Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...567891011...19>>


0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 27.09.2011 13:08:00
Lew
Anthro
Cytat z "LV":
Cytat z "Wolfheart":
Ja bym proponował punkty Paragon/Renegade :P


A podobno w grach grasz tymi dobrymi xDDD


to karma z mass effect :D

co do achievementów trzeba by je zrobić tak aby nie było tak że ktoś bedzie robił posta tylko żeby dostać achievementa (znam kilku spoza polfura co tak robili --k)
Ostatnio edytowany przez Wilk dnia 27.09.2011 13:18:05

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 27.09.2011 13:25:23
Arachne
Taur
Dlatego achievementy (jeśli kiedykolwiek jakieś będą) nie mogą być przyznawane za sam fakt napisania posta. Z tego samego powodu nie ma licznika postów. Chcesz mieć internetowe punkty musisz się postarać.

-1
(+0|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 27.09.2011 19:20:39
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "sharpy":
System achievementów?


Skopiujmy te ze Slashdota. Przy okazji zmieniając plusy na oceny postów. +1 Funny, -1 Flamebait, +1 Insightful, +1 Informative. Oceny może przyznawać codziennie tylko jedna (trzy?) losowo wybrana osoba z całego grona zarejestrowanych (w pełni) członków. Z warunkiem, iż nie można głosować drugi raz zanim każdy nie dostanie szansy.

Z drugiej strony, metamoderacja jest bez sensu w przypadku posiadania moderatorów :-Pk
Myr

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 27.09.2011 19:23:48
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ta rotacja jest bez sensu. Kazda zarejestrowana osoba bedzie miała w zyciu zaledwie pare takich szans a jak juz bedzie miała to bedzie starała się je wykorzystać jakkolwiek, byle wykorzystać. Makes no sens at all.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 27.09.2011 20:18:26
Uncia Hortensis
Rabatka
Makes a lot of sense on Slashdot. O dziwo tam też w miarę rozsądnie działa. Z tysięcy osób kilkaset losowych dostaje co tydzień 5 głosów do zagospodarowania.
Myr

-4
(+1|-5)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 15.10.2011 9:38:33
Lew feral
Kogucik
Zauważyłem, że po ostatniej zmianie w systemie karmy 'coś się porobiło', i pomimo, że już się ma wyczerpany limit 'na dany moment', można i tak odbierać osobie, dla której się właśnie go wyczerpało, dane kiedyś plusy / minusy. Moim zdaniem jeżeli nie można dać komuś plusa to i jego odebranie nie powinno być możliwe w momencie, kiedy się nie ma możliwości wykonywania innych 'operacji' na karmie danej osoby.

Wiadomo jaki jest dokładnie limit głosów i jak długo trzeba czekać na możliwość głosowania dla danej osoby?
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 15.10.2011 9:47:29
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 15.10.2011 9:46:43
Uncia Hortensis
Rabatka
Leo, cofanie głosu to dodatkowa funkcja niezależna. Więc jest limit na dawanie plusów i minusów, ale możesz cofnąć swój głos bez resetowania limitu. Poczekaj kilka godzin i jak tak bardzo przeżywasz to daj wtedy z powrotem tego plusika. Bez systemu cofania marudziłbyś 'omójboże, dałem niechcący minusika, czemu nie da się zmienić?' więc --k
Myr

-5
(+0|-5)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 15.10.2011 9:49:48
Lew feral
Kogucik
Nie rozumiem. Obie opcje są ingerencją w karmę danej osoby. W takim razie powinno być możliwe także cofnięcie odebrania plusa / minusa w ciągu - powiedzmy - minuty od danej akcji.

EDIT: Ile głosów można cofnąć w ciągu jednej sesji? Na to też powinien być w takim razie limit.
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 15.10.2011 9:53:14
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

2
(+3|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 15.10.2011 9:57:40
Uncia Hortensis
Rabatka
EDIT: Zmienione.

Wybacz, ale jestem sfrustrowany stawianiem drugiego systemu, więc napiszę wszystko na capslocku.

Cofanie swojego głosu dodane zostało jako modyfikacja systemu karmy aby zapewnić możliwość cofnięcia głosu w razie pomyłki i nie jest zintegrowane i podpięte pod główny system karmy, który to ma limit na ilość ocen.

Na jaką cholerę mamy dodawać specjalnie nowe reguły i zasady bo akurat omójboże foszek wpadłem na pomysł odebrania swoich wszystkich głosów? Przecież to bez sensu. Nie da się nic złego zrobić odbierając swój głos bo to tylko twój głos i ty o nim decydujesz. Dawanie stu plusów lub minusów w krótkim czasie jest szkodliwe bo ktoś może się uwziąć i klikać, ale cofanie swoich głosów przecież nic nie zrobi. Co za wielką złą przewagę zyskasz jak cofniesz 100 swoich plusików? Nic, bo znikną. Nie przerodzą się w sto minusików ani innego gówna.

Dziękuję dobranoc. :zlyk:
Ostatnio edytowany przez Fuma dnia 15.10.2011 15:23:02
Myr

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 15.10.2011 15:24:21
Arachne
Taur
Ten post ma teraz za mało emfazy. Cofam swój głos.

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 15.10.2011 18:13:47
Uncia Hortensis
Rabatka
Uznałem, że jednak głupio być agresywnym w stosunku do innych tylko z racji na własny stan emocjonalny.
Myr

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 20.10.2011 19:50:17
Tygrys biały
Anthro
A ja postuluję za dodaniem chociażby średniej arytmetycznej z tych głosów :P

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 20.10.2011 22:27:36
Uncia Hortensis
Rabatka
Suma ma to do siebie, że nie widać ile było faktycznie na nie a ile na tak. Oba widoczne osobno lepiej przedstawiają rozłożenie "pozytywnej" i "negatywnej" karmy każdego użytkownika.
Myr

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 20.10.2011 22:31:55
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Średnia traci wiele cennych informacji. Post +1/0 lub 0/-1 ? Mało ważna kwestia, nikt nie zabiera zdania (a mozna powiedziec ze nadawanie karmy jest wyrazaniem swojego zdania). Post +10/-9 lub +9/-10? Kontrowersyjny temat.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 20.10.2011 22:57:15
Tygrys biały
Anthro
A kto powiedział że reszta informacji jest zbędna i ma być usunięta? Bo ja nie :-P

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 10:47:17
Szeregowy Spizgalski
Tak.
To ja nie rozumiem o co ci chodzi. Plusy masz, minusy masz, wypadkową masz, czego jeszcze chcesz? Wykresów kołowych? :P Odchyleń standardowych?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 10:52:24
jestę kapibarę
Rozkładu t-Studenta.

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 12:44:13
Tygrys biały
Anthro
Wypadkową? Toż to suma jest :P Ja myślałem coby określić jakiś zakres dobry-zły, np +100% -100% ;) A to że się poszczególna liczba plusików i minusików wyświetla to dobrze, niech się wyświetlają. Dla masochistów statystycznych można by je podzielić np według czasu XD Można policzyć dane dla całej społeczności Polfurs i napisać "ma lepszą karmę niż 70% użytkowników PF" albo "należy do top10 najgorszych użytkowników" ;)

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 13:10:17
Jeleń
Anthro
Cytat z "LV":
Rozkładu t-Studenta.


Masz plusa :D Normalnie mnie rozwaliłeś :D
Cytat z "Gallagher":
I wish there was a knob on the TV to turn up the intelligence. There's a knob called 'brightness,' but it doesn't work.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 13:27:13
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Marcan, wypadkowa wielu wektorów o tym samym kierunku jest niczym innym jak sumą. Więc nie wiem czemu się mądrzysz ;p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 15:20:16
Wilk
Zwierzę
Marcan, wyciągnijże sobie gołe dane (czyli ilość + i -) z treści strony, akurat są ładnie zahaczone klasą pulse_result_format a więc sięgnięcie po nie nie będzie trudne, i napisz script greasemonkey, który przetwarza i uzupełnia je w tak przetworzoną postać jak ci się tylko podoba.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 15:43:48
Uncia Hortensis
Rabatka
http://polfurs.org/karmatotal.php

i masz punkt odniesienia ile razem jest plusow minus minusy.
Myr

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 21.10.2011 15:47:37
Tygrys biały
Anthro
Thx :]
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 0:13:43
W jaki sposób mogę wyświetlić wszystkie moje własne posty które mają karmę różną od zera ?

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 0:21:31
Arachne
Taur
Włamać się do bazy danych i napisać regułkę MySQL.

Nie możesz.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 28.12.2011 0:23:36

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...567891011...19>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane