Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...6789101112...19>>


1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 0:25:27
Tygrys biały
Anthro
A więc proszę o taką funkcjonalność. Na pewno niejeden członek forum zastanawia się "skąd ja mam kufa tyle minusów?" ...

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 1:20:29
Uncia Hortensis
Rabatka
I będą jeszcze więcej marudzić jak to och ach bez sensu który to ich post ma minusika :-Pk
Myr

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 1:30:27
Tygrys biały
Anthro
Tak? Gdzie tak narzekają? Bo pisząc w jakimś temacie widać jakie masz punkty tak czy inaczej, ale po pół roku już trudno to znaleźć

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 12:24:10
Wilk
Anthro
Popieram, taka funkcjonalność jest przydatna.

Nie znam tego skryptu forum, ale zrobienie zapytania do MySQL chyba nie jest trudne. Zresztą wcale nie musi to jakoś perfekcyjnie wyglądać, po prostu tabelka suma + link + temat posta.

Np. tak: http://forum.toin.pl/sear...7795958eb0fa4bd
Ostatnio edytowany przez Willy dnia 28.12.2011 12:55:56
Jestem jaki jestem...

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 13:07:04
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Trudne nie jest ale bazy danych mają tendencję do obciążania maszyn.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-1
(+0|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 15:42:41
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Marcan":
Tak? Gdzie tak narzekają? Bo pisząc w jakimś temacie widać jakie masz punkty tak czy inaczej, ale po pół roku już trudno to znaleźć


Było na shoutboxie narzekane przez kogoś (Tymo?) jak to post sprzed miesiąca albo dawniej dostał minusa z nieznanych przyczyn nagle.
A tak to patrz Ryan co tydzień-dwa przy swoich i nieswoich pyta się czemu tu był minus i za co.
Podaj mi proszę do czego przyda się ta funkcjonalność? Abyś mógł zobaczyć gdzie był minusik a gdzie plusik i...... Nie dowiesz się od kogo. Nie dowiesz się za co. Na minusy się zezłościsz, że przecież tam napisałeś tylko "ok" a jest minus. Zaspokojenie ciekawości oraz ryzyko wzmożonej ilości narzekań na anonimowe oceny. Mamy chyba w kolejce do zrobienia wiele innych bezsprzecznie przydatnych dla użytkowników modyfikacji. (Przenoszenie postów :-Pk)

Wyłącz karmę, bądź wolny. Dołącz do klubu radośnie nieświadomych.
Myr

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 19:39:36
Tygrys biały
Anthro
Fumek, ty to szukasz problemów na siłę :P Rozumiem jakbyś był devem i by ci się nie chciało, ale to też wystarczy powiedzieć "nie chce mi się" zamiast przygotowywać teorię spiskową.

Ryan, powiązanie ID posta z tabelką karmy to zwykły prosty JOIN. No chyba że takie dane są gdzieś zserialozwane i wciśnięte jako pole tekstowe, w dodatku zaszyfrowane kilkoma kluczami, i trzymane na oddzielnym, zewnętrznym dysku, co faktycznie utrudnia dostęp.

Podsumowując, ani nie jest to coś bez czego zdechniemy ( Fuma, odczep się :P ) ani coś niewykonalnego ( polecam JOINy tabel po kilkadziesiąt mln rekordów )

-1
(+1|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 19:56:57
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Skończcie z tym w końcu i dajcie liste nicków osób które oceniają posta
1. Bedziemy wiedzieli kto jest ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ co minusikuje zamiast komentować.
2. skończy sie gadanie "A za co minusa" "A kto minusuje" itp

Same korzyści ;3

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 20:55:24
Uncia Hortensis
Rabatka
Marcan, poprosiłem abyś powiedział jaką wymierną korzyść przyniesie to użytkownikom. Nie podałeś żadnej, bo nie ma. Po prostu z ciekawości chcesz, a jak się dowiesz to popsujesz sobie humor widząc ile masz minusów :-Pk

Vethuleion, anonimowość ocen pozwala sprawiedliwiej wyrażać swoje zdanie. Jak będzie widać kto, to zaczną się foszki że już ktoś kogoś nie lubi bo mu dał minusika a udawał przyjaciela.
Myr

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 20:56:03
Cytat z "Vethuleion":
Skończcie z tym w końcu i dajcie liste nicków osób które oceniają posta
1. Bedziemy wiedzieli kto jest ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ co minusikuje zamiast komentować.
2. skończy sie gadanie "A za co minusa" "A kto minusuje" itp

Same korzyści ;3


Jestem za. Ale żeby było w miarę fair, nie będzie widać kto jaką ocenę dał

-2
(+0|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:06:26
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Fuma":

Vethuleion, anonimowość ocen pozwala sprawiedliwiej wyrażać swoje zdanie.

Akurat z wyrażaniem swojego zdania i sprawiedliwościa to ma to najmniej wspólnego ;]

Cytat z "Fuma":

Jak będzie widać kto, to zaczną się foszki że już ktoś kogoś nie lubi bo mu dał minusika a udawał przyjaciela.

Nie, własnie wtedy bedzie sprawiedliwie bo nie bedzie dawania minusików "na złosć" żeby zmniejszyć komuś karmę, wszyscy będą uważać na to co klikają ;]
A ten przykład co go podałeś... nigga pliz :rollk: Własnie wtedy nie bedzie takich problemów, bo po prostu taka osoba nie kliknie ;)
Plusy i minusy miały być szybką oceną posta, a w wielu przypadkach okazało sie, że jednak co poniektórzy używają tego do swoich personalnych wyjazdów.

Chyyyba, że, mówisz o minusikach już wystawionych.... No cóż...
p.s. czyżbyś sie czegoś obawiał ? :D

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:13:46
Jakby każdy wiedział, kto komu dał minusa, to by tu się rozpętała... trzecia Wielka Drama, o ile dobrze liczę

-1
(+3|-4)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:37:00
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "pablo":
Jakby każdy wiedział, kto komu dał minusa, to by tu się rozpętała... trzecia Wielka Drama, o ile dobrze liczę

O mój Boże... to by było takie...






Boisz sie ? :> Bo ja nie ;]
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 28.12.2011 21:41:07

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:45:16
Niee, przynajmniej zrobi się ciekawie.

"Myślałem, że jesteśmy BEST FRIENDS 4 EVER, a ty po tym jak sie obmacywaliśmy przez całą noc ZMINUSOWAŁEŚ mój obrazek!!!!11"
"Bo był ♥♥♥♥♥♥♥"

Magia przyjaźni spada do 0.

Pomnóż przez kilkanaście, pozmieniaj co nieco zdania, dodaj kilkadziesiąt stron flejmu i ciesz się życiem oglądając to całe zbiegowisko.
To kiedy zaczynamy?

1
(+2|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:46:49
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
To był by najlepszy trolling ostatnich lat :D

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:51:27
Chociaż z drugiej strony jakby było widać tylko tych, którzy głosowali bez ocen budowałoby to napięcie, powstawałyby sojusze, pojawiały się spekulacje i obrabianie dupy po PM-kach...

-1
(+1|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:53:31
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Jak masz jdenego minusa to i tak widzisz jeden nick : P
Eniłej to by była mocna bomba, przynajmniej widać by było wszystkich zaplutych karłów reakcji :D

4
(+4|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 21:57:44
Lateksowy książe
Anthro
A dla mnie ta sprawa po prostu wygląda tak że wciąż jest parę osób które strasznie piecze dupsko bo mają hejterów na których sobie zapracowali. :rollk:

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 28.12.2011 22:00:33
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Nie każdy ma ochotę polfursić o oparach absurdu. Ujawnienie osób które dały plusa by było tragedią w skutkach.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 29.12.2011 0:05:10
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Wolfheart":
Nie każdy ma ochotę polfursić o oparach absurdu. Ujawnienie osób które dały plusa by było tragedią w skutkach.


Oj tam oj tam. Ja jestem jak najbardziej za. Najlepiej jeszcze przed sylwestrem, hjeh hjeh hejh.
Swoją drogą prawdziwie tragiczne jest to, że tragedią mogłoby być ujawnienie karmy xD

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 29.12.2011 0:09:58
W sumie pozostaje też kwestia, czy informacja kto dał jaką ocenę jest trzymana w bazie danych...

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 29.12.2011 0:14:04
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Akurat wiem ze ty miała byś NAPRAWDĘ wyjebane na to, kto ci postawił minusa, ale co do innych mam wątpliwości. To tak jak z mówieniem "nie obchodzi mnie opinia o mnie". Najczęściej jest dokładnie przeciwnie. Ankiety i oceny muszą być anonimowe.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+2|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 29.12.2011 0:37:46
Tygrys biały
Anthro
Cytat z "pablo":
W sumie pozostaje też kwestia, czy informacja kto dał jaką ocenę jest trzymana w bazie danych...

Tak, jest, ponieważ zawsze możesz wrócić do posta i cofnąć swoją ocenę.

Mnie chodziło o to, że zauważyłem ciekawą sprawę: jakiś tam stary temat, dawno temu był flame, dostało się plusiki i minusiki, aż tu nagle ktoś nowy przychodzi i gdzieś w tym starym temacie rozdaje minusy nielubianej osobie, co widać w profilu. WTF? Wiem że to trochę trudne do namierzenia, ale jednak jak się popatrzy na listę postów to można coś wyczaić.

Tak właśnie pomyślałem, że jeśli nie pojedyncze posty, to chociaż per temat :P Na liście tematów każdy może zobaczyć swoją własną karmę w każdym z nich. Troszkę większa magia, ale nie aż tak wielka, i podejrzewam że wyciągnięcie tych danych też nie obciąży jakoś niebotycznie serwera.
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 18.04.2012 11:53:17
Mam powiązane ze sobą pytania...

Czy przy czyszczeniu wątków z offtopów i innych takich, posty są usuwane czy przenoszone w inne niewidoczne miejsce?
Czy przy przenoszeniu postów punkciki karmy są resetowane czy stają się "wartością ukrytą" ?
Czy przy usuwaniu postów punkciki karmy są usuwane czy stają się "energią z kosmosu" ?

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 18.04.2012 12:11:35
Arachne
Taur
Czy przy czyszczeniu wątków z offtopów i innych takich, posty są usuwane czy przenoszone w inne niewidoczne miejsce?
Całkowicie usuwane.

Czy przy przenoszeniu postów punkciki karmy są resetowane czy stają się "wartością ukrytą" ?
Jedyne przenoszenie jakie mamy to przenoszenie całych wątków pomiędzy działami forum. Nic nie jest przy tym tracone.

Czy przy usuwaniu postów punkciki karmy są usuwane czy stają się "energią z kosmosu" ?
Odsyłam do changeloga: @f119055

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...6789101112...19>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane