Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



1
(+1|-0)
Settlers II
Wysłano: 20.07.2011 16:42:58
Wilczek
Anthro
Większość osób chyba zna tą grę. Gra jeszcze z XX wieku :-Dk
Pamiętam jeszcze czasy kiedy z kumplem na jednym komputerze na dwóch myszkach graliśmy sobie.
Chyba moja ulubiona gra z dzieciństwa.

Ostatnio natknąłem się na dość ciekawy mod.

http://wayofwar.org/showthread.php?t=30658&page=1


Pozwala na grę przez internet. Może chce ktoś powrócić do tego i przez neta powalczyć? :-)k

Nie testowałem jeszcze jakoś tego. Z kumplem jeszcze dziś przetestuję jak to chodzi itd.
Na razie to co zauważyłem.

Przed grą należy się zarejestrować tutaj
http://www.siedler25.org/...rs&mod=register

Plusy:
-dodany chat pod klawiszem Enter.
-Ranking graczy (co i jak nie kapuję bo widnieje tam tylko dwóch graczy)
- odpalanie gry w wysokiej rozdzielczości. (piksele hd :) )
- możliwość rozgrywania walk na mapach z kampanii
- chodzi pod Viste!!


Minusy:
- polska czcionka. Problem ma z polskimi znakami
- mod stworzony przez niemców. Czyli komunikacja z osobami tam grającymi raczej będzie musiała odbywać się po niemiecku.
- przy zbyt dużej rozdzielczości napisy niektóre mogą być zbyt małe, niewyraźne. Polecam nie większe niż 1280×1024
-problemy z muzyką midi. Niby odpala nutki, które tam były ale po krótkim czasie zaczyna się dławić. Z dźwiękiem (jeżeli można nazwać tak te odgłosy wydobywające sie np z tartaku) nie jest źle.
Ostatnio edytowany przez DarkHunter dnia 21.07.2011 13:41:47

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 21.07.2011 11:59:30
żbik
Anthro
ja uwielbiam settlersy^^ ale w dwójke jeszcze nie grałam. mam gdzieś na kompie tylko niespecjalnie chce się odpalić.
ale jestem chętna jakby co :>
"If every porkchop were perfect, we wouldn't have hotdogs"

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 21.07.2011 23:19:13
Wrocławski Książe
Zwierzę
Dwójka to najlepsza część settlersów :) trójka jeszcze trzymała poziom, ale dalej było już coraz gorzej. Chętnie pogram jak znajdę trochę czasu, a z tym ostatnio kiepsko.

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 13.08.2011 20:40:59
Red Panda
Anthro
True, dwojka to czesc do ktore moge wracac raz za razem, reszta to tylko jednorazowki. Ale problem z czasem ten sam, co Charlie mam...
Pedal w wielkim miescie.

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 14.08.2011 0:39:37
Wilczek
Anthro
Temat ucichł, ale i tak mam nadzieję ze ktoś się zainteresuje. Nawet jeśli ktoś czasu nie ma :-Dk

Jako, że miałem problem aby pograć z kumplem umieszczam mały opis kro po kroku instalacji tego wszystkiego.

Zacznijmy od ściągnięcia podstawki. Settlers II + nowe misje
http://www.stare-gry.klaw...ld-Edition.html

Po ściągnięciu oraz wypakowaniu należy pobrać mod z niemieckiej strony
Jako że często wychodzą nowe wersje (dosyć szybko łatane są odkrywane bugi. Trza przyznać, że cały czas nad tym intensywnie pracują) można raz na jakiś czas wejść na tą stronkę i sprawdzić czy nie ma nic nowego.
http://www.siedler25.org/...m=dynamic&mod=1

Ściągamy oczywiście z tematu downloads :-)k

Następnie musimy zarejestrować się na tej samej stronce.

http://www.siedler25.org/...rs&mod=register
(Kliknąć napis "Weiter zu Return to the Roots", a następnie na "Ich bin mit den Konditionen dieses Forums einverstanden und über oder exakt 12 Jahre alt." To tylko mała podpowiedź dla tych którzy nie ogarniają niemieckiego)

Po ściągnięciu moda
UWAGA!!!!
Wypakowujemy nie folder do zawartości gry, tylko zawartość tego folderu do gry.

To by było na tyle co z instalacji. Grę włączamy z pliku s25client.exe
Z początku będziemy mieli język angielski. Możemy zmienić go na polski, ale nie polecam. Ucina wyrazy, zdania polskie od momentu pojawienia się literki typowo polskiej (opócz literki ł o ile się nie mylę). Tak więc zamiast słowa Włącz widzimy tylko część słowa wł. Zamiast węgiel widzimy samą literkę w itd.

Wchodząc w kategorię multiplayer widzimy 3 opcje. Pierwsza aby wejść do lobby czyli na serwer gry (będziemy musieli podać nick hasło oraz e-mail z rejestracji) 2 i 3 opcja służy do zakładania serwera tylko w wypadku jeśli nasi przyjaciele mają sie podpiąć do niego bezpośrednio przez ip.

Dochodzimy do największego problemu. Zakładania serwera. Aby założyć serwer musimy w routerze (jeśli taki mamy. Jeśli nie trza kombinować inaczej) odblokować porty. Jak to zrobić. Przy każdym urządzeniu wygląda to inaczej. Schemat raczej jest ten sam.
Wchodzimy przez przeglądarkę do routera. Czyli wpisujemy adres ip iw przeglądarce i logujemy się na konto administratora. Następnie wchodzimy w opcję Port forrwording. A tam wypełniamy to o co nas proszą Port jaki mamy do odblokowania to 3665.

Niestety u mnie operatorzy (Inei :-ok ) zablokowali mi możliwość odblokowywania portów. Ech.. Czyli zakładać serwera nie mogę. Trza liczyć na innych.

Teraz możemy cieszyć się grą.
Mały triczek. Normalnie z nutek midi cieszyć się nie możemy. Ale wystarczy (nie pamiętam chwilowo który) pliczek odpalić i komputer za nas przekonwertuje na odpowiedni format abyśmy mogli delektować się muzyką. O ile się nie mylę to rttr.bat. Zawsze można na oślep próbować wszystkich bat i exe :-Dk

Co do nowszych rzeczy, które mają w przyszłości wprowadzić
Działający ranking w grze. Obecnie widnieją tylko dwaj autorzy którzy mają rozegrane parę testowych gier.
W najbliższym czasie mają zostać wprowadzone turnieje. Planowane są raz na jakiś czas większe imprezy z nagrodami. (czy trza będzie jechać do niemczech aby rozegrać finały tak jak w innych e-sportach czy też wszystko online nie wiadomo).

Jeśli chodzi zaś o ludzi którzy w to grają. Znam 2 polaków którzy sparingują z niemcami. (Wydaje mi się czasem, że obecnie najlepsi gracze). Raczej sami niemcy w to grają. Poziom gry jest różny możemy spotkać i lepszych i gorszych.
Wchodząc do Lobby raczej nie zobaczymy nikogo (chyba że będziemy mieli szczęście). Ludzie umawiają się na setlersowym irc.

Plusem grania wśród znajomych jest możliwość zapisywania i wczytania gry (kontynuowania kiedy się chce). Nie trza siedzieć do późnych godzin aby skończyć grę. To powinna być mała zachęta la osób które nie maj zbyt wiele czasu ale zawsze coś tam wyskrobią.

Dla osób które nie wiedzą co to za gra odcinek zrobiony przez Razora (jednego z dwóch polskich graczy)
Niestety widać tam takze moją przegraną :-)k
http://www.youtube.com/wa...nel_video_title

W razie wątpliwości lub pytań. Kierować je na gg lub tutaj
Pozdrawiam
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=RAJN-FmK2jY

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 4.10.2011 21:04:05
W tą sobotę. wieczorem albo niedzielę pewnie ruszy pierwsza gra. Na razie są 3-4 osoby. Fajnie by było jakby było 6-7 osób do gry multiplayer. Jak ktoś chętny to pisać i instalować :)
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 4.10.2011 22:51:31
wow, super, ja się piszę :-Dk zaraz sobie zainstaluję...

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 4.10.2011 22:57:30
Wrocławski Książe
Zwierzę
A ja właśnie skończyłem mały sparing z kompem, a w sobotę gramy już multi :)

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 5.10.2011 8:24:52
Wilczek
Anthro
Z komputerem to mozna na rozgrzewke bo to zadne wyzwanie :P Choc przydaje sie do proby nowych taktyk lub przypomnienia sobie jak w to sie gra ^^
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 5.10.2011 13:21:19
Dla mnie to przede wszystkim przypomnienie, jak się w to w ogóle gra :-Pk
W sobotę gra ma być w polfursowym gronie, czy ci dwaj wymiatacze, o których piszesz, też mają być? Bo ja ewidentnie nie wymiatam i nie chciałbym za bardzo tak od razu z panami miszczami :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 5.10.2011 15:49:12
Wilczek
Anthro
Nie. Zagramy w Polfursowym gronie ^^

Nie ma sensu grac z kims kto juz gral troche w to.
0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 8.10.2011 18:20:37
Start gry dzisiaj o 19.

4 osoby na pewno będą. Jeśli ktoś chce jeszcze miejsca są wolne : :-)k
0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 6.04.2014 23:37:03
A tak reaktywuje. Troszke wiecej czasu mam. Moze znajda sie tez osoby z wolnym czasem. Troszke szkoda tez, ze wtedy troszke pogralismy, a potem tu brak czasu tam ktos brak czasu itak wyszlo. Od tego czasu pare nowych twarzy sie pojawilo, wiec i moze uda sie zebrac chociaz 4 osoby. Tak wiec pisac priv lub tutaj.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Settlers II
Wysłano: 7.04.2014 0:59:41
Smoko-nietoperz
Anthro
Chetnie, bardzo lubie stare strategie. Dzisiaj juz jestem zbyt zmeczony, ale rano ogarne gre - jak cos pisac na gg/priv
A kto umarł, ten nie żyje.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane