bzdury
- dużo plusów mają naprawdę doświadczeni, mądrzy i dzielący się wiedzą użytkownicy
- nie można bez przerwy dawać plusów jednej osobie
- ilość "karmy" jaką się dostaje zależy od ilości karmy (i/lub postów, nie wiem) osoby, która daje nam plusika
- plusy i minusy nie są anonimowe, osoba otrzymująca + lub - wie od kogo i za który swój post
- przy dawaniu karmy można dołączyć krótką prywatną wiadomość
- są dwa sposoby przydzielenia karmy -> za konkretny post (did you find this post helpfull?) albo za całokształt (odpowiedni przycisk pod awatarem)

To pewnie nie wszystkie mechanizmy jakie tam działają ale te szybko rzucające się w oczy. Działa to świetnie

Mufasa by chyba się zabił jakby miał tyle wklepać do kodu :P

Ale dobra:
-Limitowanie ilości plusów tej samej osobie byłoby ok, bo na bank mamy sytuację że ktoś na forum sobie nazwajem wiecznie przyklepuje plusiki bo się lubią i przyznają sobie racje :P
Nie napisałeś ograniczaniu minusów ale to raczej nie byłby dobry pomysł, bo osobie która pieprzy bzdury w pewnym momencie nie moglibyśmy walić minusów ;p

-Karma zależna od karmy musiałaby mieć odpowiednią formułę żeby nikt nie czuł się "pokrzywdzony" (a wiadomo że o to łatwo na forum)

-Nieanonimowość.... powiedzmy że u nas byłoby to strasznie dramogenne, nie oszukujmy się.

-Prywatna wiadomość, czyli powód plusika byłby zwałą roboty dla moderatorów którzy musieliby sprawdzać czy ludzie słusznie dostają plusy/minusy

-Dwa sposoby karmy - nie mam opinii, ciężko mi stwierdzić jakby to wyglądało u nas

Ogółem:zwała roboty dla adminów/modów, pomysły ciekawe.
Ale trzeba też pamiętać że mamy specyficzne środowisko i nie wszystko sprawdza się jak na innych forach :P
Ostatnio edytowany przez Szczurex dnia 5.07.2011 23:03:48

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 5.07.2011 23:03:16
Lew
Owszem, dlatego właśnie parę postów wyżej napisałem, że jednak nie ma to sensu ;)

Obecny system jest OK
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

5
(+5|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 6.07.2011 0:32:27
Arachne
Taur
Ok, drobna zmiana. Można oddać tylko 3 glosy na godzinę lub 10 dziennie na jedną osobę. Myślę, że wystarczy przy tempie typowej dyskusji. Upierdliwość tego powinna zniechęcić do prób masowego minusowania kogoś.

Jednocześnie ogłaszam amnestię na bany karmiczne.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 6.07.2011 10:43:11

-3
(+0|-3)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:04:51
POMIDOR
temat: http://www.polfurs.org/mo...=999&start=1530 I tak dostałem minusa, prawdopodobnie atak ze strony kogoś kto chce mi dać -100. Dobra, może muzyka się nie spodobała, ale to nie powód żeby minusa wstawiać, to musi być jakiś spisek.

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:23:37
Futrzasty Esteta
Anthro
Hmmm, nio to jest chyba powód, jak ci sie coś nie podoba dajesz minusa.

Tak szczerze to zaczynam już nie rozumieć tej całej karmy xD.

-2
(+0|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:32:41
POMIDOR
Cytat z "Solon":
Hmmm, nio to jest chyba powód, jak ci sie coś nie podoba dajesz minusa.

Tak szczerze to zaczynam już nie rozumieć tej całej karmy xD.


Nie, mi chodziło tylko o to że inni nie dostali minusów za swoje wrzuty :/

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:37:27
Futrzasty Esteta
Anthro
Może innym się podobało to co zamieszczali, albo nie mieli żadnego odczucia i nie dawali ani plusów, ani minusów.

Po prostu się tym nie przejmuj.

Ja się nie przejmuje, chodź nie powiem chciałbym mieć dużo plusów. Ale jestem za leniwy i nie chce mi się pisać tekstów tak by coś ugrać.

6
(+7|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:44:52
Kangur
Anthro
Nie wiem po co przejmować się systemem karmy w którym obrywa ci się za poglądy (np. mnie za to ze nie lubie MLP :P)

0
(+1|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:47:14
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "kitsunechao":
temat: http://www.polfurs.org/mo...=999&start=1530 I tak dostałem minusa, prawdopodobnie atak ze strony kogoś kto chce mi dać -100. Dobra, może muzyka się nie spodobała, ale to nie powód żeby minusa wstawiać, to musi być jakiś spisek.


To pewnie sprawka żydokomuny albo masonów!

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:50:50
Futrzasty Esteta
Anthro
Vethu xD, nikogo innego xD.

0
(+2|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 8.07.2011 21:53:53
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Solaxe":
nie lubie MLP :P
Załącznik:
jpg  trafiasz w me gusta.jpg (28.63 KB; 480x373 px)
99_4e17605133195.jpg 480x373 px

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 20.07.2011 21:27:44
Lew feral
Kogucik
Wpadł mi pomysł - można by było dodać w profilach + / - ratio.

Sugeruję także, że aby ten wskaźnik był "miarodajny", powinien się aktywować powiedzmy od 10 (w sumie) ocen (wydaje mi się, że nie ma sensu obliczać, jeżeli ktoś dostał tylko jedną ocenę albo tylko 3, tak samo jeżeli jest ktoś taki, co ma same plusy albo same minusy). Np. jeżeli ktoś ma 5 "+" i 1 "-" (w sumie 6) to nie był by dostępny, ale np. dla osoby mającej 8 "+" i 2 "-" już by był i wynosił by powiedzmy 4 (== 8 / 2).

Co o tym myślicie?

EDIT:

Inna proponowana metoda obliczania to np. ilość plusów (czy minusów, jestem bardziej za plusami) w stosunku do całości - wrtedy odpada problem z dzieleniem przez zero i można podawać w procentach :-Dk
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 20.07.2011 21:36:03
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

1
(+2|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 20.07.2011 21:46:45
Lew
A co to za problem sobie policzyć? Zresztą to i tak nic by nie znaczyło. Ktoś kto dostał 10 plusów za fajny rysunek ma mieć ranking n razy lepszy ode mnie bo dużo piszę i nie boje się dotykać drażliwych tematów i podpuszczać ludzi? Prosze...

Niech ta karma zostanie jak jest, nawet się do końca z nią nie oswoiliśmy a już każdy zmiany proponuje. (tak wiem, też proponowałem ale się wycofałem)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 20.07.2011 23:52:07
Lew feral
Kogucik
Wydaje mi się, że to jest zmiana kosmetyczna. Takie ułatwianie.

Co do znaczenia to przecież mnóstwo osób i tak się upiera, że takowego karma nie posiada.
Policzyć może i nie problem, ale od czego są komputery? ;-)k

Miałem na myśli, że można by z fajnej zabawki zrobić jeszcze fajniejszą :-)k

Ponadto to tylko propozycja.
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.07.2011 0:18:28
Panthera Pardus Melanotica
Anthro
Cytat z "Leo_JR":
Wydaje mi się, że to jest zmiana kosmetyczna. Takie ułatwianie.

Nie wiem, co to ma ułatwiać. Ratio bardzo rzadko kiedy odzwierciedla faktyczny stan rzeczy.
Cytat z "Leo_JR":
Co do znaczenia to przecież mnóstwo osób i tak się upiera, że takowego karma nie posiada.
Policzyć może i nie problem, ale od czego są komputery? ;-)k

Od czego jest "Kalkulator" w każdym komputerze? Po co zaśmiecać sobie forum badziewiami... :P
Cytat z "Leo_JR":
Miałem na myśli, że można by z fajnej zabawki zrobić jeszcze fajniejszą :-)k

To tylko bezsensowna praca dla kogoś, kto miałby to zaprojektować.
Cytat z "Leo_JR":
Ponadto to tylko propozycja.

A post mój i Ingo to tylko kontrargument na propozycję.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.07.2011 0:29:08
Lew feral
Kogucik
Incertum, Ingo: Być może macie rację. Moją propozycję w takim razie można uznać za wycofaną.
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

-3
(+1|-4)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 25.09.2011 22:22:25
PERMABAN
Dobra, w changelogu nie widziałam, więc pytam tu - po cholerę jest ta karma i czemu ona służy? Są jakieś konsekwencje za określoną ilość minusów i plusów?

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 25.09.2011 22:23:24
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Dla zabawy, nie ma konsekwencji.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 25.09.2011 22:29:42
jestę kapibarę
Cytat z "Ara":
Dobra, w changelogu nie widziałam, więc pytam tu - po cholerę jest ta karma i czemu ona służy? Są jakieś konsekwencje za określoną ilość minusów i plusów?


Ostracyzm społeczny. Albo gloria i chwała.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...3456789...19>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane