Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234...19>>


7
(+11|-4)
System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 16:35:48
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
System karmy > po co on tak właściwie jest?

Można by pomysleć że służyć on powinien uprzyjemnieniu i ułatwieniu życia forumowego, gdzie jeden rzut oka na profil użytkownika pokazuje czy jest on dobrym czy złym forumowiczem. Niestety obcnei to pokazuje razej jak wprawym dupolizaczem kto jest

Problem w tym że sporo futrzaków ma najwyrażniej regulamin sytemu gdzieś lub go nie czytała (obecnie 210 wyświetleń a np mua zaglądał tam 5 razy)

Cytat:
Czego nie robić:
* Prosić się o karmę.
* Używać karmy jako głosowanka. (Daj mi plusa jeśli się z tym zgadzasz.)
* Masowo minusować czyjeś posty. Jeśli przez przypadek trafiasz na czyjeś posty i chodzi o ich treść to ok. Ale nie minusuj postów użytkowników, których nie lubisz, żeby im dopiec.
* Tworzyć kampanii masowego plusowania lub minusowania.
* Minusować czyjeś zdanie tylko dlatego, że się z nim nie zgadzasz. Minusuj posty, które nie wnoszą nic do dyskusji.
* Ogłaszać swoich głosów światu. Komentarze w stylu "głupie, minus" czy "lol, plus" nic nie wnoszą. Po prostu wciśnij guzik.
* Minusować coś, co "stare, było". Zignoruj to, ktoś może tego nie widział.
* Marudzić, że cię minusują. Każdego minusują. Deal with it.
* Być nieuprzejmym jeśli ktoś nie stosuje się do karmicznej etykiety. Wyślij mu linka do tego artykułu i miej na uwadze, że to tylko dobre rady.
* Pytać się, dlaczego cię minusują.

Co robić:
* Głosuj na podstawie jakości, a nie poglądów. Dobrze napisany i interesujący post może być warty chwili uwagi, nawet jeśli się z nim nie zgadzasz.
* Rozważ konstruktywną krytykę / wyjaśnienie kiedy coś minusujesz.
* Zanim ocenisz, przeczytaj uważnie posta.


Tak się jakoś dziwnie składa że na większości forów jest dostępna tylko opcja dodatnia. Zwykle nazywa się ona *Pomógł*.
Dlaczego tak jest?
Otóż dlatego że ludziska nie chcą dawać + no chyba że właśnie w nagrodę, a są super skłonni do dawania - praktycznie za cokolwiek.
Nie podobają się użyte uśmieszki? -
Nie podoba się awatar? >> -
Zła ortografia/gramatyka? >> -
Nie znosisz usera? >> -
Już teraz widziałem wątki gdzie ktoś przeleciał od dołu do góry i pominusował wszystko jak leci (a pewnie będzie z tym coraz gorzej)

Sugerowane ścieżki poprawy karmy >> usunąć system minusów
LUB
dodać do profilu ile minusów/plusów użytkownik przydzielił (nie to żeby to komuś masowo minusowanemu zbytnio pomogło)
Byłbym bardzo wdzięczy za rozważenie choćby tej 2 opcji

(wątek nowy bo zablokowano *Czegoś tu brakuje*)

0
(+6|-6)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 16:55:15
Wilk
Zwierzę
ojtam ojtam.
--sf.

-1
(+0|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 17:03:56
Lateksowy książe
Anthro
Nie pierwsza i nie ostatnia osoba zauważyła że ma za sobą biegających hejterów co klikają minusiki, tylko po to by móc poczuć się lepiej :P
Takie systemy zawsze były i będą ♥♥♥♥♥♥♥ :P
No i to że połowa takich osób się nie odzywa bo może anonimowo walić minusy :P

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 17:04:58
Wilczek
Anthro
Dość dobry pomysł z tą "opcją nr 2". Widzę ze ShadowCat szybko sobie zaliczył minusa :-ok
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-2
(+0|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 17:15:33
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Wow że tak powiem to dopiero teraz zauważyłem że coś takiego istnieje :D Nadmieniam że dostałem, już + 13 i -3 za co dziękuje :D
Z poważaniem ... rudy padalec :P

2
(+3|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 17:23:21
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Leci plusik ! ;-)k

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 17:34:45
Arachne
Taur
Cytat z "ShadowCat":
Otóż dlatego że ludziska nie chcą dawać + no chyba że właśnie w nagrodę, a są super skłonni do dawania - praktycznie za cokolwiek.


Rozumiem, że możesz czuć się pokrzywdzony, ale statystyki pokazują co innego. Do tej pory przydzielono 2854 plusy oraz 1051 minusów (bez odliczenia usuniętych postów). Zatem jak widać futrzaki są prawie trzy razy bardziej skłonne dawać plusy niż minusy. Swoją drogą: tak trzymać!
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 12.06.2011 17:35:13

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 17:52:45
Lew
No nareszcie. Nawet szukałem tego artykułu o karmie, nie miałem pojęcia, że to po prostu do regulaminu zostało dodane.
W sumie system działa, widać że niektóre osoby które piszą kontrowersyjne posty mają sporo plusów i sporo minusów, dupo-lizacze mają same plusy a trolle minusy ;)

Jak dla mnie za karme + dla PF ;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

8
(+9|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:02:32
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
ja natomiast zauważyłem, że ktoś przejechał sie po mojej galerii stawiajac minusa każdemu obrazkowi ; P Czyli jednak mamy tu jakieś....
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 12.06.2011 18:06:02

-1
(+1|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:03:39
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Użytkownik powinien móc zobaczyć, kto i gdzie mu przyznał minusy/plusy (i tylko on, nie że każdy sobie wejdzie na profil i sprawdzi).


4
(+4|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:12:03
Wilk Grzywiasty
Anthro
Ola, jeśli ktoś otwarcie krytykuje to nie potrzebne mu żadne plusy/minusy, tylko to pisze. Natomiast jeśli chce wyrazić anonimowy sprzeciw to daje minusa ;p Jeśli osoba, która dostaje minusa mogła by zobaczyć kto daje tego minusa to nikt by nie dawał minusów i były by same plusiki ;)

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:18:03
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
ja natomiast zauważyłem, że ktoś przejechał sie po mojej galerii stawiajac minusa każdemu obrazkowi ; P Czyli jednak mamy tu jakieś....


Haters gonna hate :-Dk

Anonim
1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:38:34
Cytat z "Vethuleion":
ja natomiast zauważyłem, że ktoś przejechał sie po mojej galerii stawiajac minusa każdemu obrazkowi ; P Czyli jednak mamy tu jakieś....


Ja się tam w sumie nie dziwię, choć te minusy nie są moje...

-2
(+0|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:43:20
Skrzydlata pantera
Zmiennokształtny
Cytat z "DarkV":

Rozumiem, że możesz czuć się pokrzywdzony, ale statystyki pokazują co innego. Do tej pory przydzielono 2854 plusy oraz 1051 minusów (bez odliczenia usuniętych postów). Zatem jak widać futrzaki są prawie trzy razy bardziej skłonne dawać plusy niż minusy. Swoją drogą: tak trzymać!

Ale ja się nie czuję pokrzywdzony, no chyba że faktem że co niektórzy nadużywają systemu. Dlatego dobrze by jednak było dodać taką zliczajkę +/- do profilów. Jak ktoś bedzie miał -150//10+ w wydanej karmie to chyba łatwo dojść do wniosku że coś się dzieje :-Dk
Co więcej to w żaden sposób by nie naruszało anonimowości użytkowników, bo np mogli dać te minusy forumowym trollom 8-)k

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:49:39
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "LewKotowaty":
Cytat z "Vethuleion":
ja natomiast zauważyłem, że ktoś przejechał sie po mojej galerii stawiajac minusa każdemu obrazkowi ; P Czyli jednak mamy tu jakieś....


Ja się tam w sumie nie dziwię, choć te minusy nie są moje...

Znaczy normalne jest że koś zapiernicza po całej galerii do pierwszych obrazków żeby wlepić minusa? Jakiś spinrajtuz musiał to być, bo łatwiej jest wyszukać takiemu dzieciakowi prace w galerii niż posty : P
-6
(+1|-7)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:51:45
Cytat z "Szczurex":
Cytat z "Vethuleion":
ja natomiast zauważyłem, że ktoś przejechał sie po mojej galerii stawiajac minusa każdemu obrazkowi ; P Czyli jednak mamy tu jakieś....


Haters gonna hate :-Dk

Idiots gonna love ;-)k

-5
(+1|-6)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 18:56:27
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Cytat z "Raksha":
Ola, jeśli ktoś otwarcie krytykuje to nie potrzebne mu żadne plusy/minusy, tylko to pisze. Natomiast jeśli chce wyrazić anonimowy sprzeciw to daje minusa ;p Jeśli osoba, która dostaje minusa mogła by zobaczyć kto daje tego minusa to nikt by nie dawał minusów i były by same plusiki ;)


Nie powinno być anonimowego sprzeciwu. Jak ja mówię, że nie lubię jak ktos robi x, to nie wyręczam się np. Tobą, tylko - publicznie, czy nie - SAM to piszę.


3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 19:19:22
Wilk Grzywiasty
Anthro
Będzie tak samo jak na meetach, tęcza wylewa się oknami ;p

-4
(+0|-4)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 19:45:44
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Cytat z "Raksha":
Będzie tak samo jak na meetach, tęcza wylewa się oknami ;p


I dobrze.


Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 19:58:40
Irbis
Bestia
Cytat z "DarkV":
Do tej pory przydzielono 2854 plusy oraz 1051 minusów (bez odliczenia usuniętych postów).

Bez odliczania galerii takich sław forumowych jak Fuckie Tanuki KocurKotka RyanHufnaar i innych jak mniemam?
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 13.06.2011 15:59:11
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 21:34:23
Wilk
Anthro
Anonimowy sprzeciw jest dobry, bo nie zawsze ma się ochotę i/lub zamiar wywoływać dramę. Karma niech zostanie, tylko może np. jakiś limit plusów/minusów na dzień albo coś w tym stylu? To by zachęcało do bardziej rozważnego rozdawania tychże.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 21:53:18
Wilk
Zwierzę
swoją drogą... KOMU ja tak niezwykle aktywnie liżę dupę?
--sf.

2
(+4|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 22:01:33
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Szczerze mowiąc myślałem ze nigdy taki temat nie powstanie bo większość z Was kładzie wielką lachę na minusy i plusy.


Wyobraźcie sobie że nie ma prawa karnego tylko 1 zasada: zachowujcie sie z głową. Był by totalny burdel i anarchia. Na tej samej zasadzie działa system +/-. Został skazany na porażkę w chwili gdy się pojawił w zamyśle "nie oceniaj przez pryzmat poglądów"...
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

5
(+6|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 22:07:58
Anthro
Czy ktoś zwraca uwagę ile plusów i minusów ma osoba, której nie zna i wydaje o niej opinię?

Moim zdaniem Karma jest tylko, aby zobaczyć ile osób Cię w czymś popiera lub nie, albo ile masz ludzi, którzy Cie nie znoszą. Więc forma powinna zostać taka jaka jest.
Szalona Marchefka :D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 12.06.2011 22:39:30
Cytat z "OlaHughson":
Nie powinno być anonimowego sprzeciwu. Jak ja mówię, że nie lubię jak ktos robi x, to nie wyręczam się np. Tobą, tylko - publicznie, czy nie - SAM to piszę.


A ja tam nie narzekam na anonimowy sprzeciw - nawet w realu - niech sobie będzie - przynajmniej mam się z czego pośmiać...

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234...19>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane